تغییر نام کلمات پیشفرض وردپرس با Say what

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!
برای ویرایش و فارسی سازی فایل زبان افزونه وردپرس و قالب وردپرس می‌توان از نرم‌افزارهایی همچون Poedit استفاده کرد که مطمئنا با آن آشنایی دارید.
اما اگر بخواهید تا دستی در هسته وردپرس برده و تغییر کلمات پیشفرض وردپرس را به نام دلخواه خود تغییر دهید، علاوه بر زیاد بودن تعداد رشته‌های زبان مشکل بزرگی که وجود دارد این است که پس از به‌روزرسانی وردپرس به نسخه جدید آن را از دست داده و مجددا به حالت قبل باز خواهید گشت. این مورد برای قالب‌ها و افزونه‌ها نیز صدق می‌کند.در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا هر یک از رشته‌های زبان موجود در افزونه، قالب و حتی هسته وردپرس را به دلخوه خود تغییر داده و نامی که مدنظر شماست برای آن انتخاب کنید.

تغییر کلمات پیشفرض وردپرس با Say what

افزونه کاربردی برای تغییر کلمات پیشفرض وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Say what در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که شما را قادر می‌سازد  تا نام تغییر کلمات پیشفرض وردپرس را امکان پذیر کنید.
این افزونه تاکنون توانسته است تا بیش از 10.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.3 را ازآن خود نماید.

نصب و راه اندازی افزونه

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی در بخش ابزارها وردپرس با نام Text Changes افزوده خواهد شد، مطابق تصویر روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شده و سپس بر روی گزینه Add New کلیک کنید.

Add new -تغییر کلمات پیشفرض وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در این بخش لازم است تا به صورت زیر عمل کنید تا بتوانید امکان تغییر کلمات پیشفرض وردپرس را فراهم کنید.

Original string: در این بخش نامی که در حال حاضر و به صورت پیشفرض برای رشته مورد نظر استفاده می‌شود را وارد کنید.
Text domain: در این بخش نامی که برای Text domain قالب یا افزونه استفاده شده است را وارد کنید.
Text context: در این بخش نیز نام محتوای نوشته را وارد کنید.
Replacement string: و در نهایت در این بخش نیز نام جدید خود را که می‌خواهید از آن استفاده کنید را وارد کنید.

جمع بندی نهایی!

با استفاده از افزونه Say what در وردپرس می‌توانید به راحتی در هر بخش از وردپرس امکان تغییر کلمات پیشفرض وردپرس را فراهم کنید. تنها کافی است تا نام رشته مورد نظر را به جای رشته اصلی وارد کنید.
این افزونه به شما کمک می‌کند تا بدون از دست دادن اطلاعات هنگام به‌روزرسانی هسته و یا قالب و افزونه وردپرس همچنان نام دلخواه خود را برای هر بخش وارد کنید.

شاد باشید..

دانلود افزونه Say what

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.