چگونه لوگو سرنوشت برند شما را تغییر می دهد؟

طراحی لوگو حرفه‌ای

شاید بتوان برندسازی را مهم‌ترین بخش از کار یک مجموعه دانست. هر مجموعه ای در تلاش است تا خود را برای مخاطبانش تبدیل به یک برند معتبر و رسمی کند. امروز قصد داریم به یکی از مهم ترین عوامل برندسازی، یعنی تاثیر یک لوگوی حرفه‌ای و موثر بپردازیم.

چرا طراحی لوگو حرفه‌ای؟

طراحی لوگو از این بابت مهم است که بیشتر تبلیغات شما بر روی آن خواهد بود. رنگ سازمانی شما با توجه به رنگ لوگوی شما انتخاب خواهد شد و مخاطب، شما را با این رنگ خواهد شناخت.

طراحی لوگو حرفه ای باعث می شود کسب و کار شما از نظر مخاطب ارزشمندتر تلقی شود و در ذهن مخاطبان خود بیشتر نقش ببندید.

در واقع یک لوگوی حرفه ای به لوگویی گفته می شود که ارزش های شما را در ساده ترین حالت به مخاطب انتقال دهد و در روند طراحی آن پیچیدگی خاصی وجود نداشته باشد.

نقش بستن در ذهن مشتریان شما، باعث افزایش فروش و در نتیجه بر روی برندینگ شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

تاثیر لوگو بر فروش شرکت های بزرگ

به تصویر زیر با دقت نگاه کنید و بگویید محصولات کدام یک از آنها را می شناسید.

لوگوی شرکت های بزرگ

بعضی از این شرکت ها برای شما بسیار آشنا هستند و احتمالا محصولات آنها را نیز می شناسید. اما چرا اینگونه می باشد؟

شرکت های بالا توانسته اند با برندسازی درست و محبوب کردن آرم و لوگوی مجموعه‌ی خود در بین مخاطبانشان، نام خود را از رقیبان خود جدا کرده و فروش بالاتری را تجربه کنند.

شرکت های مطرح و بزرگ دنیا امروز به این نتیجه رسیده اند که داشتن یک لوگوی حرفه ای و در عین حال ساده، می تواند برای مدت ها در ذهن مخاطبان باقی بماند.

بخاطر همین موضوع است که شاهد تغییرات اساسی و ریبرندینگ شرکت های بزرگی مثل دیجی کالا، اسنپ، تپسی و سایر شرکت ها در چند ماه اخیر بوده ایم.

لوگوی خود را به چه کسی بسپارم؟

شاید مهم ترین موضوع در طراحی لوگو حرفه ای این است که کار خود را به چه کسی بسپارم و قیمت طراحی لوگو حرفه ای چقدر است.

قبل از هرچیز باید بدانیم که تعرفه و قیمت طراحی لوگو با توجه به حرفه ای بودن شرکت ها کاملا متفاوت است. هرچند زمانی که شما کار حرفه ای و خاصی را تحویل می گیرید باعث رشد و پیشرفت شما شده و هزینه به صورت کامل به مجموعه باز می گردد.

همچنین از شرکت های بزرگ و نامدار در طراحی لوگو حرفه ای می توان به شرکت پارماتیک که در زمینه برندینگ نیز فعالیت می کند، اشاره کرد. این مجموعه علاوه بر طراحی لوگوی حرفه ای، خدمات دیگر را نیز ارائه می دهد که به رشد هرچه بیشتر مجموعه ها، چه کسب و کار آنلاین و چه کسب و کار اینترنتی کمک شایانی می کند.

پارماتیک
پارماتیک

اگر نیز به دنبال این هستید که کار خود را به فریلنسرها واگذاری نمایید بهتر است از قبل نمونه های آنها را بررسی کرده و با توجه به آن تصمیم به برون سپاری لوگوی خود کنید.

نقش لوگو در هویت بصری

لوگوی شما به عنوان بخشی از هویت بصری شما در تمام ست اداری شما نمایش داده می شود. طراحی کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه، لیبل ها و … همگی در خود لوگو را جای داده اند.

طراحی کارت ویزیت که یکی از مهم ترین ارکان در ست اداری می باشد، بدون داشتن یک لوگوی مناسب چندان ارزشمند نیست.

استفاده از پترن مناسب نیز با توجه به لوگوی شما در ست اداری طراحی می شود. در نتیجه بسیار مهم است لوگوی خود را به صوت حرفه ای، خاص و با توجه به ارزش های برند خود طراحی کنید.

بعد از لوگو نیز باید به فکر داشتن یک کارت ویزیت حرفه ای برای ارائه به مشتری داشته باشید، در نتیجه بسیار مهم است که طراحی کارت ویزیت شما نیز با توجه به رنگ لوگو و المان های استفاده شده در آن انتخاب شود.

در پایان

داشتن یک لوگوی مناسب و حرفه ای باعث پیشرفت عجیب شما در کسب و کارتان خواهد شد. بر روی برندسازی و اعتماد سازی مخاطب احتمالی شما تاثیر به سزایی دارد.

بر روی فروش هرچه بیشتر شما اثر خواهد گذاشت.

بنابراین بهتر است کسب و کار خود را حرفه ای به پیش ببرید تا شاهد نتیجه های درخشان باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.