افزونه وردپرس پشتیبان منتشر شد!

افزونه وردپرس پشتیبان افزونه وردپرس پشتیبان

از امروز می‌توانید نسخه جدید افزونه وردپرس پشتیبان را از مخزن وردپرس دریافت یا به روزرسانی کنید. نسخه‌ی جدید افزونه با تلاش مجتبی درویشی عزیز با امکانات بیشترآماده شده است.

آپلودر uppy  در افزونه اضافه شده است که غیر از آپلود مستقیم و ریموت دانلود، فایل‌های گوگل درایو و دراپ باکس شما از بخش رسانه‌ی وردپرس به فضای ذخیره سازی ابری پشتیبان منتقل می‌شود.

همچنین در نسخه‌ی جدید، فایل‌هایی که قبلا در کتابخانه وردپرس آپلود شده‌اند را با یک دکمه  یا با انتخاب گروهی به عنوان کار گروهی به فضای ابری پشتیبان می‌فرستید. افزونه جدید علاوه بر این که با افزونه ووکامرس سازگاری دارد با افزونه دوپلیکیتور (Duplicator) هم سازگار شده است تا در بخش پشتیبان‌گیری به سادگی بک‌آپ‌ وب سایت وردپرس خود را در فضای ابری پشتیبان ذخیره سازی کنید.

نسخه جدید افزونه پشتیبان حاصل تعامل با کاربران فعلی و دریافت پیشنهادها و انتقادات کاربران خوب پشتیبان است. بدیهی است که نسخه‌ی جدید هم برای بهتر شدن و توسعه‌ی بیشتر به حمایت و پیشنهادهای سازنده‌ی کاربران نیاز دارد.

افزونه وردپرس پشتیبان

در ادامه با ما همراه باشید تا تغییرات و امکانات جدید افزونه پشتیبان را به صورت خلاصه مرور کنیم:

ارسال فایل های جاری کتابخانه وردپرس به فضای ذخیره سازی ابری پشتیبان

در نسخه ی 2.0.0 افزونه وردپرس پشتیبان کافیست وضعیت نمایش فایل‌های کتابخانه وردپرس را به حالت لیست تغییر دهید. حالا در مقابل هر فایلی که روی هاست اصلی آپلود شده یک دکمه‌ی «upload to پشتیبان»  را خواهید دید که با کلیک روی آن فایل شما از هاست اصلی به پارتیشن حرفه‌ای شما در پشتیبان منتقل خواهد شد. البته باید قبلا پارتیشن حرفه‌ای ساخته باشید و آن را به وردپرس متصل کرده باشید. همچنین با انتخاب فایل‌ها  و انتخاب گزینه‌ی upload to  پشتیبان در بخش کار گروهی می‌توانید به صورت دسته‌ای فایل‌های موجود در کتابخانه وردپرس را به فضای ذخیره سازی ابری خود در پشتیبان منتقل کنید.

poshtiban_wordpress
افزونه پشتیبان وردپرس

همچنین در مواقعی که نیاز داشته باشید، می‌توانید فایل‌های رسانه‌ی وردپرس که در پشتیبان آپلود شده‌اند را از فضای ابری پشتیبان بازیابی کرده و به هاست اصلی خودتان بازگردانید.

پشتیبان‌گیری سازگار با افزونه Duplicator

افزونه وردپرس دوپلیکیتور یکی از بهترین افزونه‌های پشتیبان گیری از وردپرس است. بخش پشتیبان‌گیری افزونه وردپرس پشتیبان با افزونه دوپلیکیتور سازگار شده است بنابراین فایل‌های بک‌آپی که با Duplicator ایجاد می‌شوند در بخش پشتیبان‌گیری افزونه پشتیبان لیست شده و می‌توانید با استفاده از دکمه Upload to  پشتیبان آنها را در فضای ذخیره سازی ابری پشتیبان خود آپلود کنید تا در امنیت کامل نگهداری شوند. کاربران استفاده کننده‌ی نسخه پرو دوپلیکیتور، بعدا از امکان زمان‌بندی و ارسال خودکار بک‌آپ‌های وب سایت خود به فضای ابری برخوردار خواهند بود.

بهبودهای نسخه جدید افزونه وردپرس پشتیبان

ساختار ساخت تصاویر بند انگشتی در نسخه‌ی جدید متحول شده است. همچنین افزونه وردپرس پشتیبان با ادیتور جدید وردپرس، گوتنبرگ، هم سازگار است و تصاویری که پیش از این در کتابخانه وردپرس و با استفاده از گزینه‌ی بارگذاری در پشتیبان آپلود کرده باشید در ادیتور گوتنبرگ قابل استفاده هستند.

در بخش  فروش فایل با ووکامرس تغییر کوچکی اضافه شده است که از این پس می‌توانید کلیه فایل‌هایی که در شاخه woocommerce در پارتیشن حرفه‌ای‌تان در پشتیبان آپلود کرده اید را ببینید و از بین آنها به سادگی فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. نمایش فایل‌ها به صورت ساختار  لیست است تا به راحتی فایل خود را در این پوشه بیابید.

معرفی کوتاه «پشتیبان» و ابری کردن وردپرس

«پشتیبان» یک ذخیره ساز ابری یا Cloud Storage  است. پشتیبان به صورت تخصصی، فضایی برای نگهداری، اشتراک‌گذاری، گردش و مرور فایل هاست. وب سایت‌ها و سازمان‌ها و کاربران عادی با توجه به نیاز خود از خدمات ابری پشتیبان استفاده می‌کنند.

«پشتیبان» برای وب‌سایت‌هایی که به سرویس میزبانی فایل یا هاست دانلود نیاز دارند هم خدمات ارائه می‌کند برای «هاست دانلود ابری» کافیست در پشتیبان یک پارتیشن حرفه ای بسازید و اگر وب سایت شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کند با نصب افزونه وردپرس پشتیبان از مخزن وردپرس، می‌توانید پارتیشن حرفه ای خود را به وردپرس‌تان متصل کنید. پس از اتصال پشتیبان به وردپرس، در بخش رسانه، گزینه‌ی uploud to  پشتیبان هم در دسترس شما خواهد و می‌توانید فایل‌های بخش رسانه‌ی وردپرس را به جای هاست اصلی در فضای ذخیره سازی ابری خود آپلود کنید و در وب‌سایت‌تان قرار دهید. ویدیوهای حجم بالا را بدون دغدغه در سایت خودتان و بر روی زیردامنه ی خودتان منتشر می‌کنید و نگران مصرف پهنای باند هاست اصلی خود نخواهید بود چون فایل شما روی «پشتیبان» ذخیره شده است و از آنجا پخش(استریم) می‌شود.

افزونه وردپرس پشتیبان با افزونه‌های ووکامرس و افزونه دوپلیکیتور هم سازگاری دارد بنابراین فایل‌های فروشگاه فایل و بک‌آپ‌هایی که با استفاده از افزونه دوپلیکیتور ایجاد می‌کنید را در فضای ابری پشتیبان نگهداری خواهیدکرد.

برای فایل‌های فروشگاه ووکامرسی شما لینک مخفی و وزمان دار به صورت اتوماتیک ساخته شده و فایل‌های شما که دارایی‌های دیجیتال کسب‌وکار شما محسوب می‌شوند در امنیت کامل خواهند بود.

زیرساخت ابری پشتیبان از مجموعه ی نامحدودی از سرورها در دیتاسنترهای مختلف داخل و خارج از ایران تشکیل شده و از هر فایل شما نسخه‌های متعددی در سرورهای مختلف، خارج و داخل از ایران، نگهداری می‌شود تا دسترسی شما به فایل‌هایتان همیشه تضمین شده باشد.

برای ساختن اولین پارتیشن خود در پشتیبان کافیست ثبت نام کنید و اولین پارتیشن خود را با فضای 5 گیگابایت، رایگان دریافت کنید. برای فضای بیشتر کافیست کیف پول پشتیبان خود را شارژ کنید و به هر تعداد که نیاز دارید پارتیشن‌های حرفه‌ای و شخصی ایجاد کنید.

پشتیبان، همیشه پشتیبان!

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.