آموزش نحوه ارسال پیام خودکار در دایرکت اینستاگرام

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

در حال حاضر همه ما می‌دانیم که اینستاگرام بستری موفق و محبوب در بین مردم است. از بلاگری گرفته تا انجام امور کسب و کاری با این بستر امکانپذیر است. در این بین اینستاگرام با آپدیت‌های منظمی که ارائه می‌دهد، امکانات جالب و کاربرپسندی را رو می‌کند. یکی از این امکانات عالی، ارسال پیام خودکار در اینستاگرام است که کار را برای کاربران این شبکه اجتماعی ساده کرده. اگر شما هم دوست دارید پیام‌هایتان بصورت خودکار ارسال شود حتما در این مقاله همراه ما باشید…

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

ارسال پیام آماده اینستاگرام برای پیج‌های کسب و کاری و فروشگاهی گزینه خوبیست. مثلا شما برای خوش‌آمدگویی به افرادی که تازه شما را فالو می‌کنند می‌توانید چنین پیامی درنظر بگیرید. یا مثلا برخی سوالات رایج که افراد می‌پرسند مانند چه خدماتی ارائه می‌دهید یا چگونه می‌توان ثبت سفارش کرد و… را با کمک همین پاسخ خودکار به دایرکت در اینستاگرام آماده کنید و ارسال نمایید. این امکان در وقت شما صرفه جویی کرده و با پاسخگویی سریع رضایت مشتری را تامین می‌کند.
پاسخ‌های اتوماتیک در دایرکت اینستاگرام به دو شکل نمایان می‌شوند:

 • Auto reply: این‌ها پیام‌های از پیش آماده شده شما هستند که تهیه شده و زمانی که مخاطب سوال می‌کند برایشان ارسال می‌شود. با کمک این بخش دیگر لزومی به پاسخگویی تکراری نیست.
 • Away message: با کمک این بخش، پیام‌های آماده‌ای را برای زمانی که نمی‌توانید پاسخگو باشید می‌سازید. مثلا بزودی با شما تماس می‌گیریم. بزودی پاسخگوی شما خواهیم بود. در حال حاضر امکان پاسخگویی وجود ندارد لطفا با شماره …. در واتساپ ارتباط برقرار کنید.

دلایل مهم در استفاده از پاسخگوی خودکار اینستاگرام

پاسخ خودکار به دایرکت در اینستاگرام چه سودی دارد؟ قطعا فواید آن بسیار است اما معمولا برای پیج‌های پرمخاطب بسیار بهتر است. مزیت‌های این روش عبارت است از:

 • افزایش دلگرمی و رضایت مشتری
 • فعالیت سریع‌تر و مفیدتر
 • تاثیر در برندسازی درست
 • صرفه‌جویی در وقت و هزینه
 • پاسخگویی در کل شبانه‌روز
 • تبدیل فالوور به مشتری
 • وفادار کردن مشتریان
  آموزش کامل دانلود فیلم از یوتیوب

حال بیایید ببینیم چگونه می‌توان پاسخ اتوماتیک دایرکت اینستاگرام را تنظیم و فعال کرد.

پاسخ اتوماتیک دایرکت اینستاگرام

دو روش برای ارسال پیام آماده اینستاگرام وجود دارد که در اینجا ما هر دو روش را برایتان شرح می‌دهیم. تصمیم با شماست که کدامیک را برای خود درنظر بگیرید.

روش اول: 

روی سه خط سمت راست بالا در صفحه اصلی اینستاگرام خود کلیک کنید:

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

حال از اینجا روی گزینه Creator tools and controls کلیک کنید.

ابزارهای کنترلی

حالا می‌توانید متن موردنظر خود را با توجه به گزینه‌های  Saved replies یا Frequently asked questions یا Welcome message  وارد نمایید.

ارسال پیام آماده اینستاگرام

حال می‌توانید پیام خود را بطور خلاصه وارد کنید:

وارد کردن متن خلاصه

روش دوم: نحوه ارسال دایرکت خودکار در اینستاگرام با Meta Buisiness Suite

Meta Buisiness Suite امکانی از شرکت متا است که به ما کمک می‌کند ارسال پیام خودکار در اینستاگرام را داشته باشیم. برای این منظور اول وارد Meta Business Suite شده و دسترسی‌ها را بپذیرید. حال گزینه inbox را انتخاب کرده و سپس instagram را انتخاب کنید. حالا روی گزینه Instant reply کلیک کنید و آن را در حالت فعال قرار دهید. حال وقت آن است که پیام خود را تنظیم کنید.

مزایای روش دوم:

 • براساس سؤالات متداول، مجموعه‌ای از سؤالات و پاسخ‌های خودکار را بسازید
 • برای قرار ملاقات، پیام‌ها و یادآوری‌های بعد از قرار ملاقات پیام ارسال کنید
 • جزئیات بیشتری مثل مکان و اطلاعات تماس را ارسال کنید.
 • پیام فوری یا پیام دردسترس بودن بسازید.

جمع بندی

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام یکی از بهترین امکاناتی است که در اختیار مخاطبین قرار گرفته و برای جلب رضایت مشتری و تسریع در امور می‌توان از آن استفاده کرد. در این مقاله تنظیم کامل آن را شرح دادیم.

سوالات متداول

Auto reply: این‌ها پیام‌های از پیش آماده شده شما هستند که تهیه شده و زمانی که مخاطب سوال می‌کند برایشان ارسال می‌شود. با کمک این بخش دیگر لزومی به پاسخگویی تکراری نیست. Away message: با کمک این بخش، پیام‌های آماده‌ای را برای زمانی که نمی‌توانید پاسخگو باشید می‌سازید. مثلا بزودی با شما تماس می‌گیریم. بزودی پاسخگوی شما خواهیم بود. در حال حاضر امکان پاسخگویی وجود ندارد لطفا با شماره …. در واتساپ ارتباط برقرار کنید.
۱- از طریق تنظیمات اینستاگرام ۲- با کمک Meta Buisiness Suite
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.