فروش عمده محصول در ووکامرس با WooCommerce Wholesale Prices

فروش عمده در ووکامرس
فروش عمده در ووکامرس

احتمالا همه‌ی شما با واژه‌ی عمده فروشی آشنایی دارید. عمده فروشی به معنای فروش تعداد بالایی از یک محصول به افرادی خاص با قیمتی پایین‌تر از قیمت واقعی آن می‌باشد. حال اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی باشید و بخواهید محصول یا محصولاتی را به فرد یا سازمانی به صورت عمده و با تخفیف ویژه به فروش برسانید چه باید بکنید؟ یا به عبارت دیگر راه حل فروش عمده در ووکامرس چگونه است؟ به صورت کلی فروشندگانی که علاقمندند محصولات خود را به صورت فله نیز به فروش برسانند به دنبال راهی هستند که بدون نیاز به دو سایت جداگانه محصولات سایت را برای خریداران خرد و خریداران عمده با قیمت های متفاوتی نمایش دهند.

فروش عمده در ووکامرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • فروش عمده محصول در ووکامرس
 • مروری کلی بر افزونه عمده فروشی ووکامرس
 • نصب و راه اندازی افزونه
 • اضافه کردن یا تغییر نقش کاربران به عنوان مشتریان عمده فروشی
 • نحوه اضافه کردن قیمت عمده ‌فروشی به محصولات انتخابی خود
 • از کار انداختن کدهای تخفیف برای مشتریان عمده‌فروشی
 • نحوه‌ی تغییر عبارت انگلیسی Wholesale Price
 • برخی از قابلیت های نسخه پولی افزونه عمده فروشی ووکامرس

فروش عمده محصول در ووکامرس

یکی از مزایای فروش عمده محصول در ووکامرس با تخفیفات ویژه می‌تواند جلب کردن خریداران عمده باشد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مزیت این کار چیست وقتی سود حاصل از محصولاتمان کم می‌شود. اکثر قریب به اتفاق شما دوستان، ضرب‌المثل سود کمتر فروش بیشتر به گوشتان خورده است این همان استراتژی‌ای است که بعضی فروشگاه‌های اینترنتی برای سود بیشتر خود اتخاذ می‌کنند. ما در این مقاله به منظور فروش عمده در ووکامرس، افزونه‌ی عمده فروشی WooCommerce Wholesale Prices را به شما کاربران معرفی خواهیم کرد با همیار‌وردپرس همراه باشید.

مروری کلی بر افزونه عمده فروشی ووکامرس

نسخه‌ی رایگان افزونه WooCommerce Wholesale Prices یک روش کاملاً کاربردی و قانونی برای اضافه کردن ویژگی‌های عمده فروشی است و برای بسیاری از مشاغل که فقط به کارکردهای اساسی عمده فروشی نیاز دارند، مناسب خواهد بود. این یک راه عالی برای شروع فروش عمده در ووکامرس شماست.

همچنین این افزونه یک نسخه پرمیوم دارد که مثل سایر افزونه‌ها ویژگی‌های بیشتری را به آن می‌افزاید. نسخه پرمیوم این افزونه عمده فروشی ووکامرس ویژگی‌هایی مثل فرم‌های سفارش عمده فروشی و مدیریت کاربران را به آن اضافه می‌کند.

افزونه عمده فروشی ووکامرس چه کاری انجام می‌دهد:

 • ایجاد یک نقش کاربر جدید برای خریداران عمده
 • امکان اضافه کردن قیمت عمده فروشی به محصولات سایت
 • اجازه دادن به شما برای تغییر دادن و شخصی سازی کردن قابلیت‌ها

با این سه چیز، شما می‌توانید عمده‌فروشی را در فروشگاه ووکامرس آغاز نمایید.

نصب و راه اندازی افزونه

افزونه عمده فروشی ووکامرس
افزونه عمده فروشی ووکامرس

این افزونه توسط همیار وردپرس فارسی شده است و شما برای نصب افزونه عمده فروشی ووکامرس، آن را از انتهای همین آموزش دانلود کرده و برای نصب آن به بخش افزونه‌ها و افزودن بروید. سپس افزونه را آپلود کرده و فعال نمایید.

اضافه کردن یا تغییر نقش کاربران به عنوان مشتریان عمده فروشی

ابتدا برای فروش عمده در ووکامرس باید گروه کاربرانی را که قصد خریداری محصولات سایت شما به صورت عمده را دارند، مشخص کنید. برای این منظور به منوی کاربران در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و اگر کاربری از قبل در سایت ثبت نام کرده است، روی دکمه ویرایش کلیک کنید و نقش کاربر را Wholesale Customer قرار دهید. در غیر اینصورت اگر می‌خواهید کاربری را اضافه کنید، روی گزینه افزودن کلیک کرده و بعد از انتخاب نام کاربری، ایمیل و رمز عبور، نقش کاربر را همان Wholesale Customer انتخاب کنید و کاربر جدید را اضافه کنید.

Wholesale Customer-فروش عمده در ووکامرس
انتخاب نقش مشتری عمده فروشی

نحوه اضافه کردن قیمت عمده ‌فروشی به محصولات انتخابی خود

حالا شما باید یک محصول جدید ایجاد کنید یا محصولات موجود را که می‌خواهید به صورت عمده‌فروشی به فروش برسانید ویرایش کرده و قیمت عمده فروشی را به آن‌ها اضافه کنید. برای اینکار بعد از نصب افزونه در جعبه اطلاعات محصول قسمت جدیدی اضافه می‌شود که مربوط به فروش عمده در ووکامرس است. اینجا می‌توانید قیمت عمده‌ای که در نظر دارید را وارد کنید.

  دانلود قالب فارسی و ووکامرسی ShopIsle
قیمت عمده فروشی در محصولات
قیمت عمده فروشی در محصولات

به عنوان مثال ما قیمت اصلی محصول را 2 میلیون تومان و قیمت عمده آن را یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزار تومان قرار دادیم. حال که قیمت عمده فروشی را روی محصول یا محصولات انتخابی خود اعمال کردید کاربرانی که به عنوان مشتریان عمده فروشی انتخاب شده‌اند می‌توانند این قیمت گذاری خاص که برای آن ها تنظیم شده است را مشاهده نمایند. لازم به ذکر است که قیمت فروش عمده در ووکامرس به جز برای این کاربران، برای بقیه قابل مشاهده نیست.

قیمت عمده فروشی نمایش داده شده در محصول
قیمت عمده فروشی نمایش داده شده در محصول

از کار انداختن کدهای تخفیف برای مشتریان عمده‌فروشی

مشتریان عمده فروشی از قبل تخفیفی را برای خرید به صورت عمده دریافت می‌کنند. پس کد‌های تخفیفی که برای کاربران معمولی سایت در نظر گرفته‌اید باید برایشان غیرفعال باشد. قاعدتا شما دوست ندارید که یک مشتری عمده فروشی علاوه بر تخفیفی که به صورت عمده دریافت می‌کند از کد تخفیف نیز استفاده کرده و قیمت محصول را به شکلی کاهش دهد که عملا دیگر سودی عایدتان نگردد.

برای جلوگیری از استفاده مشتریان عمده فروشی از کد‌های تخفیف به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید.

 1. به قسمت تنظیمات یا همان پیکربندی ووکامرس بروید.
 2. روی سربرگ “قیمت‌های عمده فروشی” کلیک کنید.
 3. جعبه‌ی “غیرفعال کردن کوپن‌ها برای کاربران عمده فروشی” را طبق تصویر تیک‌دار کنید.
تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه

نحوه‌ی تغییر عبارت انگلیسی Wholesale Price

در تصویر زیر می‌توانید نحوه نمایش محصول برای مشتریان عمده‌ فروشی را مشاهده کنید. همانطور که در تصویر مشخص است قیمت عمده محصول زیر قیمت اصلی به نمایش درمی‌آید. حال برای تغییر عبارت انگلیسی و جایگزین کردن آن با یک عبارت فارسی مثل قیمت عمده چه کار باید بکنیم؟

برای تغییر عبارت انگلیسی طبق تصویر پایین در سربرگ “قیمت‌های عمده فروشی” روی گزینه “قیمت” کلیک کنید و در کادر جلوی “متن قیمت عمده فروشی” عبارت مدنظرتان را وارد نمایید و در انتها روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. همچنین در قسمت “قیمت اصلی را مخفی کنید” ، می‌توانید کاری کنید که بخش قیمت خط خورده پنهان شود و فقط قیمت عمده به نمایش دربیاید که البته پیشنهاد میکنم آن را تغییر ندهید چون نمایش قیمت خط خورده استراتژی خوبی برای فروش می‌باشد.

Wholesale Prices text
متن قیمت عمده فروشی

نتیجه نهایی بعد از تغییر عبارت به صورت زیر خواهد شد.

نتیجه نهایی
نتیجه نهایی

برخی از قابلیت‌های نسخه پولی افزونه عمده فروشی ووکامرس

افزونه عمده فروشی ووکامرس در نسخه پولی دو افزونه‌ی Order Form و Lead Capture را نیز به همراه خود دارد که به تفکیک به هرکدام خواهیم پرداخت.

 • افزونه‌ی Order Form

زمان، برای مشتریان عمده فروشی بسیار مهم است. آن ها دوست ندارند که مانند کاربران معمولی برای خرید محصول صفحات سایت را زیرو و رو کنند. آن‌ها به یک رابط کاربری پایه جدولی نیاز دارند که بتوانند به سرعت محصولات مورد نظرشان را اضافه کرده و به مقادیری که نیاز دارند سفارش دهند. این جا همانجاست که این افزونه به کمک می‌آید.

 • افزونه‌ی Lead Capture

مدیریت مشتریان عمده به صورت دستی بسیار سخت و طاقت فرساست. این افزونه یک فرم ثبت نام و همچنین صفحه‌ی ورود اختصاصی برای مشتریان عمده در سایت ایجاد کرده و عملیات ثبت مشتریان عمده فروشی و وارد شدنشان را خودکار انجام می‌دهد. این کار شما را از مصیبت‌های مدیریت دستی خلاص کرده و باعث صرفه جویی در وقتتان خواهد شد.

فروش عمده در ووکامرس

اگر قصد دارید فروشگاه ووکامرسی خود را پیشرفته‌تر کنید و برای کاربرانی خاص قیمت عمده لحاظ کنید، این افزونه بهترین انتخاب شما خواهد بود. چرا که کاربران شما ممکن است خود تامین کننده باشند و محصولات با تعداد بالایی از شما خرید کنند. ارائه محصولات به صورت فروش عمده در ووکامرس در این گونه موارد ضرورت می‌یابد. راه دیگر استفاده از قیمت‌گذاری پویا در ووکامرس است. با قیمت‌گذاری پویا، می‌توانید قیمت‌های یکسانی را برای همه کاربران نمایش دهید، اما تخفیف‌های قابل توجه‌ی را برای خرید‌های عمده ارائه دهید. برای آموزش قیمت‌گذاری پویا می‌توانید این مطلب را در همیار‌وردپرس مطالعه نمایید.

دانلود افزونه عمده فروشی ووکامرس

دانلود افزونه WooCommerce Wholesale Prices صفحه افزونه
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  من وقتی این افزونه رو نصب میکنم . مثل مشتری وقتی داخل سایت میخواهم چک کنم روی محصولات کلیک میکنم و یکی از محصولات انتخاب میکنم که قیمتش و اضافه کردن به سبد خرید. . وارد اون صفحه نمیشود مشکل از چی میتواند باشد
  اگر امکانش هست راهنماییم کنید ممنون

 2. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  من می خوام برای هر محصولم درصدی جدا تعیین کنم ، از چه برنامه ای استفاده کنم ؟
  ممنون

 3. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . وقتتون بخیر . خسته نباشید.
  یک فروشگاه اینترنتی میخوام راه اندازی کنم . نقش های کاربری کلا دوتاس ! مشتری عادی و همکار .
  میخوام قیمت ” مشتری عادی ” با ” همکار ” متفاوت باشه و کاربران متناسب با نقششون ، قیمت مورد نظر رو ببینن .
  حالا چه ی دونه از محصول رو بخوان بخرن چه عمده ای ! این افزونه کار منو انجام میده ؟

  سوال دوم : برای تایید نقش همکار و ثبت نام ، شما چه راهکاری و افزونه ای پیشنهاد میکنین ؟
  حتما میخوام با وردپرس این سایت بیاد بالا …
  ممنون میشم کمک کنین .

 4. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  برای تعیین درصدی قیمت ها چه باید کرد که دیگر نیاز نباشد برای هر محصول قیمتی عمده را وارد کنیم؟

  مثلا ما قیمت عمده تمام محصولاتمون چهل درصد کمتر از خرده فروشیه، امکانش هست این درصد رو روی همه محصولات اعمال کنیم و به صورت اتوماتیک قیمت همه برای عمده چهل درصد کمتر شود؟

  اگر این پلاگین همچین امکانی ندارد، ممنون میشم پلاگین دیگه ای را معرفی کنید یا راه حل بهتری را پیشنهاد دهید، چون وارد کردن تک تک قیمت ها بسیار زمانبر خواهد بود.

 5. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  برای تعیین درصدی قیمت ها چه باید کرد که دیگر نیاز نباشد برای هر محصول قیمتی عمده را وارد کنیم؟

  مثلا ما قیمت عمده تمام محصولاتمون چهل درصد کمتر از خرده فروشیه، امکانش هست این درصد رو روی همه محصولات اعمال کنیم و به صورت اتوماتیک قیمت همه برای عمده چهل درصد کمتر شود؟

  اگر این پلاگین همچین امکانی ندارد، ممنون میشم پلاگین دیگه ای را معرفی کنید یا راه حل بهتری را پیشنهاد دهید، چون وارد کردن تک تک قیمت ها بسیار زمانبر است.

 6. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من می خواستم برای مشتریان به یک قیمت برای همکاران یک قیمت و به اداره ها یک قیمت بدهم با چه افزونه ای می توانم این کار را انجام بدم

 7. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  امکان درج چند قیمت عمده نداره؟
  یعنی برای یکسری همکاران قیمت 1 برای گروه دیگر قیمت 2 نمایش داده شود…

 8. سلام
  خسته نباشید
  مشکل قیمت عمده دارم
  می خوام محصول عمده وارد کنم
  برای تک فروشی بنویسد تماس بگیرد وبرای عمده قیمت بزند
  هر چی می زنم هر دو می زند تماس بگیرید

 9. با سلام
  چطوری یشه برای تمامی مشتریان نمایش داده بیشه ؟

 10. سلام وقت بخیر

  مثلا من یه تی شرت تو فروشگاهم دارم که قد و رنگ متفاوت داره و مشتری میتونه انتخاب کنه اما مثلا رنگ ابی رو دوتا و رنگ سفید رو یکی میخواد.

  اما تو خود ووکامرس تعداد روی کل تاثیر داره نه روی جزء جزء ویژگی ها..یعنی کلا میتونه 3تا تی شرت انتخاب کنه اما هر کدوم چه رنگی باشه باید چیکار کنه؟

  افزونه ای برای این کار هست؟

 11. 5 سال عضو همیار وردپرس

  قیمت محصول ساده به صورت فارسی نمایش داده میشه ولی در محصول متغیر انگلیسی لطفا راهنمایی کنید
  در ضمن در قسمت پرسش و پاسخ کجا باید سوال و مطرح کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی