در بهینه سازی سایتمان به چه مواردی باید توجه کرد؟

بهینه سازی سایت بهینه سازی سایت

سئو به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که بتوانیم بیشترین و باکیفیت‌ترین ترافیک ورودی را دریافت کنیم. اهمیت سئو فقط به گرفتن رتبه در موتورهای جستجو خلاصه نمی‌شود. این روش در واقع نوعی از بازاریابی بوده و بخشی از بازاریابی درونگرا به‌شمار می‌رود. در این مطلب به فاکتورهای مهم گوگل در بهینه کردن سایتمان می پردازیم:

  • سئو تکنیکال

در سئو تکنیکال به بررسی و حل مشکلات فنی سایت از نظر سئو می‌پردازیم تا جایگاه سایت در صفحات جستجوی گوگل بهبود پیدا کند. اما سؤال اینجاست که چه مشکلاتی در سایت می‌توانند به سئو ربط داشته باشند؟

برای مثال اگر نقشه سایت به درستی ساخته نشود و بعضی صفحات به گوگل معرفی نشوند، روبات‌های گوگل قادر به خزیدن آن صفحات نخواهند بود و در نتیجه به احتمال زیاد ایندکس نخواهند شد. صفحه‌ای که ایندکس نشود هم در صفحات نتایج گوگل (SERP) نمایش داده نمی‌شود و رتبه‌ای نخواهند گرفت.

مثال دیگر در مورد سازگاری سایت با موبایل است که از نظر سئو سایت نکته بسیار حائز اهمیتی است. در واقع گوگل رسماً اعلام کرده که سایت‌های سازگار با موبایل در جستجوهایی که توسط موبایل انجام می‌شوند جایگاه بهتری خواهند داشت.

این فهرست به همین جا ختم نمی‌شود و می‌توان گفت فهرست نسبتاً طویلی است. از همین رو در ادامه چک‌لیستی ارائه می‌شود که در آن مهم‌ترین فاکتورهای سئو تکنیکال خدمتتان ارائه شده است.

  • تگ تایتل

یک عبارت خاص را در گوگل جستجو کنید و به دقت به صفحه نتایج بنگرید، همان طور که مشاهده می‌کنید عناوین خاصی با فونت آبی یا بنفش مشاهده می‌شود. در قسمت پایین این عنوان‌ها نیز توضیحات با فونت کوچکتر آورده شده است. به طور ساده بخش عنوان هر صفحه وب همان تگ تایتل خواهد بود که ماهیت آن HTML است.

اگر باHTML  آشنایی دارید می‌دانید که تگ title داخل تگ head قرار می‌گیرد. بسیار ضروری است که هر صفحه از وبسایت شما یک عنوان مفید، مختصر و دقیق داشته باشد. این اهمیت از دو سمت است اولاً موتورهای جستجو کلیات صفحه شما را درمی‌یابند، ثانیاً بازدیدکنندگان وبسایت شما با بررسی عنوان از حدود محتوای ارائه شده در آن صفحه باخبر خواهند شد.

  • تگ کنونیکال

تگ کنونیکال ترفندی است که سئوکاران برای معرفی یک صفحه اصلی از بین دو یا چند صفحه مشابه به گوگل استفاده می‌کنند. فرض کنید شما در وب سایت خود سه صفحه دارید که هر سه برای یک کلیدواژه نوشته شده باشند یا حتی دو تا از آن صفحات مشابه یکدیگرند. در این حالت یکی از این سه صفحه را به عنوان صفحه اصلی درنظر گرفته و کنونیکال دو صفحه دیگر را به صفحه اصلی درنظرگرفته شده می‌دهیم تا وقتی کاربران کلیدواژه مورد نظر را سرچ کردند، صفحه‌ای که تگ کنونیکال به آن اشاره می‌کند در صفحات سرچ نمایان شود.

  • تگ‌های هدینگ

استفاده از تگ‌ های تیتر مزیت سه گانه دارد، اولاً ربات‌های گوگل تفسیر بهتری هنگام خزش روی وبسایت شما خواهند داشت و اگر شما با هوشمندی کلمات کلیدی خود را در این تگ‌ها جاگذاری کرده باشید تاثیر مثبت سئو آن را خواهید دید. دوماً بازدیدکننده صفحه وب دچار خستگی و یکنواختی نمی‌شود و خیلی ساده می‌تواند تمرکز خود را در یک تیتر خاص معطوف کند و دید کلی به محتوای شما داشته باشد، سوماً نویسنده متن شما با رعایت تیترها به متن تسلط‌ بیشتری خواهد داشت و می‌تواند ذوق خود را به خوبی پیاده سازی کند و از طرفی هم تیترها نویسنده را در یک حوالی مشخص نگه خواهند داشت و به قول معروف اجازه نمی‌دهند که نویسنده به جاده خاکی بزند!

منبع : https://www.jetseo.ir/

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.