ارسال نوتیفیکیشن تحت وب در وردپرس با OneSignal

ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

در عصر حاضر با توجه به گستردگی وبسایت‌ها و توانایی‌های فوق‌العاده صاحبان آن‌ها، تکیه بر یک تکنیک کافی نیست، و باید روش‌های مختلفی را در پیش گرفت که همگی در یک راستا باعث پیشرفت وبسایت شوند. تهیه لیست ایمیل، ایمیل مارکتینگ، ارسال خبرنامه، فعالیت در انجمن‌ها، ساخت پروفایل و انتشار مطالب در شبکه‌های اجتماعی، همگی روش‌های فوق‌العاده‌ای برای افزایش بازدید و جذب کاربر هدف هستند.
مرحله بعدی پس از جذب کاربر، خدمت‌ رسانی است. در این میان تکنیک‌های دیگری نیز وجود دارند، مانند تهیه اپلیکیشن یا ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس، که موجب اطلاع ‌رسانی به کاربران هدف می‌شود. همه این موارد اگر در یک راستا تحقق یابند، موجب حرکت قدرتمند وبسایت و پیشرفت چشم‌گیر آن خواهند شد.

ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس یکی از تکنیک‌هایی است که موجب اطلاع ‌رسانی به کاربران می‌شود. تنها کافی است که بخشی را تهیه کنید که کاربران اعلام آمادگی کنند و پس از آن هر بار که نوتیفیکیشنی را ارسال کنید، به تمام این کاربران ارسال خواهد شد. ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس موجب اطلاع ‌رسانی و آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعات وبسایت شما خواهد شد.

تهیه سیستمی مبتنی بر وب که بتواند تمام این پروسه را مدیریت کند کمی دشوار است. افزونه‌های متعددی نیز در این زمینه تهیه و توسعه داده شده‌اند، اما باز هم قدرت مورد نظر را نداشته‌اند. در این آموزش قصد داریم به افزونه‌ای بپردازیم که قدرت آن سر و صدای زیادی به پا کرده است.

ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس با افزونه OneSignal

onesignal-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

افزونه OneSignal – Free Web Push Notifications به منظور ارسال نوتیفیکیشن تحت وب و به صورت کاملاً رایگان طراحی شده است. امکان ارسال نوتیفیکیشن‌های دلخواه با تعیین تاریخ انقضا برای کاربران، یک مزیت عالی محسوب می‌شود. این افزونه تاکنون توانسته بیش از 600٬000 نصب فعال را با امتیاز 4.5 از 5 در مخزن وردپرس به ثبت برساند.

ویژگی‌های افزونه

 • پشتیبانی قدرتمند: پشتیبانی از مرورگر کروم (دسکتاپ و اندروید)، سافاری (Mac OS X) و فایرفاکس (دسکتاپ) با هر دو متد HTTP و HTTPS
 • ارسال اعلان‌های خودکار: در صورت زمان‌بندی، اعلان‌هایی به دنبال کنندگان ارسال خواهد شد. حتی می‌توان یک یادآوری برای کاربران ارسال کرد.
 • مدیریت بخش‌ها: ارسال اطلاعیه‌ها به بازدید کنندگان خاص بر اساس زبان و…
 • سفارشی ‌سازی نوتیفیکیشن
 • تجزیه ‌و تحلیل: امکان مشاهده تعداد نوتیفیکیشن‌های ارسالی به همراه آمار کامل بازدید آن‌ها
 • تست A / B
 • تعریف تاریخ انقضای نوتیفیکیشن
 • و…

مراحل پیکربندی به منظور ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

 1. ساخت پنل کاربری در وبسایت OneSignal
 2. برقراری اتصال بین پنل کاربری و وردپرس
 3. مدیریت و ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

شایان ذکر است که مرحله 1 و 2 تنها یک‌بار صورت می‌پذیرد و در دفعات بعدی با ورود به پنل کاربری خود، قادر به ارسال نوتیفیکیشن و مدیریت آن‌ها خواهید بود.

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای شروع کار، افزونه OneSignal را از انتهای همین مقاله دانلود کرده، و از مسیر افزونه‌ها > افزودن آن را نصب و فعال کنید. پس از نصب و فعال ‌سازی افزونه، منوی جدیدی تحت عنوان OneSignal Push به پنل مدیریتی وبسایت شما اضافه خواهد شد.

onesignalpush-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

پیکربندی افزونه OneSignal

برای شروع پیکربندی افزونه، به منوی OneSignal Push رجوع کنید که با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد.

onesignal-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

این بخش شامل دو سربرگ به شرح زیر است:

Setup: قسمتی برای شروع تنظیمات و بخش‌هایی به عنوان راهنمایی.
Configuration: تنظیمات درونی افزونه و پیکربندی و اتصال بین اپ و وردپرس از این قسمت صورت می‌گیرد.

پیکربندی افزونه و اتصال

برای شروع کار باید روی عبارت OneSignal کلیک کنید، تا به وبسایت آن هدایت شوید. سپس باید اکانت کاربری ساخته و از آن دو کد به عنوان App ID و REST API Key دریافت کنید، تا اتصال بین افزونه و اپلیکیشن برقرار شود و در نهایت بتوانید به ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس اقدام کنید.
در سربرگ Setup روی عبارت OneSignal کلیک کنید.

signup for onesignal-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

در صفحه باز شده، برای ارسال نوتیفیکیشن تحت وب روی گزینه Web Push کلیک کنید. در این مرحله باید اکانتی ایجاد کنید تا در آینده بتوانید نوتیفیکیشن‌ها را تنظیم و مدیریت کنید. پس از آن ایمیل خود را چک کنید تا اکانت شما تائید شود.

پس از تائید هویت، با کلیک روی لینک دریافتی در ایمیل خود، به صفحه ساخت اپ برای برقراری ارتباط با افزونه هدایت می‌شوید.

add a new app-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

برای اپلیکیشن ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس، یک نام انتخاب و روی دکمهCREATE  کلیک کنید.
در گام بعدی باید پلت‌فرم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  آموزش سفارشی سازی فرم های وردپرس

web push-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

ما برای ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس گزینه تحت وب یا Web Push را انتخاب کردیم. شما بر اساس نیاز خود گزینه دلخواه را انتخاب کنید.
در بخش بعدی باید نوع وبسایت و نوع cms آن را مشخص کنید. اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، مطابق تصویر زیر گزینه WordPress را انتخاب کنید.

configure web push-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

در کادر پایینی نیز باید طبق توضیحات زیر، تنظیمات خود را اعمال کنید.

Site Name: نام وبسایت خود را وارد کنید.
Site URL: آدرس وبسایت را به طور دقیق وارد کنید.
Default Icon URL: آیکونی را برای نمایش در کنار نوتیفیکیشن‌ها بارگذاری کنید.
My site is not fully HTTPS: از این قسمت مشخص کنید که از متد امنیتی HTTPS  استفاده می‌کنید یا خیر. در صورت استفاده، لیبل خود را وارد کنید که در کنار نوتیفیکیشن‌های ارسالی، قابل مشاهده خواهد بود.

wordpress site setup-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

در نهایت روی دکمه Save کلیک کنید.

در مرحله بعدی دو کد مخصوص، به عنوان App ID و API Key در اختیار شما قرار می‌گیرد. آن‌ها را کپی کرده و به محیط وردپرس بازگردید… سپس در محیط افزونه و در سربرگ Configuration جایگذاری کنید.

settings-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

به این صورت اتصال بین اپلیکیشن و وردپرس صورت می‌گیرد. در همین محیط می‌توانید به ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس و مدیریت آن بپردازید. در گوشه پایین سمت راست وبسایت شما، علامتی به عنوان اعلان عضویت برای دریافت نوتیفیکیشن اضافه خواهد شد، که کاربران پس از قبول آن می‌توانند نوتیفیکیشن‌های شما را دریافت کنند.

tarikhche-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

نکته: برای شخصی ‌سازی نوشته‌ها و رنگ‌های اعلان، می‌توانید از سربرگ Configuration افزونه اقدام کنید.

مدیریت اپلیکیشن و ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

پس از طی مراحل فوق، ارتباط کاملی برقرار خواهد شد، که در مراحل بعدی نیاز به انجام مجدد مراحل ذکر شده نیست… این پیکربندی یک‌بار برای همیشه صورت می‌پذیرد و در دفعات بعدی تنها کافی است که به اکانت خود وارد شده و به مدیریت و ارسال نوتیفیکیشن‌ها و مشاهده گزارشات ارسال و دریافت بپردازید. در ادامه به بررسی سربرگ‌های اکانت ساخته شده می‌پردازیم.

SETTINGS

سایر بخش‌های سربرگ Settings مشابه تصویر زیر برای تغییر آدرس ایمیل مدیریت، اتصال به آنالیتیکس و مشاهده کلیدهای API است.

settings - ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

نکته: دقت کنید که وضعیت مرورگرها در حالت Active قرار گرفته باشد.

MESSAGES

این سربرگ، اصلی‌ترین بخش است و برای ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس و مشاهده تمام نوتیفیکیشن‌های ارسال شده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای شروع و ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس، روی دکمه NEW PUSH کلیک کنید.در صفحه باز شده چندین بخش وجود دارد از جمله:

Audience: مشخص کردن کاربران هدف، که نوتیفیکیشن را دریافت می‌کنند.
Message: بخشی برای وارد کردن عنوان و متن نوتیفیکیشن.
Options: تنظیم آیکون و مشخص کردن تاریخی برای انقضای نوتیفیکیشن، که به صورت پیش‌ فرض 3 روز است.
Schedule: برای زمان‌بندی کردن نوتیفیکیشن‌ها و ارسال در زمان مورد نظر، از این بخش کمک بگیرید.

messages- ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

در کادر باز شده مشابه تصویر بالا، تنظیمات عنوان نوتیفیکیشن و متن مورد نظر خود را وارد کنید. در سمت راست صفحه، پیش ‌نمایشی از پیغام خود را در دستگاه‌های مختلف مشاهده می‌کنید. در نهایت برای ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس، روی دکمه CONFIRM در پایین صفحه کلیک کنید. در همین لحظه نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد.

DELIVERY

پس از ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس، برای مشاهده وضعیت کامل، می‌توانید از سربرگ DELIVERY کمک بگیرید. در این قسمت امکان مشاهده گزارش کاملی از تعداد کلیک‌ها، وضعیت تحویل نوتیفیکیشن، تعداد پیغام‌های دریافت شده توسط کاربران، مشاهده نوتیفیکیشن‌های زمان‌بندی شده و… وجود دارد.

delivery-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

نکته: با کلیک روی هر نوتیفیکیشن، امکان مشاهده کامل جزئیات به همراه نمودار تحلیلی آن را خواهید داشت.

نتیجه نهایی

در نهایت نوتیفیکیشنی که کاربران شما دریافت می‌کنند بر اساس تنظیمات اعمال شده مشابه با تصویر زیر خواهد بود.

result-ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

جمع‌بندی نهایی

یکی از راه‌کارهای بسیار مناسب برای اطلاع ‌رسانی به کاربران و افزایش فروش یا بازدید وبسایت، ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس است. اما سؤال اینجاست که چگونه این پیغام‌ها را مدیریت کنیم؟ افزونه OneSignal یک روش بسیار ساده و فوق‌العاده قدرتمند است که هیچ‌گونه بار اضافی بر وبسایت تحمیل نمی‌کند. مراحل ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس به صورت زیر است:

 1. ساخت پنل کاربری در وبسایت OneSignal
 2. برقراری اتصال بین پنل کاربری و وردپرس
 3. مدیریت و ارسال نوتیفیکیشن در وردپرس

تنها کافی است یک‌بار پیکربندی‌ها و اتصالات لازم را برقرار کنید، و در دفعات بعدی با ورود به پنل کاربری خود به ارسال نوتیفیکیشن، مدیریت و مشاهده گزارشات بپردازید.

دانلود افزونه OneSignal

دانلود افزونه صفحه افزونه دانلود نسخه حرفه ای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و روزتون بخیر
  من افزونه رو مطابق آموزشتون نصب و پیکربندی کردم. تمام مراحل به درستی پیش رفت فقط بعد از ارسال پیام، هیچ الارمی دریافت نمی کنم. تو سربرگ delivery ، نمایش میده که پیام ارسال شده deliver شده ولی من به عنوان ادمین که subscribe شدم هیچ پیامی دریافت نکردم. تو کامنت ها خوندم که برای ای پی ایران مسدود شده! ممکنه به همین دلیل باشه؟ چون ایکن پایین صفحه برای من نمایش داده میشه! راه حلی داره؟