Sucuri و CloudFlare، کدام یک بهتر است؟

Sucuri و CloudFlare

چند روز پیش در مورد امنیت وبسایت های وردپرسی صحبت کردیم و افزونه حرفه ای با عنوان Sucuri  را معرفی کردیم. بهترین افزونه ها برای حفظ ایمنی وردپرس شاید نادر باشند اما چند نمونه ی آنها بسیار حرفه ای و خوب هستند مثل CloudFlare. تقریبا می توان گفت از این دو افزونه ای که در همیار وردپرس نیز معرفی شده بسیار استفاده شده و طرفداران فراوانی دارد. Sucuri و CloudFlare را جزء دو افزونه ی برتر امنیتی می دانیم.

Sucuri و CloudFlare

از این رو تصمیم گرفتیم در مقاله امروز به مقایسه این دو افزونه بپردازیم، شباهت ها و تفاوت های آنها را بررسی کنیم و در انتها بگوییم که کدام یک بهتر است! امیدوارم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

این دو افزونه در واقع سرویس های آنلاین هستند که بر بستر وب ایجاد شده اند که دارای امکاناتی از قبیل فایروال، CDN و DDos که مهم ترین سرویس های امنیتی هستند، می باشند. حال ما به مقایسه ی این دو سرویس یا افزونه می پردازیم.

مقایسه دو افزونه امنیتی

بسیاری از وبسایت های بزرگ برای حفظ امنیت و جلوگیری از هک شدن از سرویس های خوب امنیتی استفاده می کنند تا مورد حمله هکرها قرار نگیرند و حفاظ امنیتی دور وبسایت خود بکشند.
در وردپرس نیز شما می توانید از اقدامات فراوانی جهت ایمن سازی سایت خود بهره مند شوید. برخی از آنها عبارت است از: استفاده از پسورد امنیتی قوی برای پنل مدیریت، ایجاد محدودیت در ورود به سایت، ایجاد مراحلی برای احراز هویت و…

عوامل حمله به وبسایت

هر چند این موارد فقط با کمک نرم افزار صورت می گیرد و راه حل بسیار خوبی است اما همچنان موارد دیگری هستند که وبسایت شما را مورد حمله قرار می دهند. این عوامل می تواند دستورالعمل های آسیب دیده، اطلاعات از دست رفته، رنک ضعیف وبسایت و… باشد.
برای این منظور Sucuri و CloudFlare دارای سیستم فایروال هستند و تمامی سرویس های موجود در وبسایت را اسکن می کنند. چنانچه مورد مشکوکی به نظر بیاید فایروال آن را بلاک می کند.

به عبارت دیگر این دو افزونه یعنی Sucuri و CloudFlare تقریبا یکسان هستند اما دارای کلید های متفاوتی می باشند. در این مقایسه ما بر روی سه گزینه ی زیر تمرکز می کنیم:

  • ویژگی ها
  • فیمت گذاری
  • خدمات حذف بد افزار

با این موارد شما می توانید تشخیص دهید که کدام یک برای کار شما بهتر است.

ویزگی ها

در این بخش به بررسی ویژگی ها و خصوصیات Sucuri و CloudFlare متمرکز می شویم و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.
موضوع مهم این است که هر دو سرویس برنامه های متفاوتی را به کاربران پیشنهاد می دهند که با مجموعه ای متفاوت از ویژگی ها ظاهر و تنظیم می شوند.

شما به عنوان یک کاربر باید در مورد خطرات بازاریابی و کسب و کار خود بدانید زیرا تمامی برنامه ها برای همه ی ویژگی ها موجود نیست.

ویژگی های CloudFlare

CloudFlare دارای بهترین ویژگی در زمینه سرویس رایگان CDN می باشد. به صورت کاملا تخصصی بر مبحث DDos و حملات کاربری با کمک فایروالی که دارد فعالیت می کند.
CloudFlare قادر است در زمان حمله و مشکل، وبسایت را برای کاربران شما آنلاین نگه دارد و حتی زمانی که ترافیک به حداکثر خود رسید مشکلی در بارگذاری سایت به وجود نیاید.

در زمان هایی که ترافیک وبسایت مشکوک باشد فایروال افزونه آنها را بلاک می کند و وبسایت شما را در برابر دیدگاه های اسپم و عضویت های غیر استاندارد محافظت می کند.

cloudflarewebsitefirewall hamyarwp

CloudFlare گواهینامه سفارشی SSL را با تمامی امکانات و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید از آن برای وبسایت خود استفاده کنید. در ضمن برای بروز رسانی آن هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

درست است که CloudFlare سرویس مهمی مانند CDN را به صورت رایگان ارائه می دهد اما برنامه های دیگری نیز دارد که برخی از آنها به صورت پرمیوم موجودند.
متاسفانه CloudFlare سرویسی برای حذف بدافزارها پس از اسکن کردن سیستم ندارد. و این خود شا را کمی دچار ریسک می کند.

ویژگی های Sucuri

sucuri یکی از مشهورترین سرویس ها و وبسایت هایی است که در حوزه امنیت و مانیتورینگ فعالیت می کند. این سرویس گزینه های مانیتورینگ، اسکن کردن و یافتن بدافزارها، حفاظت در برابر DDos و سرویس های حذف بدافزارها را دارد.

همچنین sucuri دارای سرویسی با عنوان Cloudproxy می باشد که وبسایتی است دارای قابلیت فایروال. وظیفه ی آن بلاک کردن ترافیک های مشکوک است و می تواند وبسایت شما را در برابر حملات محافظت کند. این سرویس نیز دارای گواهینامه رایگان SSL می باشد که شما می توانید برای ایجاد امنیت بیشتر آن را نصب کنید.

sucuricloudproxy hamyarwp

عملکرد اسکن sucuri به صورت منظم است و در زمان هایی که فایلی تغییر کند، کدی تغییر کند و بدافزاری تشخصی داده شود تمامی سیستم را اسکن کرده و عیب یابی می کند. قادر به حذف تمامی اقدام هک در وبسایت شما می باشد.

برنده ی میدان ویژگی ها

از نظر ویژگی ها فکر می کنید بین Sucuri و CloudFlare کدام یک پیروز است؟!
اینطور که مشخص است Sucuri در این بخش برنده است زیرا ترکیب بهتری از خدمات و ابزارها را به کاربران خود ارائه می دهد.

قیمت گذاری

قیمت و قیمت گذاری فاکتور مهمی است مخصوص برای کسب و کارهای کوچک!
به همین دلیل آیتم بعدی که برای مقایسه بین Sucuri و CloudFlare در نظر گرفته ایم قیمت گذاری است.  این را بدانید که رایگان بود هم همیشه بهتر نیست!

برنامه ی پرمیوم CloudFlare

CloudFlare دارای برنامه ای کاملا رایگان برای سرویس CDN می باشد. یعنی شما نیازی به شارژ کردن پهنای باند ندارید و همیشه می توانید به صورت نامحدود از آن بهره مند شوید. اما متاسفانه سرویس فایروال آن رایگان نیست و وقتی شما سرویس CDN را بدون فایروال داشته باشید برای مبحث حملات، DDos، اسپم و… مشکل خواهید داشت. پس حتما باید فایروال را نیز فعال کنید که پرمیوم است!

هزینه ای که برای فعال سازی فایروال این سرویس لازم است 20 دلار در ماه می باشد. و چنانچه میخواهید سرویس از نظر DDos و SSL سفارشی نیز فعال شود باید به طور کامل ماهانه 200 دلار هزینه کنید.

برنامه ی پرمیوم Sucuri

متاسفانه بر خلاف Cloudflare سرویس Sucuri بیشتر به صورت پرمیوم در دسترس است. اما هزینه ی سالانه ی آن حدود 199.99 دلار می باشد و این هزینه نسبت به cloudflare بسیار کمتر است.
شما با تنظیمات ابتدایی و رایگان آن می توانید گزینه های مانیتورینگ، فایروال، محافظت از DDos، حذف بدافزارها، و استفاده از گواهینامه ساده SSL را داشته باشید. اما این تنظیمات در حد بسیار معمولی و سطح پایین است.

برنده میدان قیمت گذاری ها

در اینجا انتخاب برنده کمی دشوار است و به نظر شخصی وبمستران بر میگردد.
اینطور که به نظر می رسد Sucuri برای کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به صرفه تر است. هزینه ی سالانه سرویس Cloudflare حدود 240 دلار و برای Sucuri حدود 199 دلار می باشد. پس شما می توانید با توجه به خواسته ی خود یکی را انتخاب کنید!

سرویس حذف بدافزارها

علاوه بر حملاتی که به وبسایت ها می شود، بدافزارها و کدهای مخرب عامل رایجی در تخریب وبسایت های وردپرسی هستند. با هم بررسی می کنیم که کدام یک از دو سرویس Sucuri و CloudFlare در این زمینه از وبسایت شما بهتر محافظت می کنند.

CloudFlare در برابر بدافزارها

نسخه ی رایگان cloudflare قادر به افزایش سرعت وبسایت و تولید محتوا است. فایروال آن می تواند قوانین سفارشی را تنظیم کند. این قوانین امکان محافظت از سایت در برابر کدهای مخرب، XSS javascript و فرم های ارسالی را دارد.

هر چند برای حذف بدافزارها پیشنهادی ندارد و فقط آنها را اسکن کرده و پیدا میکند و در لیست سیاه خود قرار می دهد. برای حذف آنها باید هزینه ی مورد نظر را پرداخت کنید.

Sucuri در برابر بدافزارها

Sucuri بر روی بدافزارها تمرکز خاصی دارد، تخصص ویژه ی آن بر روی مانیتورینگ وبسایت شما و حفاظت از آن در برابر بدافزارها و حملات است. فایروال sucuri قادر به حذف DDos، کدهای مخرب SQL، کدهای مخرب XSS javascript، بررسی فرم ارسالی دیدگاه ها و تماس ها می باشد. همچنین می تواند پس از شناسایی بدافزارها را حذف کند.

برنده میدان مبارزه با بدافزارها

مسلما از بین Sucuri و CloudFlare سرویس Sucuri بهتر به نظر می رسد زیرا علاوه بر تشخیص بدافزار می تواند آنها را از بین ببرد.

جمع بندی

Sucuri و CloudFlare هر دو پیشنهاد خوبی برای از بین بردن DDos و مبارزه با حملات هستند. CloudFlare و بخش محتوایی کمی بهتر است اما در بخش های مانیتورینگ و حذف بدافزارها و امکانات ویژه می توان گفت Sucuri بهتر عمل می کند.

امیداورم با مقایسه ای که انجام دادیم بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 8 سال عضو همیار وردپرس

    گواهینامه رایگان SSL سرویس Cloudflare به صورت Public هست نه سفارشی

  2. 8 سال عضو همیار وردپرس

    سلام میشه هر دو را روی یک سایت وردپرسی فعال کرد