چرا ساختن لیست ایمیل امروزه بسیار مهم است؟

اهمیت ساختن لیست ایمیل

آیا در فکر ایجاد یک لیست ایمیل هستید، اما در مورد اینکه آیا به آن نیاز است یا خیر شک دارید؟ بسیاری از وبلاگ‌نویسان و صاحبان کسب و کار زمانی که شروع به کار می‌کنند میزان اهمیت ساختن لیست ایمیل را درک نمی‌کنند. با این حال، اکثر مردم معمولاً با دیدن تأثیری که لیست ایمیل‌ها می‌تواند بر ترافیک و درآمد دارد، نظر خود را تغییر می‌دهند. در این مقاله، دلایل مهمی بر ایجاد یک لیست ایمیل را بررسی می‌کنیم. همچنین بهترین افزونه‌های ایمیل مارکتینگ را معرفی خواهیم کرد.

اهمیت ساختن لیست ایمیل

مواردی که در این مقاله باید مورد بررسی قرار گیرد:

 • لیست ایمیلی چیست؟
 • چرا ایجاد یک لیست ایمیلی مهم است
 • آنچه کارشناسان بازاریابی در مورد بازاریابی ایمیلی می‌گویند
 • برای شروع ساختن لیست ایمیلی به چه چیزهایی نیاز دارید
 • چگونه بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ را انتخاب کنیم
 • چگونه لیست ایمیل خود را افزایش دهیم و مشترکین بیشتری بدست آوریم
 • یافتن راهبردها و منابع جدید فهرست سازی

لیست ایمیلی چیست؟

لیست ایمیلی، فهرست خاصی از نام‌ها و آدرس‌های ایمیل افرادی را شامل می‌شود که به شما اجازه ارسال ایمیل درباره به‌روزرسانی‌ها و تبلیغات کسب‌وکارتان را می‌دهد.
می‌توانید لیست ایمیلی خود را در یک سرویس بازاریابی ایمیلی بسازید و اعلان‌های ایمیل انبوه را در مورد بروزرسانی وبلاگ، فروشگاه آنلاین یا سایر خدمات تجاری خود برای همه ارسال کنید.

اهمیت ساختن لیست ایمیل

چرا ایجاد یک لیست ایمیلی مهم است

بازاریابی ایمیلی به طور متوسط ۴۳۰۰ درصد بازگشت سرمایه (ROI) را برای مشاغل به وجود می‌آورد. زیرا مشترکین ایمیلی از وبسایت شما به لیست ایمیلی موجود ملحق می‌شوند. اینگونه شما می‌توانید هر آنچه مربوط به کسب و کارتان می‌شود را به گوش مخاطبین برسانید.

آنچه کارشناسان بازاریابی در مورد بازاریابی ایمیلی می‌گویند

به آنچه همه کارشناسان برتر بازاریابی در مورد بازاریابی ایمیلی می‌گویند توجه کنید:

از بین تمام کانال‌هایی که من به عنوان یک بازاریاب آزمایش کردم، سرویس‌های ایمیلی به طور مداوم از بیشتر آنها بهتر عمل می‌کنند.

– نیل پاتل – Crazy Egg و QuickSprout

دریافت یک آدرس ایمیلی اولین قدم مهم برای فهمیدن این امر است که مشتری دقیقا کیست و امیدواریم در آینده به نوعی مشتری ما باشد.

– جو پولیزی – موسس موسسه بازاریابی محتوا

اگر لیست ایمیلی درست نمی‌کنید، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید.

– درک هالپرن – بنیانگذار Social Triggers

ایمیل قابل پیش بینی‌ترین محرک رشد و فروش در کسب و کار ماست. من بازاریابی ایمیلی را به سایر کانال‌های افزایش ترافیک ترجیح می‌دهم.
– سید بلخی – بنیانگذار WPBeginner

بسیاری از بازاریابان خبره می‌گویند بزرگترین اشتباهشان این بوده که در ابتدای فعالیتشان از اهمیت ساختن لیست ایمیل غافل بودند. با تمام دلایل بالا، امیدواریم متقاعد شده باشید که ایجاد یک لیست ایمیل برای همه مشاغل مهم است. اکنون ممکن است از خود بپرسید که چگونه یک لیست ایمیلی بسازم؟ حتما در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

برای شروع ساختن لیست ایمیلی به چه چیزهایی نیاز دارید

تا به حال، می‌دانستید که چرا ساختن یک لیست ایمیلی بسیار مهم است و چرا نادیده گرفتن آن می‌تواند یک اشتباه بزرگ باشد. بنابراین بیایید نگاهی به آنچه برای شروع ساختن لیست ایمیلی خود نیاز دارید بیاندازیم.

۳ موردی که برای ایجاد یک لیست ایمیلی نیاز دارید:

 1. یک وبسایت یا وبلاگ
 2. یک سرویس ایمیل مارکتینگ
 3. فرم‌های متعدد

تنظیم هر سه این موارد نسبتاً آسان است و هیچ یک از آنها به مهارت‌های برنامه نویسی یا طراحی نیاز ندارند.
به خاطر این مقاله، ما فقط بر دو مورد آخر لیست تمرکز خواهیم کرد. مسلما هر کسی که به فکر داشتن لیست ایمیلی است حتما وبسایتی نیز دارد.

شروع ساختن لیست ایمیلی

چگونه بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ را انتخاب کنیم

هزاران خدمات برای ایمیل مارکتینگ وجود دارد. اغلب افراد از گزینه رایگان برای صرفه جویی در هزینه استفاده می‌کنند که قابل درک است. با این حال، برخی از این سیستم عامل‌های رایگان بهترین نیستند. چرا؟
برخی از پلتفرم‌ها به اشتباه خود را به عنوان «خدمات بازاریابی ایمیلی» می‌شناسند، در حالی که در واقع تنها چیزی که ارائه می‌دهند اشتراک وبلاگ رایگان از طریق ایمیل است. این امر به کاربران شما این امکان را می‌دهد که هر بار یک پست وبلاگ جدید منتشر می‌کنید، یک ایمیل دریافت کنند.
اما این ایمیل مارکتینگ واقعی نیست. در اینجا برخی از معایب استفاده از سرویس اطلاع رسانی رایگان آورده شده است:

 • شما نمی‌توانید خبرنامه‌های ایمیل خصوصی ارسال کنید. برای ارسال ایمیل، باید یک پست بلاگ جدید منتشر کنید، به این معنی که اطلاعاتی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید ابتدا باید در دسترس عموم قرار گیرد.
 • شما نمی‌توانید پیام ایمیل را شخصی سازی کنید. اغلب بدون نام تجاری یا شخصی‌سازی شده، در قالب یکسان ارائه می‌شود.
 • شما نمی‌توانید مشترکین را براساس علایق، جمعیت شناسی یا نوع محتوا دسته بندی کنید.
 • هیچ گزارشی وجود ندارد. شما نمی‌دانید چند نفر ایمیل را دریافت کرده‌اند، چند درصد از کاربران آن را باز کرده‌اند و چند نفر از آنها روی پیوندهای شما کلیک کرده‌اند.
 • اگر بعداً سعی کردید به یک سرویس پولی منتقل شوید، کاربران شما باید اشتراک خود را مجدداً تأیید کنند. بسیاری از آنها این کار را انجام نمی‌دهند و در نهایت مشترکین خود را از دست خواهید داد.
  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید

به همین دلیل است که ما همیشه توصیه می‌کنیم از همان ابتدا از یک سرویس ایمیل مارکتینگ حرفه‌ای استفاده کنید. شاید مجبر باشید هزینه‌ای را بصورت ماهیانه پرداخت کنید اما این از بهترین نوع سرمایه گذاری در کسب و کار شماست که بازده ارزشمندی دارد.

مزایای خدمات ایمیل مارکتینگ حرفه‌ای عبارتند از:

 • می‌توانید ایمیل‌های انبوه خصوصی را برای مشترکین خود ارسال کنید.
 • می‌توانید فعالیت مشترک را ببینید و مشترکین خود را براساس اقداماتی که انجام می‌دهند گروه بندی کنید.
 • می‌توانید تست‌های تقسیم A/B را اجرا کنید تا ببینید که کدام خط موضوع ایمیل، محتوا و پیشنهادها با مشترکین شما بهتر کار می‌کنند.
 • با ابزارهای گزارش گیری، می‌توانید ببینید که از کدام کشور بیشترین مشترک را دارید. می‌توانید تنظیمات برگزیده منطقه زمانی خود را تنظیم کنید و ایمیل‌ها را در زمان مناسب ارسال کنید.
 • آخرین، اما قطعا مهم‌ترین، این است که می‌توانید آدرس ایمیل همه مشترکین خود را ببینید.

صدها سرویس بازاریابی ایمیلی حرفه‌ای در دسترس هستند. برای اینکه کار را برای شما آسان کنیم، فهرستی از بهترین خدمات ایمیل مارکتینگ را براساس سهولت استفاده، مقرون به صرفه بودن، ویژگی‌ها و عملکرد گردآوری کرده‌ایم.

چگونه لیست ایمیل خود را افزایش دهیم و مشترکین بیشتری بدست آوریم

آیا می‌دانستید که بیش از ۷۰ درصد از بازدیدکنندگانی که وبسایت شما را رها می‌کنند هرگز باز نمی‌گردند؟ درست است، فقط کافی است در Google Analytics خود نگاهی بیندازید و درصد بازدیدکنندگان جدید در مقایسه با بازگشت را ببینید. به همین دلیل است که شما باید هر بازدید کننده وبسایت را قبل از خروج به یک مشترک ایمیلی تبدیل کنید تا بتوانید برای بازگرداندن آنها پیام‌های مرتبط ارسال کنید.

یک کاربر متوسط اینترنت فقط چند ثانیه به یک وبسایت توجه می‌کند. این موضوع به شما زمان بسیار کمی برای درگیر کردن آنها می‌دهد. اگر فرم‌های ثبت نام ایمیلی جلب توجه نکنند، کاربران بدون عضویت در وبسایت سایت را ترک خواهند کرد. بزرگ‌ترین اشتباهی که می‌بینیم مبتدیان مرتکب می‌شوند، قرار ندادن درست فرم‌ها در سایت است.

ارسال خبرنامه

یافتن راهبردها و منابع جدید فهرست سازی

داشتن ابزار مناسب بسیار مهم است، اما دانستن نحوه استفاده صحیح از آنها چیزی است که بیشترین تفاوت را ایجاد می‌کند. در استراتژی بازاریابی ایمیلی، مهمترین چیزی که باید برنامه ریزی کنید، تقسیم بندی است.

تقسیم بندی لیست ایمیل چیست؟

بخش بندی لیست ایمیلی فرآیند گروه‌بندی مشترکین شما است، بنابراین می‌توانید ایمیل‌های خود را براساس علاقه شخصی سازی کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا نرخ کلیک بالاتری داشته باشید.

جمع بندی نهایی

مهم نیست که چه نوع کسب و کاری دارید، چه نوع وبسایتی دارید یا در چه صنعتی هستید؛ اگر وب‌سایتی دارید و می‌خواهید بازدیدکنندگان خود را به مشتریان بازگشتی تبدیل کنید، باید آنها را در لیست ایمیل خود قرار دهید. پس در نتیجه باید اهمیت ساختن لیست ایمیل را کاملا بدانید.

سوالات متداول

لیست ایمیلی، فهرست خاصی از نام‌ها و آدرس‌های ایمیل افرادی را شامل می‌شود که به شما اجازه ارسال ایمیل درباره به‌روزرسانی‌ها و تبلیغات کسب‌وکارتان را می‌دهد. می‌توانید لیست ایمیلی خود را در یک سرویس بازاریابی ایمیلی بسازید و اعلان‌های ایمیل انبوه را در مورد بروزرسانی وبلاگ، فروشگاه آنلاین یا سایر خدمات تجاری خود برای همه ارسال کنید.
بازاریابی ایمیلی به طور متوسط ۴۳۰۰ درصد بازگشت سرمایه (ROI) را برای مشاغل به وجود می‌آورد. زیرا مشترکین ایمیلی از وبسایت شما به لیست ایمیلی موجود ملحق می‌شوند. اینگونه شما می‌توانید هر آنچه مربوط به کسب و کارتان می‌شود را به گوش مخاطبین برسانید.
یک وبسایت یا وبلاگ یک سرویس ایمیل مارکتینگ فرم‌های متعدد
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.