انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود در ووکامرس با WooCommerce Login Redirect

انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود

ووکامرس محبوب‌ترین فروشگاه ساز آنلاین است که حدود ۵ میلیون نصب فعال دارد. این تعداد مشترک، ووکامرس را بسیار قدرتمند کرده است و توسعه دهنده‌های وب، تلاش می‌کنند بهترین خدمات خود را روی ووکامرس ارائه دهند. حال امکانات متفاوتی را در ووکامرس داریم که به عنوان صاحب فروشگاه اینترنتی، باید با آن‌ها آشنا شوید. امکانی که امروز می‌خواهیم با آن آشنا شویم جالب است و بسیاری افراد به آن نیازمند هستند. انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود امکانی است که شاید در هر زمان به آن احتیاج پیدا کنید. گاهی صفحاتی را به مناسبت‌های مشخصی می‌سازیم و تمایل داریم نظر کاربر را پس از ورود به آن جلب کنیم، پس باید به دنبال هدایت کاربران به صفحه دیگر پس از ورود به سایت باشیم.

انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود

هنگامی که وارد فروشگاهی می‌شویم، دوست داریم سریع سر اصل مطلب برویم و کالای خود را خریداری کنیم یا تحقیق خود را درباره کالایی انجام دهیم. هر چه فرآیند ورود و به هدف رسیدن در سایت‌های فروشگاهی کمتر باشد، کاربر تجربه بهتری خواهد داشت و این یک امتیاز بزرگ برای سایت شماست.

افزونه تغییر مسیر سفارشی ووکامرس یا WooCommerce Login Redirect به شما کمک می‌کند دقیقا کاربر را پس از ورود یا ثبت نام به صفحه دلخواهی ارجاع دهید. اینگونه می‌توانید تجربه بهتری را برای کاربر رقم بزنید. اما برای راه‌اندازی این افزونه باید حتما افزونه‌ی ووکامرس را نصب کرده باشید. قابلیت تغییر مسیر زمانی عمل می‌کند که کاربر برای ثبت‌ نام یا ورود از صفحه‌ی حساب من در ووکامرس استفاده کند.

زمانی که کاربر شما به سایت وارد می‌شود و یا ثبت نام می‌کند به صفحه‌ی حساب من منتقل می‌شود (تغییر مسیر می‌دهد). شاید این مسئله یک تجربه‌ی بد برای کاربر سایت شما باشد. برای اینکه سیستم تغییر مسیر را راحت‌تر کنید، می‌توانید کاربر خود را به هر صفحه‌ای که جذاب و هدف اصلی است، منتقل کنید. این دقیقا یعنی سفارشی سازی مسیر حرکت کاربر!

می‌توانید کاربر را به صفحه‌ی فروشگاه منتقل کنید تا بتواند مستقیما این صفحه را مشاهده کند و در زمان او صرفه‌جویی شود. همچنین می‌توانید کاربران را به هر صفحه‌ای از جمله صفحه‌ی بلاگ، صفحه‌ی تشکر، صفحه‌ی سبد خرید و غیره منتقل کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد یک لندینگ پیج حرفه‌ای طراحی کنید و با انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود، آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهید.

این افزونه به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ی کاربری را ارتقا بخشید و باعث صرفه‌جویی در زمان کاربر شوید. بدون داشتن هیچ دانش کدگذاری می‌توانید هدایت کاربران به صفحه دیگر پس از ورود به سایت را میسر کنید. حال نوبت به نصب افزونه می‌رسد…

نصب و راه‌اندازی WooCommerce Login Redirect در ووکامرس

WooCommerce Login Redirect- انتقال کاربران
افزونه انتقال کاربران به صفحه دیگر

نخست به قسمت افزونه ها و سپس افزودن بروید. سپس افزونه WooCommerce Login Redirect را از انتهای مقاله دانلود کرده و نصب کنید. سپس افزونه را فعال کنید. پس از این مرحله در نوار سمت راست مدیریت وردپرس می‌توانید گزینه‌ای به نام LOGIN REDIRECT را مشاهده کنید. روی این گزینه کلیک کنید تا به صفحه افزونه منتقل شوید.

login redirect- انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود
انتخاب منوی login redirect برای رفتن به بخش تنظیمات

در صفحه‌ای که باز می‌شود، تنظیمات افزونه رویت شده و می‌توان به آن رسیدگی کرد.

تغییر مسیر پس از ثبت نام

در قسمت Registration Redirects می‌توانید کاربر را پس از ثبت‌نام به صفحه‌ی دلخواهی هدایت کنید. از تب Redirect Page می‌توانید صفحاتی که داخل وردپرس دارید را انتخاب کنید و از تب Custom URL می‌توانید هر آدرسی را به آن بدهید. حتی می‌توانید مسیری خارج از سایت خودتان تعریف کنید.

custom url- هدایت کاربران به صفحه دیگر پس از ورود به سایت
ساخت آدرسی سفارشی برای هدایت کاربران به سمت آن

پس از اعمال تنظیمات روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات مورد نظر شما ذخیره شود. با وجود این تنظیمات، انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود امکان‌پذیر می‌شود.

هدایت کاربران به صفحه دیگر پس از ورود به سایت

حال اگر شما بخواهید پس از ورود یک کاربر به ووکامرس، صفحه مورد نظرتان نمایش داده شود باید تنظیمات بخش User Role Based Login Redirects را فعال کنید. برای این منظور نخست گروهی که می‌خواهید به صفحه مورد نظر شما ارجاع داده شوند را از بخش User Role انتخاب کنید. این فیلد به طور معمول چهار گزینه دارد که به ترتیب زیر هستند:

  1. Editor (ویراستار)
  2. Subscribe (عضو ساده)
  3. Customer (مشتری)
  4. Shop manager (مدیریت فروشگاه)

هر کدام از افرادی که می‌خواهید تغییر مسیر را برای آنها اعمال کنید، انتخاب کنید. سپس در بخش Redirect Page می‌توانید صفحه مورد نظر خود را انتخاب کرده و در نهایت روی گزینه Save کلیک کنید. به همین راحتی!

Redirect Page- انتقال به صفحه سفارشی
انتقال کاربر به یک صفحه سفارشی

همچنین اگر روی گزینه Add New کلیک کنید، می‌توانید برای گروه‌های دیگری هم صفحه تغییر مسیر دلخواهی در نظر بگیرید. به طور مثال من می‌خواهم مدیریت فروشگاه را به صفحه اصلی وبسایت ارجاع دهم و مشتریان خودم را به صفحه نمونه منتقل کنم.

everyone redirect- انتقال هر کاربر به یک صفحه دلخواه
هر گروه از کاربران را به یک نوع صفحه دلخواه منتقل کنید

اگر در تصویر فوق دقت کنید، مشاهده می‌کنید که دو فیلد داریم که یکی برای مدیریت فروشگاه و دیگری برای مشتریان تنظیم شده است. مهم نیست که به چه صفحه‌ای ارجاع می‌دهید، مهم این است که شما می‌توانید این تغییر مسیر را اعمال کنید.

نتیجه عملکرد ما چه شد؟

ساخت فروشگاه اینترنتی تمام هدف شما نیست بلکه قدم اول برای نزدیک شدن به هدف اصلی است. شما باید مشتری‌مدار باشید و به موقع عمل کنید. یکی از روش‌هایی که کاربران را مجذوب می‌کند، انتقال کاربران به صفحه دلخواه پس از ورود است. برای این منظور تنها با یک افزونه ساده و کاربردی می‌توانیم هدایت کاربران به صفحه دیگر پس از ورود به سایت را امکان‌پذیر سازیم. جالب است نه؟
اگر نظر یا دیدگاهی دارید حتما آن را با ما از بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید.

دانلود افزونه WooCommerce Login Redirect

دانلود افزونه صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.