وجود تنظیمات سئو برای قالب وردپرس به شیوه متفاوت

تنظیمات سئو برای قالب وردپرس

این بارمیخواهیم مطلب جالبی را به چالش بکشیم. تابه حال به این موضوع فکرکرده اید که چرا تم های وردپرس گزینه های سئو را نباید داشته باشند؟
اصلا چرا استفاده از تم ها توصیه میشود؟ SEO Friendly” چیست؟ چرا تنظیمات سئو برای قالب وردپرس دیده نمی شود؟ و این که چرا طراحان گاهی گزینه های سئو را در طراحی تم ها به کارمیبرند؟

تنظیمات سئو برای قالب وردپرس

SEO Friendly” واقعا چه معنایی دارد و معنای عرف آن در بین مردم چیست؟ در این مقاله تمامی این سوالات را بررسی خواهیم کرد.

SEO Friendly” بودن قالب چه معنایی دارد؟

هدف یک تم جز برای اینکه همه چیز خوب (سازمان یافته و تمیز) و با ظاهری آراسته به نظربرسد چیست؟! بنابراین کاربران می توانند از یک تم در سایت خود برای زیباسازی به راحتی استفاده کنند. قالب سازماندهی شده چگونه است؟ گذشته از تمام موارد مربوط به یک قالب وردپرس خوب مثل رابط کاربری (UI) و عناصر بصری جذاب، باید دارای کدهای تمیز و شفاف باشد. کد باید معنایی باشد و استانداردهای وب را دنبال کند. تمامی این خصوصیات یک تم را “SEO Friendly” می کند. این اصطلاح خاصی است که برنامه نویسان به تم هایی با این ویژگی ها میدهند.

تفکری اشتباه در مورد قالب ها

در حال حاضر برخی فکر می کنند برای اینکه یک تم “SEO Friendly” باشد، باید ویژگی های دیگری مانند توجه به جزئیات، گزینه های سئو و غیره داشته باشد. اما این تفکرکاملا غلط است. مطمئنا سئوی مناسب صفحات شما را بهبود میبخشد، اما این ها موارد لازم برای “SEO Friendly” شدن یک قالب نیست و باید بگوییم تنظیمات سئو برای قالب وردپرس به روشی نیست که تصور میکنید.

پس چرا طراحان یا توسعه دهندگان پوسته ها گاهی گزینه های مربوط به سئو را در تم بکار میبرند؟ باید بگوییم این کار یک حیله بازاریابی است. که به جای تمرکز کردن انرژی خود در تولید بهترین تم ممکن، تم را با مجموعه ای کوچک از گزینه های SEO پیوند می دهند. این کار برای حفظ صنعت خود و برتری بر رقبا است!

  چگونه یک طراح سایت حرفه‌ای باشیم؟

حال سوالی برای کاربران پیش می آید که چرا تنظیمات سئو برای قالب وردپرس را داشته باشند؟

چون این شرکت ها با قرار دادن گزینه های مربوط به سئو، به کاربران خود (مخصوصا مبتدیان) خدشه وارد می کنند.
از آنجا که تنظیمات سئو برای قالب وردپرس باید به درستی اعمال شوند و اگر کاربر هرگز تصمیم به تغییر تم های خود نداشته باشد، و تمام تنظیمات سئو را به درستی انجام نداده باشد، خطر از دست دادن داده های سئو ،پست های قدیمی را تهدید میکند.

گزینه های مربوط به سئو به وضوح در حیطه طراحی پلاگین است که توسعه دهندگان تم باید از تجاوز به این حیطه اجتناب کنند. و عمدتا تنظیمات سئو برای قالب وردپرس به کاملی گزینه های یک افزونه مانند WordPress SEO by YoastYoast نیست. چون این پلاگین ها به طور اختصاصی با هدف تمرکز بر سئو طراحی شده اند.

گزینه هایی مانند nofollow tags, redirections, no-index, sitemaps, indexation باعث شلوغی قالب میشوند.
شناخته ترین کمپانی ها و صاحبان پلاگین هایی مثل WordPress SEO by Yoast یا All in One SEO Pack از اعتبار بالایی برخوردارند و زمانی که کاربر این افزونه ها را فعال میکند به صورت اتوماتیک گزینه های مربوط به سئو فعال خواهد شد. همچنین اینکه این تنظیمات بسیار ساده هستند. و علاوه بر این همانطور که اشاره کردیم پلاگین هایی با هدف تنظیمات سئو به صورت اختصاصی طراحی شده اند که قطعا کامل تر از قالبی با گزینه های محدود است!

پس همیشه برای بهبود سایت خود از پلاگین مناسب برای تنظیمات سئو برای قالب وردپرس کمک بگیرید!

موفق باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.