مجوز دسترسی کاربران در وردپرس با Publish Press capability

مجوز دسترسی کاربران در وردپرس مجوز دسترسی کاربران در وردپرس

یکی از چالش‌های مدیران سایت تعیین، نحوه ایجاد و کنترل میزان دسترسی کاربران در سایت وردپرسی می‌باشد. نیاز به ابزاری ایمن برای ساده‌سازی و تسریع در مدیریت و تعیین نقش کاربری در وردپرس از ادمین، ویرایشگر تا مشترکین سایت می‌باشد. در این مقاله استفاده از افزونه PublishPress capability آموزش داده می شود و شما می‌توانید با داشتن این افزونه در سایت‌تان مجوز دسترسی کاربران در وردپرس را مدیریت نمائید.

مجوز دسترسی کاربران در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار می‌خوانید:

 • مجوز دسترسی کاربران در وردپرس
 • آموزش و نصب افزونه  PublishPress capability

 مجوز دسترسی کاربران در وردپرس

دادن مجوز به کاربران امکانی هست که ضرورت داشتن آن در هر سایتی احساس می‌شود. مدیران سایت می‌بایست نقشی برای کلیه کاربران اعم از ادمین، ویرایشگر، نویسنده، مشترک، فروشنده و سایر نقش‌هایی که باتوجه به نیاز در سایت‌ها ایجاد می‌گردند تعیین و مشخص نمایند.

مدیران سایت همچنین نیاز دارند با توجه به نیازخود امکان ویرایش، تغییر و افزودن دسترسی وحتی کاربری جدید داشته باشند تا بتوانند مجوز خواندن، ویرایش کردن، حذف و …. برای هر کاربری به صورت جداگانه ایجاد نمایند.

بااستفاده از افزونه PublishPress capability که در این مقاله بیشتر با آن آشنا خواهیم شد این امکانات در سایت وردپرسی فراهم می‌شود.

آموزش و نصب افزونه  PublishPress capability

PublishPress Capabilities plugin-مجوز دسترسی کاربران در وردپرس

این افزونه امکان کنترل با جزئیات بر همه دسترسی‌ها فراهم می‌کند. شما می‌توانید نقش هر کاربری را شخصی‌سازی کرده و مشخص نمائید چه کسانی امکان انتشار، خواندن، ویرایش و حذف محتوا را دارند. این افزونه با ارائه این امکانات به صورت رایگان در مخزن وردپرس در دسترس بوده و دارای بیش از 90.000 نصب فعال می باشد.

نصب افزونه PublishPress capability

این افزونه توسط یکی از اعضای تیم همیار وردپرس، شایان فرهنگ پژوه فارسی شده است می‌توانید آن را از انتهای این آموزش دانلود کرده و سپس آن را از قسمت پیشخوان وردپرس منوی افزونه‌ها بارگذاری و فعال کنید.

نکته: اگر بعد از نصب افزونه دیدن که منوی تنظیمات آن فارسی نشده است، باید در هاست خود وارد مسیر

wp-content/plugins/capability-manager-enhanced/lang

شوید و فایل‌های زبان آن افزونه که نام‌های capsman-enhanced-fa_IR.mo و capsman-enhanced-fa_IR.po می‌باشند را در مسیر

wp-content/languages/plugins

“کپی کنید”. دقت کنید که نباید آن را کامل انتقال دهید و حتما باید این دو فایل در هردو مسیر بالا وجود داشته باشند تا افزونه فارسی شود.

نحوه استفاده از افزونه PublishPress capability

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مطابق تصویر برای دسترسی آسان، در منوی سمت راست گزینه‌ای با نام دسترسی در بخش کاربران پیشخوان وردپرس سایت اضافه می‌شود که با استفاده از این منو می‌توانید به صفحه افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران به وردپرس هدایت شوید.

Access in Publish Press capability-مجوز دسترسی کاربران در وردپرس
منوی دسترسی‌ها

Select Role to View / Edit:

در این قسمت، کلیه نقش‌هایی که در سایت تعریف شده‌اند نمایش داده می‌شود تا بتوانید برای هر نقشی، مجوز دسترسی به صورت طبقه‌بندی شده ایجاد نمائید. بدین منظور ابتدا نقش کاربری وردپرس مورد نظر را انتخاب می‌کنید تا بتوانید مجوزها و دسترسی‌های لازم را بدهید. سپس دکمه Load  را کلیک نمائید تا صفحه لود شده و بتوانید در بخش دسترسی‌ها، سطوح دسترسی مورد نیاز را برای این نقش انتخاب و علامت بزنید.

  استفاده از وردپرس برای مدیریت اسناد با WP Document Revisions

مدیریت دسترسی کاربر در افزونه PublishPress capability

مطابق تصویر، با استفاده از سه گزینه زیر می‌توانید اقدام به مدیریت دسترسی کاربر برای نقش کاربری در وردپرس نمائید:

manage Access-مجوز دسترسی کاربران در وردپرس
مدیریت دسترسی‌ها
 1. ویرایش دسترسی‌ها: با این گزینه می‌توانید امکان ایجاد دسترسی کاربر برای ایجاد پست‌تایپ در قسمت‌های مختلف وردپرس را فراهم کنید. دسترسی‌هایی که کاربر در حال حاضر دارد به صورت تیک دار می‌باشد که برای غیرفعال کردن آنها تیک گزینه را برداشته و برای اضافه کردن نیز تیک هر یک از گزینه‌های دلخواه را فعال کنید.
 2. حذف دسترسی‌ها: با استفاده از این گزینه می‌توانید به کاربر مجوز حذف را در بخش‌هایی که به آن دسترسی دارد بدهید.
 3. خواندن: با این گزینه می‌توانید امکان مشاهده بخش‌های مختلف در وردپرس را برای نقش کاربری تعیین کنید. این گزینه صرفا برای مشاهده موارد تعیین شده است و امکان هیچ نوع تغییر را ندارد.

دسترسی به قسمت‌های اصلی و هسته‌ای وردپرس

با استفاده از افزونه PublishPress capability مجوز دسترسی برای هر یک از کاربرها به صورت جداگانه برای قسمت‌های مهم و هسته‌ای وردپرس مانند پلاگین‌ها، قالب، تغییر دسترسی کاربران، ایجاد کاربر جدید و موارد دیگر را ایجاد کنید.

access to plugins and etc
دسترسی به قسمت‌های مهم

دسترسی به قسمت‌های فروشگاهی و ووکامرس وردپرس

  در قسمت مدیریت دسترسی، مواردی مربوط به بخش‌های فروشگاهی وردپرس مشاهده می‌شود مانند محصولات، سفارش‌ها، کوپن‌ها. که به کاربرهای مربوطه امکان دسترسی به هریک از قسمت‌ها داده می‌شود. قبل از هرکاری مطئن شوید در سایدبار سمت چپ دسته‌بندی‌های مربوطه انتخاب شده باشند.

Special type access
دسترسی نوع خاص

بعد از این انتخاب امکان ویرایش، انتشار، حذف و خواندن برای کاربر قابل اختصاص می‌باشد. علاوه بر این موارد از طریق این افزونه امکان دادن مجوز برای قسمت‌های دیگر ووکامرس مانند ایجاد محصول جدید، ایجاد تخفیفات ویژه، اصلاح شرایط پرداخت و …. فراهم می‌گردد.

woocommerce Access
دسترسی‌های ووکامرس

سایر امکانات سایدبارچپ افزونه PublishPress capability

 • ایجاد نقش جدید
 • ایجاد کپی از نقش‌های تعریف شده قبلی
 • تغییر نام نقش‌ها
 • اضافه کردن دسترسی
 • دسترسی به دسته‌ها
 • دسترسی به جزئیات دسته‌ها
other sttuf in Publish Press capability
سایدبار چپ

تعیین نقش کاربری در وردپرس

داشتن افزونه PublishPress capability در سایت وردپرسی، دادن مجوز دسترسی کاربران و  تعیین نقش کاربری در وردپرس برای مدیران سایت را تسهیل و تسریع می‌بخشد. و همچنین با توجه به امکان ایجاد دسترسی جزءترین قسمت‌های سایت نظارت و کنترل کاربران با دقت بیشتری انجام می‌شود. امیدواریم این افزونه بتواند به شما کمک شایانی در رسیدن به اهداف کاریتان بکند. اگر در نصب و استفاده از این افزونه مشکل و یا سئوالی داشتید در قسمت نظرات مطرح فرمائید.

دانلود افزونه PublishPress Capabilities

دانلود افزونه PublishPress Capabilities صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. افزونه‌ی خوبی هست.
  امیدوارم بتوانید از این افزونه بخوبی استفاده کنید
  فارسی‌سازی این پلاگین توسط بنده انجام شده است.
  موفق باشید