خرید بک لینک (باید ها و نباید ها + معرفی بهترین سایت فروش بک لینک)

خرید بک لینک (باید ها و نباید ها + معرفی بهترین سایت فروش بک لینک)

آیا خرید بک لینک تاثیری در ارتقای رتبه سایت من دارد؟

جواب کوتاه به این سوال : بستگی دارد.

در حالت کلی، اگر همه موارد سئوی  داخلی وب سایت رعایت شده باشد و برای کلمات کلیدی هدف فقط یک صفحه داشته باشیم (مشکل کنیبالیزیشن نداشته باشیم) همچنین محتوای ارزشمندی برای مخاطب تولید کرده باشیم، قطعا بک لینک تاثیر گذار است.

اما میزان تاثیر بک لینک بستگی به خیلی چیزها دارد که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

گوگل با خرید بک لینک مخالف است

باید واقعیت را بپذیریم. گوگل هیچ گاه با خرید بک لینک موافق نبوده است. در واقع زمانی که یکی از مهمترین فاکتورهای درآمد زایی شرکت گوگل نشان دادن نتایج صحیح و مرتبط به کاربران موتور جستجویش است و در کنار آن مهم ترین فاکتور سنجش این نتایج صحیح در خصوص سایتها داشتن بک لینک های معتبر و با کیفیت است. پس مخالفت با تقلب در گرفتن بک لینک (که یکی از روشهای آن خرید بک لینک است) امری واضح و مبرهن خواهد بود.

در حقیقت این مخالفت اتفاقا سئوکارها را بیشتر علاقمند کرده است که “نکند واقعا خبری است و گوگل نمیخواهد ما بدانیم!”

اما حقیقت چیست؟

الگوریتم های گوگل هر روز هوشمند تر از دیروز می شوند و نتایج بهتری را به کاربران نمایش می دهند. لیکن هنوز هم قدرت پردازش و دانش هوش مصنوعی روی بیگ دیتا آنقدر پیشرفت نداشته است (حداقل در زبان فارسی) که گوگل بتواند به طور کلی از بک لینک چشم پوشی کند و فقط دیگر فاکتورها را معیار سنجش کیفیت سایتها قرار دهد.

حالا چه کنیم؟ قرار است پیش گوگل لو برویم؟

سئوی کلاه خاکستری

پاسخ به این سوال نیز بسیار ساده است: بستگی دارد!

در تمام دنیا مردم روحیات متفاوتی با ایران دارند. به سادگی اطلاعات را به اشتراک می گذارند. به سادگی به سایتهای دیگر لینک می دهند و خیلی کارهای دیگری که در ایران متاسفانه کمتر شاهدش هستیم.

شاید یکی از دلایل این فرهنگ – حداقل بین سئوکارها – آموزش های نادرست یا گاهی اوقات تاریخ گذشته برخی از اساتید است که اتفاقا طرفداران زیادی هم دارند.

یکی از این موارد: اگر از سایتتان به سایت دیگری لینک دهید، بخشی از اعتبار سایتتان به سایتی که لینک داده اید منتقل خواهد شد.

راهکار چیست؟ کافیست رفتار عادی مردم کشورهای پیشرفته را (که متفکران گوگل نیز شبیه آنها فکر می کنند) شبیه سازی کنیم و باید قبول کنیم راه دیگری نداریم. اینجاست که سئوی کلاه خاکستری متولد می شود.

سئوی آف پیج یا همان فعالیت های سئویی که خارج از سایت برای بهتر شدن اعتبار سایت یا صفحه پیش گوگل انجام می شود هدف اصلی سئوی کلاه خاکستری است.

پس متوجه شدیم چاره ای جز خرید بک لینک یا لینک سازی دستی نداریم! (البته دلیل دیگر آن است که رقبا دقیقا همین کار را می کنند و چون گوگل متوجه نمی شود، فکر خواهد کرد آنها از ما بهتر هستند.)

کدام بک لینک طبیعی است؟

بک لینک طبیعی وبمسترسلام

عموما بک لینک های دائمی که ترکیبی از بک لینک های Dofollow و Nofollow و UGC هستند و از صفحاتی با جنس مختلف یا به اصطلاح میکس زده شده اند طبیعی هستند.

البته استفاده از انکرتکست های میکس در کنار انکرتکست های هدف در بک لینک ها نیز یکی دیگر از سیگنال های طبیعی بودن بک لینک هاست. به عنوان مثال در دنیای واقعی کمی غیر طبیعی است که همه بک لینک ها از همه سایتها فقط با کلمه کلیدی اصلی به سایتمان داده شوند. ممکن است گای اوقات از کلماتی مثل “اینجا کلیک کنید” یا حتی نام برند نیز استفاده شود.

کدام بک لینک ها طبیعی نیستند؟

در حقیقت همه بک لینک هایی که به صورت موقت در تمام صفحات یک سایت ایجاد می شوند اصلا طبیعی نیستند. بک لینک هایی از قبیل سایدبار یا فوتر که به اصطلاح به آنها sitewide نیز گفته می شود.

البته واقعیت این است که گاهی اوقات این بک لینک ها هم جواب میدهند!!!!

درجه طبیعی بودن بک لینک های یک سایت

کافیست یک نمودار میله ای ذهنی داشته باشیم و در این نمودار دو ستون رسم کنیم. ستون اول درصد طبیعی بودن و ستون دوم درصد غیرطبیعی بودن. هرگاه نمودار غیرطبیعی از نمودار طبیعی پیشی گیرد، کار برایتان سخت خواهد شد.

نکته مهم: میزان درصد اختلاف بین این دو نمودار با توجه به وضعیت کسبوکار و رقبای شما نیز می تواند تغییر کند.

معرفی سایت های فروش بک لینک با کیفیت در ایران

  1. سایت وبمسترسلام: سرویس های بک لینک طبیعی، با کیفیت و دائمی با الگوریتم های متنوع دارد و با توجه به سابقه و نتایج فعالیتش، اولین پیشنهاد ما به شماست.
  2. سایت فرین ایجنسی: سرویس های جذاب و با کیفیت این سایت نیز یکی دیگر از گزینه ها برای انتخاب شماست.
  3. سایت رایاطرح: بک لینک های سایت رایاطرح نیز یکی از انتخاب های شما می تواند باشد.
  4. سایت تسمینو: بک لینک هایی که از رپورتاژ ها دریافت شوند ارزش بالایی دارند. اگر در هزینه کرد برای سئو مشکلی ندارید و به اصطلاح جیبتان پر است توصیه می کنیم به این سایت نیز سری بزنید.

توجه کنید سایتهای زیادی در ایران در حوزه فروش بک لینک فعالیت دارند ولی توصیه همیشگی ما به شما احتیاط است و بس. لطفا آینده کسبوکارتان را به دست غیر حرفه ای ها ندهید…

نتیجه گیری

اگر کسبوکار آنلاین دارید، خریدن بک لینک یکی از مهم ترین فاکتورهای رشد و افزایش فروش شماست. توصیه می کنیم از غافله رقابت عقب نمانید و با لینک سازی یا خرید بک لینک کسبوکارتان را در اوج نگه دارید.

همچنین در خرید بک لینک دقت بسیاری کنید و در دام شیادان این حوزه نیوفتید.

نگارنده مقاله: دکتر اسماعیل نورمحمدی (مدرس سئو و مدیرعامل وبمسترسلام)

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 3 سال عضو همیار وردپرس

    من از وبمسترسلام قبلا خرید داشتم و کاملا راضی هستم. بسته نقره ای رو برام زدند و از صفحه ۳ اومدیم لینک ۴. بقیه رو هنوز تست نکردم ولی ممنون از معرفیتون.

مطالب زیر را حتما بخوانید