چگونه یک پست در سایت منتشر کنیم؟ | راهنمای قدم به قدم

انتشار پست در سایت انتشار پست در سایت

مراحل انتشار پست در سایت شامل شش مرحله است. قبل از شروع نوشتن باید بدانید برای چه کسی می‌نویسید و چه چیزی می‌خواهید بگویید! ممکن است بخواهید سریع بنویسید اما بخاطر داشته باشید نوشتن زمانبر است و پس از اینکه یک پست وبلاگ را نوشتید باید برای بروز کردن آن زمان صرف کرده و آن را تبلیغ کنید. در این مقاله می‌خواهیم تمامی مواردی که برای نوشتن و انتشار پست در سایت لازم است را از لحظه نوشتن تا مدتی پس از انتشار مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

انتشار پست در سایت

مراحل انتشار پست در سایت در 6 گام به شرح زیر است:

 • مرحله اول: آماده سازی
 • مرحله دوم: نوشتن پست وبلاگ
 • مرحله سوم: ویرایش و بهینه سازی
 • مرحله چهارم: بررسی علمی قبل از انتشار
 • مرحله پنجم: انتشار پست در بسایت
 • مرحله ششم: اقدامات لازم پس از انتشار پست
 • آماده سازی چک لیست

مرحله اول: آماده سازی

در این مرحله بهترین کلمات کلیدی که مورد جستجو قرار می‌گیرند، متناسب با موضوعی که می‌خواهیم راجع به آن بنویسیم انتخاب می‌کنیم. البته در این مرحله نوشتن آغاز نمی‌شود. زیرا ابتدا پست آماده‌سازی می‌شود. یعنی باید به سوالات زیر پاسخ دهید پاسخ این سوالات به شما کمک می‌کند یک پست فوق‌العاده بنویسید:

هدف مقاله شما چیست؟

قبل از شروع به نوشتن، ابتدا هدفی در نظر بگیرید که چرا این مقاله را می‌نویسید و می‌خواهید چه چیزی به دست بیاورید. به عنوان مثال مقالات می‌توانند اهداف مختلفی مانند زیر داشته باشند:

 • می‌توانید پستی بنویسید تا مخاطب را ترغیب نماید. شما می‌خواهید مخاطب را متقاعد کنید تا کالای مورد نیازشان را بخرند.
 • ممکن است هدف مقاله شما سرگرمی باشد.
 • ممکن است هدف مقاله شما آموزش باشد. در این حالت شما مطلبی می‌نویسید تا دانش خود را در رابطه با آن موضوع به اشتراک بگذارید.

مقالات مختلف در وبسایت شما می‌توانند اهداف مختلفی داشته باشند. یک پست وبلاگ می‌تواند آموزنده و در عین حال سرگرم کننده باشد. لذا هدف از نوشتن مقاله امری مهم است چرا که سبک نوشتن مقالات مختلف هستند. مقالاتی که قصد ترغیب مخاطب را دارند باید با یک مقاله آموزنده و سرگرم کننده متفاوت باشد.

post in website
هدف مقاله شما چیست؟

هدف اصلی پست شما چیست؟

قبل از انتشار پست در سایت باید به آنچه که می‌خواهید مخاطبانتان پس از خواندن متن شما بدانند فکر کنید. این هدف پست شما خواهد بود.

به عنوان مثال:

اگر می‌خواهید پستی در مورد بهترین ساختار متن بنویسید می‌توانید این سوال را از خود بپرسید: چرا نوشتن پستی با موضوع بهترین ساختار متن مهم است؟ زیرا به مردم این امکان را می‌دهد تا ساختار متن پست شما را بهتر درک کنند. این امر می‌تواند منجر به دست آوردن رنک بالا شود.­

به منظور تدوین کردن پست خود، می‌توانید یک پرسش اساسی را در متن‌تان مطرح کنید و مطمئن شوید که پرسش شما شفاف و واضح است. سپس به پرسش خود در متن، پاسخ دهید.

سعی کنید پاسخی که می‌دهید در یک یا دو جمله خلاصه باشد. به یاد داشته باشید این پاسخ، هدف مقاله شما است.

ما معمولا موضوع مقاله را در مقدمه آن قرار می‌دهیم (در واقع به خوانندگان می‌گوییم که پست‌ما در مورد چه موضوعی است).

نوشتن پست‌های دقیق در متون وب مهم است و  درک خوانندگان از پست شما و احتمال این‌که آنها خوانندگان دائمی مطالب شما باشند را افزایش می‌دهد.

post in website1-انتشار پست در سایت
هدف اصلی پست شما چیست؟

برای انتشار پست در سایت به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

در برخی از موارد تمام اطلاعات مورد نیاز شما در ذهنتان است. به عنوان مثال اگر آشپز یک رستوران محلی ایتالیایی بخواهد در مورد انواع ماکارونی‌ها و طرز استفاده آنها پستی بنویسد، احتمالا به هیچ کتابی نیاز ندارد اما اگر بخواهد در مورد تاریخ آشپزی حرفه‌ای 500 سال گذشته ایتالیایی پستی بنویسد، ممکن است به منابع دیگری نیاز داشته باشد. بنابراین احتمال دارد شما هم به منابعی مانند (اینترنت، کتاب ها، روزنامه ها) برای یافتن اطلاعات مورد نظر احتیاج داشته باشید.

post in website2-انتشار پست در سایت
برای انتشار پست در سایت به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

بهترین راه برای ساختار متن شما چیست؟

گام نهایی در آماده سازی متن، یکی از مهم ترین فرآیندها است. شما باید تصمیم بگیرید که ساخنار محتواهایتان چگونه باشد و چگونه می‌خواهید با خوانندگان ارتباط برقرار کنید.

اگر شما پیش از آماده سازی متن به این موضوع فکر نکنید، متن شما فاقد اعتبار و منطق است و درک آن برای مخاطبان سخت خواهد بود. ساختار مناسب یک متن برای جستجوگر‌ها هم اهمیت زیادی دارد.

اگر مطمئن نیستید چگونه آغار کنید؟ این پست راهکارهای عملی برای ایجاد یک ساختار مناسب و معقول متن را به شما ارائه می‌دهد.

مرحله دوم: نوشتن پست وبلاگ شما

در این مرحله شما به تمام اطلاعات و طرح کلی از موضوعاتی که می‌خواهید در وبلاگ خود بنویسید و در مورد آن بحث کنید، نیاز داید. این اطلاعات را تهیه کنید و نگران نباشید. متن شما در این مرحله هنوز خیلی کامل نیست و شما می‌توانید بعدا آن را ویرایش نمایید.

سعی کنید به ساختار متن انسجام دهید و مطمئن شوید که نوع و ساختار هر خط با آنچه که می‌خواهید به مخاطب انتقال دهید، هم خوانی دارد.

تغییر نداشتن میان پارگراف‌ها و پرش نداشتن میان موضوعات به مخاطب شما حس بهتری می‌دهد.

write post in blog
نوشتن پست وبلاگ شما

مرحله سوم: ویرایش و بهینه سازی

هنگامی که همه چیز را به صورت مرتب آماده کردید و یک پیش‌نویس از محتوای خود آماده نمودید، زمان ویرایش است. اکنون شما باید متن خود را بهتر بسنجید و کلمات عجیب و غریب و خطاها را از آن حذف کنید.

این بدان معناست که متن خود را به صورت پاراگراف به پاراگراف و سطر به سطر مورد ارزیابی قرار دهید و ببینید که انسجام پست و ساختارش را حس می کنید یا خیر. اگر نویسنده ماهری نیستید، می‌توانید از ویرایش‌گر آنلاین استفاده کنید یا از کسی بخواهید که متن شما را بخواند. چرا که باعث ایجاد ایده جدیدی در مورد متن می‌شود و شما می‌توانید به آسانی متوجه  اشتباهاتتان شوید.

بهینه سازی پست‌های شما برای موتورهای جستجوگر

پست‌های شما باید برای موتورهای جستجو بهینه شود. به عنوان مثال توزیع کلمات کلیدی و خوانایی متن خود را بررسی نمایید. همانطور که می‌دانید افزونه Yoast Seo در این مراحل کمک زیادی می‌کند. با استفاده از تمامی ابزار‌های سئو می‌توانید پی ببرید که محتوای شما تا چه اندازه بهینه سازی شده است. انتشار پست در سایت نیازمند انجام مراحل مختلفی است.

بهینه سازی پست‌های شما برای موتورهای جستجوگر

مرحله چهارم: تمرین، قبل از انتشار

پیش از انتشار و ارسال پست جدیدتان چند نکته را به خاطر داشته باشید. برای انجام مراحل انتشار پست در سایت این مرحله نیز حائز اهمیت است.

افزودن عکس‌ها را فراموش نکنید!

عکس‌ها یکی از مهم ترین افزودنی‌ها در هر وبلاگی هستند. بنابراین قبل از انتشار پست خود، لازم است که حداقل یک عکس با کیفیت به وبلاگتان اضافه کنید و مطمئن شوید که عکس افزوده شده با کیفیت است. برخی از وبلاگ نویسان ترجیح می‌دهند که عکس و تصاویر را پیش از شروع نوشتن متن تهیه کنند. برخی دیگر تمایل دارند که ابتدا متن را بنویسند و سپس عکس‌های مناسب را پیدا کنند.

  شماره مجازی چیست؟ راهنمای کامل ساخت آن

اینکه شما از عکس‌های آماده استفاده کنید یا خودتان عکس تهیه کنید، به شما این اطمینان را می‌دهد که حداقل یک عکس در دسترس دارید که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در yoast SEO premium یک پیش نمایش اجتماعی وجود دارد و شما زمانی که یک پست را در فیس‌بوک یا توییتر قرار می‌دهید، می‌توانید پیش نمایش آن در این شبکه‌ها را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید یک تصویر را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

image in post
افزودن عکس ها را فراموش نکنید!

اضافه کردن تگ‌ها و دسته‌بندی‌ها

تگ‌ها و دسته‌بندی‌ها یک ویژگی را برای سایت شما فراهم می‌کند و بهتر است فکر کنید چگونه می‌توانید بهترین استفاده را از آن‌ها داشته باشید.

همچنان که شما در حال آماده سازی پست‌های وبلاگ خود هستید، ممکن است دسته بندی ها را فراموش کنید بنابراین لازم است که پیش از انتشار پست خود یک بار آن را بررسی نمایید و ببینید که دسته بندی ها را افزوده اید یا خیر.

بهینه سازی برای شبکه‌های اجتماعی

شما نه تنها می‌توانید تصاویر اجتماعی خود را در YOasT SEO PERMIUM تنظیم کنید بلکه می‌توانید توضیحات متفاوتی در مورد فیس‌بوک و توییتر را نسبت به گوگل ارائه دهید.

ارتباط افرادی که از طریق فیس‌بوک به شما دسترسی پیدا می‌کنند نسبت به افرادی که از طریق گوگل شما را پیدا می‌کنند، متفاوت است. مطمئن شوید که توضیحات شما در همه شبکه‌ها یکسان هستند.

اگر شبکه اجتماعی پینترست، یک پلت فرم محبوب برای وبلاگ شما است می‌توانید عکس‌های وبسایت خود را در آن ذخیره کنید. یعنی عکس‌های وبلاگ خود را در بستر pinterest ذخیره سازی نمایید که می‌تواند سرگرمی مناسبی برای کاربران باشد. و مطمئن شوید که url صفحه انتشار پست‌ها را به دقت وارد نموده‌اید.

share post
بهینه سازی برای شبکه‌های اجتماعی

مرحله پنجم: پس از انتشار پست در سایت

پس از اینکه پست خود را منتشر کردید می‌توانید آن را در 8 سایتی (که حدس میزنید مردم اخبار آن‌ها را پیگیری می‌کنند)، قرار بدهید. بهترین گزینه شبکه‌های احتماعی هستند.

به اشتراک گذاری پست‌ها در شبکه‌های احتماعی

شبکه‌های اجتماعی پلتفرمی است که برای کاربران طراحی شده است اما کاربران علاقه‌مند هستند که روی لینک‌های وبسایت کلیک کنند به ویژه اگر برای شما پستی را نوشته باشید که مورد علاقه مخاطبان باشد. به همین دلیل اکانت‌هایی که در شبکه‌های احتماعی می‌سازید بسیار مهم هستند. برخی افزونه‌ها هستند که امکان انتشار پست در شبکه‌های اجتماعی را به شما می‌دهند می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید.

پینترست یک شبکه احتماعی محسوب نمی‌شود اما برای موتور‌های جستجو بسیار حائز اهمیت است و می‌توانید جدید‌ترین پست‌های وبسایت خود را در تابلوهای پینترست قرار بدهید.

لبنک پست جدید خود را در پست‌های قبلی قرار بدهید!

برای بهبود رنک محتوای خود می‌توانید از لینک‌های داخلی استفاده کنید. لینک‌های داخلی در واقع پیوند‌هایی هستند که در داخل متن شما قرار می‌گیرند و کاربر را برای مطالعه بیشتر به سایر پست‌های سایت ارجاع می‌دهند. با توجه به اینکه شما نویسنده سایت هستید بهتر است عملیات لینک‌ سازی در هر پست را انجام بدهید. پی از اینکه نگارش پستتان به اتمام رسید می‌توانید لینک نوشته جدید را در نوشته‌های قبلی قرار بدهید.

Link in post
لینک سازی در پست

مرحله ششم: اقدامات مربوط به انتشار پست در سایت

پس از اینکه پست خود را منتشر کردید بهتر است آن را رها نکنید و با کمک تکنیک‌هایی از آن محافظت کنید تا در میان انبوه پست‌ها و محتواها گم نشود.

خبرنامه‌ی حاوی پست‌های شما­

بسیاری از کسب‌وکارها دارای خبرنامه هستند. اگر شما می‌خواهید پست‌های خود را از طریق خبرنامه به اشتراک بگذارید می‌توانید به دو صورت اقدام نمایید:

 • تمامی پست‌های خود را از طریق خبرنامه به اشتراک بگذارید.
 • صرفا یک پست را از طریق خبرنامه به اشتراک بگذارید.

می‌توانید پست‌ها را به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه از طریق خبرنامه به اشتراک بگذارید.

ارسال مجدد پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی

شما هم می‌توانید پست‌های وبلاگ را هر بعد از ظهر در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و هم بعد از گذشت 6 ماه از انتشار پست در سایت خود، آن را در شبکه‌های اجتماعی ارسال نمایید.

تجزیه و تحلیل بازخوردها و عملکرد پس از یک ماه

می‌توانید پس از گذشت یک ماه از انتشار پست در سایت خود نسبت به بررسی بازخورد آن بپردازید. به طور مثال می‌توانید تجزیه و تحلیل پست‌ها را هر 3 ماه انجام بدهید و کمک گوگل آنالیتیکس و همچنین سرچ کنسول می‌توانید پست را مورد بررسی قرار دهید.

هر جا لازم است بهینه سازی کنید.

سئو یک فرایند لازم است. ممکن است شما برای یک کلمه کلیدی به مدت یک ماه رتبه یک باشید و بعد از یک ماه رقیب‌تان رتبه 1 باشد. هدف موتور‌های جستجو و استراتژی‌های گوگل می‌تواند در طول زمان تغییر کند. لذا بهتر است به صورت دوره‌ای پست وبلاگ خود را مطابق با استاندارد‌ها بهینه سازی مجدد نمایید.

بهتر است با خودتان رقابت کنید و تصمیم بگیرید که بهتر از خودتان باشید. بهینه سازی می‌تواند به معنای تمرکز بیشتر در مورد مواردی مانند لینک سازی، یا اسکیما باشد. بررسی کنید که رقیبان شما چه کاری انجام می‌دهند که شما انجام نمی‌دهید. اما این به معنای کپی محتواها و استراتژی آنها نیست. سعی کنید از آن‌ها یاد بگیرید.

تا زمانی که محتوای خود را بروز رسانی و بهینه سازی می کنید  بهتر از کپی کردن محتواهای دیگر است.

افزایش لینک‌های داخلی

پس از انجام مراحل انتشار پست در سایت آماده باشید که روی لینک‌های داخلی محتوا کار کنید. اگر به مرور زمان روی لینک‌ها داخلی آن کار می‌کنید که بسیار عالی است. اما اگر اینطور نیست بهتر است از فیلتر محتوای افزونه Yoast SEO Premium استفاده کنید تا ببینید که کدام مقاله‌ها در خصوص لینک‌های داخلی نیاز به توجه بیشتر دارد.

آماده‌سازی چک لیست

می‌توانید برای کارهایی که باید روی پست خود انجام بدهید یک چک لیست تهیه کنید و هنگام انجام مراحل انتشار پست در سایت آن را در جلوی خود قرار دهید و به آن نگاه کنید. تا موردی را از قلم نیندازید.

post check list
چک لیست

نتیجه گیری:

نوشتن و انتشار پست در سایت، سرگرمی جالبی است به شرط اینکه در این کار مهارت بسیاری به دست بیاورید. برای کسب مهارت در نوشتن و انتشار پست در سایت نیاز دارید هر روز تمرین کنید و مراحل انتشار پست در سایت را انجام دهید تا مطمئن شوید که سبک نوشتن شما بهبود یافته است. در نهایت خواهید دید که محتواهای شما به طور مداوم رو به بهبود هستند.

در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: yoast.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.