شروع کار با WooCommerce (قسمت اول)

woocommerce_start

شروع کار با WooCommerce: راه اندازی اولیه

تجارت الکترونیک بسیا عظیم و گسترده است، بسیاری از ما از آن استفاده می کنیم وخرید و فروش های الکترونیکی جهانی به بیش از1.25 تریلیون دلار تا سال 2013 رسیده است. در طول چند سال گذشته شروع فروشگاه های تجارت الکترونیک شخصی با وجود محصولاتی مانند ZenCart, Open Cart, OSCommerce و Magento راحت تر شده است. وردپرس دارای چند گزینه برای تجارت الکترونیک است اما هیچ کدام به عنوان یک سیستم با کیفیت سرمایه گذاری کامل فروشندگان جدی و فعال نیاز دارند شناخته نشده است.
امروز من قصد دارم تا در مورد یک محصول که مشکل مطرح شده در بالا را حل کرده و وردپرس را به عنوان یک مدعی جدی و به عنوان یک پلت فرم تجارت الکترونیکی درست در اول صف قرار داده است. به WooCommerce سلام کنید. در اولین بخش از سری دو قسمتی ما، به نصب و راه اندازی اولیه و صحبت در باره ی گزینه های مختلفی که در دسترس شما قرار دارد می پردازیم. در بخش دوم از آموزشمان به اضافه کردن اولین محصول خود و همچنین تم گذاری و طراحیWooCommerce نگاهی خواهیم داشت.

بهWooCommerce سلام کنید

WooCommerce، یک پلاگین تجارت الکترونیکی منبع باز کامل برای وردپرس از طرف بچه های تیم WooThemes است. این نرم افزار یک پلت فرم پایدار و امن ساخته شده درست در هسته ی وردپرس ارائه می دهد که سفارشی کردن آن را مطابق با نیازهای شما آسان کرده است. درست در بیش از یک سال آمار آن به نزدیک به نیم میلیون دانلود رسیده و به سرعت به پلاگین تجارت الکترونیک انتخابی برای بسیاری از توسعه دهندگان وردپرس، که من را هم شامل می شود، تبدیل شده است.

sayhellotowoocommerce (1)

WooCommerce سبک دستیابی “freemium” را اتخاذ کرده است. پلاگین اصلی کاملا رایگان ارائه شده است اما به هر حال برخی از پلاگین های WooCommerce به فروش می رسد. این مدل به خوبی محبوب شده است به دلیل اینکه به شما اجازه می دهد تا با هر گونه ویژگی قرار داده شده در پلاگین ها کار کنید، که برای اکثر کاربران مناسب است و پلاگین های پیچیده تری مانند ویژگی های اضافی و دروازه های پرداخت را نیزبه کار می گیرد. من شخصا در طول سال گذشته چندین سایت با استفاده ازWooCommerce ساخته ام و تنها به افزونه های “premium” و یا پولی در یکی-دو مورد نیاز پیدا کرده ام.
بدون حاشیه رفتن های بیشتر اجازه دهید شروع کنیم، در ابتدا من فقط به پلاگین اصلی می پردازم تا نشان دهم که استفاده از پلاگین منبع باز چقدر آسان است.
شروع نصب و راه اندازی و راه اندازی
نصب و راه اندازی است به آسانی هر پلاگین دیگری در وردپرس است. شما 2 گزینه دارید:

woocommerce_install

• آپلود FTP/SFTP

1. مشاهده صفحه پلاگین WooCommerce و کلیک بر روی گزینه  Download

نسخه فارسی woocommerce را نیز در پستی در همیار وردپرس چندی پیش برای شما قرار دادیم ( این لینک ) که البته نسخه های جدیدتر فارسی را نیز میتوانید از سایت ووکامرس پارسی تهیه کنید .
2. فایل زیپ دانلود را با استفاده از نرم افزار انتخابی خود استخراج کنید
3. به سایت وردپرس خود تان از طریق FTP یا SFTP(!SFTP FTW) متصل و به wp-content/plugins/ وارد شوید
4. پوشه استخراج شده ی woocommerce را در wp-content/plugins/ بارگذاری کنید
• داشبورد وردپرس
1. به داشبورد سایت وردپرس خود وارد شوید
2. به Plugins -> Add New بروید
3. به دنبال “WooCommerce” بگردید
4. نتیجه باید “WooCommerce – excelling eCommerce” باشد. بر روی گزینه ی نصب کلیک کنید
5. با توجه به تنظیماتتان، ممکن است از شما نام کاربری و رمز عبور FTP خواسته شود

توجه کنید در این نوع نصب شما از نسخه انگلیسی استفاده میکند و فارسی نصب نمیشود .

• فعال سازی پلاگین
1. اگر شما پلاگین خود را از طریقFTP / SFTP آپلود کرده اید، هم اکنون به “افزونه های نصب شده” در زیر داشبورد وردپرس بروید. WooCommerce را در لیست پیدا کنید و بر روی گزینه ی فعال کردن کلیک کنید.
2. اگر شما پلاگین را از طریق داشبورد وردپرس خود دانلود کرده اید، باید “ووکامرس با موفقیت نصب گردید حالا میتوانید ار امکانات آن استفاده کنید.” را ببینید(این نسخه ممکن است بسته به زمانی که شما این مقاله را می خوانید متفاوت باشد) سپس به سادگی گزینه ی فعال سازی پلاگین را کلیک کنید.( اگر از این صفحه خارج شده اید، دنبال کردن مراحل بالا به سادگی شما را به صفحه افزونه های نصب شده  برای فعال سازی هدایت خواهد کرد).

• تنظیم صفحات

1. شما باید یک بنر بنفش رنگ به این شکل
“به ووکامرس خوش آمدید , الان مجهز به سیستم فروش شده اید :)”. را ببینید. WooCommerce نیاز دارد که صفحاتی ایجاد شوند تا بتواند عمل کند،خودش با یک کلیک ساده بر روی “نصب برگه ها” به طور خودکار میتواند این کار را برای شما انجام دهد.(اگر خواستید می توانید بعدا نام این صفحات را تغییر دهید).
به همین سادگی WooCommerce نصب شده است. حالا باید به صفحه تنظیمات WooCommerce نگاه کنید. این جا جایی است که شما پیکربندی فروشگاهتان را انجام خواهیم داد. اجازه دهید به سراغ تنظیمات اولیه برویم.

تنظیمات عمومی

woocommerce_settings

اولین چیزی که باید بکنیم، انجام تنظیمات مکانی است که خودمان هستیم و پولمان در آنجا است. اینها کشویی های ساده ای هستند و شما نیز سومین کشویی را می گیرید که به شما اجازه ی محدود کردن کشورهایی را می دهد که می خواهید به آنجا محموله بفرستید. شما در حال حاضر تنها می توانید یک واحد پول را تنظیم کنید، این امر ممکن است برای برخی از فروشندگان بین المللی یک مشکل مهم باشد، بهرحال یک پسوند برای نشان دادن تبدیل پویا ی ارز در فروشگاه شما با استفاده از API منبع باز تبادل ارز (Open Source Currency Exchange API) وجود دارد. این تنها به عنوان یک راهنما برای بازدید کنندگان شما خدمت می کنند زیرا که پرداخت همچنان با ارز پایه، که شما در تنظیمات عمومی طراحی کردیده اید، گرفته خواهد شد. این نیز یک پسوند پرداخت است.

برای اصافه شدن ریال نیزا دارید که افزونه ریال را نصب کنید (نصب افزونه )
در قدم بعد، برخی گزینه های خرید و گزینه های حساب را خواهیم گرفت. در اینجا می توانید برخی چیزها مانند فعال کردن خرید بدون نیاز به عضویت را پیکربندی کنید (به طوری که دیگر نیازی نیست که در سایت شما ثبت نام کنند)، و یا می توانید SSL را در صفحات خرید  اجباری کنید(به خصوص اگر دروازه پرداخت شما نیاز به این عمل داشته باشد، مفید است)، و یا اگرمی خواهید که کوپن ها فعال شوند(بعدا بیشتر به این مورد می پردازیم). همچنین می توانید برخی از توابع حساب مانند ثبت نام کاربر بدون هیچ منظور خاص، یا استفاده از آدرس ایمیل به عنوان نام کاربری و یا مخفی کردن ادمین وردپرس از مشتری ها، را تنظیم کنید. بسیاری از اینها ترجیحات شخصی هستند و شما می توانید این گزینه ها را هر زمان که می خواهد اضافه و یاحذف کنید. گزینه های پیش فرض یک محل خوب برای شروع است و من همیشه دسترسی مشتری را به ادمین وردپرس را محدود می کنم.
در پایین برخی گزینه ها را برای طراحی ظاهر و اسکریپت ها داریم. شما می توانید پیش فرضWooCommerce CSS را فعال و آن را از اینجا سفارشی کنید و یا آن را به طور کامل خاموش کنید. بعدا به جزئیات بیشتری در این مورد می پردازیم. همچنین میتوانید یک جفت از گزینه هایUI را که شامل یک اثر Lightbox خوب است بگیرید، این مورد یکی از چیزهایی است که من معمولا فعال می کنم.
در نهایت در این صفحه گزینه های دانلود دیجیتالی را هم می بینیم. باWooCommerce شما به راحتی می توانید محصولات مجازی را فروخته و دانلود کنید، این گزینه به شما اجازه می دهد به منظور تعریف آنها باید به کار گرفته و چگونه به اجازه دسترسی را به فروش برساند. این گزینه ها به شما اجازه می دهد که چگونگی بکار گیری ابن اعمال و اعطای انواع دسترسی را برای هر کاربر تعریف کنید. این گزینه ها مانند دیگر تنظیمات WooCommerce به خوبی خود را شرح می دهند.

تنظیمات کاتالوگ

woocommerce_catalogs

بسیاری از گزینه ها به آسانی قابل درک هستند، یکی از آنها که قطعا ارزش یک بازنگری را دارد “نمایش زیر شاخه ها” است. این سه تیک کوچک واقعا می تواند ظاهر شما را تحت تاثیر قرار دهند. این جعبه ها را بررسی کنید و صفحه ی اصلی فروشگاه شما به جای محصولات، رده بندی را نشان خواهد داد. این کار واقعا مفید است زیرا که بیشتر احساس تجارت الکترونیک را القاء میکند، با داشتن محصولات بسیار، فقط نشان دادن ساده ی محصولات میتواند مرور رده بندی آنها بسیار سخت کند به این دلیل که مجبور خواهید بود بر ویدجت WooCommerce تکیه کنید.
داده های محصولات نیز یکی از مطالبی است که باید به آن بپردازیم، این عمل به شما حق انتخاب این که برخی از موارد را بر روی محصولاتتان نشان بدهید یا ندهید را می دهد، این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید نشان دادن و یا مخفی کردن این موارد لازم است یا نه و می توانید بر اساس نیازتان آن را فعال / غیر فعال کنید. به همین ترتیب پنهان کردن مالک تاییدشده، گزینه ی رتبه بندی است. دوباره اجازه دادن یا ندادن به بررسی دوباره ی محصولات، انتخاب شخصی شما است، اما خوب است که WooCommerce، به شما امکان روشن یا خاموش کردن آن را می دهد.
در پایین گزینه های تصویر را بررسی می کنیم. در اینجا ابعاد تصویر محصولات شما را تنظیم خواهیم کرد، اینها اساسا اندازه های تصویر برای انواع محصولات ارسال شده ی سفارشی است که WooCommerce برای شما ایجاد می کند. تصاویر کاتالوگ صفحات آرشیو طراحی شده شما با تصاویر تکی محصولات و ریز عکسها هستند، دقیقا همان چیزی هستند که ادعا می کنند. اگر بعد از اضافه کردن محصولات ، بخواهید که اندازه ی تصاویر را تغییر دهید، نیاز به بازسازی تصاویر خود با استفاده از چیزی شبیه به Regenerate Thumbnails Plugin خواهید داشت و دقیقا همانند دیگر رسانه های وردپرس اندازه اضافی تصویر بر اساس این تنظیمات در آپلود ایجاد خواهد شد.

سایر تنظیمات

من قصد دارم در اینجا دارم به سرعت به برخی از دیگر از تنظیمات بپردازم زیرا که بسیاری از آنها کاملا واضح خود را توضیح داده اند. به شما توصیه می کنم که یک سایت محلی وردپرس را راه اندازی کرده و کمی باWooCommerce ، برای بررسی گزینه های مختلف، بازی کنید
• تنظیمات صفحه: به یاد داشته باشید در هنگام فعال سازی پلاگین، برخی صفحات را ایجاد می کنیم. خوب در اینجا است که شما می توانید آنها را تغییر دهید. شما می توانید به سادگی صفحات از قبل ایجاد شده را به روز رسانی کنید(که به همراه تمام صفحات دیگر در سایت شما ایجاد شده است) یا می توانید صفحات جدید ایجاد کنید و آنها را از این صفحه لینک کنید. همچنین می توانید ساختار مغازهpermalink خود را از اینجا تغییر دهید هرچند که من شخصا هرگز نیاز به این کار را پیدا نکرده ام.
• تنظیمات فهرست موجودی: یکی دیگر از صفحات کوچک و ساده است. اساسا آیا می خواهید مدیریت موجودی را فعال کنید و یا نه؟ اگر این کار را انجام دهید، چند گزینه در مورد اینکه با موجودی کم و غیره چه کنید، دریافت خواهید کرد.
• تنظیمات مالیات: از اینجا می توانید قوانین مالیاتی خود را همراه با طبقه بندی های متعدد مالیاتی و قوانین مالیاتی محلی، تعریف کنید. به طورخاص مفید است در واقع به ویژه برای فروش بین المللی. شبیه به ویگر تنظیمات، یا به آن نیاز دارید و یا ندارید و خاموش کردن آن به سادگی یک checkbox است. پس امیدوارمWooCommerce نصب شده و راه اندازی های اولیه انجام شده است. هنوز قبل از اینکه بتوانیم شروع به اضافه کردن محصولاتمان کنیم، کمی کار را باید به انجام برسانیم.

راه اندازی حمل و نقل

woocommerce_shipping

علاوه بر اینWooCommerce همراه با طیف وسیعی از گزینه های حمل و نقل می آید و حتی اگر با محصولات قابل دانلود و یا مجازی کار میکنید به شما گزینه ای می دهد که می توانید به طور کامل آن را خاموش کنید. گزینه های حمل و نقل اصلی به شما اجازه می دهد که نرخ ثابتی را برای محصولات بومی، تحویل های بین المللی و محلی تعیین کنید و همچنین به شما اجازه می دهد تا رده بندی های مختلفی مانند: روز بعد، اولویت تحویل و غیره را با استفاده ازچیزی که رده بندی حمل و نقل نامیده می شود مشخص کنید. شما به راحتی می توانید تنطیم کنید که کدام کشورها و مناطق واجد شرایط روش های مختلف حمل و نقل شما هستند و قادر خواهید بود که فروشگاهتان را با استفاده از این روش ساده، پویا نگه دارید.
بیایید یک روش حمل و نقل راه اندازی کنیم. بنابراین، می خواهم برای فروشگاه خودم هزینه پایه برای تحویل همه محموله ها به انگلستان و سپس هزینه پایه برای حمل و نقل بین المللی را وارد کنم. از میان همه ی گزینه ها من همه ی گزینه های حمل و نقل را از انداخته ام بجز “نرخ ثابت” و “تحویل بین المللی”. در صفحه اصلی گزینه های حمل و نقل “فعال کردن حمل و نقل” و “هزینه حمل كالا را تا زمانی كه خريدار آدرس خود را وارد نكرده است نمایش نده” را تیک زده ام. من نمی خواهم ماشین حساب حمل و نقل نشان داده شود پس بنابراین تیک آن را برداشته ام (این بیشتر برای زمانی که شما قوانین و مقررات حمل و نقل پیچیده ای را در محل دارید استفاده می شود). حالا برای من اشکالی ندارد که به یک آدرس صورتحساب جداگانه، حمل و نقل انجام دهم، بنابراین من اجازه این کار را می دهم، با هر حال من آدرس صورتحساب را به عنوان آدرس پیش فرض حمل و نقل تنظیم می کنم. می توانید تنظیمات من را در زیر ببینید.

woocommerce_flat_rate

حالا به عوارض می پردازیم. بنابراین در ابتدا نرخ پایه ی من: من آن را فعال کرده و “عنوان روش” را به نرخ ثابت  تغییر داده ام(این خروجی در بخش رابطه کاربری است). برای در دسترس بودن روش من، آن را بر روی کشورهای خاص تنظیم و در جعبه زیر ایران را مشخص کرده ام. افرادی که آدرس حمل و نقلشان در داخل ایران است قادر خواهد بود از این روش حمل و نقل استفاده کنند. در مرحله ی بعد “وضعیت مالیات”را بر روی مشمول مالیات  تنظیم کرده ام. هزینه پیش فرض من بر روی 4.99 تنظیم شده است و من هزینه ی جابجایی را در محاسبات، حساب نمی کنم.
حالا به حمل و نقل بین المللی من می پردازیم. من آن را فعال کرده ام، نام پیش فرض“حمل بین المللی ” به نظر مناسب می آید. حالا برای قابل استفاده بودن این بار، آن را بر روی “به جز کشورهای انتخاب شده” تنظیم کرده ام و سپس United Kingdom را وارد می کنم. هر چیز دیگری شبیه به تحویل در انگلستان است بجز قیمت که من7.99 را وارد کرده ام. در حال حاضر هر کسی که سفارشی با یک آدرس تحویل در UK داشته باشد، باید قیمت United Kingdom Deliveryرا ببیند و هر کسی که آدرس تحویلی خارج از United Kigdom داشته باشد باید قیمت بین المللی ما را ببینید.
این واضح است که این کارهایی که ما در اینجا انجام می دهیم یک راه اندازی حمل و نقل بسیار پیش پا افتاده است. با استفاده از پسوندهای حق العمل حمل و نقل، می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. شما می توانید از Table Rate Shipping Extension برای ایجاد قواعد پیچیده ی حمل و نقل، به منظور محاسبه حمل و نقل بر اساس وزن و ابعاد محصول و یا برای در نظر گرفتن یک هزینه ثابت برای آیتم اول و پس از آن هزینه ی کمتر برای اقلام اضافی در یک کارت، استفاده کنید (این توسعه به خوبی برنامه ریزی شده است و می تواند گزینه های بی پایانی برای محاسبه ی هزینه های حمل و نقل به شما ارائه دهد). شما همچنین می توانید پسوندهایی برای قلاب شدن به حامل های API حمل و نقل محبوب مثل: UPS, FedExدریافت کنید. USPS به این معنی است که شما می توانید در زمان صرفه جویی کرده و قیمت گذاری صحیح حمل و نقل را از حامل خود بگیرید. در حال حاضر شما برای روش های حمل و نقل اضافی، پرداخت می نمایید اما هزینه های کوچکی را که متحمل شده اید باید به خوبی به خط کنید و این پرداخت بدون هرگونه سودی که فروشگاه شما تولید می کند، با توسعه ی حمل و نقل متوسط در حدود49 دلار می شود.

راه اندازی دروازه پرداخت شما

بسیار خوب، راه اندازی اولیه انجام شده است. روش حمل و نقل ما راه اندازی شده است. در واقع حالا ما باید از کاربرانمان مقداری پول دریافت کنیم. همانند روش های حمل و نقل، می توانید چند گزینه ی دروازه پرداخت پایه را هم دریافت کنید. بسیاری از آنها به طور کامل برای اکثر فروشگاه های تجارت الکترونیک بی معنی هستند، چیزهایی مانند انتقال مستقیم از بانک، چک، پول نقد در هنگام تحویل. آنچه شما دریافت می کنید PayPal است اما چون Paypal برای سایت های فارسی امکان پذیر نیست بخاطر همین یک سری درگاه های ایرانی ( واسطه و مستقیم ) آماده شده اند که میتوانید در این صفحه استفاده نمایید چنانچه بانک شما در لیست این درگاه های نبود نیز میتوانید در اینجا درگاه بانکی مورد نظر خود را تهیه کنید

نتیجه گیری

خوشبختانهWooCommerce ما نصب شده و راه اندازی اولیه ما کامل است، بیش از حد دردناک نبود، درسته؟ روش های حمل و نقل مان نصب و دروازه پرداخت نیز با زمان و تلاش بسیار کمی راه اندازی شده اند. در مقاله دوم، به اضافه کردن محصولات و صحبت در مورد انواع محصولات مختلف که WooCommerce ارائه می دهد، می پردازیم. همچنین می خواهیم نگاهی به چگونگی طراحی و تم گذاریWooCommerce و بحث در مورد گام های بعدی برای گسترش WooCommerce داشته باشیم.پس با همیار وردپرس باشید با آموزش های حرفه ای و دقیقتر برای اینکه شما هم بتوانید یک فروشگاه قوی و رایگان داشته باشید.

شروع کار با WooCommerce (قسمت دوم )

خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,675 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام
  من میخوام وب سایتم به دو ارز ریال و دلار پرداخت انجام بده.(در واقع ویزا کارت یا مستر کارت برای زبان انگلیسی و درگاه بانک های خودمون برای زبان فارسی) چطور میتونم این کار رو انجام بدم. ممنون

 2. 6 سال عضو همیار وردپرس

  گزینه کلاسهای حمل و نقل از پنل ووکامرس حذف شده. باید چه کار کنم. لطفا راهنمایی کنید

 3. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چرا افزونه ووكامرس انتخاب استان ندارد.من آخرين ورژن ووكامرس رو نصب كردم اما فقط تهران رو داره. افزونه خاصي وجود داره؟

 4. سلام، من افزونه ووکامرس را فعال کردم ولی در داشبورد من ظاهر نشد. این پیغام را می‌ده: YITH WooCommerce ******* is enabled but not effective. It requires WooCommerce in order to work.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   yith woocommerce؟ مگه شما قبلش افزونه ای نصب کردید که مخصوص به ووکامرس باشه ؟

 5. سلام و سپاس فراوان بابت زحمات شما تیم ارزشمند
  سوالی داشتم که اگر پاسخم رو بدید ممنون میشم . میخواستم ببینم اگر بخوام حمل و نقلی رو راه اندازی کنم که برای مثال اگر مشتری خرید زیر صد هزار تومان داشته باشه ده هزار تومان هزینه حمل و نقل داشته باشه و اگر بالای صد هزارتومان خرید کرد هزینه حمل و نقل سه هزار تومان بشه باید چطور انجامش بدم ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با انتخاب ویزگی های مشخص برای هر مورد میتونید اینکار رو انجام بدید.
   مثلا اگه مشتری هر کدوم رو از فهرست کشویی ویژگی ها انتخاب کرد اون مبلغ مشخص رو به عنوان حمل و نقل در نظر گرفته بشه براش

 6. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وعرض خسته نباشید ببخشید توسایت فروشگاهی من به ادرس alishkala.com تو قسمت تسویه حساب استان ها و کشور قابل انتخاب نیستن کادرشون محو شده باسرچ تو گوگل هیچ جوابی پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید این مشکل رو حل کنم
  باسپاس

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بخش پیکربندی در ووکامرس را چک کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   نه یک بار بلکه بالای 50 بار سر زدم وتغیرات انجام دادم ولی نشد که نشد میشه ایمیلتون بدید یوزر پسورد بهتون بدم چک کنید نسخه ووکامرس اخرین نسخه 2.5.1

 7. باسلام و تشکر از راهنمایی های خوبتون
  من یک وب سایت با ورد پرس راه اندازی کردم و قصد دارم با استفاده از افزونه ووکامرس به یک فروشگاه تبدیل کنم اما متاسفانه هر کاری میکنم نمیتونم محصولم رو برای فروش بذارم به عبارت دیگه تمام مراحل تنظیمات ووکامرس رو انجام دادم و حتی محصولم رو برای دانلود قرار دادم و قیمت هم گذاشتم اما وقتی که خودم میخوام از درستی کار مطمئن بشم به قسمت پرداخت وجه که میرسم کلا با پیغام خطا روبرو میشم.
  لطفا راهنمایی کنید چطور باید از این افزونه استفاده کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به احتمال زیاد قالب شما با ووکامرس سازگار نیست

 8. salam man ghalebe (قالب فروشگاهی ووکامرس Socute سکوته) downlod kardam woocommerce ro ham nasb kardam , bedone inke hich taghyiri bedam ghaleb ro bargozari kardam, ghaleb beham rikhte ast tasavir vojod nadaran, bayad che konam??? lotfan komakam konin hata agar hazineye mali ham dashte bashe taghabol mikonam, niyaz be rahnamayi daram 09358774426

 9. خواشها برای یکبارم شده جواب سوال منو بدید. چطوری میشه به هر محصولی دو یا چند تا کلاس حمل و نقل رونسبت داد؟ منظورم کلاسهای حمل و نقلی هست که خودمون در قسمت محصول – کلاس های حمل و نقل اضافه میکنیم. من الان سه تا کلاس پست پیشتاز و سفارشی و تیپاکس رو اضافه کردم . اما موقع تعریف کلاس حمل و نقل برای یک محصول فقط اجازه میده یک روش حمل و نقل رو به این محصول اضافه کنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   طبق آموزش های قدم به قدم ووکامرس پیش برید ، توضیح داده خواهد شد.

  • بنده آموزش های قدم قدم شما رو دیدم . ولی فقط فقط میشه یک کلاس حمل نقل به محصول نسبت داد

 10. سلام. من مشکل دارم. متاسفانه در صفحه تسویه حساب وقتی وارد میشم استان رو انتخاب میکنم بعضی شهرها وجود ندارن. یعنی اپدیت نیستن. چیکار کنم? حالا مشکل ترتیبشون بماند. اون گزینه بهبود کشور ها هم نیست توی ووکامرسم. لطفا راهنماییم کنید

 11. با سلام
  میخواستم بدونم که اگر برای راه اندازی فروشگاه از قالبهای آماده وردپرس استفاده کنم، باید باز هم ووکامرس رو نصب کنم یا اینکه ان تنظیمات رو خود قالب داره؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه نمیشم!
   قالب وردپرس به صورت پیش فرض ووکامرس نداره و باید نصب کنید اما از طرفی اگر از قالب های ووکامرسی استفاده کنید دیگر نیاز به نصب افزونه نیست زیرا به صورت خودکار نصب شده.

 12. سلام موقع فعال کردن افزونه ووکامرس این اررور رو نشون میده
  Fatal error: Call to undefined method wpdb::esc_like() in D:\xampp\htdocs\it\002\wordpress\wp-content\plugins\woocommerce\includes\class-wc-install.php on line 147
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

 13. سلام خسته نباشید
  من با هزینه حمل مشکل دارم نرخ ثابت رو فعال میکنم ولی هیچ جایی هزینه حمل رو نشون نمیده،لطفا کمک کنید

 14. بعد از اینکه مبلغی را برای کالا انتخاب میکنم . در صفحه خرید 3 صفر اضافه نشان میده .
  به طور مثال من برای کالا مبلغ 1000 تومان رو مشخص میکنم . ولی تو سبد خرید مبلغ 1000000 نشان میده ولی تو صفحه پرداخت همان 1000 تومان هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید که چگونه این سه صفر اضافی را بردارم

 15. درود بر شما
  کاش یکی هم جواب مارو میداد تا حالا این سومین مرتبه اس که پیام میدم ولی دریغ از یک جواب
  اشکال نداره بازم میپرسم،1-من میخوام متن واقع در فوتر (Powered by Nirvana & WordPress.) رو تغییر بدم و متن دلخواه خودم رو بجاش نمایش بدم در ضمن من در بخش ویرایشگر در قسمت مربوط به فوتر رفتم ولی اونجا همش بصورت کد هستش و چون من کد نویسی بلد نیستم نمیدونم باید چی رو حذف کنم و چجوری متن دلخواه خودم رو جایگزین کنم.
  2-ووکامرس رو نصب کردم اما نمیدونم چجوری میشه که یه فایل دانلودی رایگان را وقتی بارگذاری میکنی وقتی کاربری که سایت مارو میبینه و در مورد اون فایل چکیده ای از متن فایل و میخونه و میخواد اون فایل رو دانلود کنه تا ثبت نام نکنه نتونه دانلود کنه ،یعنی اول باید ثبت نام کنه و ایمیل و مشخصات خودشو وارد کنه بعد لینک دانلود براش فعال بشه
  اگه جواب منو هم بدین واقعا ممنون میشم چون کلی فایل رایگان دارم ولی نمیتونم این عملیات و واسه هر کدوم جداگانه اعمال کنم اینجوری هر کسی میاد و بدون ثبت نام دانلود میکنه خداحافظ

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در مورد سوال اول شما باید بگم ما هیچ مسئولیتی در قبال قالب های متفرقه نداریم.
   در مورد سوال بعدیتونم باید بگم که این دست سوالات فقط باید در بخش پرسش و پاشخ پرسیده بشه.
   موفق باشید

 16. سلام وقت بخیر و خسته نباشید یه سوال خیلی مهم دارم خواهش میکنم جواب بدید خیلی گشتم چیزی پیدا نکردم
  من میخوام توی صفحه اطلاعات محصول یک فیلد ورودی بزارم که کاربر بتونه یک متن وارد کنه و بعد از اینکه متن رو وارد کرد بره تو مرحله تسویه حساب
  افزونه ای وجود داره که بتونم این کار رو انجام بدم؟؟؟؟

 17. سلام
  راهی هست که از افزونه ووکامرس توی سایت استفاده کنیم ولی شکل قالب رو تغییر نده و به همون شکلی که بود باشه و ووکامرس دستکاری انجام نده؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   ووکامرس تغییری در قالب ایجاد نمی کنه بلکه بخش های خودش رو در صفحات فروشگاه میسازه.

 18. سلام من تو هاستم بسته فارسی سازو و خود ووکامرس رو آپلود کردم و اکسترکت کردم اما وقتی میام از داخل افزونه ها فعالش کنم این ارورو میده
  Warning: require_once(/home/imartdes/public_html/wordpress/wp-content/plugins/persian-woocommerce/include/persian-woocommerce.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/imartdes/public_html/wordpress/wp-content/plugins/persian-woocommerce/woocommerce-persian.php on line 16
  چیکار کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   حتما با افزونه یا قالب تداخل داره این مسئله رو با غیر فعال کردن افزونه ها و قالب تست کنید اگر مشکل رفع نشد. از هاستینگ بخواهید php شما رو ارتقاء بدهد.

 19. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید
  ممنون از آموزشهایی که میزارین و همیشه به دردمون میخوره
  سری آموزشهای ووکامرس خیلی خوب و مفید هست ولی یه چیز ناگفته هست که من خیلی گشتم متاسفانه هیچی پیدا نکردم! شاید هم من بد گشتم..
  و اون اینه که همه این آموزشها برپایه این هستند که شما از یک پوسته مناسب ووکامرس استفاده کنید …
  حالا مثلا من خودم یه پوسته برا سایتم استفاده میکنم که با ووکامرس مچ نیست و نمیخام بخاطر ووکام ووکامرس عوضشم کنم
  پس چه بهتر که همینو سازگار کنم اما چطور…؟
  هرچی گشتم چیز مفیدی پیدا نکردم
  مخصوصا اینکه اصلا نتونستم برگه “فروشگاه” رو شخصی سازی کنم برا نحوه نمایش محصولات و کلن تم این صفحه
  اگه یه آموزش دراین موردم بزارین ممنون میشم
  یا اگه منبع خوبی برا آموزش سراغ دارین لطفا برام ایمیل کنین چون خیلی نیاز دارم بهش
  باتشکر فراوان.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   بله این قسمت مونده.
   راحت ترین راه استفاده از css هست به این شکل که شما هر مشکلی می بینید با css رفع و در قالب خودتون کد css رو قرار بدید.

 20. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام .
  در قسمت “پیکربندی ” ووکامرس من چند تا سربرگی که توی شکل نشون دادید وجود نداره از قبیل “فهرست”و”صفحات” که لازم دارم امکاناتش رو .و ترتیبشون به این صورت هست :
  همگانی/محصولات/مالیات/تسویه حساب /حمل و نقل/حساب کاربری/ایمیل

  لطفا راهنمائیم کنید.

 21. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید به اساتید محترم که واقعاً در این عرصه زحمت به سزایی می کشند، من تازه با این سایت آشنا شدم و دارم کمکم آموزش ها رو مشاهده میکنم که خیلی مفید بودن.
  من ۱ سوال داشتم از اساتید محترم سایت: آیا میشه با افزونه ووکامرس در فروشگاه مجازی سیستمی داشت که خریدار بعد از اتصال به درگاه و انجام مراحل پرداخت به سایت بازگشت کنه و به سیستمی وصل بشه که در ازای پرداخت سیستم یک یوزر و پسورد برای کپن اختصاصی یا هر چیزه دیگه ایی که میشه اسمش رو گذشت در اختیار خریدار بگذارد؟
  آیا افزونه ای برای این منظور وجود داره؟
  اگه هست لطفاً آموزش اون رو هم بگذارید، پیشاپیش تشکر میکنم.
  شرمنده طولانی شد…

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام ووکامرس بصورت پیشفرض امکان فروش لایسنس رو نداره اگه چیزی پیدا شد حتما در اموزش ها قرار میدیم.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   خیلی ممنون

 22. چطوری در ووکامرس عضویت بگیریم ؟؟؟
  یعنی چطوری مشتری ثبت نام کنه در سایت ؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام مشتری بعد از اولین خرید بصورت خودکار در سایت ثبت نام میشه.

 23. وقتی که کالایی را اضافه میکنیم و برای نمایش جزئیات رو کالا کلیک می کنیم در قسمت پایین توضیحات هر کالا، کالاهای هم رده را نمایش میدهد،در صورتی که برای این کالاها،هیچ کالای هم رده ای تعریف نشده، برای این که این کالاهای همرده نمایش داده نشوند چه کاری باید انجام داد؟
  و سوال دیگر این که عدم نمایش لیست بازشونده مربوط به چینش (بر پایه دوست داشتنی و هزینه و…) امکان پذیر هست؟به چه صورت؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام شما از چه قالبی استفاده می کنید؟

  • با سلام
   قالب کارما

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   احتمالا این قسمت در قالب شما غیر فعال میشه اگر از مارکت وردپرس خرید کردید می توانید همونجا با فروشنده صحبت کنید.

  • یعنی ویرایش قالب؟ویرایش چه فایلی؟
   با تشکر فروان از زحمات شما

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام من با قالب کارما کار نکردم.
   اما یا باید در تنظیمات جایی داشته باشه یا با کد حذف میشه .

  • جواب:
   کد زیر رو باید توی ویرایش پوسته و فایل function.php خط آخر قبل از <? قرار داد.
   remove_action( 'woocommerce_after_single_product_summary', 'woocommerce_output_related_products', 20);
   با تشکر

 24. باسلام
  امیدوارم جواب سوال من هم بدین.
  خواستم اول از همه از این سایت فوق العاده و تلاشهای شما بسیار تشکر کنم.دوم اینکه یک سوال داشتم.من یک سایت دارم که ورد پرس آیا میشه اون تبدیل به فروشگاه کنمش؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و احترام
   خوشحالم که راضی هستید.
   بله خیلی راحت باهمین افزونه ووکامرس میشه این کار رو انجام داد.

 25. با سلام
  برای عدم نمایش کالاهای هم رده چه کاری باید انجام داد؟
  با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام لطفا سوالتون رو کامل تر بپرسید.

 26. با سلام
  ببخشید من میخوام تو صفحه ی پرداخت جدای از پرداخت هنگام تحویل و پرداخت مستقیم بانکی نحوه ی ارسال کالا بوسیله ی پست پیشتاز و اکسپرس و ….. رو اضافه کنم بطوریکه هزینه ی ارسال با توجه به مکان مشتری محاسبه بشه(مثلا استان مرکزی…) لطفا راهنمایی کنید خیلی ضروریه
  خیلی خیلی ممنون
  یه دنیا ممنون میشم

 27. سلام آقای حاج محمدی یک سئوال داشتم .
  من می خوام بازاریاب ها وارد پنل مدیرتی خودشون بشن و خرید کنند و به طور ماهانه با توجه به تعداد خرید شون به اونها پورسانت داده بشه در ضمن بتونن عملکرد خودشون رو هم ببینند از چه افزونه هایی باید استفاده کنم .
  با تشکر…

 28. سلام ممنون از مطلبتون امیدوارم با این آموزشی که گذاشتین بتونم فروشگاهم رو راه اندازی کنم (gol)

 29. 8 سال عضو همیار وردپرس

  WooCommerce نیاز دارد که صفحاتی ایجاد شوند تا بتواند عمل کند،خودش با یک کلیک ساده بر روی “نصب برگه ها” به طور خودکار میتواند این کار را برای شما انجام دهد

  میشه بیشتر توضیح بدید دکمه نصب برگه ها کجاست؟

  و از کجا باید برگه برای ووکامرسی تعریف بشه ؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام در زمان نصب ووکامرس این دکمه بصورت خودکار در صفحه ی شما ظاهر میشه و شما نیازی به تعریف جداگانه ندارید.البته اگه یکباز ووکارس رو قبلا نصب کردید و برگه ها ست نشده اند بهتره وردپرس و ووکامرس رو از نو نصب کنید.

 30. سلام
  برای نصب ووکامرس ابتدا باید فارسی سازیش نصب شه بعد ووکامرس
  چرا اینو تو آموزشتون لحاظ نمیکنید؟؟
  باتشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و احترام.الان مشکلی نیست میشه اول ووکامرس رو نصب کرد با برعکس.

 31. با سلام میشه بپرسم چگونه شورتکد های ووکامرس رو که درکنار ابزاری های برای نوشتن یک مطلب جدید اضافه میشه رو اضافه کنم اخه در پورپرس من این گزینه ها وجو ندارند

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام.نگران نباشید این گزینه خیلی وقت ها در ویرایشگر وجود ندارد.شما می توانید از اینجا این شورتکد ها رو ببینید.

 32. سلام  میشه یه توضیح کوچیک بدین که چجوری  فارسیش کنیم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام کافیه جلسه اول نینجای وردپرس رو ببینید.

 33. چرا پی پال برای من غیر فعاله؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام دقیقا بگید مشکل چیه؟

 34. یه مشکل خیلی بزرگبا سلام من  همه ی افزونه ها رو نصب می کنم مشکل بزرگ وقتی فرا می رسه که نوبت فعال کردنشون میشه یوزر پسورد رو میدم میگه اشتباهه البته من با همینا وارد بخش مدیریت میشم هر چقدرم تلاش کردم درست نشد به نظرتون مشکل از کجاس؟؟؟ خواهشن کمک کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نه دوست عزیز این یوز و پسورد چیز دیگه ای هست که شما خودتون قبلا روی دیتابیس گذاشتید که در زمان نصب هر چیزی از شما میخواد

   با احترام

  • ممنون

 35. امیدوارم این آموزش مفید رو بر اساس نسخه جدید ووکامرس بروزرسانی کنید

 36. سلام. ببخشید من تیک فعال کردن خرید بدون عضویت رو میزنم اما تغییری ایجاد نمیشه و بازم موقع خرید باید عضو شد!!!

 37. یه سوال
  اگه بخوام ووکامرس تو یه صفحه مجزا باشه چیکار کنم؟
  تو سایت خودش نوشته که این امکان هست
  http://www.woocommerce.ir/features.html

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برگه ی مجزا براش اختصاص بدید

   با احترام

 38. باسلام و تشکر از آموزشی که قرار دادین ..
  من یه سوال داشتم این افزونه و افزونه های جانبیشو نصب کردم ولی یه نوار بنفش بالا وجود داره که اینو نوشته
  This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled
  چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید خواهشششششششش میکنم نیاز ضروری دارم بهش

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   مطمئن هستید که درست نصب شده ؟
   این جور که معلومه فقط دمو نصب شده

   با احترام

 39. salam salam,
  khubin? koli mamnun az in amuzeshetun, man koli talash kardam ke dargah payline ro be woocommerce vasl konam ama dar forushgaham qesmat tasvieh hesab aslan jaee baraye etesal be bank vojud nadare , errrm mamnoon misham age lotfan mano rahnamee bekonin
  X

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام باید افزونه پی لانی ووکامرس را جداگانه از قسمت افزونه / نصب افزونه / بارگذاری نصب کنید

 40. سلام افزونه رو نصب کردم ولی زبانش انگلیسی است در صورتی که در عکس شما حتی وو کامرس رو هم فارسی نوشته برای اینکه فارسی بشه چیکار کنم با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   تنظیمات اصلیش رو میتونین روی فارسی انتخاب کنین

   با احترام

 41. سلام من نمیتونم ووکتمرس را نصب کنم به محض نصب افزونه کل سایت (قسمت ادمین)سفید میشه
  خواهشا راهنماییم کنید
  مموری لیمیت را هم کلی تغییر دادم هم در وی پی کانفیگ هم در فایلی php.ini همه جا تغییرش دادم ارور fatal memory بهم میده:

  Constant WP_MEMORY_LIMIT already defined in

 42. باسلام و خسته نباشید…من میخوام به وسیله همین ووکامرس فروشگاهی بزنم که فقط فایل دانلود شدنی بفروشم و نیاز به آدرس صورتحساب گرفتن از مشتری ندارم..میشه بگید چجور باید این رو غیرفعال کنم؟باتشکر

 43. سلام
  لطفا پلاگین افزونه جلالی هم براش بذارین
  خفن لازمه

 44. مهندس جان، آموزشت خیلی عالیه! سپاسگزارم…

 45. سلام. برای وارد کردن آدرس نیاز به صفحه )page(آدرس داریم. چرا توی مجموعه شما این صفحات ترجمه نشده در حالی که توی نسخه ۲/./۱۸ وجود داره.(البته به انگلیسی) به شدت به کمکتون احتیاج دارم. لطفا زودتر جوابم رو بدید. فروشگاه سازی که نتونه آدرس بگیره به چه دردی می خوره؟؟؟

 46. آقا برای من بنر بنفش رنگ هستش ولی گفته که یکپارچگی انجام نشده برای یکپارچی اینجارو مطالعه کنید وقتی هم میرم مطالعه کنم همه چیز انگلیسیه.این مشکل برای چیه؟

 47. سلام مهندس. ممنون بخاطر پست فوق العاده تون/ و اما چندتا سوال:
  حقیقتش من می خوام یه سایت خرید و فروش راه بندازم ولی بهم گفتند که باید 800 هزارتومن بدی واسه فروشگاه و 200 هزارتونم دیگه هم برای اینکه به درگاه وصلش کنیم. من که از این پول ها ندارم و حقیقتش همه ی نقشه هام رو برباد رفته می بینم نا امید از همه جا به سایت شما برخورد کردم. خواستم بپرسم واسه کار من میشه از این افزونه کمک گرفت. یعنی این ها رو داره:
  امکان وارد کردن اسم و آدرس خریدار
  امکان اتصال به درگاه بانک ملت
  امکان ارسال ایمیل به بنده یا هرچیز دیگه ای جهت اطلاع رسانی از خرید بازدید کننده ها.
  در ضمن یه نمونه از سایتی که این افزونه رو داشته باشه ندارید که ببینمش؟؟ راستی اون آدرسی که گفتید درگاه ها روش هست هم خرابه http://woocommerce.ir/plugins.html
  منتظر جوابتون هستم. ارادت مند شما : مرتضوی

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   بله امکانش هست

   والا نمونه سایت ما خودمون کار کردیم اما امکان دادن آدرس نیست ولی سایت های فارسی زیادی از این قابلیت استفاده کردن

 48. درود
  ممنون معرفی این افزونه و آموزش خوبتان
  روز خوش

 49. فکر کنم منظور ایشان ساده و قابل فهم بودن آموزش است.
  راستی ، سلام
  😉

 50. دروود

  خوشحالم که چنین مطلبی را می بینم. آیا در ادامه ی آموزش های شما ما می تونیم شاهد فروشگاهی باشیم که میشه از طریق اون و درگاه های پرداخت الکترونیک بانک های ایران فروش و انتقال وجه آنلاین داشت؟ یا اینکه صرفاً معرفی محصول و فروش پستی بدون پرداخت آنلاین و به همگام مدنظر هست؟

  سپاس

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   نه دوست عزیز 100% درگاه ایرانی براش هست و بچه های پشتیبانش دارن حسابی فعالیت میکنن روی اون

 51. سلام
  اموزش خوبی بود
  من تازه با وردپرس و سایت خوبتون اشنا شدم اموزش هاو افزونه های خوبی دارید ولی خیلی بهتر می شد برای درک بهتراموزش ها از تصویر بیشتری استفاده کنید مخصوصا اینکه خیلی از اموزش ها به زبان برره نوشته شده

 52. خیلی ممنونم
  یک سوال : امکانش هست در صفحه فروشگاه که همه محصولات کنار هم هستن attribute ها یا اطلاعات اضافی کالا هم نمایش داده بشه ؟

 53. ببخشید امکان خرید پستی رو چطور می تونیم بهش اضافه کنیم؟

 54. بی صبرانه منتظر قسمت دوم این پست هستیم!
  بی صبرانه منتظر قسمت دوم این پست هستیم!
  بی صبرانه منتظر قسمت دوم این پست هستیم!

 55. با این افزونه میشه فروشگاه فایل های دانلودی هم داشت؟
  تنظیماتش برای چنین کاری سخته؟؟

 56. سلام علی جان
  خیلی کار خوبی کردی که آموزش فروشگاه ساز رو قرار دادی
  اگه بتونید یک آرشیو کامل از این آموزش درست کنی خیلی عالی میشه
  من این افزونه رو کامل زیرورو کردم اگه خواستی توی تکمیل آموزش کمکت میکنم.

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون قسمت بعد رو میذارم بخون بعد بهم ایمیل بزن بگو چه نکاتی میمونه که میتونیم در اختیار کاربرای عزیز بذاریم

   تا قسمت سوم رو با کمک شما اوکی کنیم

 57. عجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــب

  چقدرم زیاده…

 58. سلام
  عالی!!!!!!!!!!!

 59. سلام. ممنون از آموزش فوق مفیدت فقط یه نکته این ها رو تو قسمت مدرسه ی وردپرس بذاری بهتر نیست؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   چرا اما چون مدرسه به این مراحل نرسیده نمیشه گذاشت اما تو برناممون هست اگه به این مراحل رسید بذاریم

 60. بسیار عالی بود علی جان
  بی صبرانه منتظر قسمت دوم این پست هستیم!