آمار استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی در سال 1395

استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

با عرض سلام خدمت دوستداران وردپرس؛
همانطور که می دانید برای وردپرس افزونه های زیادی جهت ایجاد یک کسب و کار اینترنتی وجود دارد که ابزارهای تجارت الکترونیک هستند.ابزارهای تجارت الکترونیک وردپرس این امکان را فراهم می سازد که بتوانیم بسیاری از فرآیندهای بازار را در بستر وب پیاده سازی کنیم.
به عنوان مثال افزونه ووکامرس از جمله ابزارهای تجاری وردپرس محسوب می شود که با استفاده از آن می توان یک فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کرد.
با توجه به رشد روز افزون تجارت الکترونیک در بازار قصد داریم به بررسی استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی در سال گذشته بپردازیم.
دانستن آمار استفاده از افزونه های تجاری به شما کمک می کند که با افزونه های محبوب تجاری بهتر آشنا شوید.

استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

چندین افزونه در زمینه کاربردهای تجاری برای وردپرس وجود دارد که در اینجا سعی کردیم کارآمدترین آنها را بررسی کنیم.

۱- افزونه woocommerce

افزونه ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز بوده و یکی محبوب ترین ابزارهای تجارت الکترونیک است. آمار استفاده از این افزونه در سایت WordPress.org نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

۲- افزونه wp ecommerce

wp e-commerce هم یکی از محبوب ترین افزونه های فروشگاه ساز وردپرس می باشد که هم برای شرکت های تجاری و هم برای فروشگاه های شخصی فابل استفاده می باشد.

۳- افزونه Easy Digital Downloads

افزونه easy digital downloads برای ساخت یک فروشگاه محصولات مجازی کاربرد دارد مثل فروشگاه دانلود مقالات و یا کتاب الکترونیکی که امکان فروش مقالات را فراهم می سازد.
طبق بررسی های آماری استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، این افزونه در چند سال گذشته زیاد مورد استفاده قرار نمی گرفت و آمار استفاده از آن بسیار کم بود اما نکته جالب این است که آمار استفاده از آن نسبت به یک و دوسال گذشته افزایش پیدا کرده که این تغییر باورنکردنی است!

۴- افزونه WP eStore

این افزونه از جمله افزونه هایست که تنها با پرداخت هزینه می توان آن را نصب کرد و نسخه رایگان آن در دسترس نیست. آمار استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی تنها در سایت BuiltWith.com قابل مشاهده است و در سایت WordPress.org هیچ آماری از استفاده این افزونه وجود ندارد.

۵- افزونه MarketPress

این افزونه دارای نسخه می باشد یک نسخه آن رایگان و نسخه دیگر آن قابل خریداری است. سایت BuiltWith.com آمار استفاده از هر دو نسخه این افزونه را نشان می دهد اما سایت WordPress.org تنها آمار استفاده از نسخه رایگان این افزونه را نشان می دهد.

۶- افزونه Shopp

طبق بررسی های انجام شده این افزونه تجاری در سال اخیر مورد استقبال زیادی قرار گرفته است که آمار دقیق استفاده از آن را در این مقاله خواهید دید.

۷- افزونه Jigoshop

این افزونه بر پایه ووکامرس طراحی شده و به صورت منبع باز (open source) ایجاد شده و به صورت رایگان می توان از آن استفاده کرد.

۸- افزونه Cart66

این افزونه نیز هم به صورت رایگان و هم به صورت نسخه ی پرمیوم موجود است.
متاسفانه تعداد قالب هایی که با این افزونه سازگار هستند بسیار محدودند و برای فعال سازی بخش های خرید و فروش و کار با آنها باید قسمت های متعددی را فعال نمایید و یا حتی در نهایت احتیاج به خرید نسخه ی پرمیوم دارید.
سایت WordPress.org تنها آماراستفاده از نسخه رایگان آن را نشان می دهد و درسایت BuiltWith.com آمار استفاده از نسخه رایگان و پریوم آن قابل مشاهده است.

۹- افزونه Ecwid

این افزونه نیز کارکردی مشابه با cart66 دارد اما تفاوتی که با آن دارد این است که صرفا برای وردپرس نبوده و از آن می‌توان در سیستم های مدیریت محتوا دیگر نیز استفاده کرد و افزونه ای در استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد.

۱۰- افزونه Exchange

برای این افزونه آماری در سایت BuiltWith برای بررسی وجود ندارد و بنابراین نمی‌توان مقایسه‌ای از آن در آنچه که در مخزن وردپرس وجود دارد را داشته باشیم.

۱۱- افزونه WP EasyCart

آمار استفاده از این افزونه تنها درسایت WordPress.org موجود است و در سایت در سایت BuiltWith آماری برای استفاده از این افزونه وجود ندارد.

مقایسه آمار استفاده از افزونه های تجاری در سایت WordPress.org و BuiltWith

compare plugins-استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

نمودار آماری استفاده از افزونه های تجاری بدون در نظر گرفتن افزونه WP EasyCart و افزونه Exchange

without-استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اگر افزونه ووکامرس را نادیده بگیریم در این صورت نمودار آماری استفاده از افزونه های تجاری دیگرمطابق شکل زیر است.

without woocommerce-استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

همچنین به طور کلی نمودار آماری استفاده از همه افزونه ها بدون در نظر گرفتن افزونه ووکامرس  به صورت شکل زیر است.

all plugins - استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آمار تغییرات استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی مطابق سایت wordpress.org نسبت به سال گذشته:

wordpress.org- استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آمار تغییرات استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی مطابق سایت BuiltWith نسبت به سال گذشته:

builtwith-استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اگر بخواهیم آماری کلی برای استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی با کمک ووکامرس را نشان دهیم می توان جدول زیر را در نظر گرفت:

woocommerce static-استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اگر بخواهیم جمع بندی از مقاله امروز در رابطه با استفاده از وردپرس در راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشته باشیم می توان گفت استفاده از افزونه های ووکامرس و easy digital downloads به مراتب بیشتر از سایر افزونه ها در سال گذشته بوده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.