تعیین زمان تقریبی مطالعه پست در وردپرس با افزونه Reading Time WP

زمان تقریبی مطالعه در وردپرس

باسلام خدمت شما کاربران وردپرسی!
محتوای سایت مهم‌ترین محصول ارائه شده به کاربران است که تقریبا تمامی کاربران سایت به دلیل وجود محتوای خوب از سایت ها بازدید می‌کنند.
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران سایت‌ها جذب کاربران و همچنین نگه داشتن کاربران برای مدت طولانی‌تر در سایت است. این امر با ارائه محتوای با کیفیت صورت می‌گیرد که گاهی با وجود کیفیت بالای مطالب کاربران زمان کمی را در سایت سپری می‌کنند. یکی از راه‌های کاربردی برای نگه داشتن کاربر، تعیین زمان تقریبی مطالعه در وردپرس برای یک مطلب است. با اینکار می توان تکلیف کاربر را مشخص کرد که در زمان مشخصی می تواند این مطلب را تا انتها و به راحتی مطالعه کند. 

زمان تقریبی مطالعه در وردپرس

در این مقاله قصد داریم افزونه‌ای را برای شما کاربران وردپرسی معرفی کنیم که توسط آن قادر به نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس خواهید بود. در ادامه با ما همراه باشید.

افزونه Reading Time WP

افزونه Reading Time WP یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی برای وردپرس است. این افزونه با توجه به مطالعه سایر کاربران و میانگین زمانی که صرف آن می‌شود، زمان کل را محاسبه کرده و در سایت نمایش می دهد. افزونه مذکور توانسته است از میان +2,000 نصب خود امتیاز کامل 5 از 5 را به خود اختصاص دهد.

Reading time wp-زمان تقریبی مطالعه در وردپرس

برخی از ویژگی‌های افزونه

  • قابلیت تخمین زمان مطالعه یک مطلب
  • قابلیت نمایش زمان بر حسب ثانیه یا دقیقه
  • قابلیت شخصی‌سازی ظاهر افزونه
  • تنظیم آسان و ساده افزونه
  • و…

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه، ابتدا اقدام به نصب و فعال‌سازی می کنیم. پس از نصب، بخشی به نام Reading Time WP در منوی وردپرس نمایان می‌شود که از طریق بخش تنظیمات در دسترس خواهد بود. با ورود به این بخش می‌توانید تنظیمات افزونه را با توجه به نیاز خود انجام دهید.

Reading Time Settings

این بخش مربوط به تنظیمات اصلی افزونه برای نمایش آن در سایت است.

settings-زمان تقریبی مطالعه در وردپرس

Reading time label: در این بخش باید عنوانی را جهت نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس وارد کنید؛ در سایت نیز زمان در کنار همین عنوان نمایش داده می‌شود.
Reading time postfix: در این بخش باید عنوانی را برای نمایش زمان انتخاب کنید که به صورت پیشفرض بر روی minutes قرار دارد. با استفاده از این بخش می‌توانید این کلمه را شخصی‌سازی کنید و از کلماتی نظیر دقیقه استفاده کنید.
Reading time postfix singular: این بخش نیز برای نمایش عنوان زمان است؛ اما نمایش آن مربوط به زمانی است که تخمین زمان مطالعه یک مطلب در وردپرس و کمتر از یک دقیقه باشد. در صورت کمتر بودن آن، عنوان وارد شده در این بخش را نمایش می‌دهد؛ به طور مثال می‌توانید عنوان کمتر از یک دقیقه را در این بخش وارد کنید.

  آموزش نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات در ووکامرس با Plot prices woocommerce product

Words per minute: در این بخش باید تعداد کلمات مطالعه شده در هر دقیقه را انتخاب کنید؛ به صورت پیشفرض بر روی 300 کلمه قرار دارد و به این معنی است که در هر دقیقه 300 کلمه به طور تقریبی خوانده می‌شود. در صورتی که فکر می‌کنید تعداد کلمات خوانده شده در هر دقیقه متفاوت است باید این بخش را تغییر دهید.
Insert Reading Time before content: در صورت نیاز به نمایش خودکار زمان زمان تقریبی مطالعه در وردپرس باید این بخش را تیک بزنید؛ با تیک زدن این گزینه پیش از محتوای مطلب شما زمان تخمینی نمایش داده می‌شود.
Shortcode: در صورت نیاز به نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس می‌توانید به جای استفاده از گزینه قبلی، از شورت‌کد مربوط به آن استفاده کنید. برای اینکار کافی است شورت‌کد مربوطه را در بخش مناسبی از سایت خود قرار دهید.

result-زمان تقریبی مطالعه در وردپرس

جمع بندی

نمایش زمان تقریبی مطالعه در وردپرس برای بک مطلب، می‌تواند کاربران را تشویق به مطالعه مطالب سایت کند. در این مقاله اقدام به معرفی افزونه‌ای برای وردپرس کردیم که توسط آن قادر به نمایش این زمان تخمینی مطالعه پست در وردپرس خواهید بود.

دانلود افزونه Reading Time WP

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.