بهترین کتاب ها برای خودشناسی؛ قبل از راه اندازی کسب و کار بخوانید

بهترین کتاب ها برای خودشناسی بهترین کتاب ها برای خودشناسی

خودشناسی معجزه‌ای است که به همه انسان‌های کره زمین در برقراری ارتباط با دیگران، شناخت خود و حتی راه اندازی و موفقیت در کسب و کار نیز کمک می‌کند. با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد کسب و کارهای جدید اغلب افراد به راه انداختن بیزینس شخصی خود علاقه پیدا کرده‌اند و قصد ترک کردن دنیای کارمندی را دارند. اما آیا راه برای همه یکسان و هموار است؟ آیا با وجود ریسک‌های بزرگ روزنه‌ای برای موفقیت وجود دارد؟ یا یک سوال مهم‌تر، آیا هر فردی می‌داند در چه شغل و جایگاهی موفق‌تر خواهد بود؟ پاسخ به این سوال‌ها کار راحتی نیست و فقط کسانی توانایی پاسخ دارند که به اندازه کافی خودشان را بشناسند.

اگر به خودشناسی علاقه‌مندید و در سر رویای راه اندازی یک کسب و کار موفق و بزرگ یا حتی کوچک را دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه این مقاله بهترین کتاب برای خودشناسی را معرفی می‌کنیم و شما را با دنیایی ناشناخته مواجه خواهیم کرد.

1. کتاب انسان خداگونه، کتابی برای آینده بشریت که باید بخوانید

کتاب انسان خداگونه یک کتاب غیر داستانی و فلسفی است که موضوع آن به تاریخ و تمدن مرتبط می‌شود. کتاب انسان خداگونه در سال 2015 به زبان عبری توسط یووال نوح هراری نوشته شده و در سال 2016 نیز به زبان انگلیسی ترجمه شده است. یووال هراری در کتاب انسان خداگونه تلاش می‌کند که با بررسی تاریخ و تمدن انسان در گذشته، شرح حالی از زندگی آینده بشر، دستاوردها و آسیب‌های احتمالی را ارائه دهد. در کتاب انسان خداگونه می‌خوانیم که بشر در آینده به چه توانمندی‌هایی می‌رسد و حتی ادعای خدایی می‌کند.

کتاب انسان خداگونه با تقویت روحیه و اعتماد به نفس افراد به آن‌ها کمک می‌کند تا توانایی‌های خود را بیشتر از پیش بشناسند. با مطالعه کتاب یووال هراری کاوشی دلچسب در آینده بشر خواهید داشت و با پیش‌بینی‌هایی هولناک مواجه خواهید شد. کتاب انسان به 3 بخش اساسی تقسیم می‌شود. بخش اول درباره انسانی است که بر جهان چیره خواهد شد؛ بخش دوم به انسانی می‌پردازد که به جهان معنی می‌دهد و در بخش سوم وضعیت انسانی را که کنترل شرایط را از دست داده است را بررسی می‌کند.

کتاب انسان خداگونه
کتاب انسان خداگونه

2. کتاب انسان خردمند، راهنمایی کامل برای علاقه‌مندان به خودشناسی

کتاب انسان خردمند یکی دیگر از نوشته‌های یووال نوح هراری است. این کتاب در سال 2011 به زبان عبری نگارش و سپس در سال 2014 به زبان انگلیسی ترجمه شده است. نویسنده در کتاب انسان خردمند به برسی تاریخ زندگی انسان از دوران فرگشت تا کنون می‌پردازد. در این کتاب روایتی از تکامل بشر را می‌خوانید که نشان می‌دهد انسان چگونه با خودشناسی به تکامل و وضعیت امروزی رسیده است. هراری در کتابش سعی می‌کند درک ما را نسبت به زندگی انسان امروز نسبت به هزاران سال پیش افزایش دهد.

یووال هراری کتاب انسان خردمند را به چهار قسمت تقسیم کرده است. انقلاب شناختی، انقلاب کشاورزی، وحدت بشریت و انقلاب علمی سرفصل‌های چهار بخش کتاب هراری هستند. با مطالعه کتاب انسان خردمند نگاه جدیدی به علم و معرفت خواهید داشت و ابعاد جدیدی از خودشناسی را بیشتر درمی‌یابید. خصوصا در بخش انقلاب شناختی به خوبی به شناخت کافی نسبت به خود و محیط پیرامونتان دست پیدا خواهید کرد.

3. کتاب موهبت کامل نبودن، بهترین کتاب خودشناسی در دنیا

یکی دیگر از بهترین کتاب‌های خودشناسی که به راه اندازی کسب‌وکارتان و شناخت از خود کمک می‌کند، کتاب موهبت کامل نبودن نام دارد. روی جلد کتاب موهبت کامل نبودن می‌خوانیم «راهنمای شما برای زندگی با همه وجود»، همین عنوان شرح کتاب را به خوبی معرفی می‌کند. دکتر برنی براون نویسنده کتاب موهبت کامل نبودن است و در این کتاب به بررسی ماهیت کمال‌گرایی و آسیب‌های این ویژگی می‌پردازد. در این کتاب می‌خوانیم که کمال‌گرایی چگونه بین ما و یک زندگی شاد فاصله می‌اندازد و با افکار پوچ توانایی انجام کارها را به درستی و از شیوه صحیح از دست می‌دهیم.

دکتر برنی براون در کتاب خود با معرفی 10 اصل اساسی به خوانندگان می‌کند تا با رعایت آن‌ها به احساس رضایت‌مندی و لذت کافی از زندگی برسید. ما در بانک کتاب مارکا خواندن کتاب موهبت کامل نبودن برای همه افرادی که از کمال‌گرایی احساس نارضایتی و آزردگی دارند پیشنهاد می‌کنیم. با خواندن این کتاب می‌آموزیم که چگونه بحران و ناکامی‌ها را مدیریت کنیم.

کتاب موهبت کامل نبودن
کتاب موهبت کامل نبودن

خرید معروف‌ترین کتاب‌های خودشناسی از بانک کتاب مارکا

در این مقاله سه تا از بهترین کتاب‌های خودشناسی را به شما معرفی کردیم تا به شیوه جدید از زندگی را تجربه کنید. با مطالعه این سه کتاب به شناخت کاملی از زندگی بشر از گذشته، آینده و کنترل کمال‌گرایی دست پیدا خواهید کرد. خودشناسی به همه افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید یا حتی توسعه شغلشان کمک می‌کند تا در تصمیمات خود تجدیدنظر کنند و از راه اصولی وارد شوند.

کتاب‌های مهم و مرتبط با خودشناسی را می‌توانید با تجربه‌ای روان و شیوا از در سایت مارکاکتاب به آدرس اینترنتی markaketab.com به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید