دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاه ها در وردپرس
دیدگاه ها در وردپرس

یکی از مهمترین مسائلی که برای هر کسب وکاری بسیار اهمیت دارد برقراری تعامل و ارتباط سازنده با مخاطبین است و این موضوع برای کسب وکارهایی که صاحب سایت هستند هم بسیار مهم است. برای سایتهای وردپرسی یکی از رایجترین روشهای برقراری تعامل با مخاطبین استفاده از ویژگی دیدگاه ها در وردپرس است که در این محتوا در مورد آن صحبت خواهیم کرد.در ادامه این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس در مورد موضوع دیدگاه ها در وردپرس با شما صحبت خواهیم کرد و در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

 • دیدگاه ها در وردپرس چیست؟
 • نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس
 • فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس
 • غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در یک پست خاص
 • اجازه مدیریت دیدگاه ها به کاربران
 • تنظیمات بخش دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاه ها در وردپرس چیست؟

مخاطبین از طریق بیان نظرات خود در بخش دیدگاه ها در وردپرس میتوانند نظرات خود را به مدیران سایت منتقل کنند ، با مدیران سایت و سایر مخاطبین آن ارتباط موثر برقرار کنند و سوالات خود را در مورد آن محتوا بپرسند.

بیشتر سایتهای وردپرسی به طور پیشفرض بخش دیدگاه ها یا همان Comments وجود دارد که معمولا در پایین صفحه یا محتوا قرار دارد و مخاطبین میتوانند به راحتی و با وارد کردن نام و ایمیل خود و البته بدون نیاز به احراز هویت نظرات خود را ثبت کنند. بخش دیدگاه ها در وردپرس میتواند شبیه به تصویر زیر باشد هرچند با توجه به قالب مورد استفاده در سایت و حوزه فعالیت آن سایت ، این بخش میتواند کمی متفاوت تر از شکل زیر باشد.

دیدگاه ها در وردپرس چیست؟

در سایتهای وردپرسی وقتی کاربری نظر خود را در بخش دیدگاه ها در وردپرس وارد کند پیشنمایش اولیه دیدگاه وی و پیامی مبنی بر ثبت دیدگاه یا ارسال آن به مدیر برای تایید نمایش داده میشود.

وقتی کاربری در بخش دیدگاه ها در وردپرس نظر خود را ثبت میکند با توجه به تنظیماتی که برای دیدگاه ها در سایت تعیین شده است ممکن است دیدگاه او بدون نیاز به تایید مدیر ثبت شود و یا نیاز به تایید توسط مدیر داشته باشد. در ادامه در مورد روشهای مدیریت دیدگاه ها در وردپرس با شما صحبت خواهیم کرد.

نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

برای مشاهده و مدیریت دیدگاه ها در وردپرس میتوانید در داشبورد وردپرس به منوی دیدگاه ها یا Comments مطابق شکل زیر مراجعه کنید.

نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

در این بخش از داشبورد وردپرس نظرات کاربران در 5 تب همه نظرات یا All ، مال من یا mine ، در انتظار تایید یا pending ، تایید شده یا Approved ، جفنگ یا spam و زباله دان یا trash تقسیم بندی شده اند که در بین آنها نظراتی که نیاز به تایید مدیر برای انتشار دارند در بخش pending یا همان در انتظار تایید قرار دارند.

برای تایید یک دیدگاه در بخش pending باید موس خود را روی آن دیدگاه ببرید و از بین پیوندهایی که ظاهر میشود گزینه تایید یا Approve را انتخاب کنید.

هر چند شما به عنوان مدیر سایت میتوانید با استفاده از گزینه trash یا زباله دان دیدگاه را حذف کنید یا با انتخاب گزینه edit یا ویرایش ، آن را اصلاح کنید و یا حتی با انتخاب جفنگ یا spam آن را به بخش دیدگاه های اسپم بفرستید.

نکته جالب این است که در این بخش حتی میتوانید با استفاده از گزینه پاسخ یا Reply به دیدگاه مخاطبین خود پاسخ دهید.

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که چطور میتوان دیدگاه های هرزنامه ، جفنگ یا همان spam را شناسایی کرد برای این منظور میتوانید معیارها و شاخصهای زیر را در نظر داشته باشید:

 • دیدگاه ها با کاراکترهای عجیب ، لینکهای متعدد به سایر سایتها و کلمات کلیدی خاص به احتمال زیاد اسپم هستند.
 • دیدگاههایی که با نام جعلی و به نوعی تبلیغاتی ایجاد شده اند به احتمال زیاد اسپم هستند مثلا دیدگاهی با نام “بهترین سایت فروش لباس ورزشی” احتمال یک کامنت تبلیغاتی و اسپم است.
 • بسیاری از نظرات اسپم برای دور زدن فیلترها معمولا از عبارات عامیانه و عمومی مثل “متشکرم” ، “مقاله عالی بود” و موارد این چنین استفاده میکنند که این نوع کامنتها هم میتوانند اسپم باشند.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

یکی از مواردی که برای مدیریت دیدگاه ها در وردپرس بسیار اهمیت دارد فیلتر کردن دیدگاه های اسپم است.

یکی از روشهای فیلتر دیدگاه های اسپم در وردپرس استفاده ار پلاگین Akismet

است که توسط تیم Automattic توسعه داده شده است.

اگر از این پلاگین در سایت وردپرسی خود استفاده کنید وقتی یک دیدگاه را به عنوان اسپم علامت گذاری کنید پلاگین Akismet با شناسایی ساختار آن دیدگاه اسپم ، در آینده تمامی نظرات مشابه را به عنوان اسپم تلقی میکند و آنها را به بخش دیدگاههای اسپم منتقل میکند.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس به راحتی و به صورت خودکار میتوانید دیدگاه ها در وردپرس را مدیریت کنید و به صورت خودکار و بدون اینکه نیاز به صرف وقت باشد دیدگاه ها اسپم به بخش اسپم یا جفنگ منتقل خواهند شد.

 عملکرد پلاگین Akismet هم بدون خطا نیست و ممکن است دیدگاهی بدون اینکه اسپم باشد توسط این پلاگین وردپرس به بخش اسپمها منتقل شود که در این موارد باید به بخش دیدگاهای اسپم سایت خود در داشبورد وردپرس مراجعه کنید و مطابق شکل زیر با انتخاب دیدگاه مورد نظر ، لینک “اسپم نیست” یا “not spam” را انتخاب کنید تا دیدگاه از حالت اسپم یا هرزنامه خارج شود.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

اگر میخواهید نظری را به طور کامل حذف کنید میتوانید در بخش دیدگاه ها در وردپرس با موس روی دیدگاه بروید و با کلیک روی گزینه زباله دان یا همان trash ، آن را به زباله دان منتقل کنید تا حذف شود.

نظراتی که به زباله دان منتقل میشوند تا 30 روز در آن باقی میمانند و بعد از 30 روز به طور خودکار حذف میشوند. اگر دیدگاهی را به اشتباه به زباله دان منتقل کرده اید میتوانید قبل از اینکه به طور کامل توسط وردپرس حذف شود مطابق شکل زیر به بخش زباله دان یا trash بروید و با انتخاب آن دیدگاه ، روی بخش بازیابی یا Restore کلیک کنید تا دیدگاه دوباره به بخش دیدگاه ها در وردپرس منتقل شود.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در وردپرس در یک پست

در برخی موارد ممکن است به دنبال غیرفعال کردن دیدگاه ها در وردپرس برای یک پست خاص باشید که میتوانید از طریق داشبورد وردپرس به راحتی این کار را انجام دهید.

برای این منظور کافی است در داشبورد وردپرس به بخش ویرایش پست مورد نظر خود بروید و از بخش گفتگو در سمت راست صفحه ویرایش پست ، تیک گزینه “پذیرفتن دیدگاه” یا “Allow comments” را بردارید.

غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در وردپرس در یک پست

علاوه بر روش بالا برای غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس برای یک پست معین ، میتوانید از بخش همه پستها یا “All Posts” هم پست مورد نظر را انتخاب کرده و با کلیک روی گزینه ویرایش سریع یا “quick edit” مطابق تصویر زیر تیک گزینه “پذیرفتن دیدگاه” یا “Allow Comments” را بردارید.

غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در وردپرس در یک پست

اجازه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس به کاربران

اگر شما مدیر یک سایت وردپرسی هستید که هر روز تعداد زیادی دیدگاه در آن ثبت میشود و خودتان به تنهایی امکان مدیریت این دیدگاهها را ندارید این موضوع میتواند برای شما چالش برانگیز باشد.

برای حل مشکلی که در بالا به آن اشاره کردیم یک راه حل بسیار ساده وجود دارد و آن این است که برای این کار از یک فرد دیگر بگیرید.

ولی ممکن است شما نخواهید دسترسی نامحدود به کاربر دیگری دهید که برای این منظور میتوانید یک مدیر دیدگاهها با سطح دسترسی محدود ، فقط در حد مدیریت دیدگاهها برای سایت خود تعریف کنید.

در بین نقشهای پیشفرض موجود در وردپرس برای کاربران ، نقشی برای فقط مدیریت دیدگاهها وجود ندارد ولی برای ایجاد این نوع نقش کاربری برای کاربران باید از پلاگین Comment Moderation Role استفاده کنید.

با نصب و فعالسازی این پلاگین وردپرس میتوانید کاربری با نقش مدیر نظرات و با سطح دسترسی محدود به مدیریت دیدگاههای موجود در سایت مطابق شکل زیر ایجاد کنید.

اجازه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس به کاربران

 تنظیمات بخش دیدگاه ها در وردپرس

در این بخش در مورد پیکربندی تنظیمات مربوط به بخش دیدگاه ها در وردپرس صحبت خواهیم کرد برای این منظور باید در داشبورد وردپرس مطابق تصویر زیر از منو تنظیمات یا Settings روی گزینه گفتگو یا Discussion کلیک کنید.

 تنظیمات بخش دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا میبینید این صفحه به بخشهای مختلفی تقسیم شده است که در این بخش به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

بخش تنظیمات پیش فرض نوشته یا default post setting

بخش اول این صفحه بخش مربوط به تنظیمات پیشفرض نوشته است که شامل موارد زیر است.

با زدن تیک اولین گزینه در این بخش اگر در وبلاگ خود به سایت یا وبلاگ دیگری لینک بدهید آن وبلاگ را مطلع میکند که البته فعالسازی این بخش میتواند سایت شما را کند کند.

  فعالسازی گزینه دوم باعث میشود اگر سایر وبلاگها به وبلاگ شما لینک دهند بتوانند شما را از این موضوع مطلع کنند که این مورد هم باعث دریافت تعداد زیادی دیدگاه اسپم برای سایت شما خواهد شد.

به دو بخش بالا پینگ بک و ترک بک میگویند و با وجود تاثیر نامطلوبی کمی که دارند توصیه میکنیم آنها را فعال کنید.

با فعالسازی گزینه سوم در این بخش هم امکان ارسال نظر برای پستهای جدید برای همه کاربران فراهم میشود.

دیگر تنظیمات دیدگاه ها یا other comment settings

در این بخش هم همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است برخی دیگر از تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس قابل تنظیم است.

دیگر تنظیمات دیدگاه ها یا other comment settings

اگر تیک گزینه اول را بزنید کاربر برای ثبت دیدگاه باید نام و ایمیل خود را حتما وارد کند.

اگر تیک گزینه دوم را در این بخش بزنید کاربر برای ارسال دیدگاه خود حتما باید در سایت ثبت نام کند که البته این مورد برای بسیاری از سایتها ضروری نیست.

در بخش سوم هم میتوانید بگویید که بعد از چند روز دیدگاه توسط وردپرس بسته شود که این ویژگی برای مقابله با نظرات اسپم میتواند بسیار مفید باشد.

در بخش نظرات تودرتو هم میتوانید عمق پاسخهای تودرتو به کامنتها را تعیین کنید و بگویید تا چند سطح میتوان برای کامنتها ، نظر داد.

با استفاده از بخش ششم این بخش از تنظیمات هم میتوانید تعداد کامنتهای موجود در یک صفحه از نظرات را تعیین کنید تا اگر تعداد کامنتهای یک پست خیلی زیاد شد بتوانید آنها را به چند صفحه تقسیم کنید.

بخش Email me whenever

از این بخش میتوانید مواردی که میخواهید ایمیل دریافت کنید را تعیین کنید با زدن تیک گزینه اول هنگامی که کاربری دیدگاه جدیدی در سایت شما ثبت کرد برایتان ایمیل ارسال میشود و با زدن تیک گزینه دوم هم اگر کامنتی نیازمند بررسی بود به شما ایمیل ارسال میشود.

بخش Before a comment appears settings

از این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به قبل از انتشار دیدگاه را تعیین کنید با زدن تیک گزینه اول این بخش باید حتما دیدگاه توسط مدیر سایت تایید شود تا منتشر شود ولی فعالسازی گزینه دوم باعث میشود که اگر کاربر یک دیدگاه تاییدشده در سایت داشت بدون نیاز به تایید مدیر سایت ، سایر دیدگاههای او تایید شوند.

بخش Before a comment appears settings

بخش Comment Moderation

اگر در تنظیمات انتشار دیدگاهها ، همه کامنتها به صورت خودکار تایید و منتشر میشوند از این بخش از تنظیمات میتوانید برای مدیریت دیدگاههای اسپم یا هر دیدگاه با مشخصات خاصی استفاده کنید.

با وارد کردن یک عدد در فیلد اول این بخش ، دیدگاههایی که بیش از آن تعداد لینک در خود داشته باشند به بخش بررسی مدیر ارسال میشوند تا مطمئن شوید اسپم نیستند.

در بخش کادر متنی هم میتوانید هر عبارتی که میخواهید در هنگام وجود در کامنت ، توسط مدیر بررسی شود را وارد کنید.

بخش Comment Moderation

بخش avatar

بخش آخر مربوط به تنظیمات avatar است که به وسیله آن میتوانید تصاویر کنار نام نویسنده در بخش نظرات سایت خود را تعیین کنید.

بخش avatar

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس در مورد دیدگاه ها در وردپرس با شما عزیزان صحبت کردیم و ضمن بیان کاربردهای آن ، مهمترین بخشهای تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس را به شما آموزش دادیم.

منبع : https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/beginners-guide-on-how-to-moderate-comments-in-wordpress/

خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,660 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام
  من سایتم بخش نظرات نداره چجوری این قسمت رو اضافه کنم تا کاربرها بتونن نظر بدن؟

 2. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.2 یا 3 روزه نمیتونم وارد قسمت /wp-admin/ بشم.سایت بالا میاد ولی میخوام وارد قسمت مدیریت سایت بشم یا صفحه سفید میمونه و یا میزنه server unavailable.
  مشکل از کجاس و چطور حللش کنم.
  مرسی

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مشکل مربوط به سرویس دهنده شماست. هاست به راحتی باز میشه؟

 3. سلام
  ببخشید این بخش بازتاب چیست؟ در انتهای آموزش دقیقا برای منم میاد . نمیشه غیرفعالش کرد. آزار دهنده اعصاب آدم خورد میشه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بازتاب ها مربوط به لینک های داخلی سایت هستش. از بخش گفتگوها تنظیم کنید.

  • متوجه نشدم!!
   سایت من لینک داخلی نداره
   تو تنظیمات بخش گفتگو اون تیک بازتاب هم برداشتم ولی بازم توی دیدگاه ها بازتاب هم میاد.
   نمیدونم چکار کنم ؟
   میشه بیشتر توضیح بدید ؟
   ممنون میشم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میشه منظورتونو با اسکرین شات برام بفرستید؟

 4. با سلام و خسته نباشید.
  سوال من اینه که :
  چگونه می شود برای یک برگه جدید دیدگاه ها رو فعال کرد؟
  در حال حاضر بخش دیدگاه ها در نوشته های جدید فعال است و کاربرها می تونن دیدگاه بزران .
  اما در برگه ای که جدید درست کردم امکانش نیست.
  لطفا راهنمایم کنید. تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام. بخش تنظیمات صفحه میتونید دیدگاه ها رو فعال کنید.

 5. با سلام من یک مشکل دارم اینم که چند نویسنده برای وردپرس گرفتم و نقش انها رو ویرایشگر تایین کردم همه چیز خوبه جز یک چیز اونم اینکه مطالبی که ارسال میکنند امکان ارسال نظر وجود نداره باید چکار کنم که این مشکل برطرف بشه.
  با تشکر

 6. 6 سال عضو همیار وردپرس

  درود برشما
  آیا بازتاب هایی که بعد از پست کردن یک نوشته میگیریم برروی سئوی سایت چه تاثیری دارد؟؟؟؟

 7. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  بسیار آموزنده بود.

 8. سلام من دیدگاه بعضی از نوشته های سایتم خود به خود بسته میشه دقت کنید بعضی مطالب در ضمن تیک قسمت گفتوگو ها هم غیر فعال بوده و هست . مشکل کجاست؟
  چند جا گشتم و در جواب گفته بودن که در phpmyadmin اینو اجرا کنم
  UPDATE wp_posts SET comment_status = “open” ;
  اما با اجرای این دستور ایرور
  SQL query:

  UPDATE wp_posts SET comment_status = “open”

  MySQL said: Documentation
  #1046 – No database selected
  داده میشه من الان باید چه کار کنم که این نوشته ها که بعضی مال دو روز پیش و برخی مال 3 ماه پیش هست باز بشه .

 9. سلام من از کد برای گذاشتن قسمت نظرات استفاده کردم و همه چی درسته اما وقتی تو یه پست نظر میفرستم تو همه پست ها اون نمایش داده میشه .
  اگه میشه زود تر جواب بدید ضروریه.
  ممنون

 10. سلام
  دیدگاهی توسط بیننده ثبت می شود، برای یک صفحه دیگه نشون داده میشه. یا حتی برای چند صفحه دیگه. مشکل چیه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه صحبتتون نشدم !

  • وقتی خواننده یک متن برای اون صفحه کامنت میذاره، وقتی از طریق کنترل پنل وردپرس کامنت اون رو تایید میکنیم تا نمایش داده بشه، کامنت توی یه صفحه دیگه نمایش داده میشه، نه برای اون صفحه که خواننده کامنت گذاشته.
   گاهی برای چند تا صفحه اون کامنت نشون داده می شه.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه قالبی استفاده میکنید؟
   نباید چنین مشکلی باشه

  • ممنون
   با استفاده از کد در single.php حل شد

  • php wp_reset_query();
   با این تابع

 11. سلام با تشکر از توضیحات کامل و جامع.
  من میخوام تو ابزار ستون کناری، وقتی admin کامنت میزاره، کامنتش نشون داده نشه و فقط کامنت بقیه کسایی که admin نیستن نشون داده بشه. راهی برای این کار هست یا نه؟

 12. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  وقتی وارد صفحه مخصوص هر محصول می شوم، امتیاز محصول رو می بینم و جلوی اون هم تعداد نظرات رو ولی اینجوری:
  views کاربر 2
  چگونه می توانم این رو اینگونه اصلاح کنم؟
  تعداد نظرات: 2

 13. سلام
  چطور میتونم تو بخش نظر دادن یه متن مثلا مثل مال شما “ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.” به زیر کادر دیدگاه اظافه کنم ؟؟

 14. سلام

  بزرگوار ما یک قالب وردپرسی برای سایت نصب کردیم متاسفانه نه برگه نمایش داده میشه و نه نظرات و نظرات توی پنل ادمینی خالی دیده میشه فقط آی پی فرستنده میوفته ممنون میشم این دو مورد رو راهنمایی کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چه قالبی دوست عزیز؟

  • یک قالب وردپرسی که اختصاصصی هست دوستمون واسمون نوشتن اگر مقدوره آدرس بدم ببینید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه قالب های غیر از اونهایی که داخل همیار وردپرس هست، امکان بررسی وجود نداره.

  • سرکار خانم الان چاره چیست؟
   آیا امکان نداره راهنمایی کنید علت نمایش ندادن کامنت ها و برگه سایت؟…

 15. سلام وقتتون بخیر
  من میخوام که وقتی شخصی در سایتم نظر گذاشت و من یا شخص دیگه به نظرش پاسخ دادیم براش یک ایمیل بره.
  ممنون میشم از راهنماییتون

 16. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون از انتشار این آموزش
  آیا میتوان دیدگاه ها را در ووکامرس ابتدا بررسی کرد بعد نمایش داد ؟
  یا فقط بدون تایید نمایش داده می شود ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله تا شما تایید نکنید نمایان نمیشه. دقیقا مثل دیدگاه های وردپرس هستش

  • سلام خانوم کوهستانی
   ببخشید من که مثلا اینجا کامنت نوشتم توی پروفایلم یه عکس کوچیک میاره که نوشته metal از طریق کدوم سایت میتونم برم این عکس رو ویرایش کنم؟
   زمانی که تو ووردپرس سایت داشتم از یه سایتی اینو ایجاد کردم اما الان اسم اون سایت رو فراموش کردم
   خیلی دنبالش میگردم ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید
   سپاس

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   gravatar.com سرویس ایجاد تصویر پروفایلی است که وردپرس از آن استفاده می‌کند

 17. سلام
  بنده از قالب be استفاده می کنم و این تنظیمات رو انجام دادم
  اما انتهای هیچکدوم از نوشته های قسمت نظرات نمیاد

 18. سلام وقت بخیر من از قالب صحیفا استفاده میکنم در قسمت دیدگاه بطور پیش فرض فقط باکس گذاشتن متن هستش ، حالا میخوام ایمیل و نام و وبسایت رو هم اضافه کنم در قسمت گفتگو ها تیک فعالسازی اینک اگه کسی کامنت گذاشت ایمیل حتما وارد کنه رو زدم منتها نمیدونم از کدوم قسمت باید این فیلد ها رو به فرم دیدگاه اضافه کنم . لطف راهنماییم کنید
  ممنون

 19. سلام خسته نباشید من میخام به بخش دیدگاهم قسمت زمانش استایل بدم نمیدونم چیکار کنم
  قسمت دیدگاه من این شکلیه:
  “محمد می‌گه:
  دیدگاه شما در انتظار بررسی است.
  ۱۳۹۵-۰۶-۳۱ در ۰۹:۱۶
  سلام خسته نباشید”
  میخام اون میگه حذف شه تاریخ و زمانش بیاد بالا

 20. سلام،
  جدیداً وقتی کاربران توی سایت کامنت میذارن، فقط ایمیلش برام میاد و توی قسمت “دیدگاه ها” چیزی نمایش داده نمیشه و وقتی توی ایمیل روی “پذیرفتن” کلیک میکنم، میزنه شناسه نامعتبر.
  ایرادش چیه که اینطوری میشه؟

 21. دوستان وقتي تو حالت ريسپانسيىو و داخل گوشي محصولات سايت رو نگاه ميكنم ، تب توضيحات و توضيحات تكميلي نشون داده ميشه ولي تب هايي مثل ثسمت نظرات يا تب هاي اضافي نشون داده نميشه . علتش چي ميتونه باشه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   لطفا سوال خودتون رو در مطلب مناسب بپرسید.

 22. با سلام و خسته نباشید
  چه طوری میشه فونت و اندازه نوشته ها را در وردپرس تغییر دهیم؟
  با تشکر

 23. سلام. چطور میشه شخصی که دیدگاهی نوشته رو از تایید شدن دیدگاهش، یا پاسخ داده شدن به دیدگاهش مطلع کرد از طریق ایمیل؟

 24. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و وقت بخیر.من قالب leewey رو استفاده کردم و قبل ازین که قالب رو عوض کنم دیدگاه ها رو میدیدم.ولی الان وقتی دیدگاه رو تست می کنم بعد از ارسال میره به یه صفحه دیگع ،wp-comments-post.php، و هیچیعم ارسال نمیشه.ممنون میشم راهنماعی بفرماعید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مشکل رو در بخش مربوط به قالب اعلام کنید، تا مشکل در قالب بررسی بشه

 25. سلام من صندوق نظرات یا دیدگاه های سایتم 500 زده اما فقط داخلش 2 نظر بیشتر نیست مشکل کجاست ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   احتمالا دیدگاه های اسپم شده هستن! پلاگین Akismet روی سایتتون فعاله؟

  • Akismet نصب نیست

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   برای جلوگیری از کامنت های اسپم این پلاگین رو حتما نصب و فعال کنید.

 26. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  برای دیدگاه ها ماژولی هست که بشه همراه متن عکس آپلود کنن یعنی وقتی لینک رو تو کامنت میذارن عکس هم آپ میشه و به نمایش در میاد
  ممنون میشم دربارشون کمی توضیح بدید و خوب هاشون رو بهم معرفی کنین
  ضمن اینکه میخواستم درباره احتساب امتیاز از روی تعداد کامنت ها و .. بصورت خودکار ، ماژولی رو معرفی کنین (اگه دستی هم باشه مشکلی نداره ولی حداقال پارامترهایی که میخوام رو خودش تشخیص بده ، مثل فروم ها که لول بندی میشن)
  برای سایت من کامنت گذاشتن اصلی ترین قسمته ولی هنوز نتونستم مود خوبی رو پیدا کنم و از مدل خود قالب استفاده میکنم که خیلی معمولی است
  تو زمینه دیدگاه ها چقدر ماژول قوی هست حتی پولی که قابلیت برداشت مقادیر از قسمت های مختلف سایت رو داشته باشه
  مثلا سیستم سایت متمم motamem.org هم یه همچین چیزیه که امتیاز حساب میکنه اما گرافیک خاصی نداره
  ببخشید درخواستم طولانی شد ، تقصی خودتونه که واقعا حرفه ای فعالیت میکنید 😉

 27. عالی بود

 28. سلام من یه مدته دیدم نظر کسی نمیذاره
  خودم تست کردم دیدم مشکل داره

  مثلا به آدرس زیر برید در پایین صفحه، دیدگاه بذارید
  http://p4media.ir/contact

  بعد که روی ارسال دیدگاه کلیک میکنید به آدرس زیر میره
  http://p4media.ir/%5ehttp:/2.146.142.52

  مشکل از کجاست ؟

 29. سلام فرم کامنت من بر عکس نمایش داده میشه. چه کامنت فرمش کاستوم باشه چه پیشفرض وردپرس. هرچی هم اینپوت ها رو با ناحیه متنی رو تو اچ تی ام ال جا به جا میکنیم درست نمیشه. دلیلش رو میدونید چیه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی چپ چینه ؟

  • نه فیلد های نام و ایمیل که بالای textarea باید نمایش داده بشه پایینش نمایش داده میشه با این که فیلد هاش بالاش textarea گذاشته شده.

 30. سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون
  من یک مشکلی دارم اون اینکه وقتی کاربر کامنت میذاره همه مطالبش پشت هم نمایش داده میشه. یعنی اگه مثلا مطالبش رو در سه خط بنویسه همه مطالب توی یک خط و پشت هم نمایش داده میشه
  لطفا کمک کنید

 31. سلام.ببخشید میخوام لینک سایت نویسندگان دیدگاه غیر فعال بشه .من از چند کد که تو سایت های آموزشی گفته بودند استفاده کردم که بعضی از اون ها اسم من رو در جواب نظرات*ناشناس* میزنه و بقیه هم کار نمیکنند.پوسته من نوین دانلود هستش و پوشه ای به اسم comments.php هم وجود نداره.داخل تمام کد های قالب رو گشتم ولی فیلد وبلاگ رو که تو قسمت نظرات نشون میده رو پیدا نکردم.ممنون میشم کمک کنید.

 32. سلام. ببخشید من دیدگاه هام حذف شده باید چیکار کنم؟ تمام دیدگاه ها رو تیک زدم و توی تنظیمات-گفتگو ها، تنظیمات رو درست انجام دادم.فکر میکنم بعد اپدیت کردن این اتفاق افتاد.باید چیکار کنم ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه کاری نمیشه کرد.

  • وایییییییییی چرااا دلیلش چیههه.وردپرسو پاک کنم دوباره نصب کنم؟ اگه قبلش بک اپ هم بگیرم که اطلاعاتمو منتقل کنم درست میشه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   امتحان کنید
   اما دیدگاه ها حذف بشه کاری نمیشه کرد معمولا

 33. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من همین حرکتا رو برای برگه زدم
  ولی قسمتی برای نوشتن نظرات کاربرانم نیومد
  چرا؟

 34. مطلب بسیار مفیدی هست ، ممنون

 35. با سلام
  جهت حذف لینک به قبل و بعد پایین نوشته ها چکار باید کرد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 36. با سلام
  چگونه میتونم پایین نوشته هام که مطلب قبلب و بعدی را لینک کرده غیر فعال کنم و نمایش ندهد.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه قالبی استفاده می کنید ؟

  • با سلام مجدد،قالبم روکش هست ولی قالبهای دیگرم تست کردم ولی پایین مطالبم لینک به مطلب قبلی و بعدی وجوذ ذازه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه منظورتون در حالت وبلاگی هست باید بگم در تمامی موارد وجود داره و اصلا امکان حذفش وجود نداره.

 37. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وخسته نباشید من تازه ورد پرس نصب کردم وبرای پوسته سایت چیزی انتخاب نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

 38. با سلام
  مشکل من اینه که دیدگاه هایی که تایید نکردم به طور اتوماتیک پس از یه مدت مشخصی مثلا 2 روز حذف میشوند. ایا تنظیمات خاصی باید انجام بدم تا این اتفاق نیافته ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بخش تنظیمات>> گفت و گوها

  • سلام من در این قسمت فیلدی مر بوط به مشکل پیش امده پیدا نکردم، هیچ کدام از فیلدها حاکی از حذف خودبه خود دیدگاه ها پس از مدتی مشخص نیست.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   شما افزونه ی خاصی نصب نکردید ؟ یا کدی ننوشتید که این اتفاق میفته ؟

  • کد ننوشتم ، ولی افزونه رو سایتم زیاده، مهمترینشون user pro و wpml هستند

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این دو مورد که مشکلی ندارند
   اما باید بررسی کنید که کدام یک از افزونه ها یاعث این اتفاق میشن.

 39. ممنون عالی بود

 40. سلام و خسته نباشید

  من یک مشکل دارم هرجا گشتم هیچ مقاله ای در بارش نبود

  من میخوام توی FEED سایتم
  تصاویر پست attach پست و لینک دانلود پستم
  رو اضافه کنم اما نمیدونم کدش چیه و باید چیکار کنم
  لطفا راهنمایی کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای گذاشتن فید از افزونه ی خاصی استفاده می کنید ؟

  • خیر خانوم کوهستانی ، از feed پیش فرض وردپرس استفاده میکنم

   توی فید title و link post داده شده
   میخوام تصویر پست و لینک دانلود موجود توی پست هم نمایش داده بشه

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه داخل فید این موارد نمایش داده نمیشه.

 41. سلام
  ببخشید من رو وردپرس کار میکنم http://sazfilm.ir/
  نمیدونم چه اتفاقی افتاد وردپرسم از کار افتاد دیگه سایتم بالا نمیاد
  از پشتیبانی سرور هم گفتند اسپم ها از طرف بنده به سرور ها اسیب میرساند
  حالا من نمیدونم الان مشکل از کجاست چطور باید حل بشه خیلی سر سایت زحمت کشیدم حیفم میاد حذفش کنم میشه راهنماییم کنید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما باید کدهای امنیتی مثل کپچا استفاده کنید تا اسپم نشه و به سرور هم آسیب وارد نشه تا سایت شما رو ببندند

 42. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید
  من در قسمت تنظیمات دیدگاهها تیک دیدگاهها رو فعال کردم اما بازم نشون نمیده قسمت دیدگاهها رو میخواستم بدونم مشکل از کجاست.ممنون از زحماتتون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   داخل ویرایشگر وردپرس(منظور نوشته ها، برگه ها) از تنظیمات صفحه دیدگاه ها و گفت و گو ها را تیک بزنید.

 43. با سلام
  من تازه ورد پرس رو نصب کردن و تازه میخوام با اون کار کنم . یه قالب روی وردپرس نصب کردم و روی قسمت نظرات روی سایت کلیک میکنم روی صفحه ای میرود که نوشته صفحه یافت نشد . قسمت ادامه مطلب هم همین طوره
  ممنون میشم اگر پاسخ دهید
  با تشکر

 44. سلام ببخشید من در قسمت دیدگاه برایم نامه بنویس رافعال کردم ولی ایمیلی (همان ایمیلی که در شناسنامه و تنظیمات قرار دادم)بهم نمیرسه.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سیستم ایمیل دهیش به صورت outlook هست، شاید با این مورد ناسازگاری داره و انجام نمیده.

 45. با سلام
  متاسفانه یک مشکلی که در بخش دیدگاه دارم فونت فارسیش دچار مشکله و به صورت حروف انگلیسی نامفهوم ارسال و ذخیره میشود. لطفا راهنمایی نمایید

 46. با سلام و عرض خسته نباشید من یه سایتی درست کردم در همین ورد پرس ولی متاسفنه ادرسش دامین نداره مثلا .com نداره می خواستم ببینم اگه بخوام دیگران ببینن و یجورایی یه وبلاگ باشه باید چیکار کنم ممنون
  مثلا به این شکله
  http://localhost/irtmedicaleducation/

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما درلوکال هاست کامپیوتر خودتون (لوکال هاست برای تست است) سایت را راه اندازی کرده اید برای انکه سایت شما روی اینترنت باشید باید یک دامنه و یک هاست خریداری کنید
   با این حال برخی هاسینگ ها هم یک هاست لینوکسی و دامنه رایگان در اختیار شما قرار می دهند.با جستجو می توانید چنین هاستینگ هایی را پیدا کنید.

 47. 7 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام و سپاس بی کران از سایت خوب تون
  چه طور می تونیم به کامنت هایی که کاربران تو سایت مون درج می کنند به عنوان مدیر سایت پاسخ بدیم ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه اکانت شما مدیر باشه ، مشخصه که به عنوان مدیر پاسخ خواهید داد.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   البته می تونم به عنوان مدیر پاسخ بدم . اما وقتی وارد صفحه سایت میشم و به کامنت مربوطه مراجعه می کنم ، مشخص نیست که پاسخ من در جواب کامنت بالا بوده . گویا به عنوان یک کامنت جدا درج می شه . به عنوان مثال الان واضحه که شما جواب کامنت من رو دادید ولی من وقتی پاسخ کامنتی رو در وب سایتم می دم ، کامنت من به عنوان جواب ، به این شکل قرار نمی گیره

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتی وقتی از داخل پنل ادمین هم جواب میدید به این صورته ؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   بله . یه توضیحی رو هم بدم که من وب سایتم رو رو لوکال هاست راه اندازی کردم و هر وقت کامنت گذاشتم با همون اکانت مدیر بوده . یعنی کامنت گذار و کسی که قراره کامنت رو جواب بده خودم بودم . می تونه به همین دلیل باشه ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله دوست من ! شما وقتی جواب کاربرا رو بخواید بدید به عنوان مدیر مشخص میشه

 48. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  لینک دیدگاه های سایت زیر کار نمیکند و به خود صفحه لینک داده میشود لطفا راهنمایی کنید.
  http://atisystems.ir/
  منون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سوال را در قسمت مربوط به این قالب مطرح کنید تا بررسی شود.
   موفق باشید

 49. 7 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام و تشکر از مطالب خوبتون
  رنگ نام نویسنده دیدگاه مناسب و خوانا نیست. چور میشه رنگش رو تغییر داد؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بستگی به قالبتون داره.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   ؟؟؟
   من تازه کارم اگر منظورتون پوسته است، از پوسته لیومگزین استفاده می کنم.
   اگه ممکنه واضح تر راهنمایی بفرمایید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز، شما برای تعییر رنگ بخش دیدگاه ها باید در هسته ی وردپرس دستکاری هایی رو انجام بدید، بخش comment رو پیدا کنید و فونت و رنگ رو تغییر بدید. که البته به شیوه نامه هم مرتبط خواهد شد.
   به صورت پیش فرض یک نوع حالت برای دیدگاه ها تعیین میشه مگه اینکه دنبال افزونه و یا کد نویسی باشید که بخواید تغییرش بدید. مثلا مثل افزونه ی وردپرس commentator

 50. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون از اموزشتون……میخواستم کلا پاسخ دهید رو حذف کنم باید چیکار کنم؟؟
  page.php رو پاک کردم صفحه ها دیگه بالا نیومد……….

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی بخش دیدگاه ها رو ؟!

 51. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید….چطور میتونم کل اون دیدگاه گذاشتن و تاریخ و نویسنده رو از بین ببرم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در بخش تنظیمات و گفت و گوها امکان پذیر است ، تیک بخش هایی که لازم ندارید را بردارید و یا همچنین در پست خود از منوی تنظیمات صفحه این کار قابل اجراست

 52. ممنون از آموزشهای خوبتون امروز رسیدم به این جلسه!
   موفق باشید

 53. واقعا ممنون از این آموزشهایی که میذارید

 54. سلام بسيار علي و كاربردي بود.تشكر

  • سلام مجدد
   قبلا طوري تنظيم شده بود كه با ارسال هر كامنت يك نسخه هم به ايميلم مي اومد امانمي دونم به چه دليل چند وقتيه قطع شده.
   ميشه لطفا تنظيمات اين بخش رو بفرمائيد؟
   متشكرم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بخش تنظیمات >> گفت و گوها

 55. با سلام مجدد

  افزونه Captcha Code رو نصب کردم.
   برای شکلک افزونه tango-smileys-extended رو نصب کردم و کدش رو هم تو قسمت نظرات گذاشتم ولی توادامه مطلب رو شکلک که کلیک میکم ،تو کادر نظرات نه کدی و نه تصویری میاد.
  BIA2FUNWEB8.TK

 56. وقتی افزونه پاپتچا رو نصب میکنم تو قالب سایتم هربار که کد تصویر رو میزنم میگه کد رو وارد کنید نه میگه اشتابه نه میگه مجدد نه…الان بعد 2 هفته 890 تا دیدگاه تایید نشده دارم که احتمالا همیشه هم نخونده باقی میمونه!!!اینا  احتمالا اسپمه که بیشتر برای چنتا از پستام میاد که یا انگلیسی  یا کره ایه با آیپی ها مختلف در هر نظر موندم چیکار کنم.تو قالبم  شکلک هارو هم نشون نمیده…—————————————

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه نشدم چه افزونه ای رو نصب کردید که اینطوری شده ؟

   با احترام

 57. سلام
  من رو دیدگاه ها که کلیک میکنم میزنه صفحه مورد نظر یافت نشد!!(از قسمت مدیریت میاد تو خود سایت)
  تا دیروز اینجوری نبود
  یه مطلب رو خصوصی کردم بعد اون این جوری شدش
  حتی مطلب رو پاک هم کردم ولی بازم همین جوری هستش

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به لینک ها در قسمت پیوندهای یکتا دست نزدید ؟

   با احترام

 58. با سلام
  ممنون از این مطلب جالب.
  یه سوال از حظورتون داشتم.
  چطور میشه تصاویر گراواتار رو سئو کرد؟
  در واقع میخوام بدونم چطور می تونم ویژگی alt و title رو به گراواتار ها اضافه کنم؟
  http://www.arize.ir
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 59. ممنون.مطلب خوبی بود.

 60. 8 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون
  عالی بود