رپورتاژ آگهی چیست و چرا باید رپورتاژ بخریم ؟

ریپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی یکی از ابزارهای بسیار موثر و مفید برای بهبود سئو وب سایت و تبلیغ کسب و کارتان است. رپورتاژ آگهی، نوعی از محتواهای جدید هستند که در آن، شما می توانید محصولات و خدمات کسب و کار خود را در قالب یک گزارش برای کاربران بیان کنید. این نوع محتوا ویژگی های خاص خود را دارد که باعث می شود تا بازدهی آن بسیار بالا باشد. در ادامه برای بررسی این نوع محتوا و چرایی خرید آن با ما همراه باشید.

ریپورتاژ آگهی با قسمت ویژه

رپورتاژ آگهی چیست؟

امروزه هر کسی که در حوزه فضای مجازی فعالیت می کند از مدیران کسب و کار ها گرفته تا وبمستران و فریلنسر ها، تلاش می کنند تا در قدم نخست با ایجاد وب سایت، از هر روشی برای بهینه سازی این پایگاه مهم مجازی استفاده کنند. یکی از این روش ها که امروزه در وب سایت های معتبر بسیار به کار گرفته می شود، انتشار رپورتاژ آگهی است.

در یک تعریف رپورتاژ آگهی، خبری تبلیغاتی است که برای معرفی خدمات و محصولات کسب و کارهای مختلف در وب سایت های معتبر خبری با نگارشی خاص نوشته و منتشر می شود. همانطور که از نام رپورتاژ آگهی پیداست، رپورتاژ، از کلمه Reportrage (یک کلمه فرانسوی به معنای گزارش) گرفته شده است که یک محتوای به صورت یک گزارش یا مصاحبه است. موضوع این نوع محتواها، غالبا در حوزه معرفی برندها و اشخاص یا وب سایت ها هستند که به طور کلی این روش را می توان زیر مجموعه ای از تبلیغات اینترنتی و بهبود سئو سایت ها دانست.

ویژگی رپورتاژ های آگهی

مهم ترین چیزی که باعث می شود تا رپورتاژ های آگهی، محتواهایی خاص باشند، ویژگی های خاص آنها است که عبارتند از:

 • پرهیز از فروش مستقیم: در واقع این اصل مهمی در نگارش رپورتاژ های آگهی است که باعث می شود مخاطب حفظ شده و از تبلیغاتی كردن محض محتوا جلوگیری شود.
 • عناوین جذاب: موضوع و عناوین جذاب به کار رفته در رپورتاژ های آگهی، اصل مهم دیگری است که برای جذب مخاطب باید در نظر گرفته شود. محتوایی می تواند مخاطب را جذب و حفظ کند که عناوین و محتوای مفید، جالب و گیرایی داشته باشد.
 • درگیر کردن مخاطب: این اصل در واقع ایجاد یک حس و چشم اندازه مناسب در مخاطب برای آن محصول نهفته در رپورتاژ است که قصد تبلیغ آن را دارید.

از دیگر ویژگی های مهم در رپورتاژ آگهی می توان نام برد:

 • به کار بردن مطالب معتبر و تحقیق شده در مقاله
 • استفاده کمتر از محتوای بصری
 • روایتگری در طول محتوا
 • ایجاد راه ارتباطی در انتهای مقاله

یکی دیگر از ویژگی های رپورتاژ های آگهی، طول مناسب مقاله های آن است که معمولا بین 800 الی 1000 کلمه می باشد. محتوای رپورتاژ های آگهی نباید طولانی و خسته کننده باشد.

Reportrage feature
ویژگی رپورتاژ های آگهی

سئو سایت چیست؟

سئو یا SEO مجموعه قوانین و راهکارهایی است که به کمک آن می توانید وب سایت و محتواهای تولیدی خود را بهبود دهید. امروزه سئو یکی از مهم ترین موضوعات کلیدی در فضای مجازی است. اگر بخواهیم به صورت کلی در مورد سئو توضیح دهیم باید گفت سئو یک فرآیند ساده نیست و نیاز به صبر، علم و تجربه بسیار زیاد دارد.

موتورهای جستجو بر پایه این قوانین، الگوریتم های را برای آنالیز وب سایت های شما دارند که به صورت مداوم آپدیت می شوند و تغییر می کنند. جالب است بدانید موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت ها و محتواهای مختلف، از 200 معیار در رتبه بندی خود استفاده می کنند تا تنها محتواهای مفید، ارزشمند و جذاب را برای کاربران نمایش دهند.

SEO به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی ، نحوه کار موتورهای جستجو ، الگوریتم های برنامه ریزی شده توسط رایانه را که رفتار موتور جستجو را تعیین می کند ، آنچه افراد جستجو می کنند ، اصطلاحات جستجوی واقعی یا کلمات کلیدی تایپ شده در موتورهای جستجو ، و اینکه موتورهای جستجو توسط مخاطبان هدف آنها ترجیح داده می شود ، در نظر می گیرد. . SEO به این دلیل انجام می شود که وقتی وب سایت ها در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری پیدا می کنند ، یک وب سایت بازدید کننده بیشتری از یک موتور جستجو دریافت می کند. سپس این بازدید کنندگان به طور بالقوه می توانند به مشتری تبدیل شوند.

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئوی سایت ها

the effect of reportrage
تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئوی سایت ها

استفاده از رپورتاژ آگهی که به عنوان یکی از خدمات بهبود سئو شناخته می شود، از راهکار های بسیار پر بازده در بهبود سئو است. در مورد چگونگی تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو باید به چند نکته اشاره نمود که عبارتند از:

 • به کار رفتن بک لینک ها در رپورتاژ آگهی: یکی از مهم ترین عواملی که می تواند باعث تاثیر گذاری رپورتاژ آگهی بر سئو شما شود، وجود تعدادی بک لینک با کیفیت در آن است. این بک لینک ها در رپورتاژ باعث هدایت کاربران به وب سایت شما می شود که این خود شامل مزایای زیر است.
  • افزایش ترافیک ورودی به سایت
  • افزایش اعتبار وب سایت شما که از یک سایت معتبر لینک شده است
  • برند سازی و شناخت بیشتر وب سایت شما
 • لینک شدن به وب سایت های معتبر و خبری بزرگ: این ویژگی باعث می شود تا اعتبار و ترافیک ورودی به سایت شما افزایش یابد و کاربران زیادی به وب سایت شما هدایت شود. اگر کمی زرنگ باشید، می توانید با لینک سازی داخلی، این کاربران را در وب سایت خود حفظ کرده و مطالب و محتوای بیشتری از سایت خود را به آنها نمایش دهید.

به طور کلی در رپورتاژ های آگهی با توجه به طول آنها که 800 تا 1000 کلمه است، 3 الی 5 عدد بک لینک می توان قرار داد.

مزایا و دلایل خرید رپورتاژ های آگهی

اگر تاکنون مقاله را به طور کامل خوانده باشید، می توانید درک کنید که رپورتاژ های آگهی، یکی از راه های پربازده و بسیار آسان برای افزایش سئو سایت شما، افزایش اعتبار و ترافیک ورودی به سایت و … می باشد. امروزه اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و یا تمایل دارید از طریق یک وب سایت، خدماتی را ارائه کنید، لازم است بخشی از بودجه خود را صرف تبلیغات کسب و کار خود نمایید.

استفاده از رپورتاژ های آگهی در کنار مزایایی که از نظر سئو می تواند برای وب سایت شما به ارمغان بیاورد، ویژگی مهم دیگری نیز دارد و آن جذب مخاطب با خواست خودش به وب سایت شماست. در واقع همانطور که گفتیم، رپورتاژ های آگهی باعث می شود کسب و کار شما به کاربران در وب سایت های معتبر معرفی شده و آنها را به وب سایت شما برای مشاهده آن محصول یا خدمات هدایت کند که این مهم ترین مزیت برای هر کسب و کار آنلاینی می باشد.

از دلایل دیگری که می توان برای استفاده از رپورتاژ های آگهی بیان کرد، می توان نام برد:

 • افزایش سئو وب سایت
 • افزایش اعتبار وب سایت
 • افزایش ترافیک ورودی به وب سایت
 • دائمی بودن بک لینک ها و رپورتاژ های آگهی در وب سایت های معتبر
 • هزینه بسیار مناسب
 • راهکاری با بازدهی بالا

کمپین رپورتاژ آگهی تسمینو

Tesmino یکی از آژانس های حرفه ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ است که با پشتوانه ای 5 ساله از دانش و تجربیات فراوان، اکنون به عنوان یکی از محبوب ترین و بزرگترین مجریان خدمات دیجیتال مارکتینگ در ایران فعالیت می کند. یکی از خدمات این وب سایت، کمپین رپورتاژ آگهی تسمینو است.

در واقع کمپین رپورتاژ آگهی تسمینو یکی از خدماتی است که وبمستران و کاربران و صاحبان کسب و کارها می توانند با استفاده از آن، از مزایای رپورتاژ های آگهی بهره مند شوند. مهم ترین مزیت این کمپین تسمینو، ایجاد و تبلیغ رپورتاژ های آگهی در قالب محتواهای کاملا استاندارد و در وب سایت های معتبر و بزرگ است که باعث می شود ارزش آن بسیار بالا باشد.

اگر قصد دارید تا علاوه بر بهبود سئو وب سایت خود، کسب و کار خود را بیشتر از قبل معرفی کنید و اعتبار آن را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم حتما از خدمات تسمینو بهره مند شوید.

شماره تماس جهت مشاوره : 02128424339

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.