برای موفقیت در اینستاگرام چه باید کرد؟

موفقیت در اینستاگرام

درود بر شما؛
در مقاله قبلی پیرامون بازاریابی در فیسبوک صحبت کردیم امروز میخواهیم به کمک اینستاگرام به موفقیت تجاری برسیم.
اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی حال حاضر است که کاربران بسیاری دارد و در ایران نیز به شدت مورد استفاده بوده و طرفدار دارد این یعنی شما با یک شبکه اجتماهی زنده رو به رو هستید که میتواند برای شما یک بازار هدف بسیار عالی باشد اما چطور میتوان به صورت صحیح از این بازار هدف استفاده کرد؟ پاسخ ساده است. باید راه موفقیت در اینستاگرام را بدانید.

 موفقیت در اینستاگرام

در ابتدای مطلب باید کمی در مورد اینستاگرام و فضای آن بدانیم. اینستاگرام توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر خلق شد. سرانجام در ششم فوریه سال ۲۰۱۰ میلادی برای اولین بار به صورت رسمی برنامه اینستاگرام برای سیستم عامل IOS در اپ استور منتشر گردید و رسما شروع به کار کرد. در تاریخ سوم ماه آوریل سال 2012 نیز نسخه اندرویدی برنامه اینستاگرام منتشر شد و در کمتر از یک روز بیش از یک میلیون بار توسط کاربران اینترنتی دانلود شد و رکورد شکنی کرد. در مدت زمان بسیار کوتاهی این برنامه توانست سودآوری به ارزش پانصد میلیون دلار برای سرمایه گذاران خود داشته باشد که سرمایه ای بسیار هنگفت برای مدیران و صاحبان آن بود.

در نهایت این اثر هنری خارق العاده با رشد سریع و فراگیر به سود ده میلیارد دلاری رسید و در این زمان کمپانی فیسبوک به مالکیت مارک زاکربرگ، برنامه اینستاگرام را به ارزش یک بیلیون دلار خریداری نمود و قرارداد این معامله را به صورت رسمی در تاریخ ششم ماه سپتامبر سال ۲۰۱۲ منعقد شد و رسما اینستاگرام به فیسبوک تعلق یافت.

چرا اینستاگرام برای بازاریابی اینترنتی مفید است؟

اما پس از اطلاع یافتن از تاریخچه این شبکه اجتماعی بزرگ باید در مورد کارایی آن صبحت کنیم و بررسی کنیم که آیا این شبکه بستری بکر برای بازاریابی و کسب و کار است یا خیر و به چه دلیل میتواند برای کسب و کار ها مفید باشد و موفقیت در اینستاگرام را برای ما تضمین کند!

1. انسان ها دیدنی ها را بهتر به خاطر میسپارند

انسان ها همیشه بهتر دیدنی ها را به خاطر میسپارند. طبق تحقیقات انجام شده انسان ها 10 درصد از آنچه میشوند را به خاطر میسپارند و 20 درصد از انچه میخوانند و 80 درصد از آنچه را که میبینند پس همانطور که متوجه شدید شما با تصویر بهتر میتوانید در اذهان کاربران اینترنتی ماندگار شوید.

2. شبکه اینستاگرام یک شبکه B2C است

همانطور که ممکن است بدانید شبکه اینستاگرام B2C است یعنی شما به عنوان یک فرد تاجر با مشتری نهایی در ارتباط هستید و میتوانید با endUSER ارتباط مستقیمی برقرار کنید پس در صورتی که محصولات شما endUSER باشد بهترین مکان برای بازاریابی خدمات شما اینستاگرام است و موفقیت در اینستاگرام برای شما حتمی است.

3. اینستاگرام زنده است

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پویاست و چند روزی است که از مرز 750 میلیون نفر کاربر گذشته است. این اعداد و ارقام نشان از موفقیت آن دارد و البته برای شما نیز میتواند نوید بخش یک بازاریابی پر سود و البته درآمد زا باشد.

4. اینستاگرام رایگان است

شما در هیچ یک از تریبون های رایانه ای و فیزیکی کشور ها نمیتوانید به صورت رایگان تبلیغات و بازاریابی کنید اما اگر کمی هوشمند باشید اینستاگرام یک تریبون 700 میلیون نفری به صورت کاملا رایگان در خدمت شما است!

اما در ادامه بهتر است تمرکز کلی مقاله را روی باید های مهم در استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی بگذاریم:

در اینستاگرام چه کار هایی باید انجام دهیم؟

 • در اولین قدم شما باید حساب کاربری اینستاگرام خود را به حالت بیزنس تغییر دهید چرا که این نوع حساب موارد آماری زیادی در خصوص کاربران شما برایتان ارسال میکند و بسیار مفید است. اطلاعات آماری این نوع حساب میتواند در تصمیم گیری و سیاست گذاری شما مورد توجه باشد.
 • برای قرار دادن پست در صفحه خود توجه کنید که قرار گیری روزانه 3 پست در صفحه ایده آل ترین حالت ممکن است و در قدم دوم هر روز یک پست و در نهایت در بدترین حالت یک روز در میان یک پست باید قرار گیرد. اگر همانند الگوی گفته شده نتوانید قرار دهید الگوریتم های اینستاگرام با شما کمی نامهربان خواهند بود
 • توجه ویژه ای داشته باشید که حتما پست هایی که قرار میدهید کوتاه ، خلاصه جذاب باشند، کاربران در اینستاگرام آمده اند که تصاویر را ببینند نه این که نوشته های شما را مطالعه کنند. داشتن نوشته های طولانی سبب میشود که کاربر سریعا آن ها را رد کند.
 • اگر نیاز به نوشتن متن دارید بسیار کوتاه بنویسید. کاربران در اوقات فراغت خود اینستاگرام را چک میکنند و یک فرد در تخت خواب خود علاقه ای ندارد که متون فاخر شما را مطالعه کند. آن ها بدون معطلی صفحه شما را ترک خواهند کرد چون زیاده گوئی میکنید.
  کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با استفاده از روش‌های تضمینی

ایده و خلاقیت در اینستاگرام

 • ایده بدهید و خلاقیت داشته باشید! در اینستاگرام بدون خلاقیت و ایده های ناب خیلی زود محو میشوید اما دزدی نکنید. دزدی محتوا بسیار نکوهیده است و در اینستاگرام فقط و فقط میتوانید فالوور ها را بدزدید و البته کار درستی نیز هست.
 • تا حد امکان در پست های صفحه خود از تگ geo لوکیشن استفاده کنید. این تگ علاوه بر تاثیر مثبت در ربات های اینستاگرام در بالا رفتن اعتبار صفحه شما نیز میتواند بسیار موثر باشد.
 • محتوای تصویری خود را با لوگو و واترمارک قرار دهید تا مورد سرقت قرار نگیرد چرا که متاسفانه در دنیای اینترنت کاربران به دلیل این که یک تصویر زیبا و با محتواست آن را برمیدارند و هیچ صحبتی هم در خصوص صاحب اولیه عکس نمیکنند.

حوزه فعالیت

 • در مورد حوزه کاری خود صحبت کنید.کاربران دوست ندارند که در یک صفحه اینستاگرام با محتوای آموزشی در خصوص بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا مطالبی بخوانند. همیشه در حوزه کاری خود مطالب را منتشر کنید و برای دریافت بازخورد بیشتر دل به مطالب محبوب اما بی ربط ندهید تا موفقیت در اینستاگرام را از آن خود کنید.
 • صفحه خود را مرتب و در زمانی خاص از ساعات شبانه روز آپدیت کنید با این کار ربات های اینستاگرام به خوبی با صفحه شما و نظم آن آشنا میشوند و مخاطبان شما نیز میدانند در چه زمانی مطالب شما منتشر میشود و سردرگم نمیشوند.

محتوای پست ها

 • اگر محتوای عالی و حرفه ای برای صفحه خود ندارید دلیلی برای قرار دادن پست در اینستاگرام نیست. وقتی پست ما بسیار عالی نیست اگر قرار نگیرد بسیار بهتر از قرار گرفتن یک محتوای متوسط و ضعیف است. همیشه به خاطر داشته باشید که کاربران از شما در جایگاه خود انتظاراتی دارند.
 • پست های خود را چالشی کنید. محتوای پست را طوری انتخاب کنید تا کاربران شما در یک چالش سهیم شده و دیدگاه های خود را ارائه کنند. این کار سبب میشود تا صفحه شما پویایی خاصی داشته باشد و قدیمی و راکد نشود.

شناخت کاربران

 • مشتریان و کاربران خود را بشناسید. بدانید مشتری شما کیست و به چه چیزی اهمیت میدهد. آیا به قیمت اهمیت میدهد یا به کیفیت؟ در صورت اشتباه در این خصوص مشکلات زیادی برای شما رخ خواهد داد.
 • به کاربران خود فروشنده بودن را القا نکنید. نباید کاری کنید که کاربران شما فکر کنند وارد یک فروشگاه زنجیره ای شده اند. در خصوص خدمات و محصولات خود بگوئید اما به صورت غیر مستقیم. اگر کاربران حس کنند که فقط و فقط قصد فروش دارید شما را ترک میکنند.
 • به مشتریان خود باج بدهید. خرید آن ها از شما و توجه آن ها به خدمات شما عامل موفقیت در اینستاگرام است اما این امر میسر نشود جز با باج دادن شما به آن ها. با تخفیف ها و تسهیلات ویژه به آن ها برای خرید باج بدهید.
 • به نتیجه کار فکر کنید. بدون هدف محتوا منتشر نکنید.بدانید از انتشار این محتوا چه هدفی دارید.

این موارد گفته شده بخشی از توصیه ها برای وارد شدن به دنیای بزرگ و موفقیت در اینستاگرام بود. اما در مقالات بعدی حتما در خصوص روش های حرفه ای برای موفقیت در اینستاگرام نیز صحبت میکنیم و برای شما راهکار ها و ترفند های جذابی را شرح خواهیم داد.

جمع بندی

همانطور که ذکر شد در اینستاگرام باید با قدرت وارد شوید و با قدرت نیز به پیش بروید در این میان باید بسیار باهوش باشید تا بتوانید در هر زمان روش درست را پیش بگیرید، همیشه کوتاه بگوئید و بیشتر نشان دهید چرا که کاربران در اینستاگرام به دنبال دیدن هستند نه خواندن. با هدف حرکت کنید. موفقیت شما قطعیست!

موفق باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. تسهیلات صحیح است نه تصحیلات