آزمایش ایمیل های ارسالی در ووکامرس با WooCommerce Email Test

ایمیل های ارسالی در ووکامرس

درود بر شما؛
در وب سایت های فروشگاهی یکی از بخش های مهم وب سایت و فروشگاه شما بخش پروسه و روند خرید محصولات است!! که بسیار مهم بوده و اصلی ترین و کلیدی ترین بخش کار است. اما در این بخش گزینه ای به نام ایمیل های اطلاع رسانی وجود دارد که در هنگام تراکنش های فروشگاه برای کاربران ارسال می شود. در این آموزش به شما افزونه ای برای آزمایش ایمیل های ارسالی در ووکامرس معرفی می کنیم. تا مشکلی در ارسال اطلاعات برای کاربران پیش نیاید.

ایمیل های ارسالی در ووکامرس با WooCommerce Email Test

WooCommerce Email Test-ایمیل های ارسالی در ووکامرس

از افزونه WooCommerce Email Test، می توان برای آزمایش ایمیل های ارسالی در ووکامرس استفاده کرد. این افزونه تا به امروز مورد استفاده کاربران بسیاری قرار گرفته است. در این آموزش هم با شما دوستان به بررسی تنظیمات آن می پردازیم.

شروع کار

ابتدا افزونه فوق را در وب سایت خود نصب و راه اندازی کنید. بهتر است در مورد آن توضیحاتی را ارائه دهم.
در وب سایت های فروشگاهی که برای هر تراکنش ایمیل هایی ارسال میشود باید بدانید که این ایمیل ها در ابتدا توسط صاحب فروشگاه ساخته میشود. اما برای تست آن ها نیاز است که هر بار تراکنشی را انجام دهید تا بتوانید آن ها را تست کنید!! که اصلا روش خوبی نیست و بسیار دشوار است.

برای استفاده از این افزونه باید همانند تصویر زیر به بخش ووکامرس و سپس email test بروید. ولی باید بدانید در ابتدا باید آن را نصب کرده و فعال کنید. در این بخش همانطور که در تصویر زیر میبینید ابتدا باید یک سفارش را انتخاب کنید. اگر سفارشی ندارید خودتان همانند مشتری های فروشگاه یک سفارش ثبت کنید:

  تغییر آواتار پیشفرض در وردپرس با WP User Avatar

choose order-ایمیل های ارسالی در ووکامرس

پس از انتخاب سفارش همانند تصویر بالا، در پایین صفحه همانطور که در تصویر فوق مشخص شده است میتوانید تست کنید برای هر فرآیند رویه این سفارش ایمیل به چه صورتی ارسال میشود. وقتی روی هر یک از گزینه های پایین صفحه کلیک کنید تست ایمیل شما همانند تصویر زیر نمایش داده میشود.

email test-ایمیل های ارسالی در ووکامرس

گزینه های موجود در پایین صفحه در تصویر به ترتیب آزمایش فرآیند های زیر است:

  • New Order: ارسال ایمیل در صورت ایجاد یک سفارش جدید
  • Processing Order: ارسال ایمیل در صورت آماده سازی سفارش مشتری
  • Completed Order: ارسال ایمیل در صورت کامل شدن سفارش
  • Customer Invoice: ارسال ایمیل صورتحساب مشتری
  • Customer Note: ارسال ایمیل در صورت افزودن یک یادداشت به محصول توسط مشتری

خب این آموزش در این قسمت به انتها رسید. اما در انتها ذکر نکته ای بسیار ضروریست. شما باید توجه کنید که ابتدا باید قالب ایمیل را در بخش ووکامرس و سپس پیکربندی و در تب ایمیل ها ایجاد کنید تا امکان تست ایمیل های ارسالی در ووکامرس را فراهم کنید و سپس در این افزونه آن را تست کنید که آیا تغییرات شما به درستی اعمال شده یا خیر.

شاد باشید…

دانلود افزونه WooCommerce Email Test

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.