آموزش گام به گام افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان

افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان

امروزه با وجود افزونه وردپرسی قدرتمندی چون ووکامرس راه انداختن یک فروشگاه اینترنتی از هر زمان دیگری ساده‌تر شده است. مهم نیست قصد فروش چه نوع کالایی و با چه استراتژی فروشی دارید، با استفاده از افزونه فارسی ووکامرس می‌توانید به راحتی فروشگاه‌تان را بسازید و بدون معطلی به مرحله فروش برسید. اما نکته اینجاست که این کار نه فقط برای شما، بلکه برای همه آسان شده و به همین دلیل تعداد فروشگاه‌های آنلاین روز به روز در حال افزایش است. پس دو عامل سرعت و دقت به جزئیات می‌تواند شما را از رقبای‌تان جلو بیندازد. ما با طراحی افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان امکان مدیریت ساده و سریع ویژگی محصولات ووکامرس را برای شما فراهم کرده‌ایم.

مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • ویژگی‌های افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان
 • آموزش گام یه گام استفاده از افزونه
 • قابلیت ویژه افزونه

ویژگی‌های افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان

ویژگی محصولات یکی از بخش‌های مهم و اساسی برای هر فروشگاه اینترنتی است، اما از آنجایی که مدیریت آن در افزونه فارسی ووکامرس کاری پیچیده و زمان‌بر است، بسیاری از صاحبان فروشگاه‌ها ترجیح می‌دهند تا زیاد درگیر ویژگی محصولات ووکامرس نشوند. در ادامه به 3 ویژگی قدرتمند افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس می‌پردازیم که می‌تواند سرعت و دقت کار شما را به طور چشمگیری افزایش دهد.

مدیریت ویژگی‌های عمومی ووکامرس

در بخش ویژگی‌ها در این افزونه شما می‌توانید به راحتی و با کمترین میزان درگیری توسط رابط کاربری ساده و کارآمد این افزونه، ویژگی‌های جدیدی را اضافه کنید. همچنین می‌توانید ویژگی‌ها را به صورت گروهی انتخاب و حذف کنید، در حالی که در افزونه فارسی ووکامرس شما امکان انجام این کار را ندارید. حذف گروهی ویژگی‌ها زمانی بسیار اهمیت پیدا می‌کند که شما فروشگاهی بزرگ با تعداد کالای زیادی داشته باشید. همچنین می‌توانید ویژگی‌ها را مرتب کنید که باعث مدیریت ساده‌تر فروشگاه‌تان می‌شود. ویرایش ویژگی محصولات ووکامرس نیز در این بخش به آسانی و در لحظه قابل انجام است.

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه افزونه در این قسمت، افزودن گروهی ویژگی‌های محصول است. به این ترتیب که می‌توانید از بانک اطلاعاتی این افزونه که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، ویژگی‌هایی را به صورت گروهی اضافه و شخصی‌سازی کنید.

امکان افزودن گروهی ویژگی محصولات ووکامرسی

دسته‌بندی ویژگی‌ها و فراخوانی به صورت گروهی در زمان درج محصول
در این بخش از افزونه وردپرسی، شما می‌توانید به راحتی برای هر کدام از کالاهای موجود در فروشگاه، یک دسته‌بندی ایجاد کنید و ویژگی‌های مورد نظر خود را از میان مواردی که در بخش قبل ایجاد کرده‌اید، به صورت موردی یا گروهی اضافه کنید. امکان حذف و ویرایش این آیتم‌ها نیز به راحتی و با یک کلیک فراهم شده است.

برای افزودن ویژگی‌ها به یک محصول نیز می‌توانید به راحتی ویژگی‌های دسته‌بندی شده را انتخاب کرده و به کالا اضافه کنید. همچنین افزودن ویژگی محصولات ووکامرسی به صورت موردی نیز در این بخش امکان‌پذیر است.

بانک اطلاعاتی کامل ویژگی محصول افزونه ووکامرس

یکی از کارهای دشوار و زمان‌بر در طراحی و ساخت سایت فروشگاهی، بررسی و اضافه کردن تمام جزئیات و ویژگی‌های محصول است. از آنجایی که مشتریان انتظار دارند در مواجهه با یک فروشگاه اینترنتی به اطلاعات کاملی از محصول دسترسی داشته باشند، نمی‌توان از این فرایند چشم پوشی کرد.

افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس با فراهم کردن یک بانک اطلاعاتی بی‌نظیر شامل 4000 ویژگی محصول در 500 دسته‌بندی برای کالاهای متفاوت، کار شما را برای درج ویژگی محصول بیشتر از هر زمان دیگری آسان کرده و تنها با چند کلیک می‌توانید تمامی ویژگی‌های مورد نیاز خود را یافته و به محصولات خود اضافه کنید. امکان استفاده از این کتابخانه در هر دو بخش قبلی نیز فراهم است.
مطمئنا وجود ویژگی محصول به صورت کاملا دقیق و کاربردی برای تمامی محصولات فروشگاه‌تان، اعتماد مشتریان را برای خرید بیشتر جلب خواهد کرد.

آموزش گام یه گام استفاده از افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان

شما می‌توانید بعد از خرید و دریافت فایل زیپ این افزونه، به راحتی از بخش افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس فایل دانلود شده را بر هاست خود آپلود و سپس نصب کنید. با کلیک بر دکمه فعال کردن، افزونه با عنوان “مدیریت ویژگی‌ها” در منوی محصولات، در پیشخوان وردپرس شما قابل دسترسی و استفاده است.

از قابلیت‌های مهم این افزونه سازگاری کامل آن با افزونه فارسی ووکامرس است. شما می‌توانید با این افزونه علاوه بر مدیریت ویژگی محصولات ووکامرس برای کار با ویژگی محصولات دکان نیز از این افزونه استفاده کنید. رابط کاربری کاربرپسند و کاملا کاربردی، سبک بودن، به‌روزرسانی دائمی، پشتیبانی رایگان و 24ساعته از طریق سایت ژاکت و راه‌اندازی سریع و آسان از دیگر قابلیت‌های این افزونه است.

در نهایت به یاد داشته باشید که فلسفه تولید افزونه وردپرسی، کمک به افزایش سرعت و بازدهی شما در طراحی و مدیریت سایت است. پس می‌توانید با انتخابی هوشمندانه خود را از سایر رقبا جدا کنید و به نقطه تمایز برسید.

اکنون وارد منوی پیشخوان افزونه شوید و در این قسمت دکمه “اولین دسته بندی رو اضافه کنید” خواهید دید، که اگر بر روی آن کلیک کنید، وارد بخش دسته بندی ویژگی‌ها خواهید شد.

Add category for Product Features-افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان
منوی پیشخوان افزونه

اما قبل از اینکه بخواهیم دسته بندی برای ویژگی‌ها ایجاد کنیم، باید نخست ویژگی‌های محصولات فروشگاه خود را وارد کنید. به همین منظور وارد منوی “ویژگی‌ها” در سمت چپ شوید.

Product Features page-افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان
بخش ویژگی‌ها در تنظیمات افزونه

در بخش شماره (1)، در تصویر بالا شما می‌توانید ویژگی جدیدی به فروشگاه خود اضافه نمایید. (عنوان مثال رنگ، وزن و…) برای این منظور نام ویژگی را وارد کنید و مواردی که باید در این ویژگی وجود داشته باشند را در قسمت “مقدار” وارد کنید و در آخر بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا این ویژگی به لیست شما اضافه شود.

Add Product Features-افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان
اضافه کردن ویژگی

در بخش شماره (2)، در تصویر بالا شما می‌توانید ویژگی‌های ایجاد شده را به صورت گروهی حذف کنید که این ویژگی در حالت عادی در قسمت ویژگی‌های ووکامرس وجود ندارد. برای این کار ویژگی‌های مورد نظر خود را تیک بزنید و در آخر بر روی دکمه “حذف گروهی” کلیک کنید.

در بخش شماره (3)، در تصویر بالا دو عدد آیکون می‌بینید که آیکون سطل زباله برای حذف تکی ویژگی استفاده می‌شود و توسط آیکون مداد، می‌توانید ویژگی را خیلی سریع و در همان صفحه ویرایش نمایید.

در بخش شماره (4)، در تصویر بالا یک دکمه به نام “افزودن گروهی” وجود دارد، که شما توسط آن می‌توانید از بانک اطلاعاتی ویژگی افزونه استفاده نمایید و بدون دردسر ویژگی‌ها را به سایت خود اضافه نمایید. اگر در کادر search کلیک کنید یک لیست برای شما باز خواهد شد که اگر برو روی هرکدام از آنها کلیک کنید، ویژگی‌های موجود در آن را مشاهده خواهید کرد که شما به انتخاب خود می‌توانید از قسمت چک لیست، ویژگی‌های مورد نظر خود را برای اضافه شدن انتخاب کنید.

به عنوان مثال ما در قسمت کالاهای دیجیتال، موبایل، بروی گوشی موبایل کلیک کردیم و از این بخش موارد مورد نیاز را تیک زدیم و به انتهای لیست اسکرول کردیم و با کلیک بر روی دکمه “افزودن” آنها را به لیست ویژگی‌ها اضافه کردیم.

Features for mobile
ویژگی‌های انتخاب شده برای گوشی موبایل

اکنون در این قسمت مشاهده خواهید کرد که لیست بسیار بلندی در این صفحه برای شما نمایان شده است و ممکن است کمی گیج کننده باشید. اما نگران نباشید چون شما می‌توانید این ویژگی‌ها را دسته بندی کنید. با ورود به بخش “دسته بندی ویژگی‌ها” می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

Add category for Features
اضافه کردن دسته بندی برای ویژگی‌ها

در این صفحه دو عدد دکمه که یکی “افزودن جدید” و دیگری “حذف گروهی” می‌باشد را مشاهده می‌کنید. حذف گروهی نامش مشخص است و برای حذف دسته بندی‌ها استفاده می‌شود.

برای اضافه کردن دسته جدید بر روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید و در پنجه باز شده نام دسته بندی را وارد کنید و بر روی دکمه  “ذخیره تغییرات کلیک کنید.

Add new category for Features
افزودن دسته جدید

اکنون مشاهده می‌کنید که این دسته بندی در لیست شما اضافه شده است. حال باید بر روی گزینه “انتخاب ویژگی” کلیک کنید، تا وارد مرحله افزودن ویژگی‌ها به این دسته بندی شوید.

در این قسمت دو حالت برای وارد کردن ویژگی‌ها وجود دارد که یکی “افزودن گروهی” و دیگری “سطر جدید” یا به صورت تکی می‌باشد. که هرکدام را جداگانه به شما آموزش می‌دهیم.

Add Features to category by group
اضافه کردن گروهی و تکی

حال در صفحه باز شده می‌توانید ویژگی‌هایی که در قسمت قبل در سایت وارد کردید را ببینید و از اینجا می‌توانید آنها را گروه بندی کنید. همچنین از تب “ویژگی های پیشنهادی” نیز می‌توانید از پیشنهادات خود افزونه استفاده نمایید. در آخر بر روی دکمه “افزودن که در پایین همین صفحه وجود دارد، کلیک کنید تا این موارد به دسته بندی اضافه شود.

add check list to category-افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان
افزودن ویژگی‌های انتخاب شده به دسته بندی

حال اگر بخواهید به صورت تکی به دسته بندی خود، ویژگی اضافه کنید، باید روی گزینه “سطر جدید” کلیک کنید. حال در این قسمت می‌توانید ویژگی به این سطر اضافه کنید؛ حتی به شما این اجازه را می‌دهد که با زدن تیک “ویژگی جدید” همین‌جا یک ویژگی جدید ایجاد کنید. بعد از انجام تنظیمات مورد نظر بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

Add new single line to category-افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان
اضافه کردن سطر جدید

اکنون وارد آخرین قسمت پنل تنظیمات افزونه، یعنی “محصولات” می‌شویم و در این قسمت می‌توانید این ویژگی‌های ایجاد کرده خود را به محصولات اضافه کنید. برای این کار بر روی دکمه “انتخاب ویژگی” که در جلوی هر محصول هست کلیک کنید.

Add Features to products
انتخاب ویژگی برای محصولات

قابلیت ویژه افزونه

به غیر از این راه‌هایی که در بالا برای شما توضیح دادیم، روش دیگری برای سریع‌تر شدن کار شما وجود دارد. این روش به این صورت است که شما دیگر نیاز نیست برای هر محصول ویژگی ایجاد کنید و بعد دوباره آن ویژگی را در محصول قرار دهید، و شما می‌توانید وارد بخش محصولات در پیشخوان افزونه شوید و بر روی دکمه “انتخاب ویژگی” در مقابل محصول مورد نظر خود کلیک کنید.

Add-attributes-to-products
اضافه کردن ویژگی به صورت گروهی

در پنل باز شده بر روی دکمه “افزودن گروهی” و سپس بر روی تب “ویژگی‌های پیشنهادی” کلیک کنید. اگر در باکس Search کلیک کنید، برای شما لیستی باز خواهد شد که در آن ویژگی‌های مختلفی وجود دارد.

به عنوان مثال ما در تصویر پایین گزینه لپ‌تاپ را انتخاب کردیم و تمام ویژگی‌هایی که در فروشگاه اینترنتی برای لپ‌تاپ مورد نیاز است برای ما ظاهر شده است.

Add attributes for laptop
ویژگی‌های مخصوص لپ‌تاپ

شما به دلخوان خودتان می‌توانید بدون هیچ دردسری، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این ویژگی‌ها را به محصولات خود در ووکامرس اضافه نمایید.

مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان

فروشگاه‌های بزرگ حتما مشکل مدیریت ویژگی را به دلیل بالا بودن تعداد محصولات خواهند داشت و ما در این مقاله به شما مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان را توسط این افزونه به شما آموزش دادیم و آموختیم که چطور ویژگی به سایت اضافه کنیم و یا آنها را مدیریت و دسته بندی کنیم و روی محصولات اعمال کنیم. اگر سوالی دارید حتما در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

برای شما کاربران عزیز همیار وردپرس برای خرید این فزونه یک کد تخفیف درنظر گرفته شده است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

hwp_attrb50

دانلود افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان

دانلود افزونه مدیریت محتوای ویژگی محصولات ووکامرس و دکان دانلود نسخه رایگان با امکانات محدود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام؛
  1. آیا بعد از اتمام کار و پاک کردن افزونه، ویژگی ها در همان پیش فرض ووکامرس باقی می ماند یا نه؟
  2. من یک سایت آرایشی دارم راه میندازم. تعداد رنگها خیلی زیاده. برای ریختن ویژگی رنگ آیا بصورت آپلود فایل اکسلی این افزونه این کار رو انجام میده؟ اگر نه لطفا یک افزونه معرفی کنید.
  سپاس