هر مقاله باید چند لینک داخلی داشته باشد؟

تعداد لینک داخلی در مقاله تعداد لینک داخلی در مقاله

یکی از مفاهیم مهم در سئو داخلی هر سایتی، قراردادن لینک‌های داخلی در مقالات و محتوای سایت است. اما اینکه در هر مقاله چه تعداد لینک ‌باید قرار بگیرد تا از لحاظ سئو مناسب و حرفه‌ای به نظر برسد، موضوع فوق‌العاده مهمی به نظر می‌رسد. ما در این مقاله از همیار وردپرس قصد داریم درباره تعیین استراتژی لینک داخلی در سئو و تعداد لینک داخلی در مقاله، مطالب مهم و کاربردی را به شما آموزش دهیم. پس حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعداد لینک داخلی در مقاله

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • چرا داشتن استراتژی لینک سازی داخلی مهم است؟
  • شمارنده پیوند متنی افزونه یوآست سئو چه کاری انجام می‌دهد؟
  • شمارنده پیوند متنی در کجا قرار دارد؟
  • چگونه می‌توان به کمک شمارنده پیوند متنی، سئو سایت را بهبود بخشید؟
  • چه تعداد لینک داخلی در مقاله بهتر است وجود داشته باشد؟

چرا داشتن استراتژی لینک سازی داخلی مهم است؟

گوگل به پیوندهای که در سایتتان قرار دارد به شدت اهمیت می‌دهد! نحوه لینک(پیوند) سازی داخلی و استراتژی که شما برای لینک سازی‌ داخلی‌تان تعیین می‌کنید، باعث جهت دهی به خزندگان (crawls) و ربات‌های گوگل خواهد شد. ‌به همین خاطر نوشته‌ها و برگه‌هایی که بیشتر به آنها لینک می‌دهید از لحاظ خزندگان گوگل دارای اهمیت بیشتر هستند و بیشتر مورد توجه خواهند بود. نتیجه این توجه هم این است که آن صفحات و نوشته‌ها در موتورهای جستجو در رتبه های بهتری قرار می‌گیرند. و در نهایت قرار گیری در رتبه بالاتر هم به معنای بازدیدکننده بیشتر و ترافیک بیشتر سایتتان است.

البته عکس این موضوع نیز صادق است. یعنی اگر به یک مقاله یا یک صفحه‌ای از سایتتان لینک ندهید، آن صفحه یا مقاله به مرور زمان دیگر اصلا دیده نمی‌شود و بازدید و رتبه خوبی هم نخواهد داشت. بنابراین داشتن استراتژی لینک سازی داخلی برای کابران و سئو سایت شما بسیار حائز اهمیت است.

افزونه یوآست سئو که محبوب ترین افزونه وردپرس در حوزه بهبود سئوی وردپرس می‌باشد، به شما در تدوین یک استراتژی لینک سازی داخلی حرفه‌ای کمک بسیار خوبی می‌کند. ما در این آموزش نیز از یک بخش فوق‌العاده کاربردی این افزونه یعنی “شمارنده پیوند متنی(text link counter)” کمک خواهیم گرفت تا به شما آموزش دهیم که مقالاتی سئو شده تولید کنید.

شمارنده پیوند متنی افزونه یوآست سئو چه کاری انجام می‌دهد؟

شمارنده پیوند متنی، لینک‌های داخلی مربوط به پست های شما را شمارش می‌کند و از دو شمارنده مختلف تشکیل شده است. شمارنده اول تعداد لینک داخلی در مقاله که به صفحات دیگر سایت شما لینک داده شده است را می‌شمارد و شمارنده دوم تعداد پیوندهای ارسال شده به مقاله شما را شمارش می‌کند.

عملکرد شمارنده پیوند متنی در افزونه یوآست سئو ممکن است یک ویژگی ساده به نظر برسد، اما در صورت استفاده صحیح از آن بسیار مفید و کاربردی است. به همین خاطر این شمارنده‌ها می توانند برای شما در بهبود ساختار سایت موثر بوده و به کاربران و گوگل در جستجو و حرکت در سایت شما نیز کمک کنند.

شمارنده پیوند متنی در کجا قرار دارد؟

در شکل زیر، شمارنده پیوند متنی در افزونه یوآست سئو را می‌توانید مشاهده کنید. که در این شکل همانطور که مشاهده می‌کنید در نسخه رایگان افزونه یوآست سئو فقط شمارنده اول وجود دارد. که این شمارنده تنها نشان دهنده تعداد لینک داخلی در مقاله است. برای اینکه شمارنده دوم را هم در شمارنده پیوند متنی خود داشته باشید باید نسخه پولی این افزونه را خریداری کنید و به طور کامل از هر دو شمارنده استفاده کنید.

Text link counter in free yoast seo
شمارنده پیوند متنی در نسخه رایگان یوآست سئو

بعد از خرید نسخه پولی بخش شمارنده پیوند متنی به صورت شکل زیر تغییر خواهد کرد و کامل‌تر خواهد شد.

Text link counter in premium yoast seo
شمارنده پیوند متنی در نسخه پرمیوم یوآست سئو

در ستون دو شمارنده اول وجود دارد که تعداد لینک داخلی در مقاله که به صفحات دیگر سایت شما لینک داده شده است را می‌شمارد. که اصطلاحا به آن تعداد پیوند داخلی خروجی(Outgoing internal links) می‌گویند.

  بیو اینستاگرام چیست؟

در ستون یک نیز شمارنده دوم قرار دارد که تعداد پیوندهای ارسال شده به مقاله را می‌شمارد.

ستون سه مربوط به نمره خوانایی مقاله بوده و دارای 4 رنگ سبز، نارنجی و قرمز و خاکستری می‌باشد که به ترتیب به معنی نمره خوب، تایید، نیاز به بهبود و غیر فعال بودن است.

و درنهایت ستون چهار نیز مربوط به نمره سئو مقاله بوده و دارای 4 رنگ سبز، نارنجی و قرمز و خاکستری می‌باشد که به ترتیب به معنی نمره خوب، تایید، نیاز به بهبود و غیر فعال بودن است.

چگونه می‌توان به کمک شمارنده پیوند متنی، سئو سایت را بهبود بخشید؟

1. بهبود سئو سایت به کمک شمارنده اول

همانطور که گفتیم شمارنده اول تعداد پیوندهای متنی از این نوشته به سایر نوشته‌ها و صفحات سایت شما را محاسبه می‌کند. قرار دادن لینک داخلی در مقاله به سایر مقالات و صفحات با محتوای مشابه سبب انسجام ذهن مخاطب شده و یادگیری را برای او کامل‌تر می‌کند. زیرا به خوانندگان شما کمک می‌کند تا بفهمند کدام نوشته یا برگه‌های مرتبط دیگر با نوشته‌ای که در حال خواندن آن هستند، وجود دارد.

از سوی دیگر اگر شما در مقاله‌تان کاربر را به مطالب مشابه پیوند دهید، زمانی که او در وب سایت شما می‌گذرانند افزایش می‌یابد و این موضوع به رتبه و سئو سایت شما کمک بسیار خوبی خواهد کرد.

شما با کلیک بر روی این شمارنده، می‌توانید مقاله‌های سایتتان را بر اساس تعداد لینک‌های داخلی مرتب کنید. نوشته‌هایی که کمترین لینک داخلی خروجی را دارند در بالای لیست شما ظاهر می‌شوند. سپس به سادگی روی ویرایش نوشته‌ای که تعداد لینک کمی دارد و می‌خواهید ان را بهبود ببخشید،کلیک کنید و شروع به افزودن پیوندهای مرتبط داخلی خود کنید.

البته در نسخه پولی این افزونه در قسمت ابزارهای سئو، سنجشی برای تست پیوندهای داخلی خروجی وجود دارد که می‌توانید از آن بخش نیز استفاده کنید و محتوای مقالات خود را تست کنید.

2. بهبود سئو سایت به کمک شمارنده دوم

همانطور که قبلا اشاره کردیم شمارنده دوم تعداد پیوندهای ارسال شده به مقاله را می‌شمارد. اگر می خواهید بررسی کنید که کدام مقاله پیوند زیادی دریافت نمی کند بر روی این شمارنده کلیک کلید تا مقالات از نظر تعداد پیوند کم به بیشتر مرتب شوند.

بدین ترتیب با مرتب کردن نوشته‌ها براساس تعداد پیوندی که به آنها داده شده است، می‌توانید از نوشته‌های خود که به اندازه کافی به آنها پیوند داده نشده است بازدید کنید و آن ها را بهبود ببخشید.

چه تعداد لینک داخلی در مقاله بهتر است وجود داشته باشد؟

لینک داخلی در مقاله به طور مستقیم به تعداد مقالات مرتبط با آن مقاله، وجود مقالات پر بازدید و مقالات اصلی و جامع ارتباط دارد. بدین صورت که هرچه قدر تعداد مقالات مرتبط یا محصولات مرتبط و پر بازدید بیشتر باشد، تعداد لینک داخلی در مقاله نیز بیشتر است.

هر مقاله باید چند لینک داخلی داشته باشد؟

همانطور که گفتیم شمارنده پیوند متنی ابزاری مفید برای تدوین استراتژی لینک سازی داخلی سایت شما است. این شمارنده به شما نشان می‌دهد که کدام پست‌ها نیاز به پیوند از محتوای دیگر در سایت شما دارند. اگر این شمارنده پیوند نوشتاری را با ابزار لینک داخلی افزونه ترکیب کنید، می توانید به راحتی به پست‌های مرتبط پیوند دهید و ساختار سایت خود را به سطح بالاتری برسانید. که این موضوع باعث می‌شود مدت زمانی که کاربران در صفحه شما می‌گذرانند افزایش یابد و در نهایت منجر به رتبه بندی بالاتر در گوگل شود.

درنهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: yoast.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.