ورود به پیشخوان وردپرس | کار با داشبورد وردپرس

پیشخوان وردپرس
پیشخوان وردپرس

امروزه بسیاری از سایتها به دلیل مزایای فراوان وردپرس با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا ایجاد میشوند که برای مدیریت این سایتهای وردپرسی باید با نحوه کار با پیشخوان وردپرس که در اصطلاح تخصصی به آن داشبورد وردپرس هم میگویند آشنا باشید. با استفاده از پنل مدیریت وردپرس یا همان داشبورد وردپرس شما میتوانید پست یا صفحه جدید ایجاد کنید و یا پستها و صفحات موجود را ویرایش کنید ، قالب سایت را تغییر دهید ، با نصب پلاگین وردپرس امکانات جدید به سایت اضافه کنید و بسیاری از تغییرات دیگر را در سایت خود اعمال کنید.

ما در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس ، ضمن معرفی پیشخوان وردپرس در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد.

 • نحوه ورود به داشبورد وردپرس
 • معرفی بخشهای مختلف داشبورد وردپرس

نحوه ورود به داشبورد وردپرس

برای لاگین یا همان وارد شدن به پیشخوان وردپرس با توجه به اینکه این سیستم مدیریت محتوا را روی لوکال نصب کرده باشید یا آن را در هاست قرار داده باشید روش کار متفاوت است. برای وارد شدن به داشبورد وردپرس روی لوکال باید در ابتدا برنامه ایجاد سرور مجازی مثل wampp  یا xampp را روی سیستم خود فعال کنید و سپس برای لاگین به فایل وردپرس مثلا با نام پوشه hamyar روی لوکال سیستم خود آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید:

Localhost/hamyar/wp-admin

ولی اگر بخواهید وارد داشبورد وردپرس سایت خود که روی هاست قرار دارد شوید موضوع کمی متفاوت است به عنوان مثال برای وارد شدن به پنل مدیریت سایت همیاروردپرس به نشانی hamyarwp.com باید آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید:

hamyarwp.com/wp-admin

که با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود با صفحه ای مشابه شکل زیر مواجه میشود که از شما نام کاربری و رمز عبور میخواهد و شما باید نام کاربری و رمز عبوری که در مرحله راه اندازی سایت وردپرسی خود روی لوکال یا هاست تعیین کرده اید در این مرحله وارد کنید تا بتوانید وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید.

wordpress login form-پیشخوان وردپرس
فرم ورود به پیشخوان وردپرس

بعد از واردن کردن نام کاربری و کلمه عبور روی دکمه Log in کلیک کنید تا وارد داشبورد وردپرس سایت خود شوید اگر میخواهید در دفعات بعدی برای ورود به پیشخوان وردپرس نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نباشد تیک گزینه Remember Me یا “مرا بخاطر بسپار” را بزنید.

با لاگین به داشبورد وردپرس وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر خواهید شد:

wordpress dashboar-داشبورد وردپرس
داشبورد در وردپرس

در بخش بعدی این محتوا به صورت کامل در مورد هر یک از بخشهای پیشخوان وردپرس توضیح خواهیم داد.

معرفی بخشهای مختلف صفحه در داشبورد وردپرس

در این بخش در مورد بخشهایی مختلفی که در صفحه پیشخوان وردپرس وجود دارند صحبت میکنیم و کارکرد هر یک از آنها را به شما معرفی میکنیم.

نوار بالای صفحه پیشخوان وردپرس

نوار بالای صفحه داشبورد وردپرس همانطور که در تصویر زیر میبینید دارای بخشهای مختلفی است.

معرفی بخشهای مختلف صفحه در داشبورد وردپرس

این نوار شامل بخشهای زیر است:

نماد وردپرس : این بخش شامل لینکهایی به سایت اصلی wordpress.org ، بخش مستندات وردپرس و بخش پشتیبانی وردپرس است.

صفحه اصلی سایت : بخشی که با نماد خانه و عنوان سایت در نوار بالای صفحه پیشخوان وردپرس قرار دارد در واقع یک لینک به صفحه اصلی سایت است.

اعلان ها : نماد فلش دایره ای شکل نشانگر همه اعلانهای سایت است که با کلیک روی این نماد میتوان آنها را مشاهده کرد و همانطور که در شکل بالا میبینید این سایت 5 اعلان دارد.

نظرات : منو آیکون نظرات در نوار بالای صفحه بیانگر بخش نظرات یا کامنتها است که میتوان آنها را حذف ، ویرایش و یا تایید کرد.

جدید یا new : بخش جدید در نوار بالای صفحه که با آیکن + هم مشخص شده است امکان ایجاد صفحه ، پست ، کاربر یا هر ویژگی جدیدی را به مدیر سایت میدهد.

نام مدیر : در نسخه های انگلیسی وردپرس در نوار بالای صفحه داشبورد وردپرس در بالای صفحه سمت راست نام مدیر سایت که با آن حساب وارد پیشخوان وردپرس شده است نمایش داده میشود که از طریق این بخش مدیر میتواند اطلاعات پروفایل خود را در صورت نیاز اصلاح کند و یا حتی از حساب کاربری خود خارج شود.

نوار بالای صفحه داشبورد وردپرس در پنل مدیریت وردپرس به کاربر نمایش داده میشود ولی وقتی مدیر سایت یا کاربری با هر سطح دسترسی دیگر لاگین کرده باشد با مراجعه به صفحه اصلی سایت هم این نوار به او نشان داده خواهد شد.

سایدبار کنار صفحه در داشبورد وردپرس

همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید سایدبار کنار صفحه در داشبورد وردپرس شامل منوهای متعددی است که در این بخش از آموزش کار با پیشخوان وردپرس به آنها میپردازیم.

سایدبار کنار صفحه در داشبورد وردپرس

منو posts یا نوشته ها

در این بخش از داشبورد وردپرس میتوانید تنظیمات مربوط به پستها یا همان نوشته ها را مدیریت کنید برای مشاهده مواردی که در این منو قابل انجام است کافی است با موس روی منو post  بروید تا گزینه های این بخش را مطابق شکل زیر مشاهده کنید.

منو posts یا نوشته ها

با کلیک روی بخش All Posts تمامی پستهای موجود به شما نمایش داده میشود و گزینه Add New هم برای ایجاد پست جدید است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

بخش دسته بندی ها یا Categories برای ایجاد و مدیریت دسته بندی ها و بخش Tags هم برای مدیریت تگها یا برچسبها در وردپرس است.

ایجاد پست جدید در داشبورد وردپرس

همانطور که گفتیم یکی از زیرمجموعه های منوی posts در پیشخوان وردپرس گزینه Add New است که از این بخش میتوانید برای سایت خود پست جدید ایجاد کنید

برای این منظور کافی است روی بخش Add New کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید.

ایجاد پست جدید در داشبورد وردپرس

همانطور که مشاهده میکنید صفحه شامل چندین بخش مختلف است در کادر متن بالای صفحه که بخش title پست است عنوان پست خود را وارد کنید و در بخش کادر متنی بلند در پایین صفحه که بخش content پست است محتوای پست مورد نظر خود را وارد کنید.

برای مشاهده پیشنمایش پستی که در حال ایجاد آن هستید هم میتوانید روی گزینه preview در بالای شکل فوق سمت راست کلیک کنید تا در صورت وجود هر نوع ایرادی ، آن را قبل از انتشار شناسایی کرده و اصلاح کنید.

از بخش کادر پایین این صفحه هم میتوانید دسته بندی یا برچسبهای مورد نظر خود را برای پست جدید تعیین کنید.

در نهایت هم پس از ایجاد پست مورد نظر خود ، برای انتشار آن کافی است روی دکمه آبی رنگ publish در سمت راست تصویر بالا کلیک کنید تا پست شما منتشر شود.

منو media یا رسانه ها

این منو که در نسخه فارسی وردپرس با عنوان رسانه در داشبورد وردپرس قرار دارد برای مدیریت رسانه های سایت وردپرسی است منظور از رسانه ها همان عکسها و تصاویر موجود در سایت است.

 اگر با نشانگر موس روی این منو بروید بخشهایی با عناوین Library یا کتابخانه و Add new به شما نمایش داده خواهد شد که از بخش کتابخانه رسانه میتوانید رسانه های موجود در سایت را مشاهده کنید و از بخش Add New هم میتوانید رسانه جدیدی را به سایت خود اضافه کنید.

منو pages یا صفحات

این منو همانطور که از نامش هم مشخص است برای مدیریت pageها یا همان صفحات سایت کاربرد دارد و اگر با نشانگر موس خود روی آن بروید همانطور که در شکل زیر هم مشاهده میکنید دو گزینه خواهید داشت.

منو pages یا صفحات

که زیر منو اول که All Pages است برای نمایش تمام صفحات موجود در سایت کاربرد دارد و با کلیک روی گزینه Add New هم میتوانید یک صفحه جدید برای سایت خود ایجاد کنید که در بخش بعدی با جزییات بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

ایجاد صفحه جدید در داشبورد وردپرس

همانطور که در بخش قبل گفتیم برای ایجاد صفحه جدید در پیشخوان وردپرس کافی است از منوی pages یا منو صفحات در نسخه فارسی وردپرس روی گزینه Add New کلیک کنید تا به صفحه ای مشابه تصویر زیر منتقل شوید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید صفحه ایجاد page جدید دارای بخشهایی شبیه به صفحه ایجاد پست جدید است.

در کادر متنی بالا که بخش title صفحه است عنوان صفحه مورد نظر خود را وارد کنید و در بخش کادر متنی بلند یا همان textarea پایین صفحه هم که بخش content صفحه است محتوای صفحه مرود نظر خود را قرار دهید.

برای قرار دادن تصویر ، فیلم کوتاه و یا هر نوع رسانه دیگری در صفحه ای که در حال ایجاد آن هستید میتوانید روی دکمه Add Media در بالای صفحه کلیک کنید و رسانه مورد نظر خود را انتخاب و به هر مکانی از صفحه که میخواهید اضافه کنید.

از بخش publish در سمت راست شکل بالا هم میتوانید با کلیک روی دکمه preview ، پیشنمایش صفحه مورد نظر خود را مشاهده کنید تا در صورت وجود هر نوع مشکلی ، قبل از انتشار صفحه جدید آن را شناسایی کرده و اصلاح کنید.

از بخش ویژگی های صفحه یا page attribute هم میتوانید ویژگی های صفحه مورد نظر خود را تعیین کنید که مهمترین فیلد این بخش parent یا والد است که از این بخش میتوانید والد یا مادر صفحه ای که در حال ایجاد آن هستید را تعیین کنید. از فیلد order این بخش هم میتوانید ترتیب قرارگرفتن و چینش صفحات را با دادن اعدادی به آنها تعیین کنید که هرچه عدد تعیین شده به یک صفحه در فیلد order کمتر باشد اولویت آن صفحه بیشتر خواهد بود.

بعد از ایجاد صفحه جدید در صورتی که میخواهید آن را در بخش پیش نویس صفحات خود ذخیره کنید و فعلا قصد انتشار آن را ندارید میتوانید روی دکمه save draft در بخش publish در سمت راست تصویر بالا کلیک کنید ولی اگر از انتشار صفحه ای که ایجاد کرده اید مطمئن هستید و میخواهید در همان لحظه آن را منتشر کنید روی دکمه آبی رنگ publish کلیک کنید تا صفحه شما منتشر شود.

منو Comments یا نظرات

از بخش Comments یا دیدگاهها در پیشخوان وردپرس میتوانید نظرات و دیدگاههای مخاطبین خود را مدیریت کنید وقتی کاربری برای یکی از پستهای سایت شما دیدگاهی قرار میدهد شما میتوانید آن را تایید ، ویرایش و یا حتی حذف کنید.

با استفاده از بخش دیدگاهها شما میتوانید با مخاطبین خود تعامل موثری برقرار کنید و از نظرات آنها در مورد محتوای خود مطلع شوید هر چند گاهی برخی سایتها با توجه به سیاستها و اهدافی که دارند امکان ارسال نظرات را برای کاربران خود فراهم نمیکنند و بخش دیدگاهها را حذف میکنند.

برای شخصی سازی و اصلاح بخش دیدگاهها میتوانید از منو settings یا تنظیمات روی بخش discussion یا گفت وگو کلیک کنید تا در صفحه ای مطابق شکل زیر تنظیمات مربوط به بخش Comments را تعیین کنید.

منو Appearance یا نمایش

این منو یکی از بخشهای بسیار مهم در پیشخوان وردپرس است که با استفاده از این بخش امکان شخصی سازی بسیاری از ویژگی های مهم سایت فراهم میشود.

با کلیک روی منو Appearance میتوانید زیرمجموعه های بسیار کاربردی این منو را مطابق شکل زیر مشاهده کنید.

که در ادامه در مورد هر یک از این بخشها صحبت خواهیم کرد.

 

Themes یا پوسته ها

از بخش themes که در نسخه فارسی با عنوان پوسته ها نمایش داده میشود میتوانید قالب یا پوسته سایت مورد نظر خود را از بین قالبهای نصب شده موجود انتخاب کنید و در صورت نیاز قالبی جدید را روی سایت خود از اینترنت دانلود کرده و نصب کنید و یا حتی قالب جدید را از روی سیستم لوکال خود روی وردپرس نصب کنید.

customize یا سفارشی سازی

از بخش customize میتوانید قالب فعال سایت خود را سفارشی سازی کنید و تغییراتی کلی در ظاهر سایت خود ایجاد کنید که گزینه ها و موارد شخصی سازی پوسته برای قالبهای مختلف متفاوت است و هر قالبی با توجه به طرح کلی و سبک طراحی که دارد موارد متفاوتی برای شخصی سازی در اختیار مدیر سایت قرار میدهد به عنوان مثال در اکثر قالبها از این بخش امکان تغییر عنوان سایت ، آیکن ، منوها و سایر موارد این چنینی وجود دارد.

Widgets یا ابزارکها   

با استفاده از این بخش در داشبورد وردپرس میتوانید ابزارکها یا ویجیتهای مورد نظر خود را به بخشهای مورد نظر خود در قالب سایت اضافه کنید هر قالبی با توجه به نوع طراحی که دارد بخشهای متفاوتی را برای قرار دادن ابزارکها در نظر میگیرد ولی در بیشتر قالبها سایدبار و فوتر محل قرار گرفتن ابزارکها است.

از جمله مهمترین ابزارکها میتوان به ابزارک تقویم ، جستجو یا search ، پستهای جدید ، دسته بندی ها و برچسبها اشاره کرد که میتوان آنها را به بخشهای مورد نظر در قالب سایت اضافه کرد به عنوان مثال در بسیاری از سایتها ابزارک جستجو در هدر سایت قرار داده میشود.

Menus یا فهرستها

در این بخش میتوانید منوها یا فهرستهای سایت خود را مدیریت کنید و در صورت نیاز آنها را ویرایش و یا حتی حذف کنید و حتی در صورت نیاز منو جدید به سایت خود اضافه کنید.

Editor یا ویرایشگر پوسته

این بخش از پیشخوان وردپرس برای ویرایش پوسته یا قالب سایت با استفاده از کدنویسی است که با انتخاب آن میتوانید فایلهای مختلف قالب فعال سایت خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز آنها را اصلاح کنید.

این بخش نیاز به داشتن تخصص کدنویسی دارد و هر گونه تغییر نامناسب در هر یک از فایلهای قالب میتواند باعث بهم ریختن ظاهر کلی سایت شما شود و ما توصیه میکنیم اگر تخصص لازم در مورد برنامه نویسی قالب وردپرس ندارید به هیچ وجه اقدام به آزمون و خطا در این بخش نکنید.

منو plugins

پلاگینها یا افزونه ها یکی از بخشهای بسیار کاربردی در وردپرس هستند که به وسیله آنها میتوان امکانات و عملکردهای جدید به سایت اضافه کرد که با استفاده از این بخش در داشبورد وردپرس میتوانید پلاگینهای سایت وردپرسی خود را مدیریت کنید.

اگر با نشانگر موس خود روی این منو در پیشخوان وردپرس بروید مشاهده میکنید که این بخش شامل 3 زیرمجموعه افزونه های نصب شده ، افزودن یا Add و یا ویرایشگر افزونه است.

منو users یا کاربران

از این بخش در داشبورد وردپرس میتوانید کاربران حال حاضر سایت خود را مشاهده کرده و در صورت نیاز اطلاعات مربوط به آنها را ویرایش کنید.

مهمترین نکتهای که در این بخش وجود دارد این است که هر کاربر نقش متفاوتی دارد و با توجه به همین نقش ، سطح دسترسی متفاوتی به آن داده شده است.

نقشهایی که یک کاربر در پیشخوان وردپرس میتواند داشته باشد شامل موارد زیر است.

مدیر یا Administrator  : کاربری که نقش مدیر در سایت دارد به داشبورد وردپرس دسترسی نامحدود دارد.

ویرایشگر یا  Editor: کاربرانی که نقش ویرایشگر دارند میتوانند پستها و نظرات موجود در سایت را حذف ، ویرایش و یا حتی منتشر کنند

نویسنده یا author : کاربران با نقش نویسنده فقط میتوانند پستهای خود را مدیریت کنند و امکان ایجاد تغییر در پستهای دیگران را ندارند به علاوه این افراد نمیتوانند دسته بندی یا برچسب جدید ایجاد کنند و باید از دسته بندی ها و برچسبهای موجود در پستهای خود استفاده کنند.

 مشارکت کننده یا contributer : افراد با این نقش حق انتشار پستهای خود را ندارند و باید پستها و نوشته های خود را به مدیر ارسال کنند تا بعد از بررسی ، مدیر آن را منتشر کند.

 مشترکین یا subscriber : این افراد حق انتشار پست را ندارند و فقط میتوانند وارد داشبورد وردپرس شده و پروفایل و اطلاعات کاربری خود را ویرایش کنند.

دنبال کننده یا follower : این افراد امکان انتشار هیچ نوشته ای را ندارند و همانطور که از نام این نقش مشخص است کاربران با نقش دنبال کننده فقط میتوانند پستها را دنبال کنند و برای آنها نظر بدهند و هر بار که پستی منتشر میشود یک اعلان به آنها ارسال میشود.

بیننده یا viewer : این افراد فقط میتوانند پستها را بخوانند و در مورد آنها نظر بدهند و بر خلاف نقش دنبال کننده به آنها هیچ اعلانی هم ارسال نمیشود.

منو ابزارها یا Tools

در این بخش از داشبورد وردپرس میتوانید بخشی از ابزارهای مفید وردپرس استفاده کنید که مهمترین آنها بخش درون ریزی یا import است که میتوانید از طریق این ابزار ، هر فایلی را در سایت خود درون ریزی کنید و بخش برون ریزی یا export هم دومین بخش مهم این منو است که به وسیله آن میتوانید از هر بخش از سایت خود یک خروجی بگیرید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

منو settings یا تنظیمات

با استفاده از این بخش در داشبورد وردپرس میتوانید تنظیمات کلی سایت خود را مدیریت کنید که این منو شامل بخشهای زیر است.

عمومی یا general : از این بخش میتوانید تنظیمات کلی سایت خود را مدیریت کنید

نوشتن یا writing : از این بخش در داشبورد وردپرس میتوانید برای تعیین تنظیمات کلی مثل نام کاربری و رمز عبور برای ورود به داشبورد وردپرس استفاده کنید.

خواندن یا reading : از این بخش میتوانید برخی تنظیمات مثل صفحه اصلی سایت ، تعداد نوشته ها در هر صفحه از وبلاگ و برخی تنظیمات شبیه به این موارد را مدیریت کنید.

گفت وگو یا discussion : در این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به پستها ، نظرات را مدیریت کنید.

رسانه یا media : در این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به رسانه های موجود در سایت را تعیین کنید برای مثال اندازه انواع تصاویر thumbnail  ، متوسط و بزرگ را در سایت تعیین کنید.

پیوندهای یکتا یا permalinks : در این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به لینک را مدیریت کنید به عنوان مثال میتوانید نحوه نمایش آدرس url در مرورگر خود را تعیین کنید.

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه محتواهای آموزش وردپرس سایت همیاروردپرس در مورد داشبورد وردپرس ، نحوه ورود به آن و مهمترین بخشهایی که در پیشخوان وردپرس وجود دارد و میتوانید از آنها برای مدیریت سایت خود استفاده کنید صحبت کردیم.

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  یک هاست از یک شرکت دیگری قبلا خریداری کردم . آیا میتونم از پیشخوان وردپرس استفاده کنم؟

 2. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  برام این پیام میاد
  شما خارج از کدهای پشتیبان هستید و نیاز به بازسازی دارید.

 3. 1 سال عضو همیار وردپرس

  از کجا باید فرم ورود به پیشخوان رو اورد

 4. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام و خسته نباشید، من نیازمند یک افزونه پنل کاربری هستم، برای مثال 10 نفر در سایت من عضو هستند حال میخوام مشخصات یا لینک های مخصوصی را 5 نفر و در5 نفر دیگر لینک های دیگری قرار دهم تا بتوانند وارد سایت شوند آیا راهی وجود دارد؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورتون رو دقیق متوجه نشدم ولی برای ساخت پروفایل کاربری می توانید از افزونه‌های profile builder یا user pro و… استفاده نمایید.

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.من در قسمت عنوان سایت ْ اسم سایتم رو فارسی نوشتم. در حالیکه باید انگلیسی مینوشتم ظاهرا.حالا چجوری باید انگلیسی کنمش؟ از کدوم قسمت میتونم ویرایش رو انجام بدم

 6. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ، وقت بخیر
  من میخوام محیط وردپرس برام انگلیسی باشه اما سایتی که دارم میخوام فارسی بمونه
  یعنی تنظیمات نوشتار و این موارد میخوام فارسی باشه و فقط محیط ورد پرس و داشبورد و منو هاش انگلیسی باشن
  این امکان پذیره ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از بخش تنظیمات>> همگانی زبان رو روی انگلیسی قرار بدید.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   عالیه

 7. من بعد این که نام کاربری و پس رو میزنم به صفحه پسشخوان نمیرود یه صفحه به نام داشبورد بالا میاد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی امکانات مدیریتی بخش نوشته ها، برگه ها، افزونه ها و… نداره ؟

 8. سلام
  ببخشید یه مشکل برا پیشخوان من به وجود آمده ، وقتی به قسمت پیشخوان مراجعه می کنم محتویات خانه چیزی نمایش نمیده ، بقیه قسمت ها فعال فقط این قسمت اجرا نمیشه ، میشه بگید مشکل چیه، ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشکل حل شد باید نسخه ورد پرس دانگریت می کردم

 9. برنامه فوق العاده ای می باشد و جا دارد که از همه اعضای تیم طراحی تشکر ویژه ای اشته باشم.
  پیشنهاد :گر روزی این امکان وجود داشت که بتوان از روی صفحه اصلی ویرایش سایت را هم انجام داد عالی بود.

 10. سلام
  یه سوال در مورد ساب دامین داشتم نمیدونم کجا بپرسم لطفا جواب بدین:
  یه ساب دامین ساختم حالا میخوام قالب ساب دامین با قالب سایت و تنضیماتش یکی باشه باید چی کار کنم؟ نمیخوام یه قالب دیگه باشه ساب دامین آیا باید دوباره برا ساب دامین وردپرس نصب کنم و قالب نصب کنم؟

 11. سلام وقت بخیر
  چرا در وردپرس روی لینک نمایش سایت کلیک میکنم بجای نمایش سایت میره صفحه
  http://localhost/dashboard/

 12. سلام
  وردپرس نصب شده روی لوکال هاست! ولی وقتی log in میکنم داشبورد باز نمیشه!
  پیغامی میده به عنوان nothing found
  چجوری به داشبورد دسترسی پیدا کنم؟
  ممنون از سایت خوبتون 🙂

 13. با سیلام
  بنده یه قالب خریدم نصبش که میکنم تو صحه اول به جای حروف همش علامت سوال هست چکار کنم درست بشه ممنونم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سیستم وردپرس شما با utf-8 سازگار نیست. تنظیماتش رو توی گوگل سرچ کنید و تنظیم کنید.

 14. 6 سال عضو همیار وردپرس

  jalebe khyli jaleb shode bram kolle vghtmo dare migire :]

 15. من هر کاری می کنم نمی تونم وارد پیشخوان بشم /wp-admin/اینو اضافه کردم ولی باز نمیشه اضطراری کمک کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   ممکن است روی سایت شما افزونه امنیتی باشد که باعث شده این صفحه دیگر کار نکند
   اگر کس دیگری روی سایت شما کار می‌کرده از ان فرد مشاوره بگیرید
   اما اگر تازه وردپرس را نصب کرده‌اید نباید مشکلی وجود داشته باشد.

 16. سلام.من تازه شروع به کار با ورد پرس کردم.یه سوال داشتم.وقتی منو های بالای سایت رو درست میکنم مثلا بخش ارتباط با ما، و روی اون کلیک میکنم صفحه ای باز میشه که مینویسه (اوه.این صفحه نمیتواند پیدا شود)
  حالا باید چیکار کنم که وقتی روش کلیک کردم صفحه ای که میخوام باز بشه.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

 17. 6 سال عضو همیار وردپرس

  آیا در cPanel شناسه و رمز انتخاب شده رو نشون میده؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   خیر، اگر شناسه و رمز عبور سایتتون رو فراموش کردید. می‌توانید از فراموشی رمز عبور که در صفحه wp-admin هست استفاده کنید.

 18. باسلام من به هیچ طریقی نمی تونم پیش نمایش سایت خودمو در محیط لوکال مشاهده کنم و به داشبورد منتقل می شه می شه بگید مشکل از کجاست؟
  آیا از قبل جایی از کار رو اشتباه رفتم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ادرس http://localhost

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام ، خسته نباشید.
   ببخشید به هر طریقی اینکار رو انجام میدم نمیشه! تو سایتی هم که شما گفتید سایت ما بالا نمیاد؟ سایت لوکال هستش؟ میشه راهنمایی کنید من واقعا موندم

 19. سلام
  خيلي مطالب عالي و آموزنده است ولي اگه در پايان هر كلاس كليدي گذاشته بشه كه لينك كنه به كلاس جلسه بعد بهتره.

 20. با سلام می خواستم بدونم چطور در محیط لوکال می شه سایتمون رو مشاهده کنیم چون از هر قسمتی که نمایش سایت رو می زنم به داشبورد منتقل می شه.

 21. الان که چک کردم
  سایت با موبایل اندروید بالا میاد
  اما با کامپوتر ویندوز wovking رو نشون میده مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟

 22. سلام
  من تمام مراحل نصب رو کامل انجام دادم و الن هم در محیط مدیریت پنل وردپرس هستم
  اما آدرس سایتم رو که وارد می کنم باز نمیسه و با working روبرو میشه
  لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست

 23. سلام
  با ذکر منبع ایا امکان دارد از مطالب سایت در جای دیگری استفاده کنم?
  با تشکر

 24. سلام برای بروزرسانی ها از هر نوع که در قسمت بروزرسانی وجود دارد بروز رسانی کنیم محتویات درون سایت پاک میشود؟ برای بروز رسانی مراحل خاصی داره؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر محتوا پاک نمیشه مگر اینکه مشکلی در سایت وجود داشته باشه. برای همین قبل از هر بروز رسانی بک اپ بگیرید.

 25. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام .
  برای نمایش سایت در حالت لوکال وقتی گزینه نمایش سایت رو میزنم قالب نمایش داده نمیشه و به صفحه داشبورد (http://localhost/dashboard/)منتقل میشه ، مشکلش چیه ؟؟
  ممنون .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از بالای داشبورد وردپرس گزینه ی نمایش رو بزنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   همچین گزینه ای نداره ، ولی من با حذف کردن محتویات پوشه htdocs که پوشه داشبور هم داخلش بود و کپی مجدد وردپرس مشکلم حل شد …. دیگه نمیدونم درسته یا نه !!!!!

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خانم کوهستانی
  من میخوام از ورد پرس واسه یه سایت مدیریتی مورد استفاده داخلی شرکتی استفاده کنم مثلا یک دبیرخانه ورود و خروج مکاتبات اداری. همچنین با امکانات کنترل و شرط واسه ورود داده هایی که توسط کاربران ثبت میشه و انواع گزارشگیری و لیست و چاپ.
  آیا ورد پرس امکان و توانائی این خدمات و پشتیبانی آنها رو داره..؟
  ممنون میشم جواب بدید؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله امکانش رو داره به شرطی که دقیقا خواسته هاتون رو بگید به طراح تا براتون اینکارو انجام بده.

 27. سلام من قبلا لندینگ پیجی طراحی وروی هاست قراردام که باواردکردن آدرس (jazabtar.com )به اون صفحه لندینگ پیج واردمیشوم حالاکه وردپرس رونصب کردم وقتی درپیشخوان وردپرس نمایش سایت رومیزنم همون صفحه لندینگ پیج نمایش داده میشه لذا میخواستم بدونم برای واردشدن به صفحه ای که باوردپرس ساختم چه کار بایدبکنم یاافرادی که میخوان ازسایتم بازدیدکنندچه آدرسی روبایدبزنند

 28. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ببخشید من در هنگام اپلود در ورد پرس فقط حجم 3 mb دریافت میکنم به جای 128 mb باید چیکار کنم ؟ راستی من از local host استفاده میکنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب دوست عزیز در لوکال قابلیت بالای حجم وجود نداره.

 29. ,واقعا ممنونم

 30. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید. چند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین .1- کمترین ،
  متوسط و بالاترین درآمد یک طراح سایت وردپرسی در چه حدی است . آنچه که
  خودتون یا دوستانتون کسب میکنین بگین لطفا .
  2- به چه روشهایی و در چه مکان هایی میشه درآمد کسب کرد. ریالی و دلاری.
  3- درآمد طراحی قالب زیاده یا طراحی سایت؟
  4- و یک سوال دیگه درآمد سئو سایت میگن خیلی زیاده . اولا این درسته؟
  ثانیا از طراحی سایت هم میشه مثل سئو کسب درآمد کرد یا درآمدش به سئو
  نمیرسد؟
  5- نوشته ای ، فیلمی ، سایتی یا دوره ای میشناسین که کسب درآمد ریالی و
  دلاری از طراحی سایت را کامل توضیح داده باشه؟
  پیشاپیش از شما تشکر میکنم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این موضوع در حوزه ی فعالیت های ما نیست که بخوایم پاسخگو باشیم دوست عزیز.

  • بسیار خوب خانم کوهستانی

 31. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من سوالی داشتم البته به موضوع ربطی نداره خواهشن جواب منو بدین خیلی مهمه من تازه کارم و قالب ورد پرس رو دانلود کردن وقتی میخواستم برای تعمیر سایت برگی رو اضافه کنم و کدی رو در قسمت فانکشن دات پی اچ پی کپی کردم ولی الان نه سات میاد بالا نه بخش مدیریت ترو خدا کسی کمکم کنه…… این هم ارور Fatal error: Cannot redeclare maintenace_mode() (previously declared in /home/artasana/public_html/wp-content/themes/infiword/functions.php:18) in /home/artasana/public_html/wp-content/themes/infiword/functions.php on line 92

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   تعمیر سایت ؟ منظورتون حالت در دست تعمیر هست ؟
   خب کاری نداره از هاست خودتون وارد بخش wp-content>> functon.php بشید و اون خطی رو گه کپی کردید بردارید.
   برای گذاشتن صفحات در دست تعمیر هم از افزونه استفاده کنید نه کد. در سایت هست جستجو کنید هر کدام را که تمایل دارید نصب کنید.

  • مرسی از پاسختون فقط مشکل این که دیگه نمیتونم وارد بخش مدیریت وردپرس بشم و ارور Fatal error: Cannot redeclare maintenace_mode() (previously declared in /home/artasana/public_html/wp-content/themes/infiword/functions.php:18) in /home/artasana/public_html/wp-content/themes/infiword مییده/functions.php on lin

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظور من پنل مدیریت وردپرس نیست
   منظورم ورود به هاست هست و از اونجا به آدرسی که گفتم برید.

 32. باسلام
  کاری که گفتید انجام دادم
  ولی الان میرم تو سایتم یه صفحه باز میشه و فایل های وردپرس رو نشون میده
  چی کار کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما باید اول دیتابیس خود را ایجاد کنید ، نام دیتابیس، یوزنیم و پسورد
   سپس فایل زیپ شده را در شاخه ی اصلی بارگذاری نمایید و سپس از حالت فشرده خارج کنید و تمامی فایل ها را انتخاب کرده و به شاخه ی اصلی منتقل کنید

 33. (((در وردپرس ثبت نام کرده ام )))
  حالا برای این که وارد وردپرس شوم
  باید چه لینکی رو بزنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما وردپرس را در پوشه اشتباه نصب کرده اید yoursite.com/wordpress
   ساده تر ین راه این است که دیتابیس را پاک کنید.بعد تمام فایل های موجود در پوشه wordpress را برداشته و در پوشه public_html (همانجا که پوشه وردپرس هم هست) بریزید.حالا دوباره دیتابیس را ساخته و ادامه دهید.

 34. باسلام من وقتی این لینک رو میزنم
  http://www.yoursite.com/wp-admin
  سایتم بالا نمیاد
  چرا؟
  در وردپرس هم ثبت نام کردم
  لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما دقیفا چه کاری کردید؟
   در هاست شما پوشه ای به نام public_html است در انجا نباید قبل از نصب وردپرس هیچ فایل دیگه ای باشه همه رو پاک کنید. بعد وردپرس رو اپلود کنید فایل های درون پوشه wordpress رو به پوشه public_html بریزید – حالا با زدن نام سایت باید نصب وردپرس بالا بیاد – بقیه نصب رو انجام بدید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من فکر میکنم شما سایت رو اشتباه وارد میکنید به جای yoursite.com اسمی رو که برای سایتتون انتخاب کردید رو تایپ کنید.
   ممنونم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله دقیقا!
   yoursite.com یک نمونه هست شما باید آدرس سایت خودتون رو وارد کنید مثل hamyarwp.com
   متشکرم از تذکر شما دوست عزیز

 35. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  میخواستم بگم که من تازه میخوام شروع کنم و کار نویسندگی سایت رو انجام بدم یه سوال که چیزایی که اینجا تو آوزش ها یاد میگیریم کجا روش تمرین کنیم ؟ من سایتی ندارک که ورد پرس رو روش نصب کنم راهنمایی کنین که چیکار کنم ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وردپرس رو روی لوکال هاست زمپ نصب کنید (طبق آموزشی که در مدرسه هست) و سپس بر روی آن تمرین نمایید.

 36. 7 سال عضو همیار وردپرس

  psadvance.ir

 37. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام من یه جایی گیر کردم لطفا کمکم کنید هرکاری میکنم نمیشه. در اون قسمتی که گفتید به اخر دامین خود wp-admin اضافه کنیم ،خب من اینکارو کردم ولی به یک سایت دیگه منتقل میشه بعد صفحه اصلی هم یک چیزایی نوشته که اصلا متوجه نمیشم اگه امکان داره به این ادرس بیاید و ببینید مشکلش چیه خیلی ممنون میشم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دیدم
   دقیق نمیتونم نظر بدم اما فکر میکنم در مسیر اصلی یعنی روت بارگذاری نکردید

 38. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و عرض ادب …

  یه مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید
  من در تنظیمات وردپرس داشتم نگاه میکردم یه قسمتی بود به عنوانِ :
  نشانی وردپرس (URL) :
  از روی کنجکاوی که میخواستم ببینم اگه این مورد رو تغییر بدم چه اتفاقی میوفته ؟؟ و آیا میشه که با آدرس جدیدِ دلخواه (به جز آدرس اصلی) به صفحه درسترسی داشت یا نه ! که این گزینه رو تغییر دادم !
  و اتفاقی که افتاد : الان هم صفحه اصلی وبم بهم ریخته شده و هم صفحه لودینگ و زمانی هم که شناسه و رمز رو میزنم ؛
  صفحه ای باز میشه که میزنه :

  This webpage is not available

  !! چه کنم الان ؟؟ 🙁
  چیکار میتونم بکنم که مشکل رفع بشه ؟؟

  با تشکر .

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید به پنل هاست رجوع کنید و از طریق phpmyadmin در بخش option جاهایی رو که تغییر دادید به حالت اولیه برگردونید

 39. سلام خسته نباشید.میشه یه قالب خوب برای بازاریابی فایل و مقاله و پایان نامه بهم معرفی کنین

 40. چگونه می توان زمانی که سایت را به صورت yoursite.com صفحه ورد پرس باز شود.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول تمامی محتویات داخل پوشه ی وردپرس رو به روت هاست منتقل کنید و بعد با وارد کردن آدرس مراحل ثبت نام وردپرس رو ببینید

 41. من می خواهم یک وب سایت پخش سینک و هود طراحی کنم.از چه قالبی و چگونه باید استفاده کنم.لطفا را هنمایی کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   به بخش پوسته ها توی سایت مراجعه کنید ، پوسته های متعددی وجود داره
   یا اینکه میتونین از فزوشگاه سازها استفاده کنید
   پس از نصب و راه اندازی وردپرس می تونید پوسته رو روی اون بارگذاری کنید
   با احترام

 42. عالیه
  مطمئنا در جلسات بعدی کمک بسزایی به کاربران وردپرس پارسی خواهد کرد 🙂