حذف و دیلیت اکانت تلگرام با آموزش ویدئویی

تلگرام، پیام رسانی بسیار محبوب و پرطرفدار درسراسر جهان است که روزانه افراد زیادی از طریق برنامه‌ی تلگرام به فرستادن پیام‌های مختلف و متعددی مانند: پیام‌های تبریک و تسلیت، مطالب جالب و آموزنده یا تبلیغات و… می‌پردازند ولی با این وجود امکان دارد که افرادی به دلایل خاصی به دیلیت اکانت تلگرام و یا غیرفعال کردن اکانت تلگرام خود اقدام کنند.

حذف اکانت تلگرام با غیرفعال کردن اکانت تلگرام تقریباً فرق دارد. کسانی که می‌خواهند اکانت خود را غیرفعال کنند یا قصد پاک کردن دائمی اکانت تلگرام را ندارند و می‌خواهند بعداً دوباره از اکانت خود استفاده کنند و یا حتی می‌خواهند اکانت تلگرام خود را به کلی حذف کنند، می‌توانند با مطالعه این مقاله به پاسخ تمام سؤالات خود بپردازند؛ پس با ما در این مقاله همراه باشید.

آموزش حذف حساب تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

همان‌طور که گفته شد تلگرام در سراسر جهان دارای محبوبیت فراوانی است و کسانی که از این برنامه استفاده می‌کنند سعی دارند که با نصب فیلترشکن‌ها و پروکسی‌های مختلف به هرنحوی از آن استفاده کنند ولی برخی از افراد به ‌دلایلی قصد دارند که برای یک مدت از تلگرام خارج شوند و یا به کل اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کنند. رخ دادن این اتفاقات در برنامه‌هایی مثل تلگرام اتفاقی عادی است اما شاید با این مشکل روبه‌رو شده‌اید که اکانت تلگرامتان به‌صورت خودکار حذف شده و شما را متعجب کرده است. ما در این مقاله قصد داریم که به گام به گام حذف اکانت تلگرام و همین‌طور به بررسی دلیل حذف خودکار اکانت تلگرام بپردازیم.

اگر شما می‌خواهید به دلایل مختلفی اکانت تلگرام خود را به طور دائم حذف کنید، باید حتما درنظر داشته باشید تمام اطلاعات تلگرام شما که شامل گروه‌ها، کانال‌ها و چت‌هایتان با مخاطبین خودتان است؛ پاک خواهند شد. البته می‌توانید دوباره هر زمانی که بخواهید یک اکانت جدیدی را بسازید و وارد تلگرام شوید. باید بدانید که داخل برنامه تلگرام قابلیت دیلیت اکانت تلگرام وجود ندارد و دو روش برای این کار وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

۱- مراحل حذف اکانت تلگرام به صورت دائمی

اگر قصد درید که اکانت تلگرام خود را به صورت کامل حذف کنید ما مراحل دیلیت اکانت تلگرام را به صورت ویدیویی در اختیار شما قرار داده‌ایم. پس از آن به میتوانید آموزش حذف حساب کاربری تلگرام را به صورت تصویری و گام به گام نیز دنبال کنید.

مرحله اول: ابتدا باید با کلیک روی لینک دیلیت اکانت تلگرام به صفحه مربوط به حذف اکانت تلگرام وارد شوید:

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

مرحله دوم: هنگامی که وارد این لینک شدید باید شماره تلفن همراه اکانت خود را با کد 98+ وارد کنید:

مرحله اول از آموزش دیلیت اکانت تلگرام وارد کردن شماره اکانتی است که قصد حذف آن را دارید

مرحله سوم: وقتی که شماره تلفن را وارد کردید یک کد به تلگرام شما ارسال خواهد شد که شما باید این کد را در قسمت مربوط به آن وارد کرده و پس از آن گزینه sign in را بزنید:

برای حذف حساب تلگرام میبایست کد ارسال شده به اکانت تلگرام خود را در کادر مربوط به آن وارد کنید

 

مرحله چهارم: در این مرحله وارد صفحه مدیریت اکانت تلگرام می‌شوید. بین سه گزینه پیش رو، شما باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه دیلیت اکانت تلگرام در صفحه مدیریت تلگرام

مرحله پنجم: پس از انتخاب کردن گزینه حذف حساب تلگرام، این پلتفرم از شما یک دلیل برای دی اکتیو دائم تلگرام می خواهد. هر دلیلی که می‌خواهید در کادر مربوطه بنویسید و پس از آن گزینه delete my account را بزنید.

مرحله ششم: در این مرحله برای تأیید نهایی دیلیت اکانت تلگرام پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌پرسد آیا برای حذف اکانت تلگرام مطمئن هستید یا نه؟ در صورت اطمینان روی دکمه قرمزرنگ با عنوان Yes, delete my account کلیک کنید.

به این صورت حذف اکانت تلگرام به صورت دائمی انجام شده و پیغامی را با این مضمون مشاهده خواهید کرد:

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

 

۲- دیلیت اکانت تلگرام بصورت خودکار

در این روش تلگرام مدت زمان مشخصی را برای حذف اکانت تلگرام شما بصورت خودکار در نظر گرفته و زمانی که شما در یک بازه مشخص به آن مراجعه نکنید اکانت شما خود بخود یا بهتر استت بگوییم بطور کاملا خودکار حذف خواهد شد. برای تنظیمات این قسمت به اکانت تلگرام خود رفته و به بخش setting یا تنظیمات بروید. حالا از آنجا گزینه  Privacy & Security را انتخاب کنید.

  آموزش کم کردن حجم فیلم برای اینستاگرام

حذف خودکار اکانت اینستاگرام

حال در صفحه باز شده به دنبال گزینه Delete my account باشید.

حذف اکانت بعد از مدت

در اینجا هر بازه زمانی که می‌خواهید را مشخص کنید. قطعا تلگرام پس از آن بازه که دیگر به تلگرام مراجعه نکردید، اکانت شما را حذف می‌کند.
این کار بیشتتر جنبه امنیتی دارد و برای افرادی که می‌دانند بعد از مدتی نیستند و تمایلی هم ندارند که اکانت موردنظر فعال بماند، امکان خوبیست.

دلایل دیلیت اکانت تلگرام

هر فردی برای دی اکتیو و یا حذف اکانت تلگرام دلایل خودش را دارد. به عنوان مثال ممکن است شخصی از برنامه تلگرام خسته شده باشد و نخواهد که از آن استفاده کند، یا به دلیل وجود برخی مشکلات و بحث‌هایی که امکان دارد در ارتباط با دیگران برایش پیش آید، اقدام به غیرفعال کردن اکانت تلگرام کند. برخی از افراد هم مانند دانشجویان و دانش‌آموزان و… که در شرایط خاص و شلوغی قرار می‌گیرند برای اینکه وقتشان کمی آزاد شود، غیر فعال کردن و یا دلیت اکانت تلگرام را تجربه می‌کنند. علاوه بر اینکه میتوان این کار را به صورت موقت نیز انجام داد و آنها می‌توانند پس از گذشت یک بازه زمانی دوباره وارد اکانت تلگرام خود شوند. اگر شما نیز اکانت telegram خود را غیر فعال کرده و قصد دارید دوباره وارد آن شوید؛ در ادامه مقاله همراه ما باشید.

چندین نکته که باید به آنها توجه کنید

اگر واقعاً برای دیلیت اکانت تلگرام یا حذف اکانت تلگرام خود مصمم هستید، باید به چندین نکته توجه کنید تا اگر اکانت خود را حذف کردید پشیمان نشوید:

  • برای ورود دوباره به تلگرام باید حتما از تلگرام کد تایید را دریافت کنید؛ اگر این کد تایید را دریافت نمی‌کنید باید بدانید که ممکن است به دلیل دیلیت اکانت مکرر جریمه شده باشید.
  • به این نکته توجه داشته باشید که دیلیت اکانت تلگرام اصلی با دیلیت اکانت موبوگرام، دیلیت اکانت تلگرام پلاس و سایر تلگرام‌ها هیچ فرقی ندارد و برای همه آن‌ها باید مراحل بالا را طی کرد.
  • به یاد داشته باشید که دیلیت اکانت تلگرام، نمی‌تواند ریپورت اکانت تلگرام شما را رفع کند.
  • با حذف اکانت تلگرام همه اکانت‌ها، مخاطبین، چت‌ها، گروه‌ها و کانال‌ها و درکل همه اطلاعات شما پاک می‌شود.
  • اگر برای خود یک یوزرنیم انتخاب کرده بودید بعد از حذف اکانت تلگرام از بین می‌رود.
  • اگر اکانت تلگرام خود را پاک کنید هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد.
  • درصورتی‌که با همان شماره به تلگرام برگردید، گروه‌ها و مکالمات شما دیگر برنمی‌گردد.
  • باید بدانید که دیلیت اکانت تلگرام از داخل خود برنامه تلگرام امکان پذیر نیست و باید از مروگر تلفن همراه، لپ تاپ یا کامپیوتر برای حذف اکانت تلگرام اقدام کنید.
  • برنامه تلگرام توسط ایران فیلتر شده است؛ یعنی شما بدون فیلتر شکن شما قادر نخواهید بود که لینک دیلیت اکانت تلگرام را باز کنید، بنابراین نمی‌توانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید پس باید پیش از شروع مراحل دیلیت اکانت تلگرام فیلترشکن را فعال کنید تا هیچ مشکلی پیش نیاید.

کلام آخر

با مطالعه موارد بالا باید فهمیده باشید که دیلیت اکانت تلگرام در چند مرحله بسیارساده قابل انجام دادن است.
در این مقاله غیرفعال کردن اکانت تلگرام و حذف اکانت تلگرام را به صورت تصویری برای شما آموزش دادیم و امیدوارم که این آموزش موردپسند و موردتوجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. شما می‌توانید با استفاده از این مقاله بدون اینکه با مشکلی روبه‌رو شوید؛ از روش غیرفعال کردن، حذف و دیلیت اکانت تلگرام استفاده کنید و اگر سوالی نیز برایتان پیش آمد آن را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

اگر شما می‌خواهید به دلایل مختلفی اکانت تلگرام خود را به طور دائم حذف کنید، باید حتما درنظر داشته باشید تمام اطلاعات تلگرام شما که شامل گروه‌ها، کانال‌ها و چت‌هایتان با مخاطبین خودتان است؛ پاک خواهند شد. البته می‌توانید دوباره هر زمانی که بخواهید یک اکانت جدیدی را بسازید و وارد تلگرام شوید. باید بدانید که داخل برنامه تلگرام قابلیت دیلیت اکانت تلگرام وجود ندارد.
۱- ابتدا باید با کلیک روی لینک دیلیت اکانت تلگرام به صفحه مربوط به حذف اکانت تلگرام وارد شوید: https://my.telegram.org/auth?to=deactivate ۲- هنگامی که وارد این لینک شدید باید شماره تلفن همراه اکانت خود را به صورت 98+ وارد کنید. ۳- وقتی که شماره تلفن را وارد کردید یک کد به تلگرام شما ارسال خواهد شد که شما باید این کد را کپی کنید. ۴- باید کد کپی شده را در این قسمت وارد کرده و سپس برای رفتن به مرحله بعدی sign in را انتخاب کنید. ۵- شما باید کد را به درستی وارد کنید تا وارد صفحه مدیریت اکانت تلگرام شوید. در این مرحله باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید. ۶- در این مرحله صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اگر مایل بودید دلیل حذف اکانت تلگرام خود را در کادر why are you leaving بنویسید و سپس روی دکمه Delete My Account کلیک کنید. ۷- در این مرحله برای تأیید نهایی دیلیت اکانت تلگرام پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌پرسد آیا برای حذف اکانت تلگرام مطمئن هستید یا نه؟ اگر مطمئن بودید که روی دکمه قرمزرنگ با عنوان Yes, delete my account باید کلیک کنید.
اگر شما هم جزو آن افرادی هستید که به دلایلی قصد خروج موقت یا دی اکتیو اکانت تلگرام را دارید می‌توانید با انجام مراحل زیر به طور موقت از تلگرام خود خارج شوید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید