نکات مهمی که پیش از خرید سامانه پیامک باید بدانید!

همانطور که می دانید، چند وقتی است که سرویس پیامک به یکی از محبوب‌ترین روش های مشتری مداری تبدیل شده اند و شرکت ها، سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف ملزم به ارسال پیامک خدماتی شده‌اند. در نتیجه این امر، در حال حاضر بیشتر کسب و کارها از جمله سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، بانک‌ ها، دفاتر ثبت شرکت، آژانس های هواپیمایی و مسافرتی، فروشگاه‌های اینترنتی و به خصوص تجارت های آنلاین، برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و همچنین، کاهش هزینه‌های سازمانی خود به سامانه‌های ارسال پیامک کوتاه روی آورده و از پنل اس ام اس استفاده می کنند.

پنل اس ام اس یا سامانه پیامکی چیست؟

مطمئناً شما هم، ساخت یک حساب ایمیل و استفاده از پنل آن را دارید. پنل ایمیل به شما امکان ارسال، دریافت و مدیریت ایمیل‌هایتان را می دهد. یک سامانه پیامک نیز، دقیقاً یک سامانه مشابه در اختیار شما قرار می دهد و دقیقاً عملکردی مشابه با پنل ایمیل دارد. یعنی محیطی کاملاً ساده برای ارسال و دریافت پیامک به صورت تکی و انبوه است. در ادامه می توانید تصویری از یک پنل اس ام اس را مشاهده کنید:

پنل پیامکی - نکات مهمی که پیش از خرید سامانه پیامک باید بدانید!

شاید دیدن تصویر این پنل شما را کمی بترساند، اما مطمئن باشید بعد از اینکه به خوبی با کارکرد یک سامانه پیامکی آشنا شوید، از سادگی آن شگفت‌زده خواهید شد!

سامانه پیامک چه کمکی به شما خواهد کرد؟

خب، نکته ای که برای همه واضح است این است که کسب و کار شما نیاز به فروش بیشتر دارد تا بتواند زنده بماند. برای این منظور باید:

 • مشتریان فعلی را به برند خود وفادار نگه دارید.
 • مشتریان جدیدی برای خود بدست آورید.

یک پنل اس ام اس می‌تواند در هر دو مورد به شما کمک کند. با پیروی از اصول درست، پیامک می‌تواند به یکی از سادهترین، موثرترین و البته، کمهزینهترین روشهای بازاریابی برای شما تبدیل شود. به عبارت اصول درست، توجه ویژه‌ای داشته باشید چرا که ارسال بی‌مورد پیامک تبلیغاتی می تواند ضربه‌های جبران ناپذیری به برند تجاری‌تان بزند.

تبلیغات پیامکی چه زمانی معجزه‌آسا هستند؟

معجزه واقعی ارسال اس ام اس تبلیغاتی، زمانی خود را نشان می دهد که شما یک خبرنامه پیامکی ایجاد کنید. به این ترتیب، شماره مشتریان علاقمند به برند خود را دریافت می‌کنید. یعنی کسانی که دوست دارند پیشنهادهای برند شما را دریافت کنند و از دریافت پیامک‌های شما عاصی نمی شوند. با استفاده از یک خبرنامه پیامکی، نه تنها بازدهی تبلیغات پیامکی شما افزایش می‌یابد، بلکه دیگر مزاحم مخاطب خود هم نمی شوید.

با خرید پنل اس ام اس از یک سامانه خوب و قدرتمند، شما می‌توانید کاری کنید که شماره مشتری، با ارسال پیامک به خط اختصاصی شما، ثبت شود. سپس با ارائه یک پیشنهاد ویژه، از مشتری خود بخواهید یک پیامک برای شما ارسال کند و در خبرنامه پیامکی شما عضو شود. عالی است، نه؟

ساده اگر بخواهم بگویم: اوج قدرت تبلیغات پیامکی، زمانی است که از خبرنامه پیامکی استفاده می‌کنید. برای اینکه دقیقاً منظور من را از خبرنامه پیامکی متوجه شوید، پیشنهاد می‌کنیم عدد 1 را به شماره 2188003373 ارسال کنید تا در خبرنامه ملی پیامک عضو شوید و این نوع بازاریابی را از نزدیک ببینید. خیالتان راحت، هر زمان خواستید، با ارسال عدد 0 می‌توانید از این خبرنامه انصراف دهید.

راهنمای خرید یک سامانه پیامک مناسب

اگر شما هم به فکر خرید پنل اس ام اس برای تجارت خود هستید، مطمئناً با کمی جستجو در اینترنت با تعداد بسیار زیادی سامانه پیام کوتاه روبرو خواهید شد. سامانه هایی که خدماتی تقریباً مشابه را، با تعرفه هایی متفاوت، به متقاضیان ارائه می کنند.

در چنین شرایطی، سوالاتی که مطرح می شود این است که برای خرید پنل اس ام اس به کدام یک از این سامانه های پیامک می توان اعتماد کرد؟ چگونه می توان از کارآمدی خدمات آنها مطمئن شد؟ اصولاً یک سامانه پیامکی معتبر چه ویژگی هایی دارد و باید چه خدماتی را ارائه کند؟

در ادامه تمام اصولی که ملی‌پیامک به عنوان شاخصه‌های یک سامانه پیامک خوب می‌شناسد و از آنها پیروی می‌کند را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

یک سامانه پیام کوتاه به مشتریان حق انتخاب می دهد

یک شرکت ارائه دهنده خدمات ارسال پیامک باید به نیاز کاربران مختلف خود توجه داشته باشد و با توجه به گستردگی کارشان، خدمات متفاوتی را به آنها ارائه دهد. مطمئناً یک رستوران کوچک، به اندازۀ یک فروشگاه زنجیره ای، نیازمند خدمات و امکانات یک سامانه پیامک نیست.

در واقع، یک سامانه پیامک خوب باید بسته های متعددی را با قیمت ها و امکانات مختلف برای کاربرانش در نظر بگیرد تا همه کسب و کارها بتوانند بر اساس نیاز و بودجه خود، امکانات مورد نظرشان را بدست آورند.

یک سامانه پیام کوتاه معتبر، پنل پیامکی ساده و کاربردی دارد

یکی دیگر از ویژگی هایی که در زمان خرید یک پنل پیام کوتاه باید به خاطر بسپارید، سادگی و کاربردی بودن آن است. در زمان انتخاب یک سامانه پیامکی، بد نیست درخواست کنید که یک نسخه آزمایشی در اختیار شما قرار داده شود تا مطمئن شوید که کار با سامانه مذکور ساده است. چون یک پنل اس ام اس خوب باید بتواند بیشترین امکانات را به ساده ترین شکل ممکن در اختیار کاربر قرار دهد.

البته، موارد دیگری هم وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید: یک پنل پیام کوتاه خوب، از پایه به زبان فارسی نوشته شده است، همه افراد با هر سطحی از معلومات می توانند از آن استفاده کنند، تمام امکانات مورد نیاز را بدون نقص در اختیار کاربر قرار می دهد، ارسال پیامک ها در آن سریع است، با چند کلیک شارژ می شود، در هنگام ارسال اس ام اس انبوه دچار مشکل نمی شود و از همه مهم تر، پشتیبانی و راهنمای استفاده دارد.

یک سامانه پیام کوتاه معتبر، پشتیبانی قوی دارد

خب، یکی از سوالاتی که پیش از خرید پنل اس ام اس برای مشتری مطرح می شود این است که زمانی که یک سامانه پیامک با مشکل روبرو شد یا پیامک ها به دست مشتری نرسید، چه کار می توان کرد؟ قطعاً اگر کسب و کار گسترده‌ای داشته باشید، نمی‌توانید منتظر بشینید تا مشکلتان خود به خود برطرف شود و لازم است این مشکل به خوبی پیگیری شده و در کوتاه‌ترین زمان حل شود.

یک سامانه پیام کوتاه معتبر، خدمات پشتیبانی خوبی به کاربران ارائه می دهد. کاربران باید بتوانند در زمان بروز مشکل از طریق تماس تلفنی یا ارسال تیکت مشکل بوجود آمده را با کارشناسان پشتیبانی در میان بگذارند و بالطبع، کارشناسان شرکت نیز باید در سریع ترین زمان به سوالات مشتریان خود پاسخ دهند و این مشکلات را برطرف کنند. دسترسی آسان به امور پشتیبانی و پاسخگویی فوری یکی از ویژگی های مهم یک سامانه پیامک خوب است.

یک سامانه پیام کوتاه معتبر، تمامی اپراتورها را پوشش می دهد

هم اکنون چهار اپراتور تلفن همراه در کشور وجود دارد: همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا. برای ارسال پیامک انبوه نیز 5 اپراتور وجود دارند: 1000، 2000، 3000، 50001 و 021. یک سامانه پیام کوتاه خوب، باید اجازه دسترسی به تمام این اپراتورها را به شما بدهد. به این ترتیب، در صورت بروز مشکل تنها کاری که لازم است، تعویض اپراتور و خط مورد استفاده است.

ارائه اتوماسیون های پیامکی برای پیاده‌سازی تبلیغات حرفه‌ای

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید یک پنل اس ام اس قدرتمند، امکان تفکیک ارسال های انبوه است. برای مثال شاید قصد داشته باشید به مشتریان خود تبریک تولد ارسال کنید یا به مناسبت روز مادر به مشتریان خانم خود پیامک تخفیف بفرستید یا …

اما چگونه باید این اطلاع‌رسانی‌ها را انجام دهید؟ واضح است: یک سامانه پیامکی خوب به شما امکان می‌دهد تا به نحوی پنل پیام کوتاه خود را تنظیم کنید تا اکثر این پیامک‌ها به صورت خودکار، دقیقاً به مخاطبان مورد نظر شما ارسال شوند.

تعرفه‌های یک سامانه پیام کوتاه خوب، مناسب هستند

از نگاه یک کاربر، تعرفه ارسال پیامک یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب یک پنل اس ام اس است. البته باید بدانید که تعرفه پایه پیامک از سوی سازمان مخابرات تعیین می شود و شرکت های ارائه دهنده پنل اس ام اس تنها می توانند مبلغ ناچیزی را به عنوان سود بر روی مبلغ پایۀ تعریف شده اضافه نمایند.

اگر دقت کرده باشید، عنوان این قسمت تعرفه مناسب است و نه تعرفه ارزان! ارزان بودن تعرفه ارسال پیامک دلیلی بر خوب بودن خدمات آن سامانه نیست. سعی کنید قیمت ارسال پیامک را در کنار امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهد، بررسی کنید. به این ترتیب، انتخاب پنل اس ام اس مناسب برایتان آسان خواهد شد.

یک سامانه پیام کوتاه معتبر هزینه پنهان ندارد

برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامکی، از عدم آگاهی مشتریان خود سوء استفاده می‌کنند و مبلغ پیامک‌های نرسیده را هم با آنها حساب می‌کنند. البته، این تنها راه درآمدزایی این دست سامانه‌ها نیست. ممکن است که این شرکت‌ها، هزینه اضافی بابت پیامک‌های تکراری از شما بگیرند یا در مورد محدودیت کاراکترها به شما اطلاع‌رسانی درست نکنند و تعداد پیامک‌های شما را افزایش دهند.

یک سامانه پیام کوتاه معتبر به کاربران گزارش دقیق می دهد

زمانی که تعداد زیادی اس ام اس به صورت انبوه ارسال می کنید، می خواهید بدانید که آیا این اس ام اس ها به دست مشتریان رسیده اند یا خیر. یک پنل اس ام اس خوب، گزارش کاملی از اطلاعات حساب کاربری، ارسال‌ها و دریافت‌ها به شما ارائه می کند.

وب‌سرویس، ماژول‌ها و افزونه‌های پیامکی برای CMS ها

یکی از کاربردهای اصلی پیامک، به کارگیری آن در نرم‌افزارهای مختلف و سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) است. یک سامانه پیامک خوب، به شما اجازه می‌دهد که به راحت‌ترین شکل و با استفاده از چند خط کدنویسی ساده، به پنل پیامک خود متصل شوید و ارسال‌ها و دریافت‌های خود را مدیریت کنید. همچنین، سامانه‌های اس ام اس بزرگتر، معمولاً ماژول‌های پیش فرضی را برای استفاده در نرم‌افزارهای معتبر و مطرح در اختیار شما قرار می‌دهند.

در تصویر زیر می‌توانید ماژول‌هایی که تیم ملی‌پیامک به طور اختصاصی برای سیستم خود نوشته‌اند را مشاهده کنید:

آیا امکان ارسال پیامک تبلیغاتی در تلگرام نیز وجود دارد؟

با ظهور اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، بسیاری از تجارت‌های مختلف به دنبال سامانه‌ای بودند که امکان ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه در این نرم‌افزار را برایشان فراهم کند. سال گذشته نیز، تعدادی سامانه جهت ارسال چنین پیام های تبلیغاتی بوجود آمد که همگی با شکست روبرو شد.

اجازه بدهید، خیالتان را راحت کنم: هیچ سامانه‌ای جهت ارسال پیام تبلیغاتی به صورت انبوه در تلگرام وجود ندارد و تنها، پنل‌های اس ام اس هستند که امکان ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی و هدفمند (ارسال تفکیک شده بر اساس منطقه، سن و …) را در اختیار کاربران قرار می دهند.

اگر به دنبال روشی برای تبلیغ در تلگرام هستید، ما دیدوگرام را به شما معرفی می کنم. دیدوگرام، سامانه‌ای جهت ارائه تبلیغ و کسب درآمد از تبلیغات تلگرام و اینستاگرام است.

روش کار دیدوگرام به این صورت است که شما یک تبلیغ تلگرامی ایجاد کرده، بودجه تبلیغاتی خود را تعیین می‌کنید و آن را بر روی سامانه قرار می‌دهید. زمانی که تبلیغ شما در سامانه دیدوگرام قرار گرفت، این تبلیغ برای کانال‌هایی که در دیدوگرام ثبت نام کرده اند به نمایش در می‌آید. سپس، آنها می توانند تبلیغ شما را انتخاب کرده و در کانال خود به نمایش بگذارند.

تبلیغات در دیدوگرام، به دو صورت کلیکی و بازدیدی است. در تبلیغات کلیکی، تنها زمانی که کاربر بر روی لینک تبلیغ‌تان کلیک می کنند، مبلغی از حساب کاربری شما کم می شود (که البته هزینه هر کلیک نیز توسط خودتان تعیین می‌شود).

نتیجه گیری

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی نسبت به روند انتخاب یک سامانه پیامک مناسب و خرید پنل اس ام اس به شما ارائه دهیم. مطمئن باشید اگر پیش از انتخاب و خرید پنل اس ام اس این نکات را رعایت کنید، تصمیم گیری برایتان بسیار آسان تر خواهد شد.

در ضمن، اگر در زمینه تبلیغات پیامکی به صورت انبوه و امکانات یک سامانه پیام کوتاه خوب نیاز به مشاوره دارید یا می خواهید از نحوه کار با سامانه تبلیغات کلیکی تلگرام ما اطلاعات بیشتری کسب کنید، با شماره تلفن 63404-021 (داخلی 1) تماس بگیرید تا کارشناسان ملی پیامک شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 8 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  مطلب خیلی خوبی بود چند وقتی بود که قصد تهیه یک سامانه پیامکی خوب را داشتم

 2. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  بسیار عالی بود ،خود من قصد داشتم طی روزهای آتی برای خرید این سامانه اقدام بکنم و خدا روشکر اطلاعات نابی در این زمینه بدست آوردم
  موفق باشید