افزودن فیلد دلخواه در نظرات وردپرس با WordPress Comments Fields

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!
همانطور که می‌دانید، بخش نظرات در وردپرس در ساختار پیش‌فرض خود به گونه‌ای است که در آن کاربران می‌توانید 4 فیلد مربوط به نام، ایمیل، آدرس سایت و در نهایت متن دیدگاه خود را وارد کرده و نسبت به ارسال نظر در رابطه با محتوای درج شده به بحث و تبادل نظر بپردازند.
اما بسته به نیاز شما و موضوع سایت ممکن است تا بخواهید فیلدهای دیگری را در آن وارد کنید که اطلاعاتی همچون آی‌دی شبکه‌های اجتماعی، جنسیت کاربر و…  را نیز در آن دریافت کنید.
در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای کاربردی را معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان افزودن فیلد دلخواه در وردپرس را فراهم کنید.

افزودن فیلد دلخواه در وردپرس با WordPress Comments Fields

افزودن فیلد دلخواه در وردپرس با افزونه

افزونه‎ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WordPress Comments Fields در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که  با استفاده از آن می‌توانید اقدام به افزودن فیلد دلخواه در وردپرس نمایید.این افزونه تا به امروز توانسته است تا بیش از 1.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4 را ازآن خود نماید.

نصب و راه اندازی افزونه

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام Comments Fields افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه برای تعریف فیلدها مشابه تصویر زیر هدایت شوید.

فیلدهای موجود در افزونه افزودن فیلد دلخواه در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید به زبانه Comments Fields رفته و با استفاده از خاصیت Drag & Drop نوع فیلد مورد نظر را از ستون سمت چپ انتخاب کرده و به سمت راست که با عنوان File meta settings می‌باشد رها کنید.
سپس فیلدهای هر بخش را مطابق نمونه پر کرده و در آن نام فیلد، توضیحات فیلد، پیغام خطای فیلد، آی‌دی کلاس فیلد، ضروری بودن یا غیر ضروری بودن پر کردن فیلد و… را وارد کرده و آن را ذخیره کنید.
با استفاده از گزینه width نیز می‌توانید اندازه کادر هر فیلد را در چهار نوع 3، 4، 6 و 12 ستونه انتخاب کنید تا در کنار هم و یا زیر هم با اندازه‌های مختص خود نمایش داده شوند.

اگر برای افزودن فیلد دلخواه در وردپرس، کلاس خاصی را مد نظر دارید نام کلاسی که برای فیلد را وارد کرده‌اید را کپی کرده و یک کلاس برای آن در فایل استایل قالب تعریف کنید تا مطابق ظاهری که قصد دارید نمایش داده شود. برای نمونه شاید بخواهید تا از آیکون‌های مرتبط با فیلد درون آن استفاده کنید.

عملیات افزودن فیلد دلخواه در وردپرس

حال اگر یکی از مطالب خود را باز کنید خواهید دید که فیلدهای مربوطه به فرم مورد نظر افزوده شده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند آنها را تکمیل کنند.
اطلاعات این فیلد در دیتابیس سایت ذخیره شده و در بخش دیدگاه‌ها می‌توانید مشابه تصویر زیر محتوای ارسالی هر فیلد را مشاهده کنید.

دخیره شدن اطلاعات افزودن فیلد دلخواه در وردپرس

در نهایت پس از تایید نظرات نیز، فیلدهای مورد نظر برای سایر بازدیدکنندگان سایت مشابه زیر قابل مشاهده خواهد بود.

نمایش افزودن فیلد دلخواه در وردپرس

جمع بندی نهایی!

با استفاده از افزونه WordPress Comments Fields می‌توانید هر نوع فیلدی را در متن نظرات تعریف کنید و امکان افزودن فیلد دلخواه در وردپرس را بدهید. تا بازدیدکنندگان سایت بتوانند به راحتی علاوه بر فیلدهای ایمیل، نام، آدرس سایت و متن نظر فیلدهای دیگری را به صورت چندین نوع مختلف متنی، انتخابی، چندانتخابی و.. تکمیل کرده و در سایت ارسال کنند.

شاد باشید..

دانلود افزونه WordPress Comments Fields

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. سلام.من وردپرس را در سی پنل نصب کردم.آخر سر نمیدونم چه بلایی به سرم تو تنظیمات آوردم ، نمیدونم.داشتم آدرس سایتو پاک میکردم که اشتباه رفتم ادرس لوکال هاستو پاک کردم.بعد سیو شد.نمیتونم از نوت پت سی پنل بازیابی کنم؟ همیشه وقتی وارد لوکال هاست میشم ، این اخطار میاد
    Not Found The requested URL /index.php was not found on this server. Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
    17 hours ago
    تورو خدا سریعتر جواب بدین

    • کدوم فایل رو ویرایش کردید؟