حذف و دی اکتیو اکانت تلگرام + آموزش ویدئویی

حذف اکانت تلگرام حذف اکانت تلگرام

تلگرام ، پیام رسانی بسیار محبوب و پرطرفدار درسراسر جهان است که روزانه افراد زیادی از طریق برنامه‌ی تلگرام به فرستادن پیام‌های مختلف و متعددی مانند: پیام‌های تبریک و تسلیت، مطالب جالب و آموزنده یا تبلیغات و… می‌پردازند ولی با این وجود امکان دارد که افرادی به دلایل خاصی به دیلیت اکانت تلگرام و یا غیرفعال کردن اکانت تلگرام خود اقدام کنند.

حذف اکانت تلگرام با غیرفعال کردن اکانت تلگرام تقریباً فرق دارد. کسانی که می‌خواهند اکانت خود را غیرفعال کنند یا قصد پاک کردن دائمی اکانت تلگرام را ندارند و می‌خواهند بعداً دوباره از اکانت خود استفاده کنند و یا حتی می‌خواهند اکانت تلگرام خود را به کلی حذف کنند، می‌توانند با مطالعه این مقاله به پاسخ تمام سؤالات خود بپردازند؛ پس با ما در این مقاله همراه باشید.

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

همان‌طور که گفته شد تلگرام درسراسر جهان دارای محبوبیت فراوانی است و کسانی که از این برنامه استفاده می‌کنند سعی دارند که با نصب فیلترشکن‌ها و پروکسی‌های مختلف به هرنحوی از آن استفاده کنند ولی برخی از افراد به ‌دلایلی قصد دارند که برای یک مدت از تلگرام خارج شوند و یا به کل اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کنند.

رخ دادن این اتفاقات در برنامه‌هایی مثل تلگرام اتفاقی عادی است اما شاید با این مشکل روبه‌رو شده‌اید که اکانت تلگرامتان به‌صورت خودکار حذف شده و شما را متعجب کرده است. ما در این مقاله قصد داریم که به گام به گام حذف اکانت تلگرام و همین‌طور به بررسی دلیل حذف خودکار اکانت تلگرام بپردازیم.

اگر شما می‌خواهید به دلایل مختلفی اکانت تلگرام خود را به طور دائم حذف کنید، باید حتما درنظر داشته باشید تمام اطلاعات تلگرام شما که شامل گروه‌ها، کانال‌ها و چت‌هایتان با مخاطبین خودتان است؛ پاک خواهند شد. البته می‌توانید دوباره هر زمانی که بخواهید یک اکانت جدیدی را بسازید و وارد تلگرام شوید.

باید بدانید که داخل برنامه تلگرام قابلیت دیلیت اکانت تلگرام وجود ندارد و یک روش دیگری برای این کار وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

مرحله 1

ابتدا باید با کلیک روی لینک دیلیت اکانت تلگرام به صفحه مربوط به حذف اکانت تلگرام وارد شوید:

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

مرحله 2

هنگامی که وارد این لینک شدید باید شماره تلفن همراه اکانت خود را به صورت 98+ وارد کنید:

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

مرحله 3

وقتی که شماره تلفن را وارد کردید یک کد به تلگرام شما ارسال خواهد شد که شما باید این کد را کپی کنید:

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

مرحله 4

باید کد کپی شده را در این قسمت وارد کرده و سپس برای رفتن به مرحله بعدی sign in را انتخاب کنید:

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

مرحله 5

شما باید کد را به درستی وارد کنید تا وارد صفحه مدیریت اکانت تلگرام شوید. در این مرحله باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید.

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

مرحله 6

در این مرحله صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اگر مایل بودید دلیل حذف اکانت تلگرام خود را در کادر why are you leaving بنویسید و سپس روی دکمه Delete My Account کلیک کنید.

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

مرحله 7

در این مرحله برای تأیید نهایی دیلیت اکانت تلگرام پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌پرسد آیا برای حذف اکانت تلگرام مطمئن هستید یا نه؟ اگر مطمئن بودید که روی دکمه قرمزرنگ با عنوان Yes, delete my account باید کلیک کنید.

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

مرحله 8

در مرحله آخر حذف اکانت تلگرام پیغامی را با این مضمون مشاهده خواهید کرد:

آموزش چگونگی حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام

 

مقاله پیشنهادی : آموزش ساخت گیف در تلگرام , فتوشاپ و ابزار آنلاین

نحوه خروج موقت و دی اکتیو اکانت تلگرام

اگر شما هم جزو آن افرادی هستید که به دلایلی قصد خروج موقت یا دی اکتیو اکانت تلگرام را دارید می‌توانید با انجام مراحل زیر به طور موقت از تلگرام خود خارج شوید.

مرحله اول :

وارد تلگرام شوید و روی سه خطی که در گوشه سمت چپ و بالا وجود دارد کلیک کنید.

نحوه خروج موقت و دی اکتیو اکانت تلگرام

مرحله دوم :

سپس روی Settings کلیک کنید تا وارد تنظیمات تلگرام شوید.

نحوه خروج موقت و دی اکتیو اکانت تلگرام

مرحله سوم :

در این صفحه روی سه نقطه‌ای که در سمت راست و بالا می‌باشد کلیک کنید و بعد از منویی که باز شده است گزینه Log Out یا خروج از حساب کاربری را انتخاب کنید.

نحوه خروج موقت و دی اکتیو اکانت تلگرام

با انجام تمام این مراحل حساب شما غیرفعال می‌شود و شما به طور موقت از تلگرام خارج می‌شوید. باید بدانید که اگر برنامه را حذف و سپس نصب کنید؛ بازهم اطلاعات اکانت شما حفظ خواهد شد.

  درگاه پرداخت در افزونه EDD + آموزش ویدیویی

دلایل غیرفعال کردن تلگرام

هر فردی برای دی اکتیو اکانت تلگرام دلایل خودش را دارد. به عنوان مثال ممکن است شخصی از برنامه تلگرام خسته شده باشد و نخواهد که از آن استفاده کند، یا به دلیل وجود برخی مشکلات و بحث‌هایی که امکان دارد در ارتباط با دیگران برایش پیش آید، اقدام به غیرفعال کردن اکانت تلگرام کند.

برخی از افراد هم مانند دانشجویان و دانش‌آموزان و… که در شرایط خاص و شلوغی قرار می‌گیرند برای اینکه وقتشان کمی آزاد شود، دی اکتیو اکانت تلگرام را تجربه می‌کنند ولی این به صورت موقت است و آنها می‌توانند پس از گذشت یک بازه زمانی دوباره وارد اکانت تلگرام خود شوند.

نحوه فعال کردن اکانت تلگرام

در مرحله قبل به شما نحوه غیرفعال کردن موقت اکانت تلگرام را آموزش دادیم و اکنون به شما در این بخش نحوه فعال کردن اکانت تلگرام را آموزش خواهیم داد. برای فعال کردن مجدد اکانت دی اکتیو شده مراحل زیر را دنبال کنید.

اگر برنامه تلگرام را حذف کرده‌اید باید آن را دوباره نصب کنید و اگر حذف نکرده‌اید وارد برنامه تلگرام شوید.

سپس باید شماره‌ای که قبلاً برای اکانت تلگرام استفاده کرده بودید را وارد کنید تا کد فعال سازی برای شما ارسال شود.

کد فعال سازی را که دریافت کردید وارد اکانت تلگرام می‌شوید و سپس مشاهده خواهید کرد که اطلاعات اکانت شما مانند مخاطبین، چت‌ها، کانال‌ها و گروه‌ها و… همچنان وجود دارد و هیچ تغییری در اکانت تلگرام شما رخ نداده است.

در نظر داشته باشید که مدت‌ زمان دی اکتیو موقت تلگرام یک سال است و اگر شما در این مدت وارد تلگرام نشوید اکانتتان به صورت دائمی حذف خواهد شد.

چندین نکته که باید به آنها توجه کنید

اگر واقعاً برای دیلیت اکانت تلگرام یا حذف اکانت تلگرام خود مصمم هستید، باید به چندین نکته توجه کنید تا اگر اکانت خود را حذف کردید پشیمان نشوید:

  • برای ورود دوباره به تلگرام باید حتما از تلگرام کد تایید را دریافت کنید؛ اگر این کد تایید را دریافت نمی‌کنید باید بدانید که ممکن است به دلیل دیلیت اکانت مکرر جریمه شده باشید.
  • به این نکته توجه داشته باشید که دیلیت اکانت تلگرام اصلی با دیلیت اکانت موبوگرام، دیلیت اکانت تلگرام پلاس و سایر تلگرام‌ها هیچ فرقی ندارد و برای همه آن‌ها باید مراحل بالا را طی کرد.
  • به یاد داشته باشید که دیلیت اکانت تلگرام، نمی‌تواند ریپورت اکانت تلگرام شما را رفع کند.
  • با حذف اکانت تلگرام همه اکانت‌ها، مخاطبین، چت‌ها، گروه‌ها و کانال‌ها و درکل همه اطلاعات شما پاک می‌شود.
  • اگر برای خود یک یوزرنیم انتخاب کرده بودید بعد از حذف اکانت تلگرام از بین می‌رود.
  • اگر اکانت تلگرام خود را پاک کنید هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد.
  • درصورتی‌که با همان شماره به تلگرام برگردید، گروه‌ها و مکالمات شما دیگر برنمی‌گردد.
  • باید بدانید که دیلیت اکانت تلگرام از داخل خود برنامه تلگرام امکان پذیر نیست و باید از مروگر تلفن همراه، لپ تاپ یا کامپیوتر برای حذف اکانت تلگرام اقدام کنید.
  • برنامه تلگرام توسط ایران فیلتر شده است؛ یعنی شما بدون فیلتر شکن شما قادر نخواهید بود که لینک دیلیت اکانت تلگرام را باز کنید، بنابراین نمی‌توانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید پس باید پیش از شروع مراحل دیلیت اکانت تلگرام فیلترشکن را فعال کنید تا هیچ مشکلی پیش نیاید.

تفاوت دی اکتیو موقت و حذف اکانت تلگرام

دی اکتیو موقت در تلگرام Log Out شدن از برنامه تلگرام است که اگر در بازه زمانی ۱۲ ماه به تلگرام بروید می‌توانید دوباره وارد اکانت تلگرام خود شوید اما اگر در طول 12 ماه به تلگرام سر نزنید اکانت شما به طور خودکار حذف خواهد شد.

دیلیت اکانت تلگرام نیز باعث می‌شود که حساب کاربری شما به‌ صورت دائم حذف گردد.

کلام آخر

با مطالعه موارد بالا باید فهمیده باشید که دیلیت اکانت تلگرام در چند مرحله بسیارساده قابل انجام دادن است.

در این مقاله غیرفعال کردن اکانت تلگرام و حذف اکانت تلگرام را به صورت تصویری برای شما آموزش دادیم و امیدوارم که این آموزش موردپسند و موردتوجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. شما می‌توانید با استفاده از این مقاله بدون اینکه با مشکلی روبه‌رو شوید؛ از روش غیرفعال کردن، حذف و دیلیت اکانت تلگرام استفاده کنید و اگر سوالی نیز برایتان پیش آمد آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منابع

سوالات متداول

اگر شما می‌خواهید به دلایل مختلفی اکانت تلگرام خود را به طور دائم حذف کنید، باید حتما درنظر داشته باشید تمام اطلاعات تلگرام شما که شامل گروه‌ها، کانال‌ها و چت‌هایتان با مخاطبین خودتان است؛ پاک خواهند شد. البته می‌توانید دوباره هر زمانی که بخواهید یک اکانت جدیدی را بسازید و وارد تلگرام شوید. باید بدانید که داخل برنامه تلگرام قابلیت دیلیت اکانت تلگرام وجود ندارد.
۱- ابتدا باید با کلیک روی لینک دیلیت اکانت تلگرام به صفحه مربوط به حذف اکانت تلگرام وارد شوید: https://my.telegram.org/auth?to=deactivate ۲- هنگامی که وارد این لینک شدید باید شماره تلفن همراه اکانت خود را به صورت 98+ وارد کنید. ۳- وقتی که شماره تلفن را وارد کردید یک کد به تلگرام شما ارسال خواهد شد که شما باید این کد را کپی کنید. ۴- باید کد کپی شده را در این قسمت وارد کرده و سپس برای رفتن به مرحله بعدی sign in را انتخاب کنید. ۵- شما باید کد را به درستی وارد کنید تا وارد صفحه مدیریت اکانت تلگرام شوید. در این مرحله باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید. ۶- در این مرحله صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اگر مایل بودید دلیل حذف اکانت تلگرام خود را در کادر why are you leaving بنویسید و سپس روی دکمه Delete My Account کلیک کنید. ۷- در این مرحله برای تأیید نهایی دیلیت اکانت تلگرام پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌پرسد آیا برای حذف اکانت تلگرام مطمئن هستید یا نه؟ اگر مطمئن بودید که روی دکمه قرمزرنگ با عنوان Yes, delete my account باید کلیک کنید.
اگر شما هم جزو آن افرادی هستید که به دلایلی قصد خروج موقت یا دی اکتیو اکانت تلگرام را دارید می‌توانید با انجام مراحل زیر به طور موقت از تلگرام خود خارج شوید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید