تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس با WooCommerce Email Validation

تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس

تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس

سلام دوستان؛

همانطور که می دانید در فروشگاه ووکامرسی پس از خرید یک محصول به صفحه ی پرداخت انتقال می یابید اما قبل از اینکه پرداخت انجام دهید باید فرمی را جهت ورود اطلاعات خود از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس پستی، نام شهر، پست الکترونیکی و … اقدام نمایید و سپس به صفحه ی پرداخت بانک یا درگاه های واسطه منتقل شوید.
بعضی از دوستان سوال می کردند که این بخش را چطور می توان حذف کرد زیرا مشتری را خسته می کند! باید به شما بگویم وجود این بخش هم برای اعتبار بخشیدن به فروشگاه شما بسیار مهم است و هم برای برای ارسال کالا برای مشتری و ایجاد اعتماد او خوب است. پس بهتر است منطق اینکار را در نظر گرفته و مانع از وجود آن نشوید.
حتما در بسیاری از فرم های ورود اطلاعات دیده اید که دو بار پشت سر هم از شما آدرس ایمیل را می خواهد! یک بار آدرس ایمیل و بار دیگر با عنوان تکرار آدرس ایمیل. منطق این کار چیست؟
شما با این کار ایمیل ورودی خود را تایید می کنید تا اطلاعات از سمت آن سایت برای شما ارسال شود و اگر آدرس ایمیل اشتباهی وارد کرده باشید، خود مسئول آن هستید. این عمل با اینکه بسیار پیش پا افتاده و ساده به نظر می رسد اما موضوع کاملا اساسی و مهمی تلقی می شود.
حال ما نیز می خواهید در فرمی که به بخش پرداخت منتهی می شود آدرس ایمیل وارد شده را تایید کنیم. مخصوصا اگر فروشگاه اینترنتی شما به صورت دانلودی و فروش محصول مجازی فعالیت دارد ایجاد بخشی برای اعتبارسنجی ایمیل بسیار مهم است.
در آموزش ووکامرس امروز با افزونه ای آشنا می شویم که ایمیل وارد شده توسط مشتری را اعتبارسنجی می کند.

افزونه WooCommerce Email Validation

woocommerce email validation hamyarwp

با کمک افزونه ی  “WooCommerce Email Validation” می توانیم فیلد دیگری با عنوان تایید آدرس ایمیل ایجاد کنیم تا مشتری ایمیل خود را تایید کرده و به عبارتی به آن اعتبار می بخشد.

توجه!!! افزونه توسط همیار وردپرس فارسی سازی شده است و شما می توانید نسخه ی فارسی آن را از انتهای همین آموزش دریافت کنید!

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب و سپس آن را فعال می کنیم. افزونه دو بخش رایگان و غیر رایگان دارد که ما با بخش پرمیوم آن کاری نداریم. بخش رایگان آن نیز هیچ تنظیمات اضافی ندارد. یعنی شما پس از فعال کردن افزونه می توانید به بخش فرم محصول مراجعه کنید و نتیجه را مشاهده کنید…

verify email hamyarwp

همانطور که مشاهده می کنید فیلد تایید آدرس ایمیل در پایین فیلد ایمیل اضافه شده است.

جمع بندی! 

وجود بخشی برای تایید آدرس ایمیل مشتری یا اعتبارسنجی ایمیل، بسیار مهم است زیرا هم مشتری مطمئن می شود که ایمیلی که وارد کرده درست است و اطلاعات فروشگاه شما را به راحتی دریافت می کند و هم شما می توانید از صحت اطلاعات مشتری باخبر شوید.

دانلود افزونه فارسی WooCommerce Email Validation

دانلود   صفحه افزونه

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

351,805 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های آموزشی