طراحی فروشگاه اینترنتی و اصول طراحی سایت برای فروشگاه

طراحی فروشگاه اینترنتی

شرکت ها و کارخانجات و همچنین فروشندگان زیادی در سراسر کشور وجود دارند که با توجه به رقابتی شدن بازار همواره به دنبال راه کارهایی برای افزایش فروش کالا و یا ارائه هر چه بیشتر خدمات خود هستند.  همین موضوع بستری را بر روی اینترنت برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی فراهم نمود و امروزه شاهد هستیم که از بزرگترین تولید کنندگان کشور تا کوچکترین تولیدکنندگان و فروشندگان اقدام به راه اندازی یک فروشگاه آنلاین برای افزایش فروش کالا و خدمات خود کرده اند. اما زمانی یک شرکت میتواند با راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفق عمل نماید که یک وب سایت فروشگاهی کامل و اصولی را برای کسب و کار خود راه اندازی کند. در این مطلب قصد داریم تا با طراحی فروشگاه اینترنتی و اصول طراحی سایت برای فروشگاه مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم تا با توجه به این مطالب و نکات بتوانید بهترین فروشگاه را برای کسب و کار خود و یا حتی برای مشتریان خود راه اندازی نمایید. در طراحی فروشگاه اینترنتی و اصول طراحی سایت برای فروشگاه اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید جذب مخاطب با استفاده از گرافیک و قالب مناسب میباسد. طراحی سایت مبنا از جمله مجموعه های قدیمی در زمینه طراحی سایت در کشور میباشد که میتوانید برای طراحی سایت فروشگاهی متناسب با کسب و کار خود با کارشناسان آن تماس حاصل نمایید.

طراحی سایت هدف نیست ارتقای ارتقای تجارت هدف است

قالب و گرافیک فروشگاه اینترنتی متفاوت با دیگر وب سایت ها

یکی از مواردی که در طراحی فروشگاه اینترنتی و اصول طراحی سایت برای فروشگاه باید حتما یک طراح و همچنین مالک فروشگاه به آن توجه داشته باشد قالب و گرافیک وب سایت فروشگاهی است. قالب و گرافیک سایت های فروشگاهی از سایت های خبری و شرکتی متفاوت و جذاب تر است. قالب و گرافیک از این جهت در طراحی فروشگاه اینترنتی اهمیت بسیار زیادی دارد که مخاطب به محض ورود به سایت اولین موردی که باعث جذب او خواهد شد همین گرافیک و قالب میباشد. بررسی ها و تجربه نشان داده مخاطب زمانی به جستجو و خرید از سایت فروشگاهی علاقه نشان میدهد که از لحاظ گرافیکی جذاب باشد. در طراحی سایت فروشگاهی باید متناسب با حوزه فعالیت فروشگاه و یا نوع خدماتی که ارائه میدهد از بهترین و جذاب ترین  قالب و گرافیک استفاده شود. بطور مثال در طراحی فروشگاه اینترنتی که حوزه فعالیت آن فروش کالای دیجیتالی میباشد نمیتوان از  قالب و گرافیک وب سایت های فروش مواد غذایی استفاده نمود. همچنین خلاقیت میتواند در طراحی سایت فروشگاهی نقش بسزایی داشته باشد و فردی که وظیفه طراحی گرافیکی سایت را بر عهده دارد باید بر اساس تجربه و حلاقیت خود و بدون اینکه از دیگر وب سایت ها الکو برداری کند خلاقانه ترین و جدیدترین بنرها و جزئیات گرافیکی را برای بخش های مختلف سایت طراحی و پیاده سازی کند. طراحی سایت مبنا را حرفه ای ها به خوبی میشناسند و میدانند که این مجموعه کلیه وب سایت های فروشگاهی و غیر فروشگاهی خود را بصورت اختصاصی طراحی و راه اندازی کرده و با توجه به تعرفه های بسیار مناسبی که برای خدمات خود در نظر گرفته است هزینه های شما برای راه اندازی سایت را خواهد کاست.

به دنبال شلوغ کردن وب سایت فروشگاهی خود نباشید

ار موارد مهمی که  در طراحی فروشگاه اینترنتی و اصول طراحی سایت برای فروشگاه برخی افراد و طراحان به آن توجهی ندارند  و یا کمتر به آن توجه میکنند عدم رعایت فاصله میان هر محصول و قرار دادن تعداد زیادی محصول در صفحات سایت میباشد. اما شلوغ شدن صفحات در طراحی فروشگاه اینترنتی چه مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد؟ یکی از مشکلاتی که با شلوغ شدن بیش از اندازه صفحات در طراحی سایت ایجاد خواهد شد بارگزاری و یا همان لود سنگین سایت میباشد که مخاطب مجبور خواهد شد تا زمان زیادی را برای بارگزاری  و باز شدن صفحات سایت منتظر بماند. اما هر چه سبک تر شدن و خلوت تر شدن صفحات سایت امکان بارگزاری و لودینگ صفحات را نیز سریع تر خواهد کرد. دومین مشکلی که با شلوغ شدن صفحات در طراحی سایت فروشگاهی ایجاد میشود سر در گم شدن مخاطب است و نمیتوان بخوبی آنچه را که مد نظر دارد از میان تعداد زیادی محصول که با فاصله بسیار کم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند را انتخاب و سفارش دهد و باعث دلزدگی او میشود. مخاطب همواره ترجیح میدهد تا وب سایت هایی را برای خرید خود انتخاب کند که سبک هستند و در مدت کوتاهی صفحات آنها باز میشود. اگر این تصور را در ذهن دارید که شلوغ شدن صفحات سایت در جذابیت آن تاثیر دارد باید بگوییم در اشتباهید و نتیجه عکس میدهد.

شرکت طرح و پردازش مبنا
شرکت طرح و پردازش مبنا

امکانات سایت فروشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار هستند

از مواردی که طراح سایت باید در طراحی فروشگاه اینترنتی و اصول طراحی سایت برای فروشگاه مد نظر قرار دهد امکانات آن است. امکانات سایت از اهمیت  بسیار زیادی برخوردار است زیرا مشتری و مخاطب با توجه به بهره مندی از این امکانات میتواند به خوبی و در مدت زمان کوتاهی خرید خود را انجام دهد. امروزه و با توجه به زبان های برنامه نویسی جدیدی که برای طراحی سایت ابداع شده اند امکانات زیادی را میتوان برای سایت های فروشگاهی در نظر گرفت.  البته نحوه دسترسی به این امکانات نیز بسیار مهم است و باید در بخشی از سایت قرار داشته باشند که مخاطب به راحتی به هر یک از این امکانات دسترسی داشته باشد. از جمله امکانات بسیار مهمی که در طراحی  فروشگاه اینترنتی میتواند در خرید هر چه آسان و سریع محصولات نقش مهمی داشته باشد سرچ پیشرفته است. مطمئنا یک فروشگاه اینترنتی تعداد محصولات زیادی را در صفحات مختلف بارگزاری میکند که یافتن محصول مورد نظر مشتری از میان این تعداد کالا کار آسانی نیست و زمان بر میباشد که با استفاده از سرچ پیشرفته میتوان به این کالا و محصولات به راحتی دسترسی پیدا کند. از جمله دیگر امکانات در طراحی سایت فروشگاهی میتوان به سبد خرید برای انتخاب چندین محصول، ارتباط آنلاین با پشتیبان سایت، دسته بندی حرفه ای محصولات و  بسیاری امکانات دیگر را نام برد. طراحی سایت مبنا مفتخر است اعلام دارد تا کنون پروژه های زیادی را در زمینه طراحی سایت فروشگاهی به انجام رسانده است و در صورتی که به دنبال یک مجموعه معتبر در زمینه طراحی سایت هستید پیشنهاد ما به شما مجموعه مبنا میباشد.

طراحی سایت ریسپانسیو
طراحی سایت ریسپانسیو

توجه بیشتر به محتوا و سئو سایت مساوی با فروش بیشتر

در بالا به گرافیک و قالب ، چیدمان مناسب برای عدم شلوغ شدن سایت و همچنین امکانات در طراحی فروشگاه اینترنتی و اصول طراحی وب سایت برای فروشگاه اشاره شد که از مهمترین اصول به شمار می آیند اما در طراحی سایت فروشگاهی باید به سئو آن نیز توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانشد برای فروشگاه خود مخاطب و بهتر بگوییم مشتری جمع کنید. شاید سئو برای وب سایت هایی همچون خبری و یا شرکتی که قصد ندارند کالا و محصولی را در وب سایت خود بفروش برسانند چندان مهم نباشد اما برای فروشگاه های اینترنتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. اما سئو سایت به یک عامل مهم در کنار دیگر عوامل وابسته است آن هم تولید محتوای مناسب و بر اساس نکات سئو میباشد. به طور کلی محتوا خود به تنهایی میتواند  بر روی سئو تاثیر زیادی داشته باشد و رتبه سایت را در سرچ گوگل تا حد زیادی ارتقا دهد اما سطح کیفی محتوای سایت ها نیز میتواند در رتبه سایت تاثیر گذار باشد.  محتوایی که برای طراحی سایت در نظر گرفته میشود به هیچ عنوان نباید کپی باشد و همین موضوع خود تا حدود زیادی بر روی سئو تاثیر گذار خواهد بود و در واقع کیفت محتوا را افزایش و یا کاهش میدهد. استفاده از کلمات کلیدی و مناسب نیز خود در سئو تاثیر بسزایی دارد و صفحات وب سایتی که از محتوای سئو شده برخوردار باشند نتیجه بهتری را نیز در سرچ گوگل خواهند داشت. شاید تصور کنید که سئو در مراحل بعد از طراحی سایت فروشگاهی قرار میگیرد اما سئو مراحل زیادی دارد که یکی از مراحل آن در حین طراحی میباشد که میتوان به همین محتوا اشاره نمود. البته تنها محتوای متنی نیست که در طول طراحی  فروشگاه اینترنتی میتواند بر روی سئو تاثیر داشته باشد بلکه محتوای تصویری نیز خود بر روی سئو موثر و مفید است. طراحی سایت مبنا آماده ارائه خدمات طراحی سایت و همچنین سئو با بهترین تعرفه به شما میباشد و با بهره مندی از خدمات این مجموعه میتوانید با بهترین شرایط بهترین سایت را در اختیار داشته باشید.

طراحی سایت شرکت مبنا
طراحی سایت شرکت مبنا

در نهایت برای طراحی سایت به سایت طراحی سایت مبنا مراجعه نمایید:

https://mabnasite.ir/

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.