افزودن پرونده ی چند رسانه ای در وردپرس

پرونده های چند رسانه ای در وردپرس
پرونده های چند رسانه ای در وردپرس

اگر به تازگی با وردپرس آشنا شده‌اید و هنوز با خیلی از قابلیت‌های این نرم‌افزار پیشرفته آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم از نکات مربوط به آموزش وردپرس استفاده کنید. طی این آموزش‌ها به تدریج با خیلی از امکانات این نرم‌افزار همانند افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس آشنا می‌شوید.

آیا می‌دانید که از طریق پنل مدیریت وردپرس می‌توان فایل‌ها را آپلود و سایت خود را از بسیاری از مشکلات امنیتی حفظ کرد؟ در ضمن شما می‌توانید فایل‌ها را به طور مستقیم به عنوان یک پست آپلود کنید یا اینکه آنها را به صورت پیش‌نویس قرار دهید.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت پیش نویس
 • دو روش افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس
 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس از طریق ویرایشگر کلاسیک
 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ
 • افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک مرورگر بارگذاری
 • نحوه بارگذاری فایل PDF در وردپرس

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت پیش نویس

با توجه به کارایی سایت خود شما می‌توانید فایل‌ها را به صورت دسته‌ای آپلود و ذخیره کنید و در صورت نیاز بعدها از آنها بهره ببرید. برای مثال اگر سایتی دارید که مربوط به گردشگری و توریستی است و قصد دارید تصاویری از سفر اخیر خود به شیرگاه را آپلود کنید، گزینه‌های مختلفی پیش‌رو شما خواهد بود.

در صورتی که زمان کافی دارید، می‌توانید تصاویر سفر اخیر خود را به صورت دسته‌ای آپلود کنید و به تدریج در صورت نیاز از آنها کمک بگیرید. افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس یکی از بهترین قابلیت‌ها برای ذخیره و پیش‌نویس فایل‌هایی است که در آینده باید به نمایش گذاشته شوند. برای پیش‌نویس و آپلود این فایل‌ها طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • به پنل مدیریت وردپرس بروید
 • از منوی اصلی، مدیا یا رسانه را انتخاب کنید و سپس افزودن را بزنید

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت پیش نویس

 • کادر بزرگی برای شما باز می‌شود که شما می‌توانید فایل‌های مورد نظرتان را از رایانه خود انتخاب کنید و به درون این کادر بکشید یا حتی می‌توانید فایل‌های منتخب خود را انتخاب کنید
 • بعد از انتقال فایل‌های موردنظر به کادر، خیلی سریع آپلود شروع می‌شود

دو روش افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

به منظور افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس می‌توانید از 2 روش استفاده کنید. در صورتی که پیش‌تر پستی را شروع کرده باشید نیازی نیست به منظور آپلود یک فایل در کار خود وقفه‌ای ایجاد کنید. در واقع می‌توانید به هنگام ویرایش آن پست،  فایل‌ها را آپلود کنید و سپس این فایل‌ها را برای زمان مناسب نگه‌دارید. در ادامه 2 روش افزودن پرونده چند رسانه‌ای را برای شما شرح می‌دهیم.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک ویرایشگرها

بعد از ورود به وردپرس و کلیک بر روی منوی داشبورد در بالای صفحه می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را آپلود کنید. با کمک ویرایشگر‌های وردپرس می‌توانید به 3 روش پرونده چند رسانه‌ای ایجاد کنید:

 • پست
 • صفحه
 • پیش‌نویس

شاید برایتان سوال شود در مسیر افزودن پرونده چند رسانه‌ای به کمک ویرایشگرهای وردپرس، فایل‌ها با چه فرمتی باید آپلود شوند. خبر خوب اینکه با کمک این ویرایشگرها تمام فرمت‌های تصاویر، فرمت‌های نگارشی همانند PDF، فرمت‌های شنیداری، و ویدئویی را می‌توان آپلود کرد.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک ویرایشگرها

ناگفته نماند تمام هاست‌ها اجازه آپلود این فایل‌ها را نمی‌دهند. در برخی مواقع نیز هاست شما اجازه آپلود فایل‌های بزرگ را نمی‌دهد. در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید با میزبان هاست خود نیز صحبت کنید و از او راهنمایی بگیرید.

افزودن فایل در پست وردپرس

از منوی داشبورد وردپرس خود پست‌ها را انتخاب کنید و سپس افزودن پست جدید را در نظر بگیرید تا صفحه افزودن پست جدید برای شما باز شود. در منوی آپلود نوع فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و در ادامه این مراحل، صفحه افزودن فایل‌های چند رسانه‌ای از رایانه خود را مشادهده خواهید کرد.

بر روی دکمه انتخاب فایل بزنید و فایل مورد نظر خود را در راستای بارگذاری در این کادر، انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید برای بارگذاری چندین فایل می‌توانید از دکمه شیفت استفاده کنید. در آخر بر روی Open بزنید. زمانی که فایل شما آپلود شد شکل نهایی آن ظاهر می‌شود. در انتها شما باید بر روی درج پست کلیک کنید.

افزودن فایل در صفحه

در منوی داشبورد بر روی صفحات بزنید و سپس افزودن صفحه جدید را انتخاب کنید. در ادامه صفحه‌ای مقابل شما باز می‌شود که برای افزودن صفحه جدید تعبیه شده است. در منوی آپلود نوع فایلی که می‌خواهید آپلود کنید را در نظر بگیرید و صفحه افزودن فایل‌های رسانه از رایانه در مقابل شما ظاهر می‌شود.

انتخاب فایل را بزنید تا کادری برای شما نمایش داده شود. فایلی که باید در این کادر بارگذاری شود را انتخاب کنید. به منظور انتخاب چند فایل کلید شیفت را بزنید. مابقی مراحل افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس به صورت صفحه، شبیه به افزودن فایل به شکل پست است.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک نرم‌افزار FTP

اگر قصد دارید فایل‌ها و پرونده‌های چند رسانه‌ای خود را در هاست اصلی وب خود آپلود کنید بهتر است از نرم‌افزار FTP کمک بگیرید. این نرم‌افزار امکانات و قابلیت‌های رایگانی دارد. می‌توان گفت رابط کاربری این نرم‌افزار بهتر از افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک ویرایشگرها خواهد بود.

نحوه راه‌اندازی سرور اصلی سایت‌ها در هر هاست متفاوت با هاست دیگر است. به طور کلی بعد از نصب وردپرس خود بر روی هاست مورد نظر می‌توانید پرونده‌های چند رسانه‌ای خود را نیز بارگذاری کنید. در نظر داشته باشید رایج‌ترین روش برای افزودن پرونده چند رسانه‌ای از طریق ویرایشگرهای وردپرس خواهد بود.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک نرم‌افزار FTP

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس از طریق ویرایشگر کلاسیک

 • بر روی افزودن رسانه کلیک کنید
 • نوار بارگذاری یا آپلود فایل را بزنید
 • یک کادر بزرگ می‌بینید که می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را از رایانه‌اتان به درون این کادر بکشید، سپس بر روی دکمه انتخاب فایل بزنید تا صفحه دیگری برای شما باز شود
 • در صورتی که قصد ندارید در حال حاضر از فایل‌ها استفاده کنید، بهتر است تیک آنها را بردارید. در این صورت فایل‌ها همچنان برای استفاده بعدی شما باقی می‌مانند

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با ویرایشگر گوتنبرگ

 • ویرایشگر پست را باز کنید
 • یکی از نمادهای + را بزنید
 • بلوک فایل را بیابید و بر روی آن کلیک کنید
 • در ادامه یک بلوک فایل در بدنه پست شما ظاهر می‌شود. از این‌رو می‌توانید فایل‌ها را از رایانه خود به درون کادر مورد نظر بکشید یا روی دکمه بارگذاری و کتابخانه رسانه کلیک کنید

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک مرورگر بارگذاری

در افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس و به منظور استفاده در آینده می‌توانید از مرورگر بارگذاری استفاده کنید و کافی است از منوی داشبورد، رسانه را انتخاب کنید و سپس روی افزودن رسانه جدید بزنید. صفحه آپلود رسانه جدید نمایش داده می‌شود.

فراموش نکنید فرقی ندارد شما فایل خود را به صورت یک پست یا صفحه در معرض نمایش بگذارید، در هر حال می‌توانید از مرورگر بارگذاری کمک بگیرید. کافی است بعد از انتخاب فایل، مرورگر بارگذاری را انتخاب کنید. زمانی که مرورگر بارگذاری ظاهر شد، انتخاب فایل را بزنید تا کادر مورد نظر برای شما باز شود.

در این مرحله باید فایل مورد نظر خود را در این کادر بارگذاری کنید. باز هم به منظور انتخاب چندین فایل از کلید شیفت استفاده کنید و در آخر بر روی بارگذاری بزنید.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس با کمک مرورگر بارگذاری

نحوه بارگذاری فایل PDF در وردپرس

آیا به دنبال راهی هستید تا فایل‌های PDF را در سایت وردپرس خود آپلود کنید؟ وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های PDF را خیلی راحت آپلود کنید و آنها را برای دانلود در دسترس قرار دهید. با کمک بارگذاری این فایل‌ها هر چه مشتریان و کاربران بیشتری فایل شما را دانلود کنند، برای سایت شما بهتر خواهد بود.

فایل‌های PDF یکی از محبوب‌ترین فرمت‌های فایلی است که آپلود آنها در وب‌سایت وردپرسی مزایای خوبی دارد. با تبدیل راهنماها و آموزش‌های طولانی به فایل‌های PDF محتوا را با تغییر کاربری روبه‌رو می‌کنید. در ادامه همین فایل‌ها را به عنوان محتوای انحصاری در اختیار کاربران قرار دهید. در ضمن برای ایجاد فهرستی از ایمیل‌های کاربران می‌توانید از همین فایل‌ها کمک بگیرید.

یکی دیگر از مزایای آپلود فایل‌های وردپرسی به شکل PDF افزایش تعامل کاربر و کمک به کاهش نرخ پرش از سایت خواهد بود. زمانی که به بازدیدکنندگان خود اجازه می‌دهید فایل PDF را دانلود کنند در واقع نرخ پرش سایت خود را کاهش می‌دهید. حتی از این محتوای ممتاز و انحصاری می‌توانید برای ارائه دوره آموزشی یا عضویت در سایت خود استفاده کنید.

در پایان اینکه افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس شاید کمی با پیچیدگی همراه باشد، ولی کار سختی نیست. همچنین برای آپلود و اضافه کردن فایل‌های متخلف به وردپرس هیچ محدودیتی نخواهید داشت. بدین‌ترتیب، انواع عکس‌ها، فیلم‌ها، و سایر فایل‌ها را با کمک ویرایشگرهای وردپرس بارگذاری کنید.

منبع:

https://www.pair.com/support/kb/tutorial-uploading-files-to-wordpress/

https://codex.wordpress.org/Uploading_WordPress_to_a_remote_host

https://codex.wordpress.org/Uploading_Files

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-upload-pdf-files-to-your-wordpress-site/

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر.
  یک سوال دارم.
  در وردپرس وقتی تصویری آپلود میکنیم ، اون تصویر به چندین تصویر تبدیل میشود.
  در این مورد جستجو کردم و اکثر سایتها نوشتند که به خاطر فانکشن وردپرس و قالب است. توضیحات دقیقتری ندادند.

  سوالم اینه که اگر به صورت دستی تصویر را در هاستم آپلود کنم که اون تصویر به چندین تصویر با سایزهای مختلف تبدیل نشه ، مشکلی پیش میاد؟ یا اینکه تغییری در وردپرس بدهم که فقط تصویر اصلی را آپلود کنم و سایزهای مختلف را نسازد.

  فایده ساخت چند تصویر با سایزهای مختلف چی هست؟

  با تشکر

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ببیند معمولا بر اساس برش‌هایی که قالب یا افزونه میزنه چندین تصویر ایجاد میشه! این چند تا رو میشه با پلاگین regenerate thumbnail دید! یعنی اگر این افزونه رو نصب کنید میرید توی منوش و میزنه چه برش‌هایی و با چه ابعادی وجود داره!

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   آیا تبدیل یک عکس به چندین عکس کار اجباری است؟
   مثلا اگر سایتم domain.com باشد و خودم تصاویر را در cdn.domain.com آپلود کنم و لینک تصاویر را در سایتم بگذارم ، مشکلی پیش میاد؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر مشکلی پیش نمیاد.

 2. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  آموزش کامل و مناسبی بود , ممنونم ازتون

  اما یک مشکل و سوالی برایم پیش اومده امیدوارم که جای درستی رو برای مطرح کردنش انتخاب کرده باشم

  مشکل من در واقع از اونحایی شروع شد که من اقدام به شخصی سازی هر برگه و هر صفحه در سایت زدم یعنی چی ؟
  به عنوان مثال در همین صفحه شاید چندین بنر عکس یا فایل قرار داشته باشه ! من میخوام مثلا تمام عکس هایی که تو تمام برگه های ساخته شده وب سایتم هست در پوشه ای مثلا با آدرس : wp-content/Sheet/Image قرار گرفته باشه . اما ادرس پیشفرض رسانه وردپرس این هست : wp-content/uploads / خب وقتی از افزونه المنوتر برای قرار دادن عکس ها در قسمت های مختلف سایت استفاده میکنم به ناچار باید از رسانه وردپرس استفاده کنم بخاطر المنت هایی که توش هست !! من برای حل این مشکل فکر اشتباهی به ذهنم رسید و اون استفاده از افزونه ای برای تغییر ادرس پیشفرض رسانه وردپرس است . بعد از استفاده از این افزونه اقدام به حذفش کردم . اما با ناخوانا بودن تصاویری که از این طریق اپلود کردم مواجه شدم . دلیلشم این بود اونها طبق ادرس پیشفرض خوانده میشن و من بعد از حذف افزونه دوباره ادرس پیشفرض این شد : wp-content/uploads و عکسا و فایلا ناخوانا

  حالا از شما میخوام کمکم کنید , مقاله خواستی برای این موضوع پیدا نکردم
  ممنون میشم از شما یا هرکسی که این پیام رو خونده بهم کمک کنه
  ممنون
  آدرس ایمیل من : J.behzadii@Gmail.com
  من حتما به حل این مشکل نیاز دارم
  بازم ممنونم ازتون

 3. سلام وقت بخیر ویرایشگر متن در ورد پرس نمیاد بالا و هر چی روی افزودن چند رسانه ای کلیک میکنم کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه افزونه خاصی نصب نکردید، وردپرستون رو بروز کنید

 4. سلام دوستان عزیز خدا قوت
  من قالبم یک مشکلی داره -مشکلش اینه که قسمت افزودن پرونده های چند رسانه عکس های که اپلود کردم نشون نمیده و موقعی که کد های قسمت فانکشن رو پاک میکنم درست میشه کسی هست کمکم کنه
  با تشکر
  این قالبیه که استفاده میکنم
  http://20film.net/wp-content/uploads/2018/04/dibafilm.zip

 5. سلام.
  پیشنهادتون اینه که ویدیو رو روی ساب دومین (هاست دانلود) خودمون آپلود کنیم و لینکش رو روی یکی از پلیر های وردپرس بزاری؟ یا پیشنهاد می کنید روی سایت هایی مثل آپارات بزاریم؟
  ممنون میشم انتخاب خودتون رو بفرمایید و دلیلش رو هم کمی توضیح بدید.
  با تشکر.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه هاست دانلود دارید که حتما روی اون بارگذاری کنید تا حجم هاست اصلی اشغال نشه. در یر اینصورت میتونید در آپارات بارگذاری کنید و لینک بدید به سایتتون

  • خیلی ممنون از پاسخ سریعتون. اونم صبح جمعه!
   میشه بپرسم چرا همیار وردپرس روی آپارات میزاره؟ آیا مزیتی داره؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله. به هر حال در یک کانالی مثل آپارات میزان بازدیدها نیز بیشتره.

 6. سلام من میخوام عکس بزارم هم درگالری وهم درنوشته هام اماموقع بارگذاری خطای بارگذاری میده والان حدود4روزه نتونستم عکس بزارم خواهش میکنم برای مشکلم راهنمایی کنید؟

 7. سلام من هنگام بارگزاری عکس توی سایت پیام “امکان ایجاد شاخهwp-content/uploads/2017/1 نیست, ایا شاخه مادر آن با سرور قابل نوشتن است؟” نشون میده . من وردپرس رو هاست c-panel نصب کردم. ممنون اگه راهنمایی کنین.

 8. سلام . من یک فایل چند رسانه ای (فیلم) را از طریق فایل زیلا در پوشه upload ، آپلود کردم. آما وقتی به پیشخوان سایت (کتابخانه) مراجعه کردم، و جست و جو ، نتوانستم آن را پیدا کنم. فایل های چند رسانه ای را در چه فولدری باید آپلود کنیم که در پیشخوان قابل مشاهده باشد؟ آیا در یک فولدر جدید باید این کار انجام شود؟ ممنون از راهنماییتون

 9. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. من وقتی تصویری رو توی کتابخونه آپلود میکنم، اون تصویر به 4 صورت در هاستم ذخیره میشه!
  1- اندازه اصلی خود تصویر
  2- یکی اندازه کوچک 150 وردپرس
  3- اندازه میانه 300 در 200 ورد پرس
  4- اندازه ایکه خودم براش تعریف کردم یعنی 550
  چیکار کنم که این این اتفاق نیفته؟ چون فضای هاست رو پر میکنه. (یعنی 2و 3 اتفاق نیفته)
  این لینک رو نگاه کنید. فضای هاستم برای هر تصویر اینجوری میشه.
  http://8pic.ir/images/ixbvefj35udze6w3hujt.png

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این طبیعی هست. بسته به قالب حتی ممکنه اندازه‌های دیگری هم ساخته بشه.

 10. سلام
  من به تازگی قالب وردپرسم را عوض کردم و چند افزونه از خود وردپرس نصب کردم حالا ناگهان هیچ یک از تصاویر سایتم به غیر از لوگو نشان داده نمی شود.
  قالب را هم عوض کردم و به حالت اول برگرداندم اما چیزی عوض نشد.
  بینگ وب مسترز می گوید: The tag does not have an ALT attribute defined. به نظر شما مشکل از کجاست و چگونه رفعش کنم؟

 11. 6 سال عضو همیار وردپرس

  خیلی کمک کرد این آموزش… مرسی D:
  فقط ی سوال باید چیکار کنم ک تو دسته های سایتم ی قسمت برا برگشتن به تمامی دسته ها باشی و اینکه چطوری میتونم برای نمایش شاخه شاخه کنم دستمو ؟

 12. اقا من میخوام عکس هامو مرتب پوشه به پوشه توی ساب دومین اپلود کنم و لینکشو تو پست هام بزارم

  الان این روش من بهتر از این پرونده چند رسانه نیست؟

  ادم می دونه دقیق لینک url ش چیه نه مثله این پرونده چند رسانه که طبق تاریخ ، اسم url عکس رو درست میکنه ، البته به صورت دستی هم داره

 13. سلام خسته نباشید ، من از طریف پرونده چند رسانه ای عکس میزارم ولی در سایت نمایش داده نمیشه ، ولی به صورت دیداری در پیشنویس هست ، مشکل از کجاست ؟ ممنون میشم سریعتر چواب بدید . پیشاپیش از پاسخگوییتون متشکرم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه قالبی استفاده می کنید ؟ ممکنه ناسازگار باشه

  • از کجا بفهمم قالبم چیه ؟ تازه پشتیبانی سایت رو دست گرفتم ، پشتیبان قبلی سایت امکان گذاشتن تصویر رو داشته ، تصویر شاخص رو میشه گذاشت ولی در متن امکانش برام نیست

 14. سلام
  ببخشید آقا من یه مشکل دارم
  تو نوشته هام دیگه نمیتونم عکس و پرونده چند رسانه ای (!!!) بذارم
  اول میشدا
  اما الان نمیشه
  نه افزونه ی جدیدی گذاشتم
  نه پوسته عوض کردم
  ورژن پی اچ پی 5.5
  هیچی !!!!!!!!!!
  ببخشید میتونید راهنمایی کنید

 15. سلام و وقت بخیر
  من چند کلیپ انیمیشن فلش دارم , می خوام اونا رو تو سایتم قرار بدم , اما نمی دونم چطوری ؟ می شه تو این زمینه راهنماییم کنین؟

 16. دوست عزیز و گرامی سلام
  وقت شما بخیر

  من همه ی آموزش های شما و اکثر فیلم های آموزشی ساخت وب سایت با ورد پرس دیدم و می خوام یه فروشگاه دانلود به ازای پرداخت راه اندازی کنم که قراره واقعا آپلود ها و دانلودهای زیادی داشته باشه همین طور ترافیک بالا، اما نمی دونم از کدوم شرکت هاستینگ بهتر هاستم بخرم البته می دونم که بهتر سرور های هاستینگ داخل کشور باشه دایرکت ادمین و لینوکس هم باشه و سرعت آپلود و دانلود بالایی داشته باشه اما نمی دونم کدوم شرکت میهن هاست و.. چون واقعا سایت کاربردی و خوبی دارین که من واقعا سعی می کنم همیشه چکش کنم چه از تلگرام و چه از وب سایتتون به خاطر مطلب های خوبتون
  از شما درخواست داشتم که لطفا شرکت هاست خوبی برای من معرفی کنید؟
  و به نظر شما دامنه سایتم ir باشه یا com البته من مطالبش تو اینترنت خوندم که فرقی نمی کنن و برای ایران ir خوبه و برای بین المللی com اما می خوام به پرسم که به نظر شما اول با کدوم دامنه سایتم راه اندازی کنم و راهی هستش که با هر دو تا سایتم راه اندازی کنم یعنی دو تا دامنه جدا اما اسم سایت یکی باشه مثلا از یک هاست استفاده کنه یا دیدن هر کدومشون به رنکیک و.. دیگری کمک کنه البته من در این رابطه هیچی نمی دونم به خاطر همین برای من سوال بود

  ببخشید که زیاد سوال پرسیدم
  خیلی ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز معرفی و صحبت در این مسائل از وظایف ما نیست.
   اما چون شما گویا اطلاعی از این مورد نداشتید پاسخ شما را خواهم داد.
   شما می تونید از شرکت هاستینگ پارس پک استفاده کنید و دامنه ی com. هم گزینه ی خوبی است.

 17. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  خیلی ممنون…

  چطوری میتونیم فایل های
  .exe
  رو اپلود کنیم ؟ با خود ودپرس
  چون وردپرس این فایل هارو پشتیبانی نمیکنه و اجازه آپلودشون رو نمیده…
  تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از هاست خود بارگذاری کرده و سپس در سایت آدرس دهید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سپاس فراوان…
   اگر پلاگینی برای این کار ساخته میشد خوب بود…

 18. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  اگر ممکنه لطفا کمک کنید.
  من در قالب مدیکال پرس میخوام در قسمت اسلایدر عکس هایی رو آپلود کنم.
  فقط مشکلی که هست اینه که این قسمت عکس های آپلودی من رو خیلی خیلی بزرگ نشون میده ( فکر کنم اندازه 2000 در 800 پیکسل).
  البته در پیش نمایشی که در مارکت شما وجود داره چه به زبان انگلیسی و چه فارسی اندازه ها مناسب هستند ولی وقتی من عکسی رو آپلود میکنم خیلی خیلی بزرگ نشون میده.
  هرچقدر هم که در قسمت های مختلف گشتم ، جایی رو پیدا نکردم که بشه اندازه عکس های قسمت اسلایدر رو تغییر داد.
  به نظر شما چی کار کنم که سایز عکس ها در اسلایدر مثل پیش نمایش بشه ؟
  این هم صفحه قالب
  http://marketwp.ir/products/%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D8%B3-medicalpress/

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این قالب رو از مارکت خریداری کردید ؟
   باید همونجا پشتیبانی بگیرید که سازنده راهنمایی کنه.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   من این قالب رو از وبسایت شخصی کسی که فارسی سازی کرده خریداری کردم چون اونجا ارزون تر بود.
   ولی واقعا دیگه دارم کلافه میشم.
   از خودت فروشنده هم پرسیدم جواب درست و حسابی نداد و گفت شاید اصلا نشه سایز تصاویر رو تغییر بدیم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه در مورد قالب هایی که برای ما نیست امکان راهنمایی نیست.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ببخشید شما اگه امکان داره یه ایمیل به بنده بدین تا از این طریق راحت تر بتونم مشکلم رو حل کنم.
   متشکرم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   هر سوالی دارید از همینجا یا بخش پرسش و پاسخ بپرسید

 19. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام .
  ممنون از اموزش هاتون .
  فقط اموزش های وردپرس به نظرم با سرعت کمی داره پیش میره.
  اگه بشه لا اقل دو روز در هفته اموزش بذارید بهتر میشه به نظرم .
  ممنونم .
  من هیچی بلد نبودم و تا اینجا همه رو یاد گرفتم و خودم رو شاگردتون میدونم.
  ارادتمند.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز طبق زمانبندی باید به تمامی مطالب در هر بخش رسیدگی بشه و متاسفانه امکان بیشتر کردن این مطلب در هفته وجود نداره.
   البته آموزش ها همگی موجود هست و در حال حاضر فقط بروز رسانی میشه.

 20. سلام ، دلیل به هم ریختگی قالب مارکت وردپرس چیه ؟ ببخشید به پست مربوط نبود !

 21. سلام … من یه وب میل ساختم برای خودم ..حالا چطوری لینکش کنم به سایت…لطفا وااااضح توضیح بدین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دقیقا در کجای سایت میخواهید آدرس ایمیل خودتون رو وارد کنید ؟

 22. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام خدمت دوستان

  چطور میتونم عکس رو که تو پست گذاشتم

  کاری کنم که کاربر هر وقت موس رو روش نگه داشت کنارش عکس بزرگتر نمایش داده بشه

  مثل عکس زیر

  http://www.up.king-melody.ir/uploads/Unti222.png

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این برمیگرده به قابلیت های تصویر و گالری، در حال حاضر توی ذهنم نیست اگه پیدا کردم آموزشش رو میذارم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   مرسی
   اگر بشه زودتر این آموزش رو بزارین ممنون میشم

   چون منتظر همینم

 23. سلام چطور میتونم یک سایت وردپرس که یه نفر دیگه برام فرستاده رو روی کامپیوتر خودم باز کنم؟
  وردپرس و ومپ سرور نصبه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   تمامی اطلاعات موجود در پوشه ی Htdocs رو کپی کنید و پس از راه اندازی لوکال بر روی کامپیوتر جدید، اطلاعات رو داخل پوشه ی Htdocs جدید منتقل کنید

 24. سلام خسته نباشید
  من نسخه جدید رو آپدیت کردم با مشکل مواجه شدم که عکس رو آپلود میکنه ولی وسطش خطا میده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   نسخه 4.3 نسخه پایداری نیست و مشکلات زیادی گزارش شده
   در هر صورت این پیام به معنی مشکل در اینترنت شما یا کمبود منابع در هاست هست این دو مورد رو چک کنید اگر مشکل رفع نشد باید دوباره به نسخه قبل برگردید

 25. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . من هر عکسی که لود می کنم ازش ۳ تا دیگه میسازه و فضای هاست رو اشغال میکنه. چطور میتونم کاری کنم که عکس با سایز واقعی آپلود بشه.
  آیا میشه تصاویر اضافی که تا الان آپلود شده رو یکجا حذف کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میتونید در مسیر روت هاست و در پوشه ی uploads حذف کنید اما این راه حل نیست! باید با هاستینگ خود در این مورد صحبت کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون از شما. اما چطور می تونم کاری کنم که فقط یک عکس آپلود بشه؟ مطمعنا افزونه یا تنظیماتی داره؟!

   و سوال دیگه اینکه، آقای حاجی محمدی تو یه پست گفته بود که چطور میشه تصاویر بخش رسانه رو در یک هاست دیگه آپلود کرد. لطفا لینکش رو بدید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به صورت پیش فرض باید یک عکس آپ بشه! برای من عجیبه این صحبت شما و اصلا کانفیگی برای این مورد وجود نداره که بهش بگیم جای یکی چند تا آپ کن! برای همین خدمت شما عرض کردم احتمال میدم هاست شما یک موردی در این زمینه داره.
   مطلبی که میخواهید :
   آپلود رسانه وردپرس بر روی ftp سرور دیگر

  • در مورد ساخت چند تصویر از عکس های آپلود شده در وردپرس:
   دو عامل باعث ایجاد این مسئله میشه:
   1- توابع تعریف شده در قالب شما. که باید اون توابع رو حذف کرد ولی با اینکار به احتمال زیاد استایل قالب شما (خصوصاً صفحه اول سایت) بهم ریخته میشه. پس در صورت حذف این توابع بایستی قالب مجدداً بررسی بشه.
   (این تابع به صورت معمول add_image_size می باشد)
   2- مورد بعدی تنظیمات وردپرس باعث ساخت چندین تصویر خواهد شد که از بخش Dashboard>Settings>Media>Image Size قابل تنظیم است. (بایستی تمام سایزها رو صفر تعیین کرد)

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  این آموزشتون واسه cpanel نیست ?

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این اموزش وردپرس هست وقتی در پنل وردپرس هستید دیگه مهم نیست پنل هاست شما چیست.

 27. با سلام
  میشه بگید چه جوری میشه در تنظیمات وردپرس تغییرات داد که بشه در قسمت چند رسانه ای فایلهای یا حجم بیشتری ر قرار داد؟
  وردپرس من زده پرونده بیشتر از ۲مگابایت نباشد.

 28. سلام
  ببخشید من با یه مشکلی روبرو شدم و چند روزه درگیرشم ممنون میشم راهنمایی کنید
  وقتی عکس رو آپلود میکنم توی پوشه uploads قرار میگیره اما توی وردپرس نشون داده نمیشه

 29. در این فاصله به cpanel سایت مراجعه کردم و در پوشه ی wp-content زیرپوشه ی uploads/2014/12 رو ایجاد کردم و مجددا به بارگذاری تصویر نمودم و اینبار پیغام زیر را صادر کرد:
  پرونده فرستاده شده نمی‌تواند به wp-content/uploads/2014/12 برود.
  ممنون میشم راهنمائیم کنید.
  با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به احتمال زیاد ارتباطش با دیتابیس برقرار نیست ، اما مسیر بارگزاری رو میتونید خودتون نیز تعیین کنید

  • با سلام مجدد،
   میشه لطفا بفرمائید چجوری، البته خودم یک مسیر با پوشه هایی که در خطایی که اعلام کرده رو ساختم ولی این دفعه می گه که نمیشه در مسیر فوق عکس بارگذاری بشه.
   ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه با وردپرس آشنایی کامل دارید این کارها رو انجام بدید :
   فایل wp-config.php رو باز کنید و کد زیر رو در این فایل قرار بدید :
   define( 'UPLOADS', 'wp-content/'.'نام مسیر' );
   قبل از اینکار هم نسخه ی پشتیبان تهیه کنید

 30. سلام و عرض خسته نباشید،
  وقتی دگمه ی (گزینش پرونده ها) رو می زنم و عکسی رو از حافظه انتخاب می کنم و open رو جهت بارگذاری کلیک می کنم پس از بارگذاری پیغام زیر رو میزنه:
  امکان ایجاد شاخه wp-content/uploads/2014/12 نیست. آیا شاخه مادر آن با سرور قابل نوشتن است؟
  چیکار کنم؟

 31. سلام و عرض خسته نباشید،
  وقتی دگمه ی (گزینش پرونده ها) رو می زنم پیغام زیر رو میزنه
  امکان ایجاد شاخه wp-content/uploads/2014/12 نیست. آیا شاخه مادر آن با سرور قابل نوشتن است؟
  چیکار کنم؟
  با تشکر

 32. سلام دوستان و مدیران عزیز
  من یه مشکل در گذاشتن عکس تو پست دارم اونم اینه که وقتی عکس رو در صفحه میزارم ووقتی میانه رو انتخاب میکنم عکس در صفحه سایت تو قسمت سمت راست نمایش داده می شود و هر کاری میکنم تو قسمت میانه نمایش نمیده دلیل این مشکل چی میتونه باشه؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مشکل از نوع قالب شماست که مطابقت نداره با این مورد

 33. سلام من در زدن سایت مبتدی هستم!و به تازگی اولین سایتم رو که سایت خبری هست زدم!
  الان به شدت دنبال پوسته مناسب سبک و ساده و زیبا هستم! میشه پیشنهاد بدید؟وب سایت گیم هست و اخبار و تحلیل قراره توش نوشته بشه.
  سوالم اینه ایا هر کسی می تونه به راحتی الان تو سایتم ثبت نام کنه؟یا باید افزونه ای یا عملی انجام بدم تا این قابلیت بهش اضافه بشه؟
  و یه سوال دیگه!من برای رفتن به سایتم باید به ادرس http://www.vgfa.ir/wordpress برم.من می خوام یک سره به http://www.vgfa.ir برم/میشه بگید چطور این کار رو انجام بدم؟شرمنده بابت سوال های مبتدیانه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای انتخاب قالب میتونید از مارکت همیار کمک بگیرید ولی برای اینکه موضوع رو خوب متوجه بشید تمامی جلسات مدرسه رو مطالعه کنید به غیر از بخش امنیتی

  • تشکر!
   مدرسه خیلی مفید بود .کاملا خوندمش!
   فقط ی نکته رو متوجه نشدم! کاربرایی که در سایت من ثبت نام می کنند از داخل سایت نمی توانند اواتار انتخاب کنند؟بقیه سایت ها مثل dbazi.com چگونه و چطور این امکان رو برای سایتشون قرار دادن؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یا از راه افزونه این امکان رو برای کاربر محیا می کنند و یا اینکه کاربر با ثبت نام در گراواتار این امکان رو به خودش میده، شما وقتی در گراواتار عضو میشید و آدرس اینیلی که اونجا دادید رو در ثبت نام در وردپرس وارد می کنید تصویر شما توسط وردپرس شناخته میشود.

 34. با سلامتو تصاویر این آموزش بیشترین اندازه پرونده برای بارگذاری 128 مگابایته ولی مال من 8 مگابایت بیشتر نیست!میشه توضیح بدین چرا اینطوریه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید حجم رو از هاستتون بالا ببرید

 35. سلام دوست عزیز. سوالی از خدمت شما داشتم. من مثلا تصویری میزارم ولی موقع save و دیدم وب سایت تصویر نمایش داده نمیشه. شرمنده میتونین بگین مشکل من کجاست؟؟؟(وب سایت به صورت لوکال طراحی شده)

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تصویرتون رو از طریق پرونده ی چند رسانه ای بارگذاری می کنید ؟

   با احترام

  • سلام. بله همین کار رو میکنم. موقعی که پیش نمایش رو میزنم تصویر رو نمایش میده ولی موقعی که  به روز رسانی یا save میشه تصویری مشاهده نمیشه.fبا تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مطمئن بشید که با افزونه ای تداخل نداره

   با احترام

 36. با سلام
  من از قالب Theron استفاده می کنم وقتی داخل متن عکس می زارم عکس میان نوشته ها قرار می گیرد درصورتی که می خوام زیر نوشته مثلا قرار بگیرد باید چکار کنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در ویرایشگر خودتون دقت کنید که قلم رو کجا قرار می دید تا عکس هونجا آپ بشه و در ضمن تغییرات وسط ، چپ و راست رو هم رعایت کنید

   با احترام

 37. دستتون درد نکنه
  ممنون

 38. این مسئله پیگیری میشه و در صورت امکان قرار داده میشه،
  آپلود فایل شما بصورت خیلی راحت با استفاده از افزونه و یا بصورت مستقیم از سایت و پنل وردپرس امکانپذیر هستش
  و نیاز به افزونه ی خاصی نداره
  با احترام
  —————————————–
  با قرار دادن این آموزش من رو خوشحال می کنید
  از این که وقت گذاشتید متشکرم

 39. با سلام و تشکر از شما
  میشه آموزش قرار دادن فیلم و فایل ها برای دانلود آموزش بدید
  من از افزونه Manage Files برای آپلود فایل هام استفاده می کنم که استفاده ازش اسون و لینک های زیبایی قرار میده که دارای ایکون پسوند فایلی هست که برای دانلود قرار داده شده مدیریت خوبی داره و شمارنده زیبایی هم در سایت داره که مشه فعال یا غیر فعالش کرد همه چیزش عالی جز سرعت کم دانلود فایل هام و محدودیت گاه به گاهش
  افزونه بهتری برای آپلود فایل یا روش بهتری سراغ دارید محبت میکنید اگه جواب سوال من بدید
  پیشاپیش از جواب های شما سپاس گزارم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   این مسئله پیگیری میشه و در صورت امکان قرار داده میشه،
   آپلود فایل شما بصورت خیلی راحت با استفاده از افزونه و یا بصورت مستقیم از سایت و پنل وردپرس امکانپذیر هستش
   و نیاز به افزونه ی خاصی نداره
   با احترام

 40. سلام
  ممنون از مطالبتون من که همش سایتتون رو چک میکنم که مطلب جدید داشت بخونم
  خیلی خوبه ازتون واقعا راضی ام
  یه سوال داشتم فک کنم یه جای دیگه کردم ولی یادم رفت کجا بوده و منو هم خبر نکرده ایمیلم؟:)
  ببخشید دوباره میپرسم
  یه سایتی هست مثلا اطلاع رسانی از مغازه های یه محله
  میخوام اطلاعاتشون رو تو جدول هایی وارد کنم
  مثلا یه تیکه اش اسم و شماره تلفن و محصولات و توضیحات باشه
  بعد میخوام اینو تو وردپرس ایجاد کنم
  خودم از افزونه های Car99 و ووکامرس دیدم شبیه به همچین چیزی باید باشه فقط بتونم هر تیکه اش رو تغییر بدم
  نظر شما چیه؟ اگه کمکم کنین ممنون میشم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   خب دوست عزیز این موضوعی که مطرح کردید ارتباطی با موضوع وبسایت نداشت
   برای اون کار هم که شما میگید یه جستجویی کنید افزونه های خوبی پیدا می کنید یا ابزار وردپرسی نیز هست
   با احترام

 41. عالی بود مرسی