10 تاکتیک بازاریابی برای فروش بهتر در وردپرس

فروش بهتر در وردپرس

اگرشما یک فروشگاه یا کسب و کار آنلاین دارید حتما تا به حال شده وقت زیادی را صرف طراحی و کد نویسی سایت خود کرده باشید و سپس برای مبحث فروش و بازاریابی نزدیک به صفر باشید و نه اطلاعات خوبی کسب کرده باشید و نه فروش خوبی داشته باشید! فکر میکنید برای فروش بهتر در وردپرس باید چه کنید؟

فروش بهتر در وردپرس

یک راهنمای کامل و جامع را برای فروش بهتر در وردپرس و تاکتیک های بازاریابی در ابتدای مسیر برای شما تهیه کردیم.

قدرت نفوذ مدل های رایگان

چنانچه کار خود را به تازگی شروع کرده اید ممکن است به استفاده از یک مدل رایگان و امکانات رایگان فکر کنید. این موضوع میتواند برای خدمات شما بسیار مفید باشد زیرا کاربران علاقه مند به استفاده از امکانات رایگان و تست آنها هستند. دقیقا مانند کاری که WordPress.org انجام میدهد.
باید دقت کنید تمامی امکانات را به صورت رایگان ارائه نکنید تنها بخش ساده با امکانات اولیه را برای فروش بهتر در وردپرس رایگان در اختیار کاربر قرار دهید. چنانچه کاربران نیاز به آن محصول داشته باشند برای داشتن امکانات بیشتر آن را تهیه میکنند. در این مرحله و با این کار اتفاقات جالبی می افتد که عبارت است از:

تعداد زیادی فیدبک از سمت کاربران دریافت میکنید

سئوی وبسایت خود را برای محصولات پرمیوم بهینه میکنید و این کار را با کمک مستندات و پشتیبانی خوب انجام میدهید. زمانیکه نسخه ی رایگان محصول را ارائه می دهید کاربران را ترغیب به جستجوی بیشتر و درخواست امکانات بیشتر میکنید.

نمایش دمو یا پیش نمایش از محصولات

هر کاربری تمایل دارد قبل از دریافت محصول یا خرید آن، آن را تست کند و عملکرد را مشاهده کند و حتی بتواند محصول را با بقیه محصولات مشابه مقایسه کند. چنانچه امکان آزمایش یا پیش نمایش محصول خود را ارائه دهید مطمئن باشید در تجارت خود گام بزرگی برداشته اید و به هدف خود خیلی نزدیک شده اید. و در نتیجه فروش بهتر در وردپرس را رقم زده اید.

قرار دادن نسخه ی پرمیوم در کنار نسخه ی رایگان محصول

یکی از کارهای مفیدی که باید برای فروش بهتر در وردپرس صورت گیرد یافتن راهی برای فروش محصول و در واقع کسب در آمد است. برای این منظور نسخه ی پرمیوم محصول را در کنار نسخه ی رایگان ارائه دهید و مشخص کنید که کاربر برای رسیدن و دستیابی به امکانات بیشتر باید محصول را خریداری کند.

ساخت محصولات مرتبط

درست است که ایجاد و ساخت محصولات مرتبط نیازمند تلاش و وقت زیادی است. مخصوصا زمانی که بخواهید اینکار را با توجه به نیاز کاربران انجام دهید اما راه حل فوق العاده ای برای فروش بهتر در وردپرس محسوب میشود. به عنوان مثال شما چند افزونه ی مرتبط میسازید و افزونه ی اصلی را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میدهید اما برای افزودن امکانات بیشتر باید سایر افزونه های مرتبط با آن را خریداری کنند.

  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید

افزایش سئو با ساخت لینک ها

چنانچه محصولات خود را به صورت لیست در دسته بندی های مخصوصی قرار دهید مزیت خوبی را برای فروشگاه اینترنتی خود به وجود می آورید. این کار محصولات را بیشتر در معرض دید قرار میدهد و از طرفی ترافیک سایت را افزایش میدهد. این کار فعالیت شما را باور پذیر، قدرتمند برای نمایش به افراد و جلب اعتماد آنها می کند.

تبلیغات و عضویت در خبرنامه

به عنوان یک وبسایت خدماتی می توانید تبلیغاتی را برای وبسایت خود در نظر بگیرید و از همه مهمتر اینکه از سایتی برای ارسال خبرنامه و اتصال آن به وبسایت خود جهت عضویت در خبرنامه کمک بگیرید. در زمانهای مطلوب میتوانید با ارسال خبرنامه به کاربران خود آنها را از خدمات و محصولات جدید یا تخفیفات مطلع کنید. برای این کار پیشنهاد میکنیم از سرویس هایی مانند WPMAIL الگوبرداری کنید.

بازاریابی محتوایی و شبکه های اجتماعی به کمک ابزارهای موجود

یکی از بهترین مهارت های یک کار آفرین صرف وقت برای تولید محتوا و بازاریابی آن در شبکه های اجتماعی است تا بتواند فروش بهتر در وردپرس را رقم بزند. بهترین شبکه های اجتماعی که میتوانید با آنها کار کنید فیس بوک، توییتر، لینکداین و گوگل پلاس است.

بحث در مورد محصولات سایرین

تنها راه رقابت با رقیبان رو در روی آنها ایستادن نیست بلکه لازم است گاهی راه های ارتباطی ایجاد کنید و در مورد آنها و محصولات مرتبط نیز صحبت کنید. گاهی از لینک های یکدیگر در سایت استفاده کنید این گونه احساس بهتری در مشتریان خود به وجود می آورید و اعتماد بیشتری را جلب میکنید.

محصولات خود را فراتر از حالت آنلاین به فروش برسانید

ترویج محصولات به صورت آنلاین نیز ارزش خاص خود را دارد. بسیاری از افراد، مشتریان با پتانسیل شما هستند که انتظارات زیادی دارند و برخی موارد برای آنها بسیار مهم است. میتوانید راه هایی برای خرید محصول به صورت آنلاین نیز در نظر بگیرید تا در هر صورت مشتری قادر به دریافت آنچه می خواهد باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.