ارسال ایمیل سفارشی در ووکامرس با Woo Custom Emails

ایمیل سفارشی در ووکامرس

درود بر شما عزیزان؛
در فروشگاه هایی که با ووکامرس ایجاد میشود در هنگام سفارش محصول برای کاربران ایمیل هایی ارسال میشود که از سفارش خود مطلع شوند. همچنین وضعیت آن را بدانند. اما حالت این ایمیل و زیبایی و جذابیتش و حرفه ای بودن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حال در این آموزش قصد داریم به همراه شما یک قالب ایمیل بسیار حرفه ای را ایجاد کنیم و برای شما روش آن را شرح دهیم. در واقع میخواهیم نحوه ارسال ایمیل سفارشی در ووکامرس را به شما بگوییم.

ایمیل سفارشی در ووکامرس با Woo Custom Emails

Woo Custom Emails - ایمیل سفارشی در ووکامرس

با استفاده از افزونه Woo Custom Emails می توانید ایمیل سفارشی در ووکامرس برای کاربران خود ارسال کنید. این افزونه تا به امروز بیش از 1000 بار توسط کاربران وردپرسی نصب و مورد استفاده قرار گرفته است.

شروع کار

برای شروع کار با این افزونه آن را در وب سایت خود نصب کنید و سپس فعال نمائید. برای دسترسی به تنظیمات ایمیل سفارشی در ووکامرس باید وارد بخش تنظیمات در ادمین سایت خود شوید و سپس در این بخش گزینه ای با نام Woo Custom Emails اضافه شده است!! وقتی بر روی این گزینه کلیک نمایید، وارد صفحه تنظیمات ایمیل های سفارشی می شوید. همانند نصویر زیر:

add custom email-ایمیل سفارشی در ووکامرس

Add custom emails

در تصویر فوق فیلد های توضیح داده شده را تکمیل نمائید اما در مورد فیلد های درون تصویر ذکر چند نکته حائز اهمیت است:

  • در بخش Send Only To Customer? اگر آن را فعال کنید دیگر نیازی به تکیمل بخش Recipients نیست.
  • در بخش Choose Order Status میتوانید مشخص کنید که این ایمیل برای چه حالتی از سفارش ارسال شود.
  • در بخش پیکره اصلی ایمیل میتوانید از کد های {order_date}, {order_number}, {woocommerce_email_order_meta}, {order_billing_name}, {email_order_items_table}, {email_order_total_footer}, {order_billing_email}, {order_billing_phone}, {email_addresses} استفاده کنید.

ایمیل ها

در نهایت میتوانید از مثال قرار داده شده در تصویر نیز برای ساخت ایمیل خود استفاده کنید. سپس وقتی موارد مورد نظر به اتمام رسید میتوانید ایمیل خود را ذخیره سازی نمائید. سپس باید وارد بخش تنظیمات ووکامرس شوید در بخش ووکامرس و سپس پیکربندی همانند تصویر زیر:

email notification- ایمیل سفارشی در ووکامرس

در این بخش قالب ایمیل ساخته شده برای شما نمایش داده میشود. در نهایت باید در این بخش این ایمیل را فعال کنید که در حالت پیشفرض از این قالب ایمیل برای کاربران فروشگاه شما ارسال شود. برای این منظور روی گزینه “تنظیم” کلیک کنید و سپس در صفحه باز شده همانند تصویر زیر گزینه فعال را علامت بزنید.

notification- ایمیل سفارشی در ووکامرس

در نهایت تنظیمات را ذخیره نموده. پس از آن در هنگام انجام یک عمل که شما روی این ایمیل قرار دادید مثلا خرید محصول این قالب ایمیل سفارشی در ووکامرس استفاده میشود.
دنیاتون شاد…

دانلود افزونه Woo Custom Emails

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.