فعال‌سازی حالت ریکاوری در وردپرس (دو روش استاندارد)

حالت ریکاوری در وردپرس

چرا از حالت ریکاوری استفاده می‌کنیم؟ زیرا خطایی در سیستم دریافت کرده و برای رفع آن از ریکاوری کمک می‌گیریم. ویژگی حالت ریکاوری در وردپرس ۵.۲ معرفی شده و به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی خطاهای مرگباری را در سایت خود شناسایی کرده و برطرف کنید. این امکان می‌تواند بک‌اند فرانت‌اند وردپرس را غیرقابل دسترس کند.
در این مقاله نحوه استفاده از حالت ریکاوری یا بازیابی وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

حالت ریکاوری در وردپرس چیست؟

اگر با یک خطای وردپرسی مواجه شدید که مانع از ورود شما به وبسایت می‌شود، بدانید که وردپرس به طور خودکار شما را به حالت بازیابی می‌فرستد. حالت ریکاوری در وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که با ارسال پیوندی به ایمیل مدیریت خود به داشبورد مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید. این ایمیل حاوی جزئیاتی در مورد خطای پیش آمده است که مانع از دسترسی کاربران به وبسایت می‌شود.
می‌توانید از این لینک برای دسترسی به داشبورد مدیریت خود و رفع مشکل استفاده کنید.

به عنوان مثال، سایت وردپرسی شما ممکن است یک خطای مهم را به نشان دهد و شما را از ورود به داشبورد محروم کند. اینجاست که می‌توانید از ویژگی حالت بازیابی وردپرس برای دسترسی مجدد استفاده کنید. بیایید ببینیم چگونه می‌توان از این امکان بهره‌مند شد.

نکته مهم: قبل از انجام هر کدام از مراحلی که در اینجا گفته می‌شود، لطفا از وردپرس خود نسخه پشتیبان کامل تهیه نمایید.

روش اول: ریکاوری از طریق ارسال لینک به ایمیل

اگر یک پلاگین یا تم وردپرس باعث خطا شود، می‌توان از حالت بازیابی برای رفع آن استفاده کرد. ممکن است هنگام تلاش برای دسترسی به حساب خود یک صفحه سفید ساده ببینید که پیامی را جهت عدم دسترسی به سایت برایتان نشان می‌دهد.

در این صورت، بلافاصله وارد حساب کاربری ایمیل مدیریت شوید. به خاطر داشته باشید که صندوق ورودی آدرس ایمیلی را که به عنوان آدرس ایمیل مدیر برای وردپرس ارائه کرده‌اید، بررسی کنید. یک ایمیل به آدرس ایمیل وردپرس خود دریافت خواهید کرد که به شما در مورد خطای خاص در وبسایت می‌گوید. معمولا این ایمیل حاوی دلایل قطعی مشکل است.

ریکاوری از طریق ارسال لینک به ایمیل

به عنوان مثال، اگر فایلی در فهرست تم شما خراب است یا یک افزونه ناسازگار است، وردپرس ممکن است بتواند آن را تشخیص دهد. این ایمیل همچنین به شما لینکی برای دسترسی به داشبورد مدیریت وردپرس ارائه می‌کند تا عملیات حالت ریکاوری در وردپرس را انجام دهید.

  آموزش ساخت وبسایت آژانس مسافرتی در وردپرس (راهنمای قدم به قدم)

به سادگی روی لینک ارائه شده کلیک کنید تا به قسمت مدیریت وردپرس هدایت شوید. در اینجا، بنری را مشاهده می‌کنید که به شما می‌گوید حالت بازیابی اولیه انجام شده است. حال می‌توانید به طور معمول وارد شوید. پس از ورود به پنل مدیریت خود، می‌توانید مشکل یا افزونه‌ای را که باعث این مشکل شده، رفع یا غیرفعال کنید.

اگر در ایمیل ارسال شده توسط وردپرس، افزونه یا مشکلی که باعث خطا شده مشخص نشده باشد، باید همه افزونه‌ها را غیرفعال کنید. پس از آن، سعی کنید وارد حساب کاربری خود شوید. با فعال کردن دانه به دانه افزونه‌ها می‌توانید پلاگین معیوب را کشف کنید. هنگامی که افزونه معیوب را پیدا کردید، می‌توانید افزونه‌ای جایگزین برای آن پیدا کنید یا از توسعه دهندگان افزونه پشتیبانی دریافت کنید.

روش دوم: ریکاوری بدون لینک موجود در ایمیل

شما می‌توانید از این روش برای دسترسی به حالت ریکاوری در وردپرس بدون لینک ایمیل استفاده کنید. برای دسترسی به حالت بازیابی به سادگی می‌توانید با دنبال کردن لینک زیر یک لینک حالت بازیابی وردپرس ایجاد کنید.

example.com/wp-login.php?action=entered_recovery_mode

این URL شما را به قسمت مدیریت وردپرس می‌برد، یعنی جایی که باید وارد پیشخوان شوید. در اینجا هشداری مبنی بر ورود به حالت بازیابی مشاهده خواهید کرد.

اکنون می‌توانید هر خطایی را در سایت خود برطرف کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر از این روش برای دسترسی دستی به صفحه ورود به حالت بازیابی استفاده می‌کنید، وردپرس پلاگین یا موضوعی را که خود باعث ایجاد خطا شده پیدا نمی‌کند. خودتان باید در فکر یافتن عامل باشید.
می‌توانید به سادگی با تغییر تم خود یا غیرفعال کردن همه افزونه‌ها شروع کنید. این اقدام باید هر خطای رخ داده را برطرف کند و در نهایت موجب رفع مشکل شود.

مجدد، می‌توانید پلاگین‌ها را یکی یکی دوباره فعال کنید تا مشکل را پیدا کنید، یا حتی می‌توانید قالب یا نسخه وردپرس خود را به نسخه قبلی که ناسازگار نیست، برگردانید تا آپدیت جدیدی ارائه شود.

حالت ریکاوری در وردپرس

گاهی مشکلاتی از جانب افزونه‌ها یا قالب سایت به وجود می‌آید و دسترسی ما را به پیشخوان وردپرس مسدود می‌کند. در این مواقع اصلا نباید نگران شوید زیرا حالت ریکاوری در وردپرس برای همین منظور روی کار آمده است. به دو روش بالا می‌توانید مشکلات را مرتفع سازید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.