نمایش حرفه ای ویژگی های ووکامرس با WooCommerce Variation Swatches

افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس

تنوع در انتخاب محصولات در وبسایت‌های فروشگاهی یکی از مواردی است که می‌تواند مشتریان بیشتری جذب و در تصمیم‌گیری هنگام خرید به آن‌ها کمک بسیاری کند، ایجاد تنوع برای یک محصول در ووکامرس دقیقا شامل همان امکاناتی است که در یک فروشگاه واقعی ممکن است در اختیار داشته باشد. یکی از راه‌هایی که در فروش محصولات و جذب مشتری بیشتر باعث موفقیت شما خواهد شد استفاده از افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس می‌باشد. اگر شما نیز وبسایت فروشگاهی خود را بر پایه ووکامرس راه‌اندازی کرده‌اید توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله با همراه باشید تا با استفاده از افزونه نمایش ویژگی های ووکامرس جذابیت فروشگاه خود را چندین برابر کنید.

افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • نمایش حرفه ای ویژگی های ووکامرس (افزونه محصول متغیر ووکامرس)
 • افزونه WooCommerce Variation Swatches
 • ویژگی‌­های افزونه WooCommerce Variation Swatches
 • آموزش افزونه WooCommerce Variation Swatches
 • تعریف ویژگی در ووکامرس
 • افزودن ویژگی­‌ها به محصولات در ووکامرس

نمایش حرفه ای ویژگی های ووکامرس

تنوع در انتخاب محصولات می‌تواند تنوع در رنگ، اندازه، مدل و غیره باشد. به عنوان مثال در یک فروشگاه اینترنتی سایز، رنگ‌بندی و طرح‌های متنوع از یک لباس وجود داشته باشد به طوری که مشتری بتواند رنگ سایز و مدل دلخواه خود را انتخاب و مشاهده کند. این کار باعث جلب رضایت مشتری شده و نرخ تبدیل را چندین برابر افزایش می‌دهد. شما می‌‌توانید برای افزودن ویژگی های محصول در ووکامرس از افزونه WooCommerce Variation Swatches استفاده کنید. در ادامه آموزش، به معرفی برخی از ویژگی‌های افزونه و نحوه استفاده از آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

افزونه WooCommerce Variation Swatches

افزونه WooCommerce Variation Swatches
افزونه WooCommerce Variation Swatches

افزونه پیشرفته و رایگان WooCommerce Variation Swatches با بیش از 100 هزار نصب فعال امکان انتخاب ویژگی‌های متنوعی از قبیل رنگ، سایز، دکمه‌های رادیویی، برچسب‌ها و گزینه‌های پیشرفته بسیاری برای هر کدام از محصولات را ارائه می‌دهد. این افزونه نه تنها قابلیت نمایش حرفه‌ای ویژگی‌های ووکامرس را دارد بلکه قابلیت نمایش سریعی از محصولات را نیز برای شما فراهم می‌کند. در ادامه به معرفی برخی از ویژگی‌های این افزونه خواهیم پرداخت.

ویژگی‌­های افزونه WooCommerce Variation Swatches

 • قابلیت ایجاد رنگ­‌بندی برای هر محصول
 • سازگاری با کلیه قالب­‌های وردپرس و ووکامرس
 • کاربری و سفارشی‌­سازی آسان
 • کاملا ریسپانسیو و واکنش­گرا
 • قابلیت فعال کردن ویژگی برای تصاویر انتخابی
 • قابلیت استفاده از ویژگی­‌های‌ برچسب، متن، دکمه‌های انتخابی، سایز و غیره
 • قابلیت تنظیم ویژگی‌ها در سطح جهانی
 • امکان تنظیم اندازه تصاویر
 • دارای پنل تنظیمات پیشرفته
 • دارای پشتیبانی سریع و حرفه­‌ای
 • دارای دو سبک مختلف دایره و مربعی برای ویژگی­‌ها

آموزش افزونه WooCommerce Variation Swatches

در ابتدا برای استفاده از افزونه، لازم است از انتهای همین مقاله نسبت به دانلود و نصب آن در سایت وردپرسی خود اقدام کنید، پس از نصب و فعالسازی افزونه منو جدیدی به نام Swatches Settings به پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد. این افزونه دارای تنظیمات و سربرگ-های مختلفی می‌باشد که در ادامه به بررسی هر کدام از این سربرگ‌ها خواهیم پرداخت.

سربرگ Simple

سربرگ Simple در تنظیمات افزونه نمایش ویژگی های ووکامرس
سربرگ Simple در تنظیمات افزونه WooCommerce Variation Swatches
 • Enable Tooltip: با فعالسازی این گزینه کادر راهنمای ویژگی­ برای هر محصول نمایش داده می­‌شود.
 • Enable Stylesheet: برای فعالسازی شیوه­‌نامه پیش­فرض افزونه مورد استفاده قرار می‌­گیرد.
 • Shape style: انتخاب نحوه نمایش ویژگی برای هر محصول به دو صورت دایره و مربع می­‌باشد.
 • Auto Dropdowns to Button: لیست­‌های کشویی پیش‌فرض را به دکمه تبدیل می­‌کند.

سربرگ Advanced

سربرگ Advanced در تنظیمات افزونه نمایش ویژگی های ووکامرس
سربرگ Advanced در تنظیمات افزونه WooCommerce Variation Swatches
 • Clear on Reselect: از این گزینه به منظور حذف ویژگی انتخاب شده برای انتخاب مجدد استفاده می­‌شود.
 • Ajax variation threshold: این گزینه مربوط به آستانه تغییر هر ویژگی می­‌باشد که بین اعداد 1 تا 30 متغیر است.
 • Show selected attribute: این گزینه نام ویژگی انتخاب شده را در کنار عنوان نمایش می­‌دهد.
 • Attribute behavior: این گزینه مربوط به نوع نمایش ویژگی‌ها می‌­باشد.
 • Attribute image size: از این بخش قادر خواهید بود نحوه نمایش و اندازه تصاویر ویژگی­‌های محصول را مشخص کنید، در غیر اینصورت می­‌توانید به صورت دستی عرض، طول و اندازه فونت را تغییر دهید.

سربرگ Performance

سربرگ Performance در تنظیمات افزونه نمایش ویژگی های ووکامرس
سربرگ Performance در تنظیمات افزونه WooCommerce Variation Swatches

این تب به عملکرد سایت و تاثیر این افزونه بر روی سایت اشاره دارد، بهتر است برای افزایش امتیاز سرعت صفحات این دو گزینه را فعال کنید که به طور پیش‌فرض این گزینه‌ها فعال هستند. در نهایت پس از انجام تنظیمات، تغییرات را ذخیره نمایید.

سایر تنظیمات افزونه مربوط به نسخه پرمیوم آن است که برای کسب اطلاعات و راهنمایی‌های بیشتر لازم است به سربرگ Tutorials مراجعه کنید.

تعریف ویژگی در ووکامرس

جهت ایجاد تنوع در انتخاب محصولات ووکامرس می‌بایستی مطابق تصویر زیر از منو “محصولات” موجود در پیشخوان وردپرس گزینه “ویژگی-ها” را انتخاب کنید، همانطور که مشاهده می‌کنید نوع ویژگی به این بخش اضافه شده است که شامل ویژگی‌های Color, Image و Button می‌باشد، در ادامه به بررسی و نحوه استفاده هر کدام از این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

تعریف ویژگی در ووکامرس
تعریف ویژگی در ووکامرس

ویژگی Color

جهت افزودن یک ویژگی رنگ جدید لازم است نامی که برای نمایش به کاربران سایت و نامک یکتا را “رنگ” وارد کرده و نوع ویژگی راcolor انتخاب و بر روی دکمه افزودن ویژگی کلیک کنید. با این کار مانند تصویر زیر ویژگی تعریف شده در ستون سمت چپ صفحه نمایش داده خواهد شد.

پیکربندی ویژگی Color
پیکربندی ویژگی Color

اینک با کلیک بر روی گزینه “پیکربندی شرایط و ضوابط” وارد صفحه زیر خواهیم شد، در این بخش لازم است متغیرهای رنگ را برای ایجاد تنوع در محصول تعریف کنیم.

پیکربندی شرایط و ضوابط ویژگی Color
پیکربندی شرایط و ضوابط ویژگی Color

برای افزودن رنگ جدید می‌توانید مطابق تصویر فوق نام رنگ و رنگ مورد نظر را از پالت رنگی موجود انتخاب کنید. به همین ترتیب برای انتخاب ویژگی‌های محصول در ووکامرس، تعداد رنگ‌های دلخواه را می‌توانید اضافه نمایید، به عنوان مثال در تصویر زیر 3 نوع رنگ را انتخاب کرده‌ایم.

لیست رنگ‌ها در ویژگی Color
لیست رنگ‌ها در ویژگی Color

ویژگی Image

انتخاب ویژگی تصویر نیز مانند ویژگی قبل می‌باشد که به عنوان مثال نام و نامک آن را “تصویر” وارد کرده و نوع ویژگی را Image انتخاب و بر روی دکمه افزودن ویژگی کلیک کنید.

افزودن ویژگی Image
افزودن ویژگی Image

با این کار مطابق تصویر زیر ویژگی تعریف شده در ستون سمت چپ صفحه نمایش داده خواهد شد.

پیکربندی ویژگی Image در ووکامرس
پیکربندی ویژگی Image در ووکامرس

حال باید گزینه “پیکربندی شرایط و ضوابط” را انتخاب و وارد صفحه زیر شوید، در این بخش می‌توانید تصاویر دلخواه خود را به محصول اضافه نمایید.

لیست تصاویر در ویژگی Image ووکامرس
لیست تصاویر در ویژگی Image ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای هر یک از متغیرهای ویژگی می‌توان یک تصویر انتخاب کرد، افزودن تصاویر به صورت نامحدود امکان‌پذیر است.

ویژگی Button

لیست دکمه ها در ویژگی button
لیست دکمه ها در ویژگی button

تا این بخش از مقاله با افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس آشنا شده‌اید، در ادامه با نحوه افزودن این ویژگی‌ها به محصولات ووکامرس خواهیم پرداخت.

افزودن ویژگی­‌ها به محصولات در ووکامرس

برای افزودن ویژگی‌ها به محصولات لازم است به صفحه ویرایش یکی از محصولات خود مراجعه کرده و از بخش اطلاعات محصول روی گزینه ویژگی‌ها کلیک کنید. همانطور که در کادر موجود در تصویر زیر مشاهده می‌کنید تمام ویژگی‌های که تعریف کرده‌اید قابل مشاهده هستند، هر کدام از این ویژگی‌هایی که برای محصول می‌خواهید اختصاص دهید را انتخاب و روی دکمه افزودن کلیک کنید.

تنظیم محصول متغیر در ووکامرس
تنظیم محصول متغیر در ووکامرس

برای تمام ویژگی‌ها تیک گزینه “استفاده برای متغیرها” را زده و سپس در مرحله بعد به بخش “تغییرات” مراجعه کنید.

افزودن متغیر به محصول در ووکامرس
افزودن متغیر به محصول در ووکامرس

در این بخش گزینه “افزودن متغیر” را انتخاب کرده تا ویژگی‌هایی که تعریف کرده‌‌ایم به این بخش اضافه شوند، در نهایت باید برای تمامی متغیرهای خود قیمت و موجودی انبار را تنظیم کنید و سپس تغییرات را ذخیره نمایید.

در نهایت پس از ذخیره تغییرات و مشاهده صفحه محصول نتیجه همانند تصویر زیر خواهد بود که با کلیک بر روی هر ویژگی می‌توانید محصول موردنظر خود را مشاهده و قیمت آن را ببینید.

نتیجه نهایی افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس
نتیجه نهایی افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس

به همین صورت می‌توانید امکان انتخاب ویژگی‌های محصول در ووکامرس را برای مشتریان خود فراهم کنید. در این مقاله برای تست متغیرهایی را ایجاد کردیم تا نحوه استفاده از افزونه را به شما آموزش دهیم، شما نیز می‌توانید متناسب با فروشگاه و محصولات خود، متغیرها و ویژگی‌های بیشتری را اضافه نمائید.

افزونه نمایش ویژگی های ووکامرس

با گسترش روزافزون کسب و کارهای آنلاین جذب مشتری یکی از ارکان اساسی موفقیت در این راه می‌باشد، اگر در فروشگاه ووکامرسی خود امکانات زیادی را در اختیار مشتریان قرار دهید قطعا جزو مشتریان دائمی سایت و فروشگاه شما خواهند شد، یکی از مواردی که در جذب مشتری به شما کمک فراوانی خواهد کرد استفاده از افزونه ویژگی های پیشرفته محصولات ووکامرس می‌باشد که در این مقاله به معرفی و آموزش کامل این افزونه پرداختیم. اگر شما نیز قصد دارید با جذاب و حرفه‌ای‌تر نشان دادن فروشگاه ووکامرسی خود مشتریان بیشتری جذب کنید توصیه می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید. شما می‌توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را از بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه Variation Swatches for WooCommerce

دانلود افزونه Variation Swatches for WooCommerce صفحه افزونه

آموزش ویدیویی استفاده از افزونه Variation Swatches for WooCommerce

سوالات متداول

تنوع در انتخاب محصولات می‌تواند تنوع در رنگ، اندازه، مدل و غیره باشد. به عنوان مثال در یک فروشگاه اینترنتی سایز، رنگ‌بندی و طرح‌های متنوع از یک لباس وجود داشته باشد به طوری که مشتری بتواند رنگ سایز و مدل دلخواه خود را انتخاب و مشاهده کند.
این کار باعث جلب رضایت مشتری شده و نرخ تبدیل را چندین برابر افزایش می‌دهد. شما می‌‌توانید برای افزودن ویژگی های محصول در ووکامرس از افزونه WooCommerce Variation Swatches استفاده کنید.
قابلیت ایجاد رنگ­‌بندی برای هر محصول سازگاری با کلیه قالب­‌های وردپرس و ووکامرس کاربری و سفارشی‌­سازی آسان کاملا ریسپانسیو و واکنش­گرا قابلیت فعال کردن ویژگی برای تصاویر انتخابی قابلیت استفاده از ویژگی­‌های‌ برچسب، متن، دکمه‌های انتخابی، سایز و غیره قابلیت تنظیم ویژگی‌ها در سطح جهانی امکان تنظیم اندازه تصاویر دارای پنل تنظیمات پیشرفته دارای پشتیبانی سریع و حرفه­‌ای دارای دو سبک مختلف دایره و مربعی برای ویژگی­‌ها
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دوستان من افزونه رو فعال کردم و تنضیمات و متغیر دلخواه خودم رو اضافه کردم باید چطوری در صفحه محصولی که خودم ساختم نمایش بدم به طور پیش فرش نشون نمی ده

  • 2 ماه عضو همیار وردپرس

   سلام وقت بخیر
   منم همین مشکل رو دارم اگر مشکلتون برطرف شد لطفا منم راهنمایی کنید

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   منم همین مشکل رو دارم

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   لطفا نسخه بروز افزونه رو از مخزن نصب کنید

 2. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام و احترام

  من دنبال راهی بودم تا بشه هنگام خرید عطر خرید شیشه عطر رو به صورت یک آپشن اضافی به محصول اضافه کرد تا اگر کسی خواست شیشه عطر هم بخره یا با بطری ارسال بشه. اما این افزونه ها وقتی مشتری مقدار حجم عطر رو افزایش میده، قیمت شیشه عطر هم چند برابر میشه، من میخواستم به صورت جداگانه در پایان کار برای کسی که میخواد به سبد خرید اضافه بشه. چطور میتونم این کار رو بکنم؟ با کدام افزونه؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما باید به عنوان یک محصول جداگانه درنظر بگیرید. مثل لوازم جانبی