راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: فروش انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

برخی محصولات به گونه‌ای هستند که چند ویژگی مختلف برای آن‌ها موجود است. به عنوان یک مثال خیلی ساده می‌توان رنگ محصولات را به عنوان یک ویژگی در نظر گرفت. از یک گوشی تلفن همراه ممکن است چند رنگ در بازار موجود باشد که فروشگاه نیز آن را ارائه می کند.
در فروشگاه اینترنتی نیز شما قادر به افزودن انواع مختلف یک محصول در ووکامرس هستید و این امر باعث می‌شود که حق انتخاب را به مشتریان خود بدهید و دست آن‌ها را باز بگذارید تا بتوانند به راحتی و با رضایتمندی از شما، خرید خوبی را تجربه کنند.

انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

زمانی که شما اطلاعات بیشتری را برای محصول خود در نظر می گیرید یا به عبارتی برای یک محصول تنوع بیشتری قائل می‌شوید، یعنی صفت یا ویژگی‌های متعددی را برایش تعریف می‌کنید. در این سری از آموزش ووکامرس می‌خواهیم در مورد این ویژگی‌ها و انواع مختلف یک محصول در ووکامرس صحبت کنیم.

شروع عملیات برای افزودن ویژگی‌ها

برای نمونه یکی از محصولات فروشگاه را انتخاب می‌کنیم تا بتوانیم تغییرات خود را بر روی آن اعمال کنیم. سپس از پیشخوان وردپرس از زیر منوی محصولات گزینه  “ویژگی ها” را انتخاب می کنیم. در این بخش می توانیم ویژگی‌های مورد نظر را وارد کنیم. به توضیح فیلدها می‌پردازیم:

attribute hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، در فیلدها نام ویژگی مورد نظر و نامک آن را وارد می‌کنیم. سپس انتخاب می‌کنیم که آیا در بایگانی محصولات نیز ویژگی‌ها نمایش داده شوند یا خیر!
فیلد نوع دارای دو گزینه ی انتخاب و متن می باشد. در حالت انتخاب می توانیم از مواردی که قبلا نوشته شده استفاده کنیم اما در حالت متن این گونه نیست یعنی دارای یک مقدار از پیش تعیین شده نیست و شما می توانید ویژگی‌های جدیدی را اضافه کنید.
سپس با افزودن ویژگی، صفت مورد نظر اضافه خواهد شد. همینطور که می‌بینید ویژگی رنگ بندی را اضافه کردیم و سایر ویژگی‌ها را نیز به همین صورت می‌توان اضافه کرد.

حال برای وارد کردن مقدارها بر روی علامت جلوی هر ویژگی که “پیکربندی شرایط و مقررات نام دارد کلیک می کنیم…

rule setting hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

سپس می‌توان مقدار آن را در صفحه جدیدی که باز می شود وارد کرد.

color hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همانطور که ملاحظه می‌کنید انواع رنگ‌های موجود برای محصول مورد نظر خود را وارد کردیم. سایر موارد یا ویژگی ها را نیز به همین ترتیب مقداردهی می‌کنیم.

حال به بخش محصولات رفته و محصول مورد نظر خود را انتخاب می‌کنیم و به حالت ویرایش در می‌آوریم. سپس در قسمت پایین در بخش اطلاعات محصول گزینه‌ی ویژگی ها را انتخاب می‌کنیم .

افزودن ویژگی در صفحه محصول

add feather hamyarwp-انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

اول از همه از قسمت سفارش سازی ویژگی‌های محصول، صفت مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. سپس گزینه مقدارها نمایان می‌شود. از اینجا می‌توانید مقدارها را انتخاب کنید تا اضافه شود. مانند 8 گیگ، 16 گیگ و…

توجه!!! توجه کنید که اگر موردی از خاطر شما در مرحله ی قبل جا مانده می‌توانید در همین قسمت با زدن گزینه افزودن جدید آن را به لیست اضافه کنید. صفت اضافه شده در لیست تمامی محصولات وارد می‌شود و می‌توانید آن را در صورت لزوم برای تعیین انواع مختلف یک محصول در ووکامرس انتخاب کنید.

  راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: کاربرد ابزارک‌‌ها در ووکامرس

در حال حاضر من تمامی ویژگی‌های مورد نظر خود را وارد کردم:

feather hamyarwp

نکته!!! حواستان باشد که تیک نمایش در برگه محصول فعال باشد.

حال می‌توانیم محصول را مشاهده کنیم تا تغییرات را ببینیم…

more info hamyarwp

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، گزینه‌ای با نام اطلاعات بیشتر اضافه شده است که در آن ویژگی‌های اضافه شده ما قابل رویت است.
مبحث ویژگی‌ها به همین صورتی بود که دیدید و می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید ویژگی‌هایی برای محصول اضافه کنید.

بحث بعدی را به محصولات متغیر اختصاص می‌دهیم.

محصولات متغیر

همین محصولی را که در بالا برای آن ویژگی تعیین کردیم حافظه‌های 8، 16، 32 و 64 گیگ دارد پس حتما قیمت آن‌ها نیز با هم متفاوت است. همچنین وقتی حرف از رنگ‌بندی می‌زنید علاوه بر اینکه به مشتری خود رنگ بندی‌ها را نشان می‌دهید باید حق انتخاب رنگ را نیز به او بدهید تا در هنگام خرید بتواند انتخاب کند. برای این محصولات حالت متغیر باید تعیین کرد. پس ما باید محصولی دارای صفات متغیر داشته باشیم تا مشتری در هنگام خرید با مشکل مواجه نشود.

دوباره به بخش ویرایش محصول باز می‌گردیم. در بخش اطلاعات محصول، حالت محصول را بر روی متغیر قرار می‌دهیم:

changable hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

سپس به بخش ویژگی‌ها مراجعه می‌کنیم و ویژگی محصولی که می‌خواهیم تغییر کند را انتخاب می‌کنیم. مثلا ما برای هر دو صفتی که ایجاد کردیم این کار را انجام می‌دهیم.

use for change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

تیک گزینه استفاده برای تغییرات را فعال می‌کنیم و سپس به بخش متغیرها در منوی سمت راست می‌رویم.

add change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید ما متغیری را انتخاب کردیم حال می‌توانیم نوع متغیر را از بین صفت‌ها انتخاب کنیم و قیمت آن را مشخص کنیم. به همین ترتیب تمامی صفات متغیر را تعریف می‌کنیم.
البته شما می‌توانید تصویری برای هر کدام از متغیرها آپلود نمایید.

result hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

به این صورت من این صفات را به صورت متغیر ایجاد کردم، حال بر گزینه ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم. حال به بخش نمایش محصول می‌رویم تا تغییرات را ببینیم…

result change hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

ملاحظه می‌کنید که در اینجا قادر به انتخاب نوع حافظه هستید و پس از انتخاب آن قیمت به شما نمایش داده می‌شود.

حال با هم نگاهی به متغیر رنگ‌ها می‌اندازیم. ما برای این محصول رنگ‌های سفید، مشکی و نقره‌ای را در نظر گرفته بودیم. حال در بخش متغیرها این رنگ بندی‌ها را اضافه خواهیم کرد.

choose color hamyarwp- انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

به اینصورت می‌توانید رنگ را نیز اضافه کنید.

آموزش ویدئویی

ساخت ویدئوی آموزشی توسط پویا دارایی

نتیجه گیری

برای مشخص کردن انواع مختلف یک محصول در ووکامرس به راحتی می‌توانید با تعریف ویژگی‌ها و افزودن آن در بخش اطلاعات محصول دست مشتریان را باز بگذارید. اینکه مشتری بتواند دقیقا آنچه می‌خواهد را بخرد بسیار مطلوب و مورد قبول است.

سوالات متداول

زمانی که شما اطلاعات بیشتری را برای محصول خود در نظر می گیرید یا به عبارتی برای یک محصول تنوع بیشتری قائل می‌شوید، یعنی صفت یا ویژگی‌های متعددی را برایش تعریف می‌کنید. اینگونه می توانید انواع مختلفی از محصول را به فروش برسانید
برای نمونه یکی از محصولات فروشگاه را انتخاب می‌کنیم تا بتوانیم تغییرات خود را بر روی آن اعمال کنیم. سپس از پیشخوان وردپرس از زیر منوی محصولات گزینه “ویژگی ها” را انتخاب می کنیم. در این بخش می توانیم ویژگی‌های مورد نظر را وارد کنیم.
یک محصول با ویژگی های مختلف می تواند قیمت های متفاوتی نیز داشته باشد. برای این محصولات حالت متغیر باید تعیین کرد. پس ما باید محصولی دارای صفات متغیر داشته باشیم تا مشتری در هنگام خرید با مشکل مواجه نشود.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. آقا یه سوال فوری دارم. اگر 100 محصول داشته باشیم که همشون از نوع محصول متغیر باشن و بخوایم به همشون ویژگیهای مشابه و متغیر های مشابه بدیم چه طور میشه انجام داد. یعنی میخوام یکبار تعریف کنم این ویژگی و متغیر ها رو و رو همه محصولات اضافه شه. و همچننین میشه به خود ویژگی ها قیمت داد که اگر خواستیم فقط یکبار قیمت ویژگی رو عوض کنیم ؟؟؟

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چگونه میتونم رنگشو عوض کنم یا به صورت رادیو باتن اونو در بیارم

 3. 5 سال عضو همیار وردپرس

  #سوال افزونه ای برای دانلود تک محصولی وجود داره ک فقط در صورتی ک عضو سایت باشی و پرداخت کرده باشی اجازه دانلود بده؟ یعنی اگر لینک دانلود داشته باشه وقتی بخواد دانلود کنه دوباره بگه باید عضو بشه بعد بررسی کنه ببینه خرید کرده یا نه اگر کرده بود اجازه دانلود بده میشه؟ اگر بشه حتی فایل ها رو سرور دانلود اپلود بشه بهتره

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مراحل رو با کمک افزونه ها نمیشه به خوبی و اون چیزی که میخواید اجرایی کرد. باید کمی کدنویسی انجام داد که وظیفه برنامه نویس هاست

 4. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  برای محصولاتم ویژگی انتخاب کردم و در قسمت متغیرر سایز بندی های رو زدم که با انتخاب هر کدوم از این سایز ها قیمت همون سایز نمایش داده میشه و مشکلی نیست
  ولی
  مشخصات فنی سایز اون محصول و عکس منحصر به فردی که برای هر محصول زدم رو نمیاره
  البته عکس رو بعنوان متابکس صفحه انتخاب میکنه
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 5. 5 سال عضو همیار وردپرس

  من دقیقا مسیری که میگید را میرم. منتها وقتی ذخیره ویژگی را بعد از تنظیم متغیرها میزنم. یه دفه دوتا متغیر را تبدیل می کنه به یه گزینه (عنوان ویژگی را میذاره) و لذا نتیجه نمیده

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ویژگی‌های شما چیه؟ هر کدوم رو باید بصورت جدا انتخاب کنید و اینتر رو بزنید

 6. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام آیا می توان در یک پست محصول دانلودی مثلا یک عکس در ابعاد مختلف رو با چند قیمت مختلف به فروش گذاشت؟ و مشتری در همان پست هر کدوم رو خواست خرید کنه و فقط همون رو دانلود کنه؟ یا باید برای هر اندازه از عکس یک پست مجزا گذاشت؟

 7. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون از آموزشها. وقت بخیر یک ؟چرا نمیشه داخل سایت جستجو کرد.

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   داخل سایت همیار ؟
   از بالای صفحه سمت چپ امکان جستجو براتون فراهم شده

 8. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  ممنون از اموزش عالیتون
  طبق گفته ی اخر ویدیو این روش , دیزاین ساده (نمایش دراپ دان ساده) رو نشون میده .
  من اگه بخوام دیزاین بهتری در صفحه محصول داشته باشم باید چه افزونه ایی رو بگیرم ؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   طرح صفحه محصولات بستگی به قالبی داره که از اون استفاده می کنید.

 9. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و درود
  تشکر از عوامل سایت بسیار خوب و راهگشا
  در صورتی که من یک قالب مثلا دانلود نصب کنم و سپس افزونه ووکامرس را هم نصب کنم آیا تغییری در ظاهر سایت به وجود خواهد آورد در پنل مدیریت چطور؟
  آیا قابلیتهای سایت قالب دانلودی حفظ میشود و فقط یکسری قابلیتهای فروشگاهی به سایت اضافه میشود؟
  تشکر فراوان

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   هر قالبی که نصب کنید ظاهر سایتتون رو تغییر میده. البته امکانات و تنظیماتی به پیشخوان اضافه میشه اما موارد پیش‌فرض وردپرس رو تغییر نمیده

 10. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من محصول متغیر رو ایجاد کردم و با ترکیبی از چند تا ویژگی.
  وقتی که تعداد محصولات کم هست وقتی تو صفحه محصول یه ویژگی انتخاب میشه ویژگی بعدی رو فیلتر میکنه و گزینه های موجود رو نشون میده
  (مثلا فرض کنید شما دو تا محصول دارید یکی پارچه نخی قرمز رنگ و دیگری پارچه پنبه ای سبز رنگ
  دو تا ویژگی تعریف می کنید یکی جنس و دیگری رنگ
  وقتی شما جنس رو نخ انتخاب می کنید تو ویژگی بعدی فقط رنگ قرمز قابل انتخاب هست)
  اما وقتی تعداد محصول زیاد میشه مثلا شما 10 تا جنس دارید با 10 تا رنگ (مثلا 50 تا ترکیب محصول) دیگه با انتخاب جنس ویژگی رنگ فیلتر نمیشه و تمامی رنگ ها رو برای انتخاب میاره و وقتی شما رنگی رو انتخاب می کنی که اون ترکیب براش تعریف نشده پیام میده که چنین محصولی تعریف نشده

  (مثلا شما تو سایت ما در صفحه زیر

  اگر قطر شفت رو 10 انتخاب کنید کشور سازنده فقط تایوان میاد
  و اگر 12 انتخاب کنید کشور سازنده ترکیه میاد
  اما وقتی تعداد محصولات بالا میره وقتی قطر شفت رو 10 انتخاب کنید هر دو تا کشور رو نشون میده و فیلتر صورت نمیگیره
  و اگر شما کشور رو اشتباه وارد کنید مینویسه که چنین محصولی نیست
  میشه مثل صفحه زیر

  )
  ممنون میشم راهنمایی کنید.