چگونه سایت وردپرس خود را به Google News متصل کنیم؟

آیا دوست دارید که سایت وردپرس شما در Google News نمایش داده شود؟ قرار گرفتن سایت در Google News ترافیک وبسایت را افزایش داده و به شما کمک می‌کند به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید. همچنین به ایجاد اعتبار بیشتر برای برند شما کمک می‌کند. در این مقاله درباره گوگل نیوز و راه اتصال وردپرس به Google News صحبت خواهیم کرد. این مقاله برای افرادی که به دنبال راه‌های افزایش ترافیک اصولی هستند بسیار مناسب است.

اتصال وردپرس به Google News

در این مقاله قرار است پیرامون مسائل زیر با هم صحبت کنیم:

  • Google News چیست؟
  • چرا سایت وردپرس خود را به Google News متصل کنیم؟
  • الزامات مهم در Google News
  • ایجاد نقشه سایت Google News در وردپرس
  • روش اتصال سایت وردپرس خود به Google News

حال با هم به بررسی هر کدام از موارد گفته شده می‌پردازیم.

Google News چیست؟

Google News که در سال 2002 معرفی شد، یک جمع‌آوری کننده اخبار است که آخرین اخبار و داستان‌های 30 روز گذشته را نشان می‌دهد. هدف Google News ارائه به‌روزرسانی‌های اخبار و سرفصل‌های اخیر از سراسر جهان است. از چندین منبع برای ارائه محتوا استفاده می‌کند و به زبان‌های متعددی در دسترس است. وقتی جستجوی گوگل را انجام می‌دهید، ممکن است نتایجی را از Google News در نزدیکی بالای صفحه در زیر قطعه‌های برجسته «داستان‌های برتر» ببینید.

مشاهده اخبار گوگل نیوز در گوگل

می‌توانید با کلیک روی دکمه «More news» یک صفحه اختصاصی از داستان‌های Google News را مشاهده کنید. از طرف دیگر، به سادگی روی برگه «News» در بالای صفحه نتایج جستجوی Google کلیک کنید.

تب گوگل نیوز

چرا سایت وردپرس خود را به Google News متصل کنیم؟

Google News یکی از قابل اعتمادترین منابع زمانی است که مردم به دنبال آخرین اطلاعات و اخبار از سراسر جهان هستند. نشان دادن سایت وردپرس شما در بخش اخبار گوگل می‌تواند فوراً ترافیک ارگانیک شما را افزایش داده و به شما کمک کند به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید. همچنین اعتبار برند شما را افزایش می‌دهد زیرا سایت احتمالاً در کنار برندهای بزرگ مانند وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز و غیره نشان داده می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که سایت شما قابل اعتماد بوده و اطلاعات باکیفیتی ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، برجسته شدن در Google News تأثیر مثبتی بر سئوی وردپرس شما دارد. وبسایت‌های بیشتری محتوای شما را به عنوان منبعی که بک لینک ارائه می‌کند، انتخاب می‌کنند. در نتیجه، رتبه وبسایت شما برای سایر کلمات کلیدی بهبود می‌یابد. اکنون که مزایای آن را می‌دانیم، بیایید به شرایط واجد شرایط بودن برای فهرست شدن در Google News نگاهی بیندازیم.

الزامات مهم در Google News

از دسامبر 2019، برای واجد شرایط بودن در Google News نیازی به اتصال وبسایت خود ندارید. ناشرانی که معیارهای آن‌ها را برآورده می‌کنند اکنون به‌طور خودکار برای درج در قطعه ویژه «Top Stories» و برگه اخبار جستجوی گوگل در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، روند ارسال هنوز وجود دارد و استفاده از آن ایده خوبی است. با اتصال وردپرس به Google News، شانس خود را برای برجسته شدن افزایش می‌دهید. قبل از انجام این کار، باید مطمئن شوید خط‌مشی‌های Google News را رعایت می‌کنید.

Google دستورالعمل‌های محتوای خاصی را تنظیم کرده که تعیین می‌کند آیا محتوای شما واجد شرایط ظاهر شدن در بخش Google News هست یا خیر. اگر سایت شما این دستورالعمل ها را رعایت نکند، رد می‌شود.
برای مثال، محتوای شما نباید خطرناک، فریبنده، نفرت‌انگیز یا شامل خشونت یا آزار باشد. به طور مشابه، تبلیغات نباید از محتوای شما فراتر رود و اگر محتوای شما حمایت مالی شده است، باید افشا کنید. علاوه بر این، شما باید تاریخ‌های روشن، اطلاعات نویسنده و اطلاعاتی در مورد شرکت یا شبکه پشت محتوا ارائه دهید.
دستورالعمل های بیشتری وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. توصیه می‌کنیم این خط‌مشی‌ها را با دقت دنبال کنید تا سایت شما توسط Google News رد نشود.

ایجاد نقشه سایت Google News در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک نقشه سایت Google News برای وبسایت خود ایجاد کنید. پس از تنظیم نقشه سایت خبری، می‌توانید سایت خود را به Google News متصل کنید. نقشه سایت فایلی است که تمام محتوای وبسایت شما را ایندکس می‌کند و به گوگل کمک می‌کند مقالات جدید را پیدا کند و آنها را در نتایج جستجو نمایش دهد. همچنین باعث می‌شود ربات‌های موتور جستجو سریع‌تر در سایت شما بخزند و نمایه‌سازی محتوای شما را بهبود ببخشد. توجه به این نکته مهم است که نقشه سایت Google News با نقشه سایت XML معمولی متفاوت است. نقشه سایت اخبار Google فقط شامل مقالات خبری است و به موتور جستجو اجازه می‌دهد تا به سرعت محتوایی را که باید در بخش اخبار ظاهر شوند کشف کند.

برای ایجاد نقشه سایت Google News، توصیه می‌کنیم از افزونه سئوی All in One SEO (AIOSEO) استفاده کنید. این مورد یکی از بهترین افزونه سئو وردپرس بوده و به شما کمک می‌کند بدون استخدام متخصص یا نیاز به دانش فنی، سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

نصب افزونه سئو

نسخه حرفه‌ای AIOSEO شامل نقشه سایت Google News و سایر ویژگی‌های قدرتمند مانند تغییر مسیر و نشانه گذاری اسکیما است. همچنین یک نسخه رایگان از AIOSEO وجود دارد که می‌توانید برای شروع از آن استفاده کنید، اما همراه با نقشه سایت خبری نیست. می‌توانید از داشبورد وردپرس خود به All in One SEO » Sitemaps بروید و سپس به برگه «News Sitemap» بروید.

ساخت سایت مپ جدید

در مرحله بعد، باید روی دکمه «فعال کردن نقشه سایت خبری» کلیک کنید. پس از فعال شدن، مطمئن شوید که کلید «فعال کردن نقشه سایت» روشن است. همچنین گزینه‌ای برای پیش نمایش نقشه سایت خبری شما وجود دارد.

فعال کردن سایتت مپ

در مرحله بعد، می‌توانید به پایین پیمایش کنید و سایر تنظیمات مربوط به نقشه سایت News را ویرایش کنید. به عنوان مثال، می‌توانید نام انتشاراتی را که در مرحله بعد در مرکز ناشران وارد می‌کنید، اضافه کنید. اگر نامی وارد نکنید، AIOSEO به طور خودکار از عنوان سایت شما استفاده می‌کند. جدای از آن، می‌توانید انتخاب کنید که کدام محتوا در نقشه سایت خبری در زیر انواع پست قرار گیرد.

قرار گرفتن پست ها

می‌توانید پست‌ها، صفحات و رویدادها را اضافه کنید یا کادر «شامل همه انواع پست» را علامت بزنید. توجه به این نکته مهم است که نقشه سایت Google News شامل محتوایی است که در 48 ساعت گذشته منتشر شده است. سپس، می‌توانید روی دکمه «تنظیمات پیشرفته» کلیک کنید و هر صفحه یا پستی را که نمی‌خواهید در نقشه سایت خبری گنجانده شود حذف کنید.

تنظیمات پیشرفته

پس از انجام این کار، ادامه دهید و روی دکمه «ذخیره تغییرات» کلیک کنید. AIOSEO اکنون نقشه سایت Google News را برای وبسایت وردپرس شما ایجاد می‌کند.

  بهترین پلاگین های نظرات مشتریان در وردپرس را بشناسید

روش اتصال سایت وردپرس خود به Google News

هنگامی که نقشه سایت خبری شما آماده شد، می‌توانید وبسایت خود را به Google News متصل کنید. برای شروع عملیات اتصال وردپرس به Google News، باید به وبسایت Google Publisher Center بروید و با حساب Google خود وارد شوید.

افزودن سایت وردپرس خود به Google News

پس از ورود به سیستم، صفحه «Get started with Publisher Center» را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه، به سادگی روی پیوند “Add your publication” کلیک کنید. از طرف دیگر، می توانید URL وب سایت خود را تایپ کنید و سپس روی «Add» کلیک کنید.

مرکز ناشران

سپس، یک پنجره بازشو ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید جزئیات انتشار خود را اضافه کنید. شما باید آدرس و نام وبلاگ وردپرس خود را وارد کرده و کشور اصلی و زبان اصلی آن را انتخاب کنید.

وارد کردن اطلاعات

پس از وارد کردن این جزئیات، کادر را علامت بزنید تا تأیید کنید که نشریه شما به طور اصلی و دائمی در کشوری که انتخاب کرده‌اید قرار دارد و روی دکمه «Add Publication» کلیک کنید.

تاییدیه مالکیت سایت

اگر قبلاً با Google تأیید نکرده‌اید که مالک وبسایت هستید، اکنون از شما خواسته می‌شود این کار را انجام دهید.

تاییدیه مالکیت سایت

شما باید روی پیوند «Open Search Console» کلیک کنید، و با این کار، وب‌سایت کنسول جستجوی Google در یک برگه مرورگر جدید باز می‌شود. پس از آن، می‌توانید برگردید و روی پیوند «Check verification» و سپس دکمه «Finish» کلیک کنید. انتشارات شما به مرکز ناشران اضافه می‌شود و می‌توانید تنظیمات آن را سفارشی کنید.

سفارشی کردن تنظیمات انتشار در Google News

باید به کادر «More options» بروید و بخش «Manage your publication and your organization» را با کلیک کردن روی فلش سمت راست صفحه گسترش دهید.

تنظیمات بیشتر گوگل نیوز

با این کار سه گزینه نمایش داده می‌شود. شما باید روی گزینه اول یعنی «Modify publication settings» کلیک کنید. در بالای صفحه، برخی از تنظیمات عمومی، از جمله نام نشریه، کشور و زبانی را که قبلا وارد کرده‌اید، مشاهده خواهید کرد. در صورت لزوم می‌توانید این موارد را اصلاح کنید.

تنظیمات اصلی

اکنون می‌توانید به پایین پیمایش کرده و بخش «Publication URLs» را گسترش دهید. در اینجا، می‌توانید URL اصلی را که قبلاً وارد کرده‌اید مشاهده کنید. همچنین می‌توانید URL های اضافی مرتبط با انتشارات را اضافه کنید.

تمامی آدرس های ثبت شده

Google News از این پیوندها به عنوان منابع محتوای Google News استفاده خواهد کرد. سپس، به پایین بروید و بخش «Points of contact» را گسترش دهید. در اینجا، می‌توانید یک آدرس ایمیل تماس برای انتشارات خود اضافه کنید.

نقاط تماس

در نهایت، می‌توانید بخش «Visual styles» را گسترش دهید. اینجاست که می‌توانید یک لوگو برای انتشارات خود اضافه کنید. Google News چندین گزینه برای اضافه کردن لوگو به سایت شما ارائه می‌دهد. گزینه‌ای برای وارد کردن لوگوی مربع و لوگوی مستطیلی وجود دارد. به علاوه، شما همچنین می‌توانید فونت‌های سفارشی را آپلود کنید.

افزودن سبک های بصری

لوگو و فونت‌های شما پس از آپلود به صورت خودکار ذخیره می‌شوند. پس از آپلود لوگوی خود، به سادگی روی دکمه «← Settings» در بالا کلیک کنید و به صفحه اصلی مرکز ناشران برگردید.

بازگشت به صفحه تنظیمات

اکنون، هنوز چند تنظیمات Google News وجود دارد که باید آنها را برای اتصال وردپرس به Google News پیکربندی کنیم. آنها را با کلیک کردن روی دکمه “Open” در کادر Google News نزدیک بالای صفحه پیدا خواهید کرد.

سایر تنظیمات گوگل نیوز

با این کار صفحه پیکربندی Google News باز می‌شود، جایی که می‌توانید اطلاعات و بخش‌های اصلی انتشارات خود را سفارشی کنید. ادامه دهید و روی دکمه «Edit» کلیک کنید تا سایت خود را برای Google News پیکربندی کنید.

ادیت گوگل نیوز

اکنون می‌توانید اطلاعات اولیه و جزئیات توزیع را برای نشریه خود وارد کنید. در بخش «Basic information»، می‌توانید یک دسته انتشارات را از منوی کشویی انتخاب کنید.

انتخاب اطلاعات پایه

اگر به پایین اسکرول کنید، تنظیمات توزیع را خواهید دید. به طور پیش فرض، محتوای شما در همه کشورها و سایر محصولات Google در دسترس خواهد بود. با این حال، می‌توانید با اجازه دادن و مسدود کردن کشورهای خاص از منوی کشویی «Countries»، سایت خود را محدود به نمایش در مناطق خاصی کنید. به همین ترتیب، می‌توانید تنظیمات Google Properties را نیز از منوی کشویی تغییر دهید.

ایجاد تغییر در ترکیبات

فراموش نکنید که پس از اتمام کار، روی دکمه «Next» کلیک کنید.
پس از آن، باید بخش‌هایی را در Google News اضافه کنید، که به صورت برگه ظاهر می‌شوند. بخش‌ها به سازماندهی محتوای شما در Google News کمک می‌کنند. به عنوان مثال، می‌توانید ویدیوها، مکان‌های وب، فیدها را اضافه کنید یا یک فید شخصی برای سایت خود ایجاد کنید. برای شروع، به سادگی روی دکمه «+ New section» کلیک کرده و یک گزینه را انتخاب کنید. برای این آموزش، ما یک فید اضافه می‌کنیم.

افزودن یک بخش جدید

ادامه دهید و یک عنوان بخش، نشانی اینترنتی فید RSS که Google News از آن به عنوان منبع محتوا استفاده می‌کند، اضافه کنید و انتخاب کنید چه کسی می‌تواند این بخش را مشاهده کند. پس از وارد کردن این مشخصات، روی دکمه “Add” کلیک کنید.

افزودن جزئیات فید

برای سازماندهی انتشارات خود در Google News می‌توانید هر تعداد بخشی که می‌خواهید اضافه کنید. علاوه بر این، می‌توانید بخش‌های خاصی از انتشارات خود را در برنامه Google News برای افراد خاص در تنظیمات «Access groups» محدود کنید.

محدودیت در دسترسی

وقتی کارتان تمام شد، فراموش نکنید که روی دکمه «Next» کلیک کنید. پس از آن، می‌توانید موارد گمشده را در «Google News app publishing status» بررسی کرده و درخواست خود را آزمایش کنید.

بررسی وضعیت گوگل نیوز شما

به سادگی روی دکمه “Review” برای هر موردی کلیک کنید و ببینید چه اطلاعاتی وجود ندارد یا چه شرایطی را رعایت نکرده‌اید. قبل از ارسال نشریه خود، می‌توانید به بخش “Testing your publication” بروید و روی دکمه “Follow publication” کلیک کنید. با این کار سایت شما در قسمت موارد دلخواه در برنامه Google News ظاهر می‌شود.

تست انتشارات

در مرحله بعد، می‌توانید ادامه دهید و روی دکمه «Publish» در زیر کادر وضعیت انتشار برنامه Google News کلیک کنید و شرایط قراردادهای خدمات را امضا کنید. شما اکنون با موفقیت اتصال وردپرس به Google News را انجام دادید. معمولاً ۲ هفته یا بیشتر طول می‌کشد تا فرآیند بررسی کامل شود.

جمع بندی

همیشه برای افزایش ترافیک سایتمان لازم نیست هزینه‌های گزاف تبلیغات بدهیم. هر چند تبلیغات نیز بحث مهمی است اما لازم است تمامی موارد رایگان و اصولی را نیز بررسی کنیم. یکی از گزینه‌های عالی برای رسیدن به ترافیک بالا استفاده از گوگل نیوز است. باید امکان اتصال وردپرس به Google News را فراهم کنید تا بازدید شما افزایش یابد. مسیر رسیدن به این گزینه و ثبت سایت در گوگل نیوز را به شما آموزش دادیم.

سوالات متداول

Google News که در سال 2002 معرفی شد، یک جمع‌آوری کننده اخبار است که آخرین اخبار و داستان‌های 30 روز گذشته را نشان می‌دهد. هدف Google News ارائه به‌روزرسانی‌های اخبار و سرفصل‌های اخیر از سراسر جهان است. از چندین منبع برای ارائه محتوا استفاده می‌کند و به زبان‌های متعددی در دسترس است. وقتی جستجوی گوگل را انجام می‌دهید، ممکن است نتایجی را از Google News در نزدیکی بالای صفحه در زیر قطعه‌های برجسته «داستان‌های برتر» ببینید.
Google News یکی از قابل اعتمادترین منابع زمانی است که مردم به دنبال آخرین اطلاعات و اخبار از سراسر جهان هستند. نشان دادن سایت وردپرس شما در بخش اخبار گوگل می‌تواند فوراً ترافیک ارگانیک شما را افزایش داده و به شما کمک کند به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید. همچنین اعتبار برند شما را افزایش می‌دهد زیرا سایت احتمالاً در کنار برندهای بزرگ مانند وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز و غیره نشان داده می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که سایت شما قابل اعتماد بوده و اطلاعات باکیفیتی ارائه می‌دهد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.