بهترین افزونه های منطق شرطی وردپرس

افزونه های منطق شرطی وردپرس

آیا به دنبال بهترین افزونه های منطق شرطی وردپرس هستید؟ افزونه های منطق شرطی به شما امکان می‌دهند اطلاعات را براساس پاسخ‌ها و رفتار کاربران نشان داده یا پنهان کنید. این امکان به جمع آوری سرنخ‌های مرتبط، افزایش تبدیل و ارائه تجربه کاربری بهتر کمک می‌کند. در این مقاله بهترین افزونه های منطق شرطی در وردپرس را به شما معرفی خواهیم کرد.

افزونه های منطق شرطی وردپرس

اول از همه بهتر است اطلاعات جامعی درباره منطق شرطی وردپرس ارائه دهیم تا دوستان بهتر متوجه ماجرا شوند.
به عبارت ساده، شما می‌توانید منطق شرطی را به عنوان عبارات if-then در نظر بگیرید. این تکنیکی است که در آن می‌توانید اطلاعات، قطعه‌ کدها یا اسکریپت‌های مرتبط را به‌طور خودکار براساس اقدامات آنها برای کاربران نمایش دهید.

به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است بخواهد با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کند؛ اگر او یک تیم پشتیبانی را به عنوان یک گزینه در سایت وردپرس شما انتخاب کند، می‌توانید اطلاعات تماس مرتبط یا یک صفحه فرود را نشان دهید.

به طور مشابه، فرض کنید مشتری به دنبال دسته کفش‌های پیاده روی است. شما می‌توانید از منطق شرطی در اینجا استفاده کرده تا فقط محصولاتی را نشان دهید که مشتری به دنبال آن است.

کجا می توانید از پلاگین های منطقی شرطی استفاده کنید؟

منطق شرطی را در فرم‌های وردپرس، جریان‌های کاری برای ارسال ایمیل خودکار، روش‌های بهینه‌سازی برای نرخ تبدیل و موارد دیگر خواهید یافت. در اینجا چند نمونه وجود داشته که می‌توانید از منطق شرطی در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید:

  • از منطق شرطی در فرم‌های وردپرس استفاده کنید و فیلدهای فرم را به صورت پویا براساس انتخابی که کاربران هنگام پر کردن فرم انجام می‌دهند تغییر دهید.
  • کمپین‌های optin ایجاد کنید و پنجره‌های بازشو را براساس قوانین مختلف نشان دهید، مانند گذراندن زمان مشخصی توسط کاربر در صفحه یا کلیک کردن روی یک لینک.
  • بارگیری قطعات کد و اسکریپت‌ها براساس منطق شرطی و نقش‌های کاربر.
  • بر‌اساس پاسخ‌های قبلی کاربر، در آزمون‌های آنلاین سؤالات مختلفی بپرسید.
  • محصولات، افزونه‌ها و موارد دیگر را براساس انتخاب‌های مشتری در فروشگاه تجاری خود نمایش دهید یا پنهان کنید.
  • قوانین دید را با استفاده از منطق شرطی برای نمایش آیتم‌های منو برای مخاطبین خود تنظیم کنید.

با این اوصاف، بیایید بهترین افزونه های منطق شرطی وردپرس را با هم بررسی کنیم. ما در ابتدا تمامی افزونه‌های رایگان را معرفی کرده و سپس به معرفی چند نمونه افزونه پرمیوم نیز خواهیم پرداخت که در صورت لزوم با آن‌ها آشنا شوید.

۱- افزونه Conditional Blocks (رایگان)

افزونه Conditional Blocks

Conditional Blocks یک افزونه رایگان برای مخفی کردن یا نمایش بلوک‌های مختلف در ویرایشگر محتوا است. شما می‌توانید نمایش هر بلوک را بدون نوشتن یک خط کد کنترل کنید.

افزونه‌ها به شما امکان می‌دهند شرایطی را تنظیم کنید که بلوک‌های وردپرس برای نقش‌های مختلف کاربر یا سطوح عضویت ظاهر شوند. به عنوان مثال، می‌توانید بلوک تصویر را فقط به کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند نشان دهید. همچنین به شما امکان می‌دهد بلوک‌های خاصی را براساس اندازه صفحه نمایش دهید.

  فعالسازی حالت coming soon در وردپرس
دریافت افزونه

۲- افزونه If Menu (رایگان)

افزونه If Menu

If menu یکی از افزونه های منطق شرطی وردپرس در لیست ماست. این یک افزونه رایگان بوده و از آن می‌توانید برای ایجاد منوهای پویا و کنترل دیده شدن آنها در سایت خود استفاده کنید.

این افزونه به شما امکان می‌دهد از منطق شرطی برای نمایش یا پنهان کردن آیتم‌های مختلف منو استفاده کنید. به عنوان مثال، به شما امکان می‌دهد موارد خاصی از منو را فقط در صورت ورود کاربر به سیستم نمایش دهید، موارد منو را در دستگاه‌های تلفن همراه مخفی کنید، منوهای خاصی را به مدیر و ویرایشگرها نشان دهید و … .

به علاوه می‌توانید آیتم‌های منو را به کاربران مکان‌های مختلف نشان دهید یا هر منوی کاملاً جدیدی را به اعضا نشان دهید.

دریافت افزونه

۳- افزونه WPCode (پرمیوم)

افزونه WPCode

WPCode بهترین افزونه برای ایجاد و وارد قطعه کد در وردپرس است. با کمک آن شما به راحتی قطعه کدهای سفارشی را به وبسایت خود اضافه کرده و با استفاده از افزونه آنها را مدیریت می‌کنید.

WPCode یک ویژگی منطقی شرطی را ارائه داده که به شما امکان اجرای قطعه کد بدون ویرایش کد را می‌دهد. استفاده از آن بسیار آسان بوده و یک رابط کاربری مبتدی پسند است.
به عنوان مثال، می‌توانید قطعه‌های کد را برای کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند بارگیری کنید، قطعه‌های کد PHP را برای نقش‌های کاربر خاص و نشانی‌های اینترنتی صفحه اجرا کنید و اسکریپت‌های پیکسل سرصفحه و پاورقی را برای صفحات خاص درج کنید.

۴- افزونه WPForms (پرمیوم)

افزونه WPForms

WPForms بهترین افزونه فرم تماس برای وردپرس است. این افزونه برای مبتدیان فوق العاده است زیرا یا امکان کشیدن و رها کردن، تعداد زیادی قالب و یک ویژگی منطقی شرطی هوشمند را ارائه می‌دهد. می‌توانید به راحتی فیلدهای فرم مختلف، گزینه‌های پرداخت، منوهای کشویی و موارد دیگر را براساس پاسخ‌های کاربر پنهان کرده یا نمایش دهید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که فیلد فرم را در قالب انتخاب کرده و منطق شرطی را فعال کنید. پس از آن، می‌توانید قوانینی را برای نمایش فیلدهای مختلف در فرم‌ها تنظیم کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید در حال اجرای یک نظرسنجی امتیاز خالص پروموتر (NPS) در وبسایت خود هستید. اگر امتیاز یک کاربر ۸ یا بالاتر باشد، می‌توانید سوالات دیگر را با استفاده از منطق شرطی پنهان کنید. اگر آنها نمره کمتری می‌دهند، می‌توانید سوالات بیشتری برای بهبود عملکرد خود بپرسید.

افزونه های منطق شرطی وردپرس

گاهی برای مخفی کردن یا نمایش دادن بخش‌هایی در سایت نیازمند افزونه های منطق شرطی وردپرس هستیم. این افزونه‌ها به شرط و شروط خاصی متکی بوده و با توجه به خواسته ما عملکرد خود را نشان می‌دهند. در بالا دو افزونه رایگان و دو افزونه پرمیوم در این حوزه به شما معرفی شده که با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

سوالات متداول

افزونه های منطق شرطی به شما امکان می‌دهند اطلاعات را براساس پاسخ‌ها و رفتار کاربران نشان داده یا پنهان کنید. این امکان به جمع آوری سرنخ‌های مرتبط، افزایش تبدیل و ارائه تجربه کاربری بهتر کمک می‌کند.
به عبارت ساده، شما می‌توانید منطق شرطی را به عنوان عبارات if-then در نظر بگیرید. این تکنیکی است که در آن می‌توانید اطلاعات، قطعه‌ کدها یا اسکریپت‌های مرتبط را به‌طور خودکار براساس اقدامات آنها برای کاربران نمایش دهید.
۱- افزونه Conditional Blocks ۲- افزونه If Menu ۳- افزونه WPCode ۴- افزونه WPForms
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.