فروش عمده محصول در ووکامرس با WooCommerce Wholesale Prices

فروش عمده در ووکامرس فروش عمده در ووکامرس

احتمالا همه‌ی شما با واژه‌ی عمده فروشی آشنایی دارید. عمده فروشی به معنای فروش تعداد بالایی از یک محصول به افرادی خاص با قیمتی پایین‌تر از قیمت واقعی آن می‌باشد. حال اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی باشید و بخواهید محصول یا محصولاتی را به فرد یا سازمانی به صورت عمده و با تخفیف ویژه به فروش برسانید چه باید بکنید؟ یا به عبارت دیگر راه حل فروش عمده در ووکامرس چگونه است؟ به صورت کلی فروشندگانی که علاقمندند محصولات خود را به صورت فله نیز به فروش برسانند به دنبال راهی هستند که بدون نیاز به دو سایت جداگانه محصولات سایت را برای خریداران خرد و خریداران عمده با قیمت های متفاوتی نمایش دهند.

فروش عمده در ووکامرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • فروش عمده محصول در ووکامرس
 • مروری کلی بر افزونه عمده فروشی ووکامرس
 • نصب و راه اندازی افزونه
 • اضافه کردن یا تغییر نقش کاربران به عنوان مشتریان عمده فروشی
 • نحوه اضافه کردن قیمت عمده ‌فروشی به محصولات انتخابی خود
 • از کار انداختن کدهای تخفیف برای مشتریان عمده‌فروشی
 • نحوه‌ی تغییر عبارت انگلیسی Wholesale Price
 • برخی از قابلیت های نسخه پولی افزونه عمده فروشی ووکامرس

فروش عمده محصول در ووکامرس

یکی از مزایای فروش عمده محصول در ووکامرس با تخفیفات ویژه می‌تواند جلب کردن خریداران عمده باشد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مزیت این کار چیست وقتی سود حاصل از محصولاتمان کم می‌شود. اکثر قریب به اتفاق شما دوستان، ضرب‌المثل سود کمتر فروش بیشتر به گوشتان خورده است این همان استراتژی‌ای است که بعضی فروشگاه‌های اینترنتی برای سود بیشتر خود اتخاذ می‌کنند. ما در این مقاله به منظور فروش عمده در ووکامرس، افزونه‌ی عمده فروشی WooCommerce Wholesale Prices را به شما کاربران معرفی خواهیم کرد با همیار‌وردپرس همراه باشید.

مروری کلی بر افزونه عمده فروشی ووکامرس

نسخه‌ی رایگان افزونه WooCommerce Wholesale Prices یک روش کاملاً کاربردی و قانونی برای اضافه کردن ویژگی‌های عمده فروشی است و برای بسیاری از مشاغل که فقط به کارکردهای اساسی عمده فروشی نیاز دارند، مناسب خواهد بود. این یک راه عالی برای شروع فروش عمده در ووکامرس شماست.

همچنین این افزونه یک نسخه پرمیوم دارد که مثل سایر افزونه‌ها ویژگی‌های بیشتری را به آن می‌افزاید. نسخه پرمیوم این افزونه عمده فروشی ووکامرس ویژگی‌هایی مثل فرم‌های سفارش عمده فروشی و مدیریت کاربران را به آن اضافه می‌کند.

افزونه عمده فروشی ووکامرس چه کاری انجام می‌دهد:

 • ایجاد یک نقش کاربر جدید برای خریداران عمده
 • امکان اضافه کردن قیمت عمده فروشی به محصولات سایت
 • اجازه دادن به شما برای تغییر دادن و شخصی سازی کردن قابلیت‌ها

با این سه چیز، شما می‌توانید عمده‌فروشی را در فروشگاه ووکامرس آغاز نمایید.

نصب و راه اندازی افزونه

افزونه عمده فروشی ووکامرس
افزونه عمده فروشی ووکامرس

این افزونه توسط همیار وردپرس فارسی شده است و شما برای نصب افزونه عمده فروشی ووکامرس، آن را از انتهای همین آموزش دانلود کرده و برای نصب آن به بخش افزونه‌ها و افزودن بروید. سپس افزونه را آپلود کرده و فعال نمایید.

اضافه کردن یا تغییر نقش کاربران به عنوان مشتریان عمده فروشی

ابتدا برای فروش عمده در ووکامرس باید گروه کاربرانی را که قصد خریداری محصولات سایت شما به صورت عمده را دارند، مشخص کنید. برای این منظور به منوی کاربران در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و اگر کاربری از قبل در سایت ثبت نام کرده است، روی دکمه ویرایش کلیک کنید و نقش کاربر را Wholesale Customer قرار دهید. در غیر اینصورت اگر می‌خواهید کاربری را اضافه کنید، روی گزینه افزودن کلیک کرده و بعد از انتخاب نام کاربری، ایمیل و رمز عبور، نقش کاربر را همان Wholesale Customer انتخاب کنید و کاربر جدید را اضافه کنید.

Wholesale Customer-فروش عمده در ووکامرس
انتخاب نقش مشتری عمده فروشی

نحوه اضافه کردن قیمت عمده ‌فروشی به محصولات انتخابی خود

حالا شما باید یک محصول جدید ایجاد کنید یا محصولات موجود را که می‌خواهید به صورت عمده‌فروشی به فروش برسانید ویرایش کرده و قیمت عمده فروشی را به آن‌ها اضافه کنید. برای اینکار بعد از نصب افزونه در جعبه اطلاعات محصول قسمت جدیدی اضافه می‌شود که مربوط به فروش عمده در ووکامرس است. اینجا می‌توانید قیمت عمده‌ای که در نظر دارید را وارد کنید.

قیمت عمده فروشی در محصولات
قیمت عمده فروشی در محصولات

به عنوان مثال ما قیمت اصلی محصول را 2 میلیون تومان و قیمت عمده آن را یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزار تومان قرار دادیم. حال که قیمت عمده فروشی را روی محصول یا محصولات انتخابی خود اعمال کردید کاربرانی که به عنوان مشتریان عمده فروشی انتخاب شده‌اند می‌توانند این قیمت گذاری خاص که برای آن ها تنظیم شده است را مشاهده نمایند. لازم به ذکر است که قیمت فروش عمده در ووکامرس به جز برای این کاربران، برای بقیه قابل مشاهده نیست.

قیمت عمده فروشی نمایش داده شده در محصول
قیمت عمده فروشی نمایش داده شده در محصول

از کار انداختن کدهای تخفیف برای مشتریان عمده‌فروشی

مشتریان عمده فروشی از قبل تخفیفی را برای خرید به صورت عمده دریافت می‌کنند. پس کد‌های تخفیفی که برای کاربران معمولی سایت در نظر گرفته‌اید باید برایشان غیرفعال باشد. قاعدتا شما دوست ندارید که یک مشتری عمده فروشی علاوه بر تخفیفی که به صورت عمده دریافت می‌کند از کد تخفیف نیز استفاده کرده و قیمت محصول را به شکلی کاهش دهد که عملا دیگر سودی عایدتان نگردد.

برای جلوگیری از استفاده مشتریان عمده فروشی از کد‌های تخفیف به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید.

 1. به قسمت تنظیمات یا همان پیکربندی ووکامرس بروید.
 2. روی سربرگ “قیمت‌های عمده فروشی” کلیک کنید.
 3. جعبه‌ی “غیرفعال کردن کوپن‌ها برای کاربران عمده فروشی” را طبق تصویر تیک‌دار کنید.
تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه

نحوه‌ی تغییر عبارت انگلیسی Wholesale Price

در تصویر زیر می‌توانید نحوه نمایش محصول برای مشتریان عمده‌ فروشی را مشاهده کنید. همانطور که در تصویر مشخص است قیمت عمده محصول زیر قیمت اصلی به نمایش درمی‌آید. حال برای تغییر عبارت انگلیسی و جایگزین کردن آن با یک عبارت فارسی مثل قیمت عمده چه کار باید بکنیم؟

برای تغییر عبارت انگلیسی طبق تصویر پایین در سربرگ “قیمت‌های عمده فروشی” روی گزینه “قیمت” کلیک کنید و در کادر جلوی “متن قیمت عمده فروشی” عبارت مدنظرتان را وارد نمایید و در انتها روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. همچنین در قسمت “قیمت اصلی را مخفی کنید” ، می‌توانید کاری کنید که بخش قیمت خط خورده پنهان شود و فقط قیمت عمده به نمایش دربیاید که البته پیشنهاد میکنم آن را تغییر ندهید چون نمایش قیمت خط خورده استراتژی خوبی برای فروش می‌باشد.

Wholesale Prices text
متن قیمت عمده فروشی

نتیجه نهایی بعد از تغییر عبارت به صورت زیر خواهد شد.

نتیجه نهایی
نتیجه نهایی

برخی از قابلیت‌های نسخه پولی افزونه عمده فروشی ووکامرس

افزونه عمده فروشی ووکامرس در نسخه پولی دو افزونه‌ی Order Form و Lead Capture را نیز به همراه خود دارد که به تفکیک به هرکدام خواهیم پرداخت.

 • افزونه‌ی Order Form

زمان، برای مشتریان عمده فروشی بسیار مهم است. آن ها دوست ندارند که مانند کاربران معمولی برای خرید محصول صفحات سایت را زیرو و رو کنند. آن‌ها به یک رابط کاربری پایه جدولی نیاز دارند که بتوانند به سرعت محصولات مورد نظرشان را اضافه کرده و به مقادیری که نیاز دارند سفارش دهند. این جا همانجاست که این افزونه به کمک می‌آید.

 • افزونه‌ی Lead Capture

مدیریت مشتریان عمده به صورت دستی بسیار سخت و طاقت فرساست. این افزونه یک فرم ثبت نام و همچنین صفحه‌ی ورود اختصاصی برای مشتریان عمده در سایت ایجاد کرده و عملیات ثبت مشتریان عمده فروشی و وارد شدنشان را خودکار انجام می‌دهد. این کار شما را از مصیبت‌های مدیریت دستی خلاص کرده و باعث صرفه جویی در وقتتان خواهد شد.

فروش عمده در ووکامرس

اگر قصد دارید فروشگاه ووکامرسی خود را پیشرفته‌تر کنید و برای کاربرانی خاص قیمت عمده لحاظ کنید، این افزونه بهترین انتخاب شما خواهد بود. چرا که کاربران شما ممکن است خود تامین کننده باشند و محصولات با تعداد بالایی از شما خرید کنند. ارائه محصولات به صورت فروش عمده در ووکامرس در این گونه موارد ضرورت می‌یابد. راه دیگر استفاده از قیمت‌گذاری پویا در ووکامرس است. با قیمت‌گذاری پویا، می‌توانید قیمت‌های یکسانی را برای همه کاربران نمایش دهید، اما تخفیف‌های قابل توجه‌ی را برای خرید‌های عمده ارائه دهید. برای آموزش قیمت‌گذاری پویا می‌توانید این مطلب را در همیار‌وردپرس مطالعه نمایید.

آموزش ویدیویی کار با افزونه WooCommerce Wholesale Prices

دانلود افزونه عمده فروشی ووکامرس

دانلود افزونه WooCommerce Wholesale Prices صفحه افزونه

سوالات متداول

ووکامرس یک افزونه وردپرسی است که بسیار قدرتمند بوده و امکان ساخت فروشگاه اینترنتی کاملی را برایمان فراهم می‌کند. شما می‌توانید هر نوع فروشگاهی را با کمک ووکامرس بسازید.
پس از نصب و راه اندازی ووکامرس می توانید به پیکربندی تنظیمات ان پرداخته و سپس آن را به درگاه بانکی متصل کنید. مشتری با خرید از شما به درگاه منتقل شده و پرداخت انجام می‌دهد.
با کمک افزونه WooCommerce Wholesale Prices می توانیم در ووکامرس فروش عمده داشته باشیم. یکی از مزایای فروش عمده محصول در ووکامرس با تخفیفات ویژه می‌تواند جلب کردن خریداران عمده باشد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام، خیلی ممنون بابت ویدیوی آموزشی خوبی که تهیه کرده بودید. استفاده کردم. فقط کاش اون دو مورد آخری که در افزونه پریوم بود تصویری توضیح میدادید تا بهتر متوجه بشیم.
  برقرار باشید

 2. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام نسخه پولی رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اسم افزونه رو در گوگل سرچ کنید مارکت ها میان

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و درود
  چرا برای محصولات ساده واحد قیمت عمده یعنی تومان در سمت چپ قیمت هست ولی برای محصولات متغیر واحد پولی قیمت عمده یعنی تومان در سمت راست قیمت قرار میگیره؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   این مورد باید در قالب شما بررسی ورفع مشکل بشه. ممکنه کدهای اون بخش فارسی سازی نشده باشن.

 4. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  اگر بخواهیم عمده فروشی براساس تعداد خرید باشه نه بر اساس نقش این افزونه کاربرد نداره؟
  افزونه دیگری هست که بر اساس تعداد قیمت رو تعین کنه؟
  مثلا کسی که 1 عدد میخره 200.000 تومان
  کسی که 3 عدد میخره 190.000 تومان
  کسی که 6 عدد میخره 180.000 تومان
  و …
  به صورت عمومی هم نمایش داده بشه

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام و خسته نباشید. وقتی بنده نقش کاربری را به فروش عمده تغییر می دهم قیمت ها و سبد خرید برای او نمایش داده نمی شود. مشکل می تواند از کجا باشد؟ اگر راهنمایی بفرمایید متشکر می شوم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   احتمالا این مشکل به دلیل ایجاد شدن تداخل بین افزونه ها به وجود اومده باشه. باید افزونه های دیگر به غیر از این ایفزونه و ووکامرس رو غیر فعال کنید و سپس امتحان کنید.

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من این افزونه را اضافه کردم میخواستم ببینم چه جوری روی اپلیکیشن هم فعال میشود که مشتری عمده اون قیمت عمده ای که توی سایت معرفی کردم را ببینن

 7. 4 سال عضو همیار وردپرس

  درود بر شما وقتتون بخیر
  لطف کنید و یک افزونه معرفی کنید که کارایی این افزونه رو داشته باشه به اضافه اینکه به این صورت عمل کنه مثلا بشه براش تعریف کرد که هر موقع مشتری از یک محصول به تعداد مشخصی سفارش داد براش قیمت به صورت عمده نمایش داده بشه .آیا همچین افزونه ای وجود داره؟
  متشکرم

 8. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و احترام
  از آنجا که تمام فروش ما به صورت عمده است قصد داریم:
  1. قیمت عمده به تمامی کاربران نمایش داده شود.
  2. تعداد اقلام یک کالا در جین نمایش داده شود و به صورت خودکار محاسبه گردد.
  در این افزونه چنین امکانی میسر نیست، آیا شما می توانید برایم چنین امکانی فراهم سازید؟
  با تشکر

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قیمت عمده رو میتونید با همین افزونه به همه نشون بدید و اینکه تعداد اقلام رو محاسبه کنه رو متوجه منظورتون نشدم.

 9. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  من وقتی این افزونه رو نصب میکنم . مثل مشتری وقتی داخل سایت میخواهم چک کنم روی محصولات کلیک میکنم و یکی از محصولات انتخاب میکنم که قیمتش و اضافه کردن به سبد خرید. . وارد اون صفحه نمیشود مشکل از چی میتواند باشد
  اگر امکانش هست راهنماییم کنید ممنون

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ممکنه با یکی از افزونه‌های نصب شده در سایت شما هماهنگ نباشه.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالب سایت من be theme هست برای تست قالب موقت عوض کردم خوب شد ولی چون تمام طراحی و تنظیمات سایت روی قالب be theme هست نمیتونم تغییر بدم
   راهی هست که روی همین قالب اجرا بشود که من قالب جدیدی طراحی نکنم ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این افزونه ربطی به قالب نداره و موارد گفته شده رو میاره به صورت خودکار