طراحی سایت با وردپرس در سال 2022 به چه سمتی می رود؟

طراحی سایت با وردپرس در سال 2022 به چه سمتی می رود؟

باتوجه به پیشرفت تکنولوژی در چند سال اخیر افراد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یک برند تولید کننده یا یک فروشگاه عرضه کننده محصولات مختلف و یا حتی برای اطلاع از خدمات شرکت ها و گروه های خدماتی متفاوت ابتدا به سایت ایشان مراجعه می کنند و در صورتی که آنچه در جستجوی آن هستند را در سایت بیابند با رضایت خاطر به این گروه و مجموعه اعتماد می کنند. بنابراین طراحی سایت امروزه اهمیت زیادی در شناخته شدن دارد و از دیگر سو فقط یک شرکت طراحی سایت معتبر و خلاق است که می تواند سایتی متناسب با نوع فعالیت طراحی و اجرا کند، پس اگر قصد دارید آوازه فعالیت شما به گوش همگان برسد باید به سراغ یک شرکت و مجموعه طراحی سایت ماهر بروید.

ویژگی های مهم وب سایت های برتر

اگر دقت کرده باشید وب سایت ها و صفحات اینترنتی موفق همیشه دو ویژگی بارز دارند که اتفاقا همین ویژگی ها باعث برتر بودن و کسب موفقیت های روز افزون توسط صاحبان آن ها شده است. این ویژگی ها عبارتند از:

 • همسویی با الگوریتم های موتورهای جستجو؛

الگوریتم های موتورهای جستجو از جمله گوگل به کاهش الکسای وب سایت کمک شایانی می کنند و زمانی که الکسای وب سایت کاهش یابد در نتایج جستجو جزء چند صفحه آغازین لیست قرار می گیرد و به این ترتیب بیش از دیگر وب سایت ها و صفحات دیده می شود.

اینکه شما به عنوان فردی مبتدی با این مسائل آشنایی نداشته باشید کاملا عادی است، اما اگر قصد دارید این مورد در سایت کاری شما رعایت شود باید حتما به سراغ شرکت های طراحی سایت معتبر و مطمئن بروید زیرا در غیر این صورت نه تنها سایت اجراء شده جزء سایت های برتر نخواهد بود بلکه پس از مدتی به دلیل عدم رعایت قوانین اسپم شده و از دسترس خارج خواهد شد.

 • ظاهری زیبا و کاربرد پسند؛

افرادی که در طول شبانه روز به وب سایت شما مراجعه کرده و از محتوای آن استفاده می کنند همان کاربران و کسانی هستند که برتر بودن سایت و موفقیت شما را رقم می زنند پس صفحه اینترنتی شما در وهله اول باید طوری تنظیم شده باشد که در میان 3 عنوان ابتدایی لیست جستجو قرار بگیرد و در وهله دوم طوری طراحی شده باشد که توجه کاربر را جلب کرده و او را به مصرف کننده دائمی تبدیل کند.

استفاده از ترندهای طراحی سایت ثابت و متغیر که هر ساله در حال تغییر و پیشرفت هستند یکی از روش های بسیار عالی برای افزایش جذابیت محتوا و ظاهر وب سایت بوده و هستند که افراد ریزبین به آن ها توجه فراوان دارند زیرا با استفاده از این ترندهای ساده می توان بازدید وب سایت و به دنبال آن درآمد حاصله را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

ترندهای برتر طراحی سایت با وردپرس در سال 2022

شرکت طراحی سایت

الگوریتم های موتورهای جستجو در طولانی مدت دچار تغییر شده و به اصطلاح بروز رسانی می شوند و باتوجه به اینکه زمان بروز رسانی آن ها طولانی است همین که یکبار به آن ها توجه داشته باشید و مراعات کنید برای کاهش رتبه الکسای سایت کفایت می کنند. اما برای پیشرفت سریع وب سایت بهتر است شما به سراغ ویژگی دوم بروید و با استفاده از ترندها و ویژگی های ظاهری و محتوایی سایت ها در سال 2022 آن را به صفحه ای جذاب برای کاربران تبدیل کنید.

ترندهای برتر طراحی سایت با وردپرس در سال 2022 عبارتند از:

√ دسترسی آسان به وب سایت

√ افزایش سرعت دسترسی و به اصطلاح لود شدن صفحه

√ امکان جستجوی صوتی

√ Lazy Loading

√ چت بات

√ توجه به موقعیت جغرافیایی و سابقه جستجوی سایت

√ در نظر گرفتن بخش های مختلفی در صفحه برای تعامل با کاربران

√ استفاده از اشکال ارگانیک، میکرو انیمیشن ها، طراحی مینیمال

البته این 8 مورد جزء ترندهای مهم طراحی سایت با وردپرس هستند که با اعمال تغییرات بر روی ترندهای سال های قبل به عنوان ترندهای 2022 شناخته می شوند و در حال حاضر شرکت های طراحی سایت برتر برای جذب کاربران و کاهش رتبه الکسای سایت از آن ها بهره می برند.

موارد مذکور شاید در ابتدا ساده به نظر برسند اما با این وجود تاثیر شگرفی در افزایش جذابیت و جلب توجه کاربران دارند که در ادامه هریک از آن ها را به صورت جداگانه مورد بررسی خواهیم داد تا بیشتر و بهتر با عملکرد آن ها آشنا شوید.

دسترسی آسان و سریع

منظور از دسترسی آسان به سایت این است که هر کاربری با هر نوع محدودیتی از جمله معلولیت بتواند به راحتی به تمام بخش های صفحه دسترسی پیدا کند و به این ترتیب نهایت بهره را از محتوای قرار گرفته در داخل وب سایت ببرد، بهتر است بدانید قابل دسترس بودن سایت برای تمام افراد جزء اولین ویژگی های سایت های برتر و موفق است.

تصور کنید افرادی که بنابه هر دلیل و محدودیتی قدرت استفاده از وب سایت های مختلف را ندارند اکنون به راحتی بتوانند به صفحه و سایت اینترنتی شما وارد شده و از محتوای آن بهره مند شوند به نظرتان چه اتفاقی رخ خواهد داد؟! زمانی که امکان دسترسی به سایت برای چنین بازدید کننده ای فراهم باشد مسلما پس از همان اولین ورود به یکی از مشتریان وفادار تبدیل خواهد شد که هدف از اجرای سایت نیز همین مطلب است.

افزایش سرعت دسترسی و کاهش مدت زمان لود شدن محتوا

طراحی سایت رایان

سرعت دسترسی به سایت و زمان لود شدن محتوا یکی از شایع ترین مشکلاتی است که کاربران به خصوص کاربران ایرانی در مواجهه با وب سایت های مختلف با آن دست و پنجه نرم می کنند، دلیل این امر تقریبا مبهم است یعنی تاکنون متخصصان نتوانسته اند به دلیل اصلی این مشکل پی ببرند (البته در اکثر مواقع پایین بودن سرعت وب سایت به حجم بالای محتوا و یا دیگر تنظیمات صفحه مرتبط می باشد که طراحان سایت در صورت داشتن مهارت و تخصص می توانند آن را حل کنند).

حال تصور کنید اگر سرعت نمایش محتوای سایت شما بسیار بالا باشد چه تاثیری روی نظر و توجه کاربر درباره صفحه اینترنتی و به طور کلی برند شما خواهد داشت! همین عامل باعث شده تا افزایش سرعت دسترسی به سایت و همچنین دسترسی آسان در میان ترندهای طراحی سایت وردپرسی 2022 دیده شوند.

 امکان جستجوی صوتی

از دیگر موارد کاربر پسند سایت های اینترنتی که به دلیل راحتی بازدید کنندگان مورد توجه ایشان قرار می گیرد درنظر گرفتن امکان جستجوی صوتی برای صفحه اینترنتی است به این صورت که کاربر بتواند از طریق دستیار صوتی گوگل و ارسال پرسش مدنظر خود به صورت صوتی به پاسخ درستی برسد.

برای درک بهتر این موضوع خودتان را جای کاربری بگذارید که وارد وب سایت یک شرکت شده و قصد دارد با تمام محصولات این برند آشنا شود و اطلاعاتی درباره ویژگی محصولات آن بدست آورد، اگر قرار باشد به طور جداگانه نام محصول را وارد کرده و پرسش مدنظر خود درباره آن را تایپ کند چقدر موجب اتلاف وقت او می شود.

اما اگر این امکان برای کاربر فراهم باشد که عبارت و پرسش را بازگو کرده و به سرعت پاسخ آن را دریافت کند نشان می دهد که شما به عنوان صاحب برند چه ارزشی برای وقت کاربر قائل هستید و همین عامل به مرور زمان موجب شناخته شدن سایت و برند شما می شود.

Lazy Loading

Lazy Loading نوعی بارگذاری هوشمند محتوا روی وب سایت و صفحه اینترنتی است که چند سالیست به ترندهای مهم طراحی سایت اضافه شده چراکه؛

 • سرعت لود شدن محتوای سایت برای کاربر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و به نوعی زمان اضافی برای لود کردن محتواهای غیر مرتبط با کلمه کلیدی موجود در صفحه صرف نمی کند.
 • دسترسی آسان کاربر به تمام محتوا به صورت یکجا را از طریق تکنولوژی اسکرول بی پایان فراهم می کند (برای مثال در محتواهای متصل یک اسکرول در صفحه درنظر می گیرد که کاربر با کمک آن به طور همزمان می تواند به مطالب بسیاری دسترسی داشته باشد)
 • و به طور کلی همگام با پیشروی کاربر در سایت محتوا را برای او بارگذاری کرده و به نمایش در می آورد و به این ترتیب حس راحتی به او منتقل می کند

بارگذاری تنبل یا هوشمندانه 2022 شامل سه نوع بارگذاری محتوا می باشد؛

 1. بارگذاری صفحه ای مطالب و شماره گذاری صفحات با قابلیت انتخاب آسان
 2. بارگذاری بی نهایت (اسکرول بی پایان)
 3. بارگذاری بیشتر (Load More)

چت بات

چت بات در اصل همان چت آنلاینی است که همه ما در بسیاری از صفحات اینترنتی آن ها را مشاهده کرده ایم اما چت بات 2022 با چت اینترنتی سال های قبل یک تفاوت عمده دارد آن هم اینکه پاسخ دهنده و راهنمای کاربر در چت بات یک ربات هوشمند است که در همان لحظه به پرسش کاربر پاسخ داده و او را راهنمایی می کند و به این ترتیب کاربر دیگر نیاز به ماندن در صف انتظار ندارد.

این تکنولوژی در وب سایت های فروشگاهی که فروش آنلاین دارند، وب سایت ها و صفحات معرفی محصول و خدمات مناسب است زیرا با یک کلیک کاربر را به بخش مربوطه منتقل می کند و باعث سریع تر انجام شدن امور او می شود.

توجه به موقعیت جغرافیایی و سابقه جستجوی سایت

اگر در اکسپلورر اینستاگرام جستجو کرده باشید حتما متوجه این مطلب شده اید که به سراغ هر محتوایی که بروید پس از مدتی هوش مصنوعی این برنامه بیش از 50% محتوا را به همان مطالب اختصاص می دهد زیرا تشخیص داده است که شما به چه نوع مطالب و محتواهایی بیشتر علاقمند هستید.

طراحان برتر سایت های اینترنتی در سال 2022 این هوش مصنوعی را در وب سایت ها نیز به اجرا درآورده اند تا بر این اساس کاربرانی که بیش از یکبار به وب سایت مراجعه می کنند پس از اولین مراجعه به راحتی به مطالب موردنظر خود دسترسی پیدا کنند و دیگر به جستجو نپردازند.

هوش مصنوعی و تکنولوژی مذکور نه تنها مطالب داخل سایت را از نظر موضوعی دسته بندی کرده و نمایش می دهد بلکه از لحاظ لوکیشن و موقعیت جغرافیایی نیز آن ها را طبقه بندی می کند و در هر حال مانع از اتلاف و هدر رفت وقت کاربران می شود.

تکنولوژی سفارشی سازی محتوا برای سایت های فروشگاهی بسیار مناسب و کاربردی است زیرا به طور مداوم پس از هربار مراجعه محصولات و کالاهای مورد علاقه کاربر را به او نمایش می دهد، او را از تخفیفات مطلع می کند و از همه مهمتر اینکه سبد خرید نیمه رها شده را به او یادآوری می کند.

در نظر گرفتن بخش های مختلفی در صفحه برای تعامل با کاربران

از دیگر موارد مهم که نشان دهنده میزان ارزش و احترامی است که شما به عنوان صاحب برند و سایت برای مشتری و کاربر قائلید، در نظر گرفتن بخش های تعاملی در صفحه اصلی وب سایت می باشد. این بخش ها علاوه بر فواید گفته شده یک فایده بسیار مهم دیگر نیز برای وب سایت دارد آن هم اینکه اعتماد کاربران تازه وارد را جلب می کند.

بهترین بخش های تعاملی در وب سایت ها عبارتند از؛

 • بخش هایی برای ثبت ارزیابی محصول از نظر کاربر
 • بخش های نظر سنجی
 • بخش هایی که برای مسابقات مختلف در نظر گرفته می شوند
 • بخش های مربوط به ریز تعاملات

استفاده از اشکال ارگانیک، میکرو انیمیشن ها، طراحی مینیمال

استفاده از اشکال ارگانیک برای جدا کردن مطالب و محتواها از یکدیگر و همچنین بهره گیری از میکرو انیمیشن ها برای راهنمایی کاربران از دیگر ترندهای طراحی سایت در سال 2022 هستند که جذابیت وب سایت را نیز افزایش می دهند.

منظور از طراحی مینیمال طرح های کوچک عجین شده با صفحه سفید خالی از محتوا است که در کنار معرفی برند و محصول زیبایی و جذابیت وب سایت را افزایش داده و مانع از سردرگمی و کلافگی کاربر به دلیل شلوغی صفحه می شود.

در حال حاضر وب سایت های برتر در کنار این موارد از تصاویر خاص و منحصر به فرد که در هیچ صفحه و سایت دیگری وجود ندارند استفاده می کنند که این موضوع نیز در جلب توجه کاربر نقش اساسی دارد.

برترین شرکت طراحی سایت

هزینه طراحی سایت

همه ترندهای طراحی سایت 2022 را برشمردیم تا شما را با مسائل ابتدایی که در افزایش بازدید سایتتان تاثیر زیادی می توانند داشته باشند آشنا کنیم، اما برای رعایت ترندهای گفته شده در کنار مسائل مربوط به الگوریتم های موتورهای جستجو بهتر است عملیات طراحی و اجرای سایت خود را به یک مجموعه ماهر مانند شرکت طراحی سایت رایان بسپارید.

برای مشاهده نمونه کارهای شرکت و مجموعه طراحی سایت رایان به آدرس اینترنتی این مجموعه یعنی www.rayanitco.com مراجعه نمایید، این مجموعه مهارت کافی برای طراحی هر نوع سایت اینترنتی به زبان های فارسی، ایتالیایی، انگلیسی، آلمانی، روسی و … دارد و در مدت زمانی کوتاه هزینه طراحی سایت را به شما اطلاع می دهد تا بتوانید تصمیم نهایی را بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید