کاندید نهایی (شماره1) وردپرس 5.0

کاندید نهایی وردپرس 5.0

بعد از 5 نسخه بتایی که برای وردپرس 5.0 طی چند ماه اخیر ارائه شد، کاندید نهایی وردپرس 5.0 انتشار شد ( WordPress 5.0 RC 1). در واقع این یک نقطه عطف مهمی است و حاکی از خبر انتشار نسخه کامل وردپرس 5.0 است. طی چند ماهی که تیم توسعه وردپرس بر روی نسخه جدید کار کرده‌اند نقص‌ها و مشکلات موجود را برطرف کرده و در حال تست هستند. در واقع این نسخه که به منتخب اول یا RC1 نام‌گذاری شده، مورد تست و بررسی از جهات مختلف قرار گرفته. سوال اینجاست که چرا نسخه 5.0 را اینگونه منتشر می‌کنند؟

کاندید نهایی وردپرس 5.0

زیرا می‌خواهند کاربران و توسعه‌دهندگان آن را نصب کرده و همچنان نواقص و مشکلات را بازگو کنند تا در نسخه اصلی این مشکلات بصورت کامل رفع شود. به گفته تیم وردپرس این نسخه یک تغییر و اتفاق بزرگ است به همین دلیل تا جای ممکن باید بی‌نقص منتشر شود. اما بزودی نسخه 5.0 وردپرس منتشر خواهد شد.

تست وردپرس 5.0

برای اینکه بتوانید وردپرس 5.0 را تست کنید می‌توانید از نسخه تست بتای وردپرس را نصب کنید یا کاندید نهایی وردپرس 5.0 را نصب کرده و تست کنید. حال ببینیم از وردپرس 5.0 چه خبر!

چه امکاناتی در وردپرس 5.0 موجود است؟

بزرگ‌ترین اتفاقی که در کاندید نهایی وردپرس 5.0 افتاده و قرار است در وردپرس 5.0 نسخه اصلی موجود باشد، ویرایشگر گوتنبرگ است. یعنی آینده‌ای جدید با وجود این ویرایشگر در سرتاسر سایت شما در انتظار است. یعنی انعطاف‌پذیری بیشتری برای نمایش محتوای خود دارید و می‌توانید آنگونه تمایل دارید محتوا را به اجرا درآورید و منتشر کنید. بد نیست کمی درباره گوتنبرگ بدانیم…

  آمادگی وردپرس برای دریافت MySQL 8.0

ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس

gutenberg- کاندید نهایی وردپرس 5.0

یکی از تغییراتی که در کاندید نهایی وردپرس 5.0 رخ داده، درباره همین ویرایشگر گوتنبرگ است. گوتنبرگ 4.5 هفته پیش منتشر شد و در حال حاضر 1.1 میلیون وبسایت قبل از اینکه نسخه 5.0 رونمایی شود، از این ویرایشگر استفاده می‌کنند! و جالب است بدانید 980.000 کاربر محتوای خود را با ویرایشگر گوتنبرگ می‌نویسند.
بهتر است به این ویرایشگر عادت کنید زیرا دیگر ویرایشگر وردپرس گوتنبرگ است و افزونه نیست که بخواهید آن را غیرفعال کنید.

قالب پیش‌فرض Twenty Nineteen

RC1 - کاندید نهایی وردپرس 5.0

در وردپرس 5.0 قالب پیش‌فرض Twenty Nineteen است که بلوک‌های مشخصی را برای ایجاد ویژگی‌های متعددی می‌توان تعریف کرد. چنانچه می‌خواهید یک وبسایت تصویر، راه‌اندازی یک کسب و کار و سایر انواع سایت را پیاده‌سازی کنید، قالب Twenty Nineteen به اندازه کافی قابلیت انعطاف‌پذیری دارد. برخی ویژگی‌های زیر در کاندید نهایی وردپرس 5.0 به چشم می‌خورد:

  • تمامی قالب‌های پیش‌فرض وردپرس برای ویرایشگر گوتنبرگ و عملیات آن بروزرسانی شده‌اند.
  • محتوای ایجاد شده را به راحتی می‌توان بهبود بخشید.
  • وردپرس 5.0 با نسخه پی اچ پی 7.3 منتشر می‌شود و سایر نسخه‌های قدیمی هم تشویق به بروزرسانی می‌کند.
  • توسعه‌دهندگان می‌توانند رشته‌های زبان را به طور مستقیم برای کدهای جاوا اسکریپت عملی کنند.

شما می‌توانید این نسخه از وردپرس را نصب کرده و تست کنید. پس از تست آن چنانچه با مشکلاتی مواجه شدید حتما آن را به تیم توسعه وردپرس اطلاع دهید.

دانلود وردپرس 5.0 نسخه آزمایشی 1

دانلود وردپرس آزمایشی 5.0
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.