ایجاد محدودیت در سطح کاربری برای دسترسی به صفحات وردپرس

آیا می‌خواهید صفحات خاصی را در وبسایت خود براساس نقش کاربر محدود کنید؟ بسیاری از کسب و کارهای وردپرسی کنترل خاصی رو دسترسی به برخی صفحات سایت دارند و از این رو تمایل به مخفی کردن برخی از صفحات با توجه نقش کاربری دارند. اما این کار چگونه ممکن است؟ در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی امکان ایجاد محدودیت در دسترسی به صفحات وردپرس را با توجه به نقش کاربری فراهم کنید. اگر شما هم دوست دارید چنین مسئله‌ای را بیاموزید با ما همراه شوید…

ایجاد محدودیت در دسترسی به صفحات وردپرس

هنگامی که یک سایت وردپرسی را راه اندازی می‌کنید، ممکن است بخواهید مناطق و صفحات خاصی را براساس نقش کاربر محدود کنید. به عنوان مثال، اگر یک سایت چند نویسنده دارید، می‌توانید دسترسی به صفحات خاصی را برای نویسندگان و ویراستاران محدود کنید. محدود کردن صفحات براساس نقش‌های کاربر یک مورد رایج استفاده از سایت‌های عضویت ویژه است. می‌توانید صفحات سایت خود را براساس سطح عضویت کاربر محدود کنید. به عنوان مثال، فقط مشترکین می‌توانند صفحه ویدیو یا صفحه دوره آنلاین را مشاهده کنند.

به طور پیش فرض، وردپرس با مجموعه محدودی از ابزارها برای محدود کردن محتوا در وبسایت شما ارائه می‌شود. می‌توانید پست‌های خصوصی و محافظت‌شده با رمز عبور ایجاد کنید، اما این ویژگی‌ها به شما اجازه نمی‌دهند که دسترسی به نقش کاربر را محدود کنید. خوشبختانه، چندین افزونه وردپرس وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد. می‌توانید یکی از آنها را برای محدود کردن صفحات به کاربران خاص، گروه‌های کاربری یا نقش‌های کاربری انتخاب کنید.

با استفاده از این افزونه‌ها می‌توانید یک وبسایت عضویت، وبسایت‌های پرداخت به ازای مشاهده یا حتی وبلاگ‌های خانوادگی ایجاد کنید. همچنین می‌توانید با افزودن اشتراک‌های پولی از محتوای خود درآمد کسب کنید. همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه ایجاد محدودیت در دسترسی به صفحات وردپرس بر اساس نقش کاربر بیندازیم. ما پلاگین‌های مختلفی را به شما نشان خواهیم داد، شما می‌توانید یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

  9 موردی که می‌توان در فوتر یک سایت وردپرسی استفاده کرد!

۱- صفحات را با استفاده از MemberPress محدود کنید

MemberPress یکی از بهترین افزونه‌های عضویت وردپرس در بازار است و این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی وبسایت‌های عضویت را با اشتراک‌های پولی ایجاد کنید. می‌توانید محدودیت‌های محتوا را تنظیم کرده و فقط به نقش‌های کاربری خاص اجازه دسترسی به آن را بدهید. MemberPress یک افزونه حرفه‌ای است و باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید.

دریافت افزونه

۲- ایجاد محدودیت در دسترسی با افزونه Restrict Content

ایجاد محدودیت در دسترسی با افزونه Restrict Content 

Restrict Content Pro یک گزینه عالی برای کنترل افرادی است که به محتوای وبسایت شما دسترسی دارند. همچنین به شما امکان می‌دهد اشتراک های پولی را اضافه کرده و از و سایت عضویت خود به صورت آنلاین درآمد کسب کنید.

دریافت افزونه

۳- استفاده از LearnDash برای مسدود کردن دسترسی به صفحات دوره

به غیر از افزونه‌های اشتراک ویژه ما افزونه‌هایی برای ایجاد دوره های آموزشی در وردپرس داریم که یکی از بهترین‌ها LearnDash است. LearnDash بهترین افزونه LMS وردپرس است. به شما امکان می‌دهد دوره‌های آموزشی را بصورت آنلاین ایجاد کرده و بفروشید. می‌توانید از سازنده دوره‌های کشیدن و رها کردن آن برای ایجاد درس، آزمون‌ها و موارد دیگر استفاده کنید. این افزونه دارای اشتراک‌های داخلی است که به کاربران امکان می‌دهد قبل از دیدن محتوای دوره در دوره ثبت‌نام کنند. این افزونه به شما امکان می‌دهد دسترسی به صفحات دوره را محدود کرده و از وبسایت خود کسب درآمد کنید.

جمع بندی نهایی

گاهی تمامی صفحات نباید برای افراد قابل رویت باشد. مثلا تصور کنید وبسایتی با چندین نویسنده دارید؛ آیا همگی باید تمامی صفحات سایت را ببینند و به آن دسترسی داشته باشند؟ مسلما خیر! از طرف دیگر برخی وبسایت‌ها بصورت اشتراک ویژه هستند. کاربر برای دسترسی به صفحه خاصی پول پرداخت می‌کند و فقط او می‌تواند صفحه موردنظر را مشاهده کند. برای این منظور ما باید دست به ایجاد محدودیت در دسترسی به صفحات وردپرس براساس نقش کاربری بزنیم.

سوالات متداول

یعنی سطحی که هر کاربر امکان دسترسی به سایت را دارد. صفحات سایت برای هر کاربری امکان بررسی ندارد و با توجه به محدودیت دسترسی به وجود می‌آید.
هنگامی که یک سایت وردپرسی را راه اندازی می‌کنید، ممکن است بخواهید مناطق و صفحات خاصی را براساس نقش کاربر محدود کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.