۹ تصور اشتباه درباره وردپرس

تصور اشتباه درباره وردپرس

طبق آخرین آمار چیزی در حدود ۲۱.۲ درصد از وبسایت‌های موجود با وردپرس ایجاد شده‌اند و این درصد و آمار نشان می‌دهد این سیستم مدیریت محتوا دارای محبوبیت به خصوصی در بین کاربران خود است. اما متاسفانه بسیاری از افراد هنوز اطلاعات ناقص و کمی در مورد وردپرس داشته و به همین دلیل دچار تصور اشتباه درباره وردپرس می‌شوند. امروز می‌خواهیم این تصورات اشتباه را با هم بررسی کنیم…

تصور اشتباه درباره وردپرس

با وجود اینکه وردپرس محبوب‌ترین سازنده وبسایت در جهان است، اطلاعات نادرست زیادی در مورد وردپرس در اینترنت وجود دارد. برخی از این گمانه زنی‌ها و تصورات غلط رایج وردپرس در نهایت باعث سردرگمی کاربران می‌شود و آنها را به سمت انتخاب پلتفرم اشتباه سوق می‌دهد. چنانچه بر سر دوراهی انتخاب هستید حتما این مقاله را با دقت دنبال کنید.

۱- وردپرس صرفا یک ابزار برای وبلاگ نویسان است

این مشکل یک تصور اشتباه درباره وردپرس است. بله وردپرس زمانی که آغاز به فعالیت کرد در واقع پلتفرمی برای ایجاد وبلاگ بود و برای وبلاگ نویسان بسیار مناسب بوده اما امروزه این چنین نیست. شما به راحتی با کمک وردپرس می‌توانید وبسایت‌های حرفه‌ای و قدرتمندی در حوزه‌های شرکتی، فروشگاهی، خبری و… راه اندازی کنید و خبری از محدودیت در آن نیست. در حال حاضر از هر ۶ وبسایت موجود در اینترنت یکی از آنها بر پایه وردپرس ساخته شده و جالب‌تر اینکه این وبسایت‌ها اصلا بلاگ نیستند.

در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای وبسایت‌های بزرگ و حرفه‌ای خود بهره مند می‌شوند. پس انتخاب درستی است که آنها به این نتیجه رسیده‌اند.

۲- وردپرس فاقد امنیت است

برعکس وردپرس ایمن است و این خود یکی از دلایل بسیار مهم برای جذب مخاطبان بسیاری است. در واقع وردپرس یک سیستم متن باز یا به اصطلاح لاتین open source بوده به همین دلیل به راحتی می‌توان آن را مورد بازبینی قرار داد و حفره‌های امنیتی آن را یافت.
این سیستم بسیار منعطف بوده و از امنیت خوبی برخوردار است. وجود بدافزارها و DDOS اتفاق همیشگی برای تمامی وبسایت‌ها بوده و محدود به وردپرس نمی‌شود. اما شما می‌توانید با کمک افزونه های امنیتی قوی در وردپرس جلوی تمامی این اقدامات منفی را بگیرید.

۳- وردپرس برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی مناسب نیست

درست است که وردپرس به صورت پیش فرض دارای سیستم پرداخت و فروش نیست اما بدین معنا نیست که نمی‌تواند از تجارت الکترونیک پشتیبانی کند. همه شما می‌دانید که با کمک افزونه‌هایی مانند ووکامرس به راحتی می‌توانید یک فروشگاه اینترنتی بسازید و از آن کسب درآمد نمایید. بر خلاف تصور اشتباه درباره وردپرس می‌توانید کالای فیزیکی و دیجیتالی خود را به راحتی به فروش برسانید و کسب درآمد کنید.

۴- وردپرس آینده مطمئنی ندارد

یکی دیگر از تصورات اشتباه این است که چون وردپرس سیستم رایگانی است پس نمی‌توان به آینده آن دل بست و امید داشت. وردپرس توسط یک فرد راه اندازی نشده که به ناگاه از بین رود بلکه توسط یک تیم قدرتمند از توسعه دهندگان بنیان گذاشته شده است. هزاران وبسایت تجاری کوچک و بزرگ بر پایه وردپرس ساخته شده و هم اکنون در حال فعالیت هستند و مشکلی نیز ندارند.

  ترفندهای کاربردی فایل توابع وردپرس که تا امروز نمی‌دانستید

۵- پشتیبانی محدودی برای وردپرس وجود دارد

بسیاری از کاربران وردپرس مخصوصا افرادی که می‌خواهند برای اولین بار کار خود را با سایت شروع کنند دچار تصور اشتباه درباره وردپرس می‌شوند و این چنین می‌پندارند که نمی‌توانند پشتیبانی خوبی دریافت کنند و در کارهای خود به مشکل می‌خورند. این موضوع اصلان جای نگرانی ندارد زیرا وردپرس دارای افزونه‌ها، منابع و امکانات قوی برای پشتیبانی است. این پشتیبانی به صورت کاملا رایگان در مخزن وردپرس در دسترس است.

۶- وردپرس رایگان است پس کیفیت پایینی دارد

همانطور که گفته شد وردپرس توسط یک فرد ایجاد نشده و توسط یک تیم قدرتمند توسعه یافته است و در حال حاضر وبسایت‌های بزرگ و کوچک فراوانی از آن استفاده می‌کنند. پس اینکه دارای کیفیت پایینی است یک تصور اشتباه درباره وردپرس بوده و صحت ندارد. تمامی فعالیت‌ها با وردپرس به راحتی و انعطاف پذیری خوبی است. شما می‌توانید راحت با آن ارتباط برقرار کرده و همه کارهای خود را با آگاهی دقیق انجام دهید.

۷- تمامی سایت‌ های وردپرسی شبیه به هم هستند

افرادی که با وردپرس آشنا نیستند می‌پندارند که تمامی سایت‌هایی که با وردپرس ایجاد شده‌اند همگی شبیه به هم هستند. خوشبختانه سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای قالب‌های متنوعی بوده که برای هر فعالیتی می‌توان از آنها در جای مناسب خود استفاده کرد. قالب‌های وردپرس در تعداد بی‌شمار رایگان و پرمیوم موجودند. برای دریافت این قالب‌ها منابع متفاوت خارجی و ایرانی موجود است.

۸- وردپرس برای مبتدیان است

یک تصور اشتباه درباره وردپرس که در عموم زیاد شنیده می‌شود در مورد ساده بودن وردپرس است. بر این باورند که وردپرس به علت اینکه با برنامه نویسی چندان کار ندارد پس برای مبتدیان گزینه مناسبی است. در واقع باید بگوییم وردپرس برای تمامی کاربران از مبتدی تا حرفه‌ای مناسب است فقط باید ببینید شما در چه سطحی از آن استفاده می‌کنید. مبتدیان در سطح خود می‌توانند آن را بیاموزند و با آن کار کنند و حرفه‌ای‌ها هم در سطح خود.

۹- وردپرس برای جذب ترافیک بالا مناسب نیست

بسیاری از این موضوع خبر ندارند که وردپرس در دنیای وب و اینترنت چه جایگاهی دارد. wordpress.com خود نهمین سایت برتر در اینترنت است. وردپرس با بهره گیری از تکنیک‌های فوق العاده دارای بهترین امکان برای افزایش ترافیک است. البته افزونه‌های متنوعی نیز برای سئو و جذب ترافیک نیز موجود است که با بهره گیری از آنها کار شما ساده‌تر خواهد شد.

تصور اشتباه درباره وردپرس

به هر حال درباره هر امکانی هر چند قدرتمند تصورات غلطی وجود دارد و همین تصورات می‌تواند منبع الهام بسیاری افراد شود. پس وظیفه افراد آگاه، مطلع کردن است. امروز ۹ تصور اشتباه درباره وردپرس را با هم بررسی کردیم. امیدوارم انتخاب برایتان راحت‌تر شده باشد.

سوالات متداول

وردپرس زمانی که آغاز به فعالیت کرد در واقع پلتفرمی برای ایجاد وبلاگ بود و برای وبلاگ نویسان بسیار مناسب بوده اما امروزه این چنین نیست. شما به راحتی با کمک وردپرس می‌توانید وبسایت‌های حرفه‌ای و قدرتمندی در حوزه‌های شرکتی، فروشگاهی، خبری و… راه اندازی کنید و خبری از محدودیت در آن نیست.
وردپرس ایمن است و این خود یکی از دلایل بسیار مهم برای جذب مخاطبان بسیاری است. در واقع وردپرس یک سیستم متن باز یا به اصطلاح لاتین open source بوده به همین دلیل به راحتی می‌توان آن را مورد بازبینی قرار داد و حفره‌های امنیتی آن را یافت. این سیستم بسیار منعطف بوده و از امنیت خوبی برخوردار است. وجود بدافزارها و DDOS اتفاق همیشگی برای تمامی وبسایت‌ها بوده و محدود به وردپرس نمی‌شود. اما شما می‌توانید با کمک افزونه های امنیتی قوی در وردپرس جلوی تمامی این اقدامات منفی را بگیرید.
درست است که وردپرس به صورت پیش فرض دارای سیستم پرداخت و فروش نیست اما بدین معنا نیست که نمی‌تواند از تجارت الکترونیک پشتیبانی کند. همه شما می‌دانید که با کمک افزونه‌هایی مانند ووکامرس به راحتی می‌توانید یک فروشگاه اینترنتی بسازید و از آن کسب درآمد نمایید. بر خلاف تصور اشتباه درباره وردپرس می‌توانید کالای فیزیکی و دیجیتالی خود را به راحتی به فروش برسانید و کسب درآمد کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 7 سال عضو همیار وردپرس

    کی چنین تصوری میکنه اخه؟ سایت های خیلی بزرگی الان با وردپرس و فروشگاه مبتنی بر اون ووکامرس دارن فعالیت میکنن. و یکی از اونها همین سایت همیار وردپرسه

  2. سلام، از چه افزونه ای برای لینکدار کردن خودکار کلمات در متن استفاده می کنید؟