چاپ نوشته خاص در وردپرس با Print Post and Page

چاپ نوشته خاص در وردپرس با Print Post and Page

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای برای چاپ مطالب و برگه‌ها در وردپرس بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا دکمه چاپ به سایت خود به همراه رنگ، متن و آیکون دلخواه را اضافه کنید. تا بتوانید هر زمان که میخواهید چاپ نوشته خاص در وردپرس را به وبسایت خود اضافه کنید.

در بسیاری از افزونه‌های موجود چاپ مطالب به گونه‌ای است که در تمامی مطالب و برگه‌ها نمایش داده می‌شود، شاید دوست داشته باشید تا در برگه یا نوشته‌ای خاص این دکمه نمایان نشود، لذا اینجاست که این افزونه کاربردی به کار شما خواهد آمد و به چاپ نوشته خاص در وردپرس می پردازد.

افزونه Print Post and Page

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Print Post and Page در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 2.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.3 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر منویی با نام print در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

همانطور که در تصویر می‌بینید، با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ که با نام print active قرار دارد می‌توانید دکمه چاپ را فعال یا غیرفعال کنید.

Print Label: با پرکردن این فیلد می‌توانید عبارت دلخواه خود را برای نمایش نام دکمه درج کنید که در اینجا ما آن را با نام چاپ نوشته قرار داده‌ایم.

Print Icon Size: در این بخش می‌توانید اندازه آیکون چاپ را در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تعیین کنید.

Print Icon Color: در این بخش می‌توانید رنگ دلخواه خود را برای آیکون و متن تعیین شده برای دکمه چاپ تعیین کنید.

Print Placement: در این بخش می‌توانید بسته به نیاز خود دکمه چاپ نوشته را در ابتدای هر مطلب و یا در انتهای آن نمایش دهید، معمولا دکمه چاپ را در بالای مطالب قرار می‌دهند.

Print Alignment: در این بخش نیز می‌توانید مکان نمایش دکمه چاپ را در سمت راست و یا چپ نوشته تعیین کنید.

Print Custom / Additional CSS: و در نهایت در این بخش نیز می‌توانید استایل دلخواه خود را برای دکمه چاپ نوشته تعیین کنید، به عنوان مثال ممکن است فونت دکمه چاپ مشابه با فونت مطالب سایت شما نباشد که در این صورت می‌توانید نام فونت را وارد کنید تا فونت دکمه چاپ نیز مشابه مطالب شما نمایش داده شود، در انتها بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند.

اما همانطور که اشاره کردیم یکی از قابلیت‌های این افزونه امکان نمایش یا عدم نمایش دکمه چاپ در نوشته، برگه و یا هرنوع پست تایپی از سایت شما می‌باشد. یعنی شما به راحتی قادر خواهید بود تا برای هر نوشته‌ای که قصد دارید تا امکان چاپ نوشته را به کاربر بدهید دکمه چاپ را نمایش دهید.

با نصب و استفاده از این افزونه در صفحه افزودن و یا ویرایش مطالب مشابه تصویر زیر باکسی با عنوان Print Post Button برای نشان ندادن دکمه چاپ نوشته افزوده خواهد شد که می‌توانید با فعال کردن تیک این گزینه دکمه چاپ را در نوشته مورد نظر مخفی کنید.

در نهایت پس از کلیک بر روی آیکون چاپ نوشته مشابه تصویر زیر صفحه‌ای به صورت لایت باکس برای کاربر باز می‌شود که بسته به مرورگری که استفاده می‌کند قادر خواهد بود تا امکان چاپ نوشته خاص در وردپرس را برای شما فراهم کند.

print-post

شاد باشید…

دانلود افزونه Print Post and Page

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.