خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس + رفع آن

خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس + رفع آن خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس + رفع آن

مشاهده هر گونه خطا در صفحات وبسایت بسیار ناخوشایند بوده و به شما خبر از ایجاد یک مشکل را می‌دهند، چنانچه مدیر یا وبمستر یک وبسایت هستید به احتمال زیاد با خطاهای گوناگونی مواجه شده‌اید و درصدد رفع آن برآمده‌اید؛ یکی از خطاهای رایج در وردپرس خطای This site ahead contains harmful programs نام دارد که ممکن است که تاکنون با آن روبرو شده باشید و یا برای اولین بار است که این صفحه خطا را مشاهده می‌کنید، بروز این خطا به علت وجود ویروس یا فایل‌های مضر و مخرب در سایت توسط گوگل شناسایی می‌شود. چناچه می‌خواهید با این خطا بیشتر آشنا شوید و راه‌های برطرف کردن این خطا را بیاموزید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با دلایل بروز این خطا و راه‌های رفع آن آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • خطای This site ahead contains harmful programs چیست؟
  • روش‌های برطرف کردن ارور This site ahead contains harmful programs

خطای This site ahead contains harmful programs چیست؟

یکی از دلایل اصلی بروز این خطا هک شدن وبسایت شما، توزیع و انتشار کدهای مخرب و بدافزار می‌باشد، این گونه کدهای مخرب، خود را از وب‌سایت آلوده به وبسایت بازدیدکنندگان می‌رسانند و در مواردی قادر است به وبسایت‌های دیگر سرایت کند. این خطا به شما هشدار می‌دهد که یک هکر توانسته است از امنیت وبسایت سواستفاده کرده و به وبسایت شما راه پیدا کند. زمانی که گوگل متوجه شود که وبسایت شما یک بدافزار یا تروجان توزیع می‌کند با به نمایش گذاشتن این اخطار، آلوده بودن سایت را به بازدیدکنندگان هشدار می‌دهد.

یکی دیگر از دلایل رایجی که موجب بروز این خطا می‌شود؛ نمایش تبلیغات از شبکه‌های تبلیغاتی با کیفیت پایین است. در برخی از موارد ممکن است این شبکه‌ها، تبلیغات مرتبط با وب‌سایت‌هایی را که کدهای مخرب یا لینک‌های آلوده را توزیع می‌کنند، نمایش دهند.

در فضای وب و یا سایت‌های گوناگون‌ ممکن است با خطاها و مشکلات بسیاری روبرو شده باشید که یکی از خطاهای رایج وردپرس؛ This site ahead contains harmful programs نام دارد، در ادامه این مقاله روش‌های برطرف کردن این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

روش‌های برطرف کردن ارور This site ahead contains harmful programs

قبل از شروع کردن هر اقدامی برای برطرف کردن این ارور، لازم است با وردپرس آشنایی کاملی داشته باشید، در غیر این صورت می‌بایست آموزش وردپرس را فرا گرفته و پس از آن نسبت به رفع هر گونه خطا اقدام نمایید.

پس از یادگیری این سیستم مدیریت محتوای محبوب، در صورتی که بخواهید مشکل خطای This site ahead contains harmful programs را برطرف کنید حتما لازم است از سایت وردپرسی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. یافتن و حذف فایل‌های مخرب در یک سایت در مواردی می‌تواند بسیار پیچیده و دشوار باشد، به طوری که ممکن است پس پاکسازی کامل وبسایت، کدهای مخرب موجود در فایل‌های سایت مجددا به فعالیت خود ادامه داده و سایت شما را آلوده کنند.

این فرایند تا زمانی که کد مخرب یا Backdoor را در وبسایت خود شناسایی و حذف نکنید ادامه دارد، Backdoor به روشی برای دور زدن احراز هویت معمولی و به دست آوردن توانایی دسترسی از راه دور به سرور اطلاق می‌گردد؛ این کد مخرب می‌تواند یک رمز عبور ناامن، مجوزهای فایل‌های نامعتبر و یا یک فایل پنهان هوشمند باشد؛ شناسایی Backdoorها کار چندان آسانی نیست اما روش‌هایی وجود دارند که در یافتن و حذف این کدها به شما کمک خواهند کرد. در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی این راهکارها خواهیم پرداخت.

  • استفاده از ابزار آنلاین Sucuri

یکی از بهترین ابزارهایی که در پیدا کردن فایل‌های مخرب به شما کمک می‌کند ابزار Sucuri نام دارد، برای این کار لازم است به وبسایت Sucuri مراجعه کرده تا وارد صفحه‌ای مانند تصویر زیر شوید، سپس آدرس سایت خود را در آن وارد و دکمه Scan Website را انتخاب کنید. پس از انتخاب این دکمه، اطلاعات کاملی از امنیت از جمله کلیه خطاهای سایت، ویروس‌ها، کدهای مخرب و وضعیت لیست سیاه سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

روش‌های برطرف کردن ارور This site ahead contains harmful programs

  • استفاده از پلاگین MalCare

افزونه MalCare یکی دیگر از پلاگین‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که بدافزار در کجا قرار دارد و کدام یک از فایل‌ها آلوده هستند. برای استفاده از این افزونه می‌توانید آن را از مخزن وردپرس به آسانی دریافت و نصب نمایید.

بلافاصله پس از نصب شدن آن پنجره‌ای مانند تصویر زیر نمایان خواهد شد که از شما می‌خواهد آدرس ایمیل خود را وارد نموده و قوانین مربوط به افزونه را نیز قبول کنید.

روش‌های برطرف کردن ارور This site ahead contains harmful programs

در نهایت لازم است بر روی دکمه Submit کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. در این صفحه، فرآیند اسکن خودکار بدافزار آغاز خواهد شد و تمام بدافزارهای موجود در سایت را شناسایی می‌کند و تعداد فایل‌های آلوده را نیز نمایش می‌دهد.

روش‌های برطرف کردن ارور This site ahead contains harmful programs

پس از نمایش فایل آلوده، پلاگین این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا با انتخاب گزینه پاکسازی خودکار، سایت خود را پاکسازی کنید. پس از اتمام عملیات به شما نشان می‌دهد که وبسایت شما فاقد هر گونه فایل آلوده می‌باشد؛ بهتر است این صفحه را نگاه دارید زیرا ممکن است زمانی که سایت خود را برای بررسی به گوگل ارسال می‌کنید به آن نیاز پیدا کنید.

  • استفاده از پلاگین Wordfence

از دیگر افزونه‌های کاربردی و قدرتمند که در این زمینه کاربرد دارند پلاگین Wordfence می‌باشد، این پلاگین به صورت کامل و دقیق سایت شما را بررسی و ویروس‌های موجود در آن را به شما نشان می‌دهد. همانطور که می‌دانید استفاده از پلاگین‌های امنیتی زمانی کاربرد خواهند داشت که شما بتوانید به پنل مدیریتی سایت خود دسترسی داشته باشید در غیر این صورت می‌بایست روش‌های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

برای استفاده از این افزونه کافیست آن را از مخزن وردپرس دریافت و نصب کنید؛ پس از فعال‌سازی افزونه، گزینه جدیدی به نام Wordfence به منوی وردپرس شما افزوده خواهد شد.

روش‌های برطرف کردن ارور This site ahead contains harmful programs

سپس همانند تصویر بالا گزینه Scan را از زیرمنوی Wordfence انتخاب کنید تا فایل‌های مخرب را شناسایی و نسبت به حذف آن‌ها اقدام کنید.

  • استفاده از Google Search Console

پس از اینکه مشکل خود را شناسایی و آن را حذف کردید می‌توانید از گوگل در خواست کنید که وبسایت شما را بررسی و خطای This site ahead contains harmful programs را از روی سایت شما حذف کند، برای این کار لازم است وارد بخش مدیریتی وبسایت خود در گوگل وبمستر تولز شوید، چنانچه در سرچ کنسول گوگل تابحال حساب ایجاد نکرده‌اید باید به سایت گوگل وبمستر تولز رفته و وبسایت خود را در آن اضافه کنید.

بعد از مراجعه به سایت سرچ کنسول گوگل با صفحه زیر روبرو خواهید شد که از شما می‌خواهد آدرس سایت خود را وارد نمایید.

روش‌های برطرف کردن ارور This site ahead contains harmful programs

پس از عملیات تایید وبسایت، به بخش مسائل امنیتی در ابزار وب‌مستر وارد شوید. این صفحه هر گونه مشکل امنیتی را که ممکن است گوگل در وب‌سایت شما پیدا کرده باشد فهرست می‌کند؛ همچنین می‌توانید راهکارهایی به منظور پاکسازی سایت خود نیز مشاهده کنید. در نهایت پس از بررسی و برطرف کردن مشکلات موجود، می‌توانید درخواست بررسی سایت خود را برای گوگل ارسال کنید تا در صورت رفع مشکل، ارور This site ahead contains harmful programs از روی سایت شما حذف گردد.

نتیجه‌گیری

به احتمال زیاد تاکنون در سایت‌های مختلفی با انواع خطاها روبرو شده‌اید و برای برطرف نمودن مشکل روش‌ها و راهکارهای بسیاری را مورد بررسی قرار داده‌اید، در واقع نمایش خطاها در وبسایت‌ها بیانگر وجود مشکلاتی هستند که در وبسایت وجود دارد؛ یکی از رایج‌ترین خطاها در وردپرس This site ahead contains harmful programs نام دارد که دلیل به وجود آمدن و راه‌های مقابله با آن را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم مطالعه این مقاله به شما کمک کند تا بتوانید این خطا را به آسانی از روی وبسایت خود رفع کرده و به حالت اولیه بازگردانید. شما می­توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه­ها با ما مطرح کنید؛ همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برای شما مفید بود، خوشحال می­شویم آن را با دوستان خود در شبکه­های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منابع :

wpbeginner.com

hostinger.com

افزونه وردفنس

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.