5 روش شناسایی سایت‌های وردپرسی

شناسایی سایت‌های وردپرسی

بروزرسانی در تاریخ 20 آذرماه 1396
سلام دوستان؛
برای همه ما پیش آمده که وبسایتی را ببینیم و بخواهیم سیستم مدیریت محتوای آن را شناسایی کنیم. یا اینکه ببینیم آیا سیستم مدیریت محتواست یا خیر! این قضیه برای وردپرس نیز صادق است. برای شناسایی سایت‌های وردپرسی راه‌هایی وجود دارد که امروز می‌خواهیم 5 روش کاربردی آن را بررسی کنیم.

شناسایی سایت‌های وردپرسی

علاوه بر اینکه می‌توانیم سیستم مدیریت محتوا را بررسی کنیم روش‌هایی نیز برای تشخیص و شناسایی قالب وردپرس و افزونه‌های مورد استفاده نیز وجود دارد که قبلا در مورد آن صحبت کردیم. این گونه می‌توان وبسایتی به سبک وبسایت‌های قدرتمند و دلخواه بسازیم.

1- بررسی سورس وبسایت

یکی از روش‌های متداول شناسایی سایت‌های وردپرسی، چک کردن بخش منبع یا سورس وبسایت است. برای این منظور می‌توانید در وبسایت اصلی کلیک راست کرده و بر روی گزینه View Page Source کلیک کنید.

view source-شناسایی سایت‌های وردپرسی

حال در سورس مشخص شده به دنبال فولدر wp-content که فولدر اصلی در وردپرس است بگردید. اگر با چنین موردی رو‌به‌رو شدید یعنی وبسایت مورد نظر وردپرسی است.

content-شناسایی سایت‌های وردپرسی

یا در سورس وبسایت کلمه “WordPress” را جستجو کنید.

2- بررسی فایل License.txt

معمولا وبسایت‌ها این فایل را حذف می‌کنند یا دسترسی به آن را بلاک می‌کنند. اما اگر چنین نباشد شما با اضافه کردن license.txt به آخر آدرس وبسایت مورد نظر می‌توانید فایل را مشاهده کنید.

  بهترین افزونه های دانش بنیان برای وردپرس

3- استفاده از آدرس پنل ادمین در وردپرس

روش دیگر برای شناسایی سایت‌های وردپرسی، وارد کردن wp-admin در انتهای آدرس وبسایت است. اگرچه امروزه بسیاری از وبسایت‌ها برای حفظ ایمنی وبسایت آن را تغییر می‌دهند اما باز هم باید احتمالات را در نظر گرفت. شما علاوه بر wp-admin می‌توانید گزینه‌هایی زیر را نیز بررسی کنید:

  • wp-login.php
  • wp-trackback.php
  • feed

4- استفاده از وبسایت‌های تشخیص سیستم مدیریت محتوا

builtwith- شناسایی سایت‌های وردپرسی

وبسایت‌های فراوانی برای تشخیص سیستم وبسایت روی کار آمده‌اند که به راحتی می‌توانند پشت صحنه وبسایتی که می‌بینید را تشخیص دهند. یکی از این وبسایت‌ها builtwith است که علاوه بر نمایش سیستم مدیریت محتوا به شما می‌گوید که وبسایت مورد نظر از چه امکانات دیگری استفاده می‌کند.

5- استفاده از افزونه‌ مرورگرها

در مروگر کروم و فایرفاکس افزونه یا Extention هایی موجود است که می‌توانید به کمک آن‌ها امکان شناسایی سایت‌های وردپرسی را فراهم کنید.

افزونه مخصوص مرورگر کروم

دانلود افزونه

افزونه مخصوص مرورگر فایرفاکس

دانلود افزونه

نصب این دو افزونه بسیار راحت است و نیاز به توضیحاتی برای نصب یا راه‌اندازی آن نیست.

سوالات متداول

وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست که می توانید با کمک آن سایت حرفه ای بسازید و از امکانات رایگان آن استفاده کنید.
به ۵ روش می توان فهمید که یک سایت وردپرسی است یا خیر: ۱- بررسی سورس وبسایت ۲- بررسی فایل License.txt ۳- استفاده از آدرس پنل ادمین در وردپرس ۴- استفاده از وبسایت‌های تشخیص سیستم مدیریت محتوا ۵- استفاده از افزونه‌ مرورگرها
وردپرس ویژگی های متعددی دارد که بارزترین آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱- بروز رسانی منظم ۲- امنیت قال قبول ۳- پشتیبانی به موقع ۴- تنوع قالب و افزونه ۵- رایگان بودن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.