وردپرس و دنیای افزونه‌ها

دنیای افزونه‌ها

دنیای وردپرس بسیار بزرگ و در عین حال ساده است. امکان گسترش قابلیت‌ها، جذابیت این دنیای بزرگ را دو چندان کرده است… به طوری که هر شخص با هر میزان دانش کدنویسی، می‌تواند وارد این دنیای گسترده شود و از امکانات آن استفاده کند. مسئله جالب‌تر تعداد زیاد افزونه‌هایی است که باعث گسترش قابلیت‌های وردپرس می‌شوند. ولی همین تنوع و تعدد سرمنشأ دردسرهای ما شده‌اند!
درست حدس زدید… دنیای افزونه‌ها بسیاری از جنبه‌های مختلف زندگی ما را به عنوان توسعه‌دهندگان، طراحان، نویسندگان، مهندسان پشتیبانی و… تحت تأثیر خود قرار داده است.

دنیای افزونه‌ها

افزونه‌های وردپرس دو جنبه مثبت و منفی دارند… جنبه مثبت؛ گسترش قابلیت‌های وردپرس و جنبه منفی حواشی افزونه‌ها است. مشکلاتی مثل عدم کیفیت، سواستفاده‌های احتمالی، خستگی طراحان، فشارهای عصبی و… اما بی‌انصافی نکنیم؛ افزونه‏‌ها در بیشتر موارد موجب سهولت کار می‌شوند. دنیای افزونه‌ها بسیار بزرگ و پیچیده است.

هدف، ابزار را توجیه می‌کند!

goals-دنیای افزونه‌ها

در دنیای افزونه‌ها با مواردی مواجه می‌شویم که بیشتر قابلیت‌های آن در نسخه پرو در دسترس است. این مورد کمی قابل بررسی است… اما برخی مواقع نویسنده افزونه به روشی بسیار هوشمندانه کاربر را مجبور به حمایت مالی می‌کند!

سناریوی رایج امتیازدهی یک ستاره

rating-دنیای افزونه‌ها

قسمت بازبینی و امتیازات را حتماً باید بررسی کرد، تا ببینیم فقط ما از افزونه ناراضی هستیم یا بقیه هم شکایتی دارند؟!
در دنیای افزونه‌ها این کار برای تشخیص میزان کیفیت یا آشنایی با مشکلات افزونه‌ها بسیار مفید است. پس تا افزونه، شما را عصبانی نکرده آن را بررسی کنید…

اولین قانون

first rule-دنیای افزونه‌ها

خوب… برخی مواقع در شبکه‌های اجتماعی در مورد شما، افزونه یا مشکلات افزونه‌ها صحبت‌هایی می‌شود. عصبانی نشوید… چون ممکن است این گفتگوها برای کسب و کار شما سودمند باشند.

  آنچه در وردپرس 6.5 اتفاق می افتد!

در دنیای افزونه‌ها و در میان این همه شلوغی، از نقد و بررسی‌ها نهایت استفاده را ببرید و مشکلات افزونه‌ها را حل کنید. نقاط مثبت را گسترش دهید. افزایش کیفیت تنها روشی است که در میان ترافیک و تنوع‌ها، یک سر و گردن بالاتر از دیگران قرار می‏گیرید.

RSS feeds چطور کار می‌کند؟

rss feed-دنیای افزونه‌ها

این تصویر کم و بیش نحوه کار RSS feeds را نمایش می‌دهد. برخی از صاحبان وبسایت‌ها وقت خود را صرف نوشتن نمی‌کنند… چون یک کارمند تمام وقت به نام RSS feeds دارند، که همیشه این نوع کارها را برای آنها انجام می‌دهد. سر خوراک RSS همیشه شلوغ است!

لطفاً سریع 90 ساله نشوید!

age-دنیای افزونه‌ها

معذرت می‌خواهم… پنج دقیقه وقت دارید تا در مورد بروز رسانی سایت وردپرسی‌ شما صحبت کنیم؟
این یک جمله آشنا برای طراحان است، که در آخر طراح را پیر می‌کند!

طراحان را درک کنیم… زمانی که یک طراح در دنیای افزونه‌ها قرار گرفت، سؤالات بی‌جا نپرسیم و آنان را خسته نکنیم. مطمئن باشید با داشتن درک متقابل از شرایط یکدیگر، این دنیا قشنگ‌تر می‌شود.

جمله آخر…

آیا تا به حال با شرایط این چنینی مواجه شده‌اید؟
بیشتر مردم تصور می‌کنند که افزونه‏‌ها به سادگی و خیلی راحت آماده شده‌‏اند، اما خبر ندارند که پشت پرده طراحی و توسعه یک افزونه تا ارائه آن به بازار و پشتیبانی آن، چه دغدغه‌هایی وجود دارد. مشکلات افزونه‌ها زیاد هستند… اما این ما هستیم که باید در جهت کمک به برطرف کردن مشکلات افزونه‌ها و رشد جامعه وردپرسی گام برداریم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.