سفارشی سازی فهرست ها در وردپرس با User Menus

سفارشی سازی فهرست ها در وردپرس با User Menus

با سلام خدمت همراهان محترم؛

در وردپرس برای نمایش دسته بندی ها و برگه های مختلفی که در سایت خود  ایجاد کرده اید، می توانید فهرستی را تهیه کنید تا کاربران وب سایت بتوانند به راحتی به مطالب دسترسی داشته باشند.

برای سفارشی سازی فهرست ها، افزونه های وردپرس و قطعه کدهای متعددی وجود دارد که در این آموزش با نصب یک افزونه می توانید فهرست سایت خود را شخصی سازی نمایید.
برای مثال شاید بخواهید خدماتی را به کاربران عضو شده در وب سایت خود ارائه دهید و نمی خواهید سایر افراد از آن استفاده کنند، پس بهتر است از یک افزونه  برای سفارشی سازی فهرست ها استفاده کنید.

افزونه وردپرس User Menus

سفارشی سازی فهرست وردپرس با User Menus

افزونه User Menus یکی از افزونه های ثبت شده در مخزن وردپرس می باشد. تا به امروز بیش از ۴۰۰ نصب فعال داشته است ، که قابلیت ایجاد تغییر در منوها و سفارشی سازی فهرست ها را دارد.

پس از دریافت افزونه، بایستی فایل آن را در پنل وردپرس خود نصب نمایید و فعال سازید تا بتوانید تغییرات لازم را بر روی فهرست های خود ایجاد کنید. وقتی این افزونه را فعال کردید، انتظار نداشته باشید که گزینه ای برای تنظیمات آن بر روی پنل وردپرس خود مشاهده کنید !!!
برای دسترسی به تنظیمات افزونه User Menus به بخش نمایش در پنل وردپرس خود بروید و زیر منوی ” فهرست ها ” را انتخاب کنید ، حال یکی از فهرست های خود را انتخاب نمایید و روی یکی از منوهای آن کلیک کنید :

سفارشی سازی فهرست وردپرس با User Menus
همانطور که مشاهده می کنید در این جا یک گزینه ی Who can see this link اضافه شده و دارای سه حالت می باشد که می توانید یکی از این سه حالت را انتخاب نمایید :

 • Everyone: هر فردی که به وب سایت شما می آید می تواند این منو را مشاهده کند .
 • logged out Users: به عبارتی منویی هست که شما می خواهید فقط مهمانان وب سایت ان را ببینند .
 • logged in Users: فقط افرادی که حساب کاربری دارند ، می توانند منو را مشاهده کنند .
  اطلاع رسانی به کاربران در زمان تایید کامنت در وردپرس با Comment Approved Notifier Extended

ادامه ماجرا…

شما به ترتیب برای هر یک از منوها و زیر منوهای خودتان یکی از این حالت ها را انتخاب نمایید و در نهایت فهرست خود را ذخیره و بروز رسانی کنید. می توانید به وب سایت خود بروید و نتیجه ی تنظیمات خود را مشاهده کنید .

سایر تنظیمات

در ضمن این افزونه یک قابلیت دیگری را برای شما ایجاد می کند و آیکون های متنوع تری را برای فهرست شما فراهم می کند. می توانید همانند شکل زیر به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید و هر کدام یک از حالت ها را خواستید انتخاب نمایید و آیکون منوهای خود را عوض کنید :

سفارشی سازی فهرست وردپرس با User Menus
می توانید هر یک از حالت هایی را که در تب global مشاهده می کنید انتخاب نمایید. سپس تنظیمات را ذخیره کنید. به یکی از منوهای خود بروید بر روی گزینه ی آیکون کلیک کنید تا بتوانید آیکون مورد نظر را برای منوی خود انتخاب نمایید و در پایان هم تغییرات را ذخیره کنید .

برای مثال در اینجا من حالت Elusive را انتخاب کردم ، سپس یکی از منوها را انتخاب می کنم تا برای آن آیکونی مناسب پیدا کنم :

سفارشی سازی فهرست وردپرس با User Menus
و
سفارشی سازی فهرست وردپرس با User Menus
و همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در اینجا آیکون های Elusive نشان داده شده و متناسب با عنوان منوی خود یکی از آنها را انتخاب می کنیم . به همین ترتیب برای منوهای وب سایت خود عمل نمایید .

در ادامه نوبت به تب بعدی Menu Icons settings می رسد :

سفارشی سازی فهرست وردپرس با User Menus
در این قسمت همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، می توانید محل آیکون و اندازه آن و تنظیماتی اضافه تر را نیز در جهت زیبا سازی آن انجام دهید، این تب دقیقا شامل تنظیماتی می شود که شما می توانید پس از انتخاب آیکون انجام دهید ، اگر به شکل قبلی که برای انتخاب آیکون قرار دادم ، دقت نمایید مشخص شده است. .

روزگارتان خوش

دانلود افزونه User Menus

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  افزونه شخصی سازی منو دیگری در سایتتون نصب نکردید؟ یا شاید با افزونه دیگری تداخل داشته باشد.

 2. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من این افزونه رو نصب و فعال کردم. اما این امکان برام فعال نشد.
  فقط یه تب user link برام اومده