ویرایش زنده مطالب منتشر شده در وردپرس با Revisionize

ویرایش زنده مطالب منتشر شده در وردپرس با Revisionize

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

احتمالا برای شما هم پیش آمده است تا بخواهید یکی از مطالب سایت خود را آپدیت کنید، اما در حین به‌روزرسانی نوشته به هر دلیلی نتوانید آن را به طور کامل تکمیل کنید. در این صورت شما مجبورید نوشته را به حالت بازبینی یا پیش‌نویس تغییر دهید. اما در این صورت نوشته شما در سایت نشان داده نخواهد شد و کاربرانی که وارد سایت شوند با صفحه 404 روبه‌رو خواهند شد! از طرفی برای بار دوم هم که برای به‌روزرسانی نوشته خود اقدام کنید مجددا باید مطالبی را که در بار اول به آن اضافه کرده‌اید را تایپ کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازیم که این مشکل را برای شما رفع می‌کند. به عبارتی کار افزونه به این‌صورت است که یک نسخه از نوشته‌ای که در حال حاضر در وبسایت در حال انتشار است را کپی کرده و می‌توانید با ویرایش آن نسخه متن خود را در حالت پیش‌نویس کامل کنید و پس از کلیک بر روی دکمه انتشار نسخه جدیدتر نوشته با نسخه قبلی جایگزین کنید. دقت داشته باشید که با استفاده از افزونه ای که امروز خدمت شما معرفی میکنیم، نوشته اصلی شما در حالت انتشار است و به کاربر نمایش داده می‌شود و با ویرایش آن نیز تا زمانی که بر روی دکمه به‌روزرسانی کلیک نکنید محتوای قبلی به کاربر نمایش داده خواهد شد.

افزونه ویرایش زنده مطالب در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم با نام Revisionize در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. از آنجایی که این افزونه به تازگی ارائه شده است و درحال سپری کردن دوران طفولیت خود می‌باشد، تاکنون توانسته است تا بیش از 20 نصب فعال و کسب امتیاز ستاره‌ای 5 را به خود اختصاص دهد.

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه منوی دیگری مشابه تصویر زیر در بخش نوشته‌های شما افزوده خواهد شد که می‌توانید بر روی آن کلیک کرده و وارد ویرایش پست شوید.

  افزودن تصایر چندگانه به پست ها در وردپرس

و یا اینکه مطابق تصویر زیر در صفحه ویرایش نوشته بر روی دکمه Revisionize کلیک کنید.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید با کلیک بر روی گزینه مذکور یک کپی از محتوای فعلی نوشته شما ایجاد می‌شود که تنها تفاوت آن پیوند یکتای آن است که مجزا از پیوند یکتای قبلی نوشته می‌باشد و چون پیوندهای یکتای تکراری در وردپرس با یک عدد جایگزین می‌شوند عددی بر آن اضافه خواهد شد.

پس از اینکه نوشته خود را به طور کامل به‌روزرسانی کردید با کلیک کردن بر روی دکمه “انتشار” محتوای این نوشته جایگزین نوشته قبلی خواهد شد.

اما اگر باز هم با استفاده از این افزونه نتوانستید تا نوشته خود را به صورت کامل آپدیت کنید کافی‌است تا آن را در حالت “پیش‌نویس” قرار دهید تا در اولین فرصت ادامه نوشته را تکمیل کرده و در نهایت با کلیک بر روی گزینه “انتشار” محتوای جدید را جایگزین محتوای قبلی کنید.

‌توصیه ما برای استفاده از افزونه

ازآنجایی که با بروزرسانی نوشته‌ها با استفاده از این افزونه نسخه پیش نویس آن همچنان در مطالب باقی خواهد ماند توصیه می‌کنیم نوشته پیش‌نویس را پس از هربار به‌روزرسانی به صورت دستی پاک کنید. در مقاله پیشین به نحوه بهینه سازی دیتابیس از طریق رونوشت‌ها پرداختیم که دعوت می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

جمع بندی

با استفاده از افزونه Revisionize در وردپرس قادر خواهید بود تا یک نسخه پیش‌نویس از نوشته‌هایی که قصد ویرایش آنها را دارید ایجاد نموده و پس از اینکه محتوای نوشته خود را به صورت کامل تکمیل نمودید، محتوای جدید نوشته را که در حالت پیش‌نویس قرار دارد را جایگزین محتوای اصلی کنید، بدون نیاز به اینکه نوشته شما از سایت حذف شده و یا در حالت‎هایی همچون بازبینی قرار گیرد.

شاد باشید …

منبع: wpbeginner

دانلود افزونه Revisionize

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.