لایک مطالب به سبک فیسبوک در وردپرس با Post And Page Reactions

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!
اگر خاطرتان باشد در مقالات پیشین به معرفی افزونه‌ای پرداختم که با استفاده از آن می‌توانید قابلیت لایک مطالب به سبک فیسبوک در وردپرس را در سایت خود پیاده‌سازی کنید.
لایک مطالب به این شکل که چندی پیش توسط فیسبوک منتشر شد بدین شکل است که با استفاده از اموجی‌های موجو می‌توانید نسبت به نوشته مورد نظر احساس خود را بیان کنید.
در این مقاله از همیار وردپرس نیز قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای مشابه با همین کارکرد بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا قابلیتی برای لایک مطالب در وردپرس فراهم کنید تا  با استفاده از 7 نوع اموجی مختلف کاربران و بازدیدکنندگان سایت قادر به ثبت آن باشند.

لایک مطالب در وردپرس با post and page reactions

post and page reactions- لایک مطالب در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Post And Page Reactions در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که با استفاده از ان  می‌توانید لایک مطالب در وردپرس را به شیوه فیسبوک فراهم کنید.
این افزونه تاکنون توانسته است تا بیش از 200 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با عنوان Post And Page Reactions افزوده خواهد شد که با مراجعه به این صفحه قادر خواهید بود تا شکلک‌های مورد نظر برای لایک مطالب در وردپرس را مدیریت کرده و نمایش آنها را فعال و یا غیرفعال کنید.

settings- لایک مطالب در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید از این بخش قادر خواهید بود تا اموجی‌های موجود را مدیریت کرده و با برداشتن تیک هریک از گزینه‌ها، نمایش آنها را از سایت غیرفعال کنید.
در صورتی که مایل به تغییر اموجی‌ها بودید می‌توانید با مراجعه به پوشه افزونه در دایرکتوری img به جای اموجی‌های موجود اموجی دلخواه خود را با نام هریک از آنها قرار دهید تا بتوانید انها را عوض کنید.
برای انتخاب مکان نمایش لایک مطالب در وردپرس به سبک فیسبوک در وردپرس در این افزونه می‌توانید در سه مکان مخلف که عبارتند از، ابتدای نوشته، انتهای نوشته و انتخاب هر دو بخش یعنی هم در ابتدا و هم انتهای نوشته لایک مطالب را نمایش دهید. برای انتخاب مکان لایک مطالب به منوی setting در افزونه مراجعه کرده و مشابه تصویر از تب location مکان مورد نظر را انتخاب کنید.

  استفاده از وردپرس برای مدیریت اسناد با WP Document Revisions

location- لایک مطالب در وردپرس

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا لایک مطالب در وردپرس را علاوه بر نوشته‌ها برای برگه‌ها نیز قرار دهید، برای این منظور مشابه تصویر زیر به تب share options مراجعه کرده و در هر نوع نوشته که می‌خواهید نمایش داده شود آنها را انتخاب کنید.

share options- لایک مطالب در وردپرس

از قابلیت‌های این افزونه این است که امکان تعیین لایک مطالب صرفا برای اعضا نیز فراهم است تا با فعال کردن آن فقط به کاربرانی که در سایت ثبت‌نام کرده و وارد پیشخوان شده‌اند امکان لایک مطالب در وردپرس وجود داشته باشد.
برای اینکه تعیین کنید کاربران مهمان امکان ثبت احساس برای مطالب را داشته باشند به تب guest users مراجعه کرده و آن را بر روی allow قرار دهید، در غیر اینصورت گزینه not allow را انتخاب کنید تا صرفا کاربران وارد شده امکان لایک مطالب به سبک فیسبوک در وردپرس را داشته باشند.

guests users- لایک مطالب در وردپرس

پس از اینکه تنظیمات خود را سفارشی سازی کنید مشابه تصویر زیر خواهید دید که امکان لایک مطالب به سبک فیسبوک در وردپرس برای شما فراهم شده است و بازدیدکنندگان قادر خواهند بود تا آمار و ارقام مربوط به پسندیدن مطالب وردپرس را به صورت Reactions مشاهده کنند.

result- لایک مطالب در وردپرس

برای مشاهده آمار و تعداد لایک‌ها نیز با کلیک بر روی گزینه تعداد می‌توان در یک پنجره پاپ‌آپ به صورت زیر افراد عضو در سایت و کاربران مهمان که مطالب را لایک کرده‌اند را در دو ستون مجزا مشاهده کرد که برای اعضای ثبت‌نام کرده در سایت قابلیت نمایش نام آنها وجود دارد.

like- لایک مطالب در وردپرس

شاد باشید..

دانلود افزونه Post And Page Reactions

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.