خرید کتاب کسب و کار، گامی بلند برای شروع کسب و کار خود

خرید کتاب کسب و کار، گامی بلند برای شروع کسب و کار خود

خرید کتاب کسب و کار، گامی بلند برای شروع کسب و کار خود

در دنیای امروز که کسب و کارها با استارتاپ‌ها عجین شده است، رشد سریعی برای مجموعه‌های پویا و فعالی اتفاق می‌افتد که گام‌های خود را به درستی برمی‌دارند. در گذشته شرکت‌ها سال‌های بسیار زیادی را صرف بزرگ‌ کردن برند خود و شناساندن خود به رقبا می‌کنند اما در حال حاظر استارتاپ‌ها می‌توانند در یک یا دو سال تمام توجه‌ها را به کسب و کارها مشابه خود جلب کنند. در ابتدا افراد بر این باور بودند که این اتفاق تنها با استفاده از نظرات و تجربیات افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند ممکن است. اما یکی دیگر از موارد کمک کننده که در این مقاله آن رابررسی خواهیم کرد، کتاب‌های با این موضوع می‌باشد.

کتاب های بیزینس و کارآفرینی، پرطرفدارترین کتاب‌ های کسب و کار هستند.

در چند سال اخیر و با گسترس کارآفرینی و توسعه کسب ‌وکارهای متفاوت در کشور ایران، بسیاری از انتشارات و مترجمان علاقه‌مند به انتشار کتاب‌های جدید و تاثیرگذار مرتبط با این زمینه شدند. مطالعات عمومی و تخصصی مختلف در این زمینه سبب شده تا ایده‌های متفاوتی برای شروع و یا کارآفرینی و توسعه کسب‌وکارهای متفاوت  به ذهن آنها خطور کند و نگاه تازه‌ای داشته و برای گام برداشتن در این راه استوار باشد.

همچنین بعضی از کتاب‌های کسب و کار که به شرح خاطرات و گذشته افراد موفق می‌پردازد، به شکل ساده‌تری انتقال تجربه را انجام داده تا افراد بتوانند با الهام گیری از سبک زندگی، تجربیات موفق و شکست‌های افراد بزرگ برنامه منظم و تعیین‌کننده‌ای برای توسعه و پیشرفت خود بسازند.

نکاتی که می‌بایست هنگام خرید کتاب کسب و کار به آن توجه کرد.

برای خرید کتاب با هر موضوعی ابتدا باید به فاکتورهای آن توجه کنید، این فاکتورها به تنهایی نشان دهنده کیفیت بالای کتاب خواهند بود.

بسیاری از افراد بر این باورند انتخاب کتاب یک امر شخصی است که بنا بر ویژگی‌های خاصی که مدنظر دارد صورت می‌گیرد. اما در واقع فاکتورهای خاص و عامی مانند انتشارات، قیمت، کیفیت چاپ و یا حتی ارسال رایگان کتاب در خریدهای آنلاین برای خرید کتاب کسب و کار وجود دارد که  توجه به آن پیش از خرید اهمیت ویژه‌ای دارد.

خرید کتاب کسب و کار، گامی بلند برای شروع کسب و کار خود

در ادامه  فاکتورهای اصلی که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد را بررسی خواهیم کرد:

نویسنده/ مترجم

پس از انتخاب کتابی با محتوایی مرتبط با کسب و کار، انتخاب نویسنده و مترجم کتاب اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از خوانندگان پروپا قرص کتاب‌های کسب و کار پیگیر آثار نویسنده محبوب خود هستند و پس از انتشار دنبال آن کتاب می‌گردند. بنابراین بسیاری از خوانندگان مشتاق انتشار کتاب‌های کسب و کار نویسنده‌های خاصی هستند. از طرف دیگر بسیاری از این کتاب‌ها به زبان اصلی بوده و نیاز به ترجمه دارد و در این مواقع نقش مترجم مانند نقش نویسنده است زیرا وجود هرنوع مشکل در ترجمه سبب دلسردی مخاطب و عدم فهم محتوای کتاب خواهد شد که این موضوع سبب شده تا کتاب نیمه‌کاره رها شود. لازم به ذکر است مترجمان نیز مانند نویسندگان طرفدارن خاصی برای خود دارند. ترجمه باکیفیت می‌تواند از موثرترین عوامل انتخاب یک کتاب باشند.

انتشارات کتاب

انتشارات تخصصی برای کتاب‌های با محتوای کسب و کار وجود دارند. یکی از دیگر موضوعاتی که می‌تواند حائز اهمیت باشد، کیفیت چاپ و یا حتی طراحی‌ جلد یک انتشارات است زیرا این موارد نیز مو‌تواند جز دلایل انتخاب کتاب محسوب خواهد شد. گاهی اعتبار انتشارات بیش اعتبار نویسنده بوده، به شکلی که خوانندگان حرفه‌ای کتاب‌ها باور دارند که اکثر آثار چاپ شده در نشری خاص دارای ارزش هستند و کیفیت بالایی دارند. البته در بعضی مواقع یک کتاب توسط دو انتشاراتی متفاوت چاپ خواهند شد. به طور مثال یک کتاب در نخست توسط یک انتشارات چاپ شده و در تجدید چاپ بنا به دلایل متعددی به خواست  نویسنده  در انتشارات دیگری چاپ خواهد شد. لازم به ذکر است در این مواقع طرح جلد کتاب نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد.

قطع کتاب

در حال حاظر که بسیاری از ما از خرید کتاب به علت موضوعاتی مانند قطع کتاب و مشکل در حمل‌و‌نقل و جا‌به‌جایی آن منصرف می‌شویم، وجود پی دی اف‌ها یک نعمت به حساب می‌آیند. در بعضی مواقع نیز چندین قطع مختلف از کتاب چاپ می‌شوند که سبب بالا رفتن قدرت انتخاب شما خواهد شد.

خرید کتاب کسب و کار، گامی بلند برای شروع کسب و کار خود

کیفیت چاپ کتاب

از موارد کمک کننده به طول عمر کتاب، جنس بافت کتاب است. به طور مثال کتاب‌هایی با جلد سخت یا به اصطلاح گالینگور دارای دوام نسبتا بالایی هستند و زیبایی را در جلد کتاب چند برابر می‌کند. همچنین کتاب‌های دیگری با جلد شومیز وجود دارد که اغلب در کتاب‌های درسی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا این سبک از جلد حمل و نقل آسان‌تری دارند. همچنین می‌توان گفت کتاب‌هایی با جلد نازک و انعطاف‌پذیر نسبت به جلد سخت برای بسیاری از افراد خوشایندتر خواهد بود.

نوبت چاپ

برخی از افراد بر روی این موضوع بسیار متمرکز هستند زیرا برای آنها مهم است اولین چاپ کتاب را خریداری کنند. این موضوع بیشتر برای افراد دارای مجموعه پراهمیت است. چاپ‌های نخست آنقدر بین بعضی افراد اهمیت دارد که حتی بعد از مدتی با قیمتی بسیار بالاتر به فروش می‌رسند. از طرفی افراد دیگری سعی دارند جدیدترین چاپ‌های کتاب را تهیه کنند تا اگر اصلاحی در کتاب صورت گرفته از آن با خبر شوند.

ویرایش کتاب

طبق گفته‌های قبلی، ویرایش از ویژگی‌هایی است که باید به آن توجه کرد. در واقع وقتی کتاب در چاپ‌های بعدی ویرایش می‌شود، این امکان وجود دارد که اصلاحات مفیدی در آن صورت گیرد که این موضوع به تنهایی خود یک اتفاق مثبت است، به طور مثال شما می‌توانید در چاپ‌های مختلف یک کتاب تفاوت‌های بسیاری مشاهده کنید. بنابراین در هنگام خرید کتاب کسب و کار بیشترین دقت را داشته باشید تا اطلاعات به شکل دقیق به شما منتقل شود.

خرید کتاب های کسب و کار می تواند چراغ راه کسب و کار شما باشند.

همانطور که پیشتر گفتیم کسب وکارها علاوه بر تجربیات لسانی که از افراد مختلف دریافت می‌کنند، میتوانند با کمک کتاب‌هایی در زمینه کسب و کار خود را با رقبایشان روبه‌رو کنند. در این مقاله در خصوص ویژگی‌های که می‌تواند یک کتاب را نسبت به سایرین با‌محتوای بهتر و پراهمیت‌تر جلوه دهد صحبت کردیم تا در زمان انتخاب به این نکات توجه داشته باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید